Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65276 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Zadnja linija nije savršena ove sezone ali i njima mnogo odmaže sredina terena. Pogledaj Hendersona kod drugog gola Wolvesa. Ne svaljujem sve na njega, daleko od toga, jer onaj cirkus u petercu je bez komentara, ali se to sve moglo lako izbjeći.
User avatar
MMM1977
Posts: 6695
Joined: 15/07/2009 12:56

#65277 Re: Liverpool FC

Post by MMM1977 »

vaučer wrote: 07/01/2023 23:23 Da je otišao Mane i nisu doveli napadača digli bi se seljani s vilama da spale Kloppa. A sad je kao trebao uzeti dva veznjaka. Jeste, ali ne umjesto Nuneza nego jer nam trebaju otkad je otišao Gini. Sad je kasno za ovu sezonu, već su mentalno slomljeni.
Ma lupam gluposti, izgubio sam živce. Samo znam da nam trebaju promjene pa bilo kakve jer ovo je žalosno
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65278 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Vjerovatno unpopular opinion, ali mi Darwin prerasta u jednog od dražih igrača u ovoj ekipi.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#65279 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

One sezone kad su svi svršavali na Van Dijka tip bi objektivno imao, s ostatkom odbrane, desetak onako situacija po utakmici i jedno 2-3 ozbiljne situacije. Sad su na vjetrojebini non-stop.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#65280 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Jedina je dobra cinjenica da nismo jos ispali.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#65281 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

drug_profi wrote: 07/01/2023 23:23 Zanmarimo midfild. Odbrana Liverpula je najskuplji cirkus u EPL.
ma svi problemi i potiču zbog te sredine terena, koja je je blago rečeno rahitična

još kada je Gini otišao trebalo je dovesti dva veznjaka, to su ljudi u klubu morali vidjeti, jednostavno su morali to vidjeti

kasnilo se sa ulaganjima i sada imamo šta imamo, nepostojeću sredinu, utiče to i na odbranu i na napad
User avatar
p206
Posts: 8423
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#65282 Re: Liverpool FC

Post by p206 »

najbitniji igrači u fudbalu su dva beka i tri igrača u sredini terena... sve ekipe u zadnjih 15 godina koje su nešto osvojile su tu imale dobre igrače, ili su igru podredili tome da oni budu glavni, ofanzivno i defanzivno
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65283 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#65284 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

Pere savjest sa tom pričom, njegova fudbalska filozofija se zasniva na gegenpresingu i razbijačima na sredini terena. Oni razbijaju protivnika na sredini i lopta je već pred protivničkim golom. Trenutno klopp nema niti jednog razbijača na sredini, a o playmakeru da i ne govorimo jer je u bolnici konstantno. Problem cijelog tima je nepostojanje sredine terena. Ne pomaže ekipi svakako ni što je Arnold odron u odbrani a ni što Nunez može profulat more s broda. Ipak, nepostojanje sredine terena čini ovu ekipu neprepoznatljivom, što bi se reklo, ni glave ni repa, samo nabij loptu, pa gdje padne.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#65285 Re: Liverpool FC

Post by Osim_13 »

Trent fantastičan u odbrani kako se nastavila sezona.

A taj narativ o Nunezu postaje malo dosadan, ispade na kraju on za sve kriv. Momak bar trči i trudi se, za razliku od raspalog kapitena i iscijeđenog Fabinha, te Egipatskog "kralja". Doduše šta njega briga, on se pokrio ugovorom, njega bagerom ne mogu pomaći.
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#65286 Re: Liverpool FC

Post by RJ57 »

zašto je poništen treći go wolverhamptona? vraćao sam dvadeset puta i ništa sumnjivo nisam vidio!
User avatar
Edin H.
Posts: 53583
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#65287 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

RJ57 wrote: 08/01/2023 12:16 zašto je poništen treći go wolverhamptona? vraćao sam dvadeset puta i ništa sumnjivo nisam vidio!
Zbog jedne kamere tako da nisu mogli provjeriti i poništiti.

Kod prvog ubačaja je moguće bio u offside-u, pa poslije postao aktivan. Postavlja se pitanje koliko dugo nakon navodnog offside igrač postaje aktivan.

Mislim da bi priznali gol da je bilo dovoljno kamera da provjere sve uglove.

Kod Salahovog gola igrač je namjerno pokušao da otkloni opasnost, premda je Salah bio u offside poziciji, te proslijedio loptu Salahu i poništio offside poziciju. Da nije pokušao da otkloni opasnost i lopta ga zakačila bio bi offside.

Problem je što vjerovatno ne bi to uradio da Salah nije stajao gdje jeste u offside poziciji, tako da ovo pravilo i nije baš fer.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#65288 Re: Liverpool FC

Post by laserShow »

Edin H. wrote: 08/01/2023 13:06 Kod Salahovog gola igrač je namjerno pokušao da otkloni opasnost, premda je Salah bio u offside poziciji, te proslijedio loptu Salahu i poništio offside poziciju. Da nije pokušao da otkloni opasnost i lopta ga zakačila bio bi offside.
Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?

Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65289 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »



Curtis u vikendu kada je FA Kup igra sa U21 ekipom :-)

Strašno kakva stagnacija. On na ljeto mora ići, dal transfer dal posudba, ako misli spašavati karijeru. Fulham, Aston Villa...
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#65290 Re: Liverpool FC

Post by RJ57 »

laserShow wrote: 08/01/2023 13:15
Edin H. wrote: 08/01/2023 13:06 Kod Salahovog gola igrač je namjerno pokušao da otkloni opasnost, premda je Salah bio u offside poziciji, te proslijedio loptu Salahu i poništio offside poziciju. Da nije pokušao da otkloni opasnost i lopta ga zakačila bio bi offside.
Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?

Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
ekstremno glupo pravilo, ili ga barem glupo primjenjuju
User avatar
Edin H.
Posts: 53583
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#65291 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

laserShow wrote: 08/01/2023 13:15
Edin H. wrote: 08/01/2023 13:06 Kod Salahovog gola igrač je namjerno pokušao da otkloni opasnost, premda je Salah bio u offside poziciji, te proslijedio loptu Salahu i poništio offside poziciju. Da nije pokušao da otkloni opasnost i lopta ga zakačila bio bi offside.
Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?

Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
Slažem se, zato i pravilo nije baš fer.

Ali suština je da li je odbrambeni igrač namjerno pokušao igrati na loptu, a to je procijena sudije.
Pretpostavljam da je pravilo tu da bi igru učinilo bržom.
Recimo da nije onako traljavo reagovao odbrambeni igrač postoji mogućnost otklanjanja opasnosti i brze kontre u kojoj je teoretski Wolverhampton mogao postići gol.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65292 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

AmiĐa_Idriz wrote: 08/01/2023 13:29
Spoiler
Show
Curtis u vikendu kada je FA Kup igra sa U21 ekipom :-)

Strašno kakva stagnacija. On na ljeto mora ići, dal transfer dal posudba, ako misli spašavati karijeru. Fulham, Aston Villa...
Ramsay direktan crveni u 20 minuti, faul kao zadnji igrač napravio.
User avatar
MMM1977
Posts: 6695
Joined: 15/07/2009 12:56

#65293 Re: Liverpool FC

Post by MMM1977 »

Ove sezone stagnacija je naše drugo ime
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#65294 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

laserShow wrote: 08/01/2023 13:15
Edin H. wrote: 08/01/2023 13:06 Kod Salahovog gola igrač je namjerno pokušao da otkloni opasnost, premda je Salah bio u offside poziciji, te proslijedio loptu Salahu i poništio offside poziciju. Da nije pokušao da otkloni opasnost i lopta ga zakačila bio bi offside.

Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?

Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
Ma engleske sudije su vjerovatno medju najgorim u ligama petice. Vjerovatno i sire.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65295 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Wolvesi protiv Brightona u sljedećem krugu FA Kupa.
convict
Posts: 3516
Joined: 10/02/2008 01:20

#65296 Re: Liverpool FC

Post by convict »

MMM1977 wrote: 08/01/2023 14:27 Ove sezone stagnacija je naše drugo ime
Da je bar stagnacija, sad bi bili drugi u ligi sa osiguranim plasmanom u naredna kola oba kupa. Ovo je strmoglavi pad.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#65297 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Mladi izgubise od zadnjih...
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#65298 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Smeta mi što Keleher nije branio.
Izgubićemo izvrsnog golmana bezveze. Momak ima pravo da trazi utakmice, u LFC ili negdje drugo.
Da ga makar daju na posudbu ako ga ne misli stavljati u prvi tim, a bogami bi i Ali mogao malo ohanut da se presabere.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#65299 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Nemojte na Beckera dragi ljudi. Lik nas vadi cijelu sezonu od katastrofe.

Kelleher je ocigledno Kloppu nesto stao na zulj pa mu ne da braniti ove sezone. Steta.

Uhvatio sam negdje podatak da je Liverpool od top 6 ekipa ove sezone dopustio najvise cistih prilika protivnicima u PL.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#65300 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

no_sekirli wrote: 08/01/2023 21:48 Nemojte na Beckera dragi ljudi. Lik nas vadi cijelu sezonu od katastrofe.

Kelleher je ocigledno Kloppu nesto stao na zulj pa mu ne da braniti ove sezone. Steta.

Uhvatio sam negdje podatak da je Liverpool od top 6 ekipa ove sezone dopustio najvise cistih prilika protivnicima u PL.
Aliju svaka cast za sve do sad, ali jucer katastrofa.
Da sam ja šef svetih krava ne bi bilo.
Usro si motku, izlazis i malo treniras pa grijes klupu.
Post Reply