Liverpool FC
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65276 Re: Liverpool FC
Zadnja linija nije savršena ove sezone ali i njima mnogo odmaže sredina terena. Pogledaj Hendersona kod drugog gola Wolvesa. Ne svaljujem sve na njega, daleko od toga, jer onaj cirkus u petercu je bez komentara, ali se to sve moglo lako izbjeći.
- MMM1977
- Posts: 6694
- Joined: 15/07/2009 12:56
#65277 Re: Liverpool FC
Ma lupam gluposti, izgubio sam živce. Samo znam da nam trebaju promjene pa bilo kakve jer ovo je žalosno
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65278 Re: Liverpool FC
Vjerovatno unpopular opinion, ali mi Darwin prerasta u jednog od dražih igrača u ovoj ekipi.
- vaučer
- Posts: 11537
- Joined: 04/08/2009 15:22
#65279 Re: Liverpool FC
One sezone kad su svi svršavali na Van Dijka tip bi objektivno imao, s ostatkom odbrane, desetak onako situacija po utakmici i jedno 2-3 ozbiljne situacije. Sad su na vjetrojebini non-stop.
- no_sekirli
- Posts: 7007
- Joined: 02/10/2013 18:36
#65280 Re: Liverpool FC
Jedina je dobra cinjenica da nismo jos ispali.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#65281 Re: Liverpool FC
ma svi problemi i potiču zbog te sredine terena, koja je je blago rečeno rahitičnadrug_profi wrote: ↑07/01/2023 23:23 Zanmarimo midfild. Odbrana Liverpula je najskuplji cirkus u EPL.
još kada je Gini otišao trebalo je dovesti dva veznjaka, to su ljudi u klubu morali vidjeti, jednostavno su morali to vidjeti
kasnilo se sa ulaganjima i sada imamo šta imamo, nepostojeću sredinu, utiče to i na odbranu i na napad
- p206
- Posts: 8422
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#65282 Re: Liverpool FC
najbitniji igrači u fudbalu su dva beka i tri igrača u sredini terena... sve ekipe u zadnjih 15 godina koje su nešto osvojile su tu imale dobre igrače, ili su igru podredili tome da oni budu glavni, ofanzivno i defanzivno
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#65284 Re: Liverpool FC
Pere savjest sa tom pričom, njegova fudbalska filozofija se zasniva na gegenpresingu i razbijačima na sredini terena. Oni razbijaju protivnika na sredini i lopta je već pred protivničkim golom. Trenutno klopp nema niti jednog razbijača na sredini, a o playmakeru da i ne govorimo jer je u bolnici konstantno. Problem cijelog tima je nepostojanje sredine terena. Ne pomaže ekipi svakako ni što je Arnold odron u odbrani a ni što Nunez može profulat more s broda. Ipak, nepostojanje sredine terena čini ovu ekipu neprepoznatljivom, što bi se reklo, ni glave ni repa, samo nabij loptu, pa gdje padne.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#65285 Re: Liverpool FC
Trent fantastičan u odbrani kako se nastavila sezona.
A taj narativ o Nunezu postaje malo dosadan, ispade na kraju on za sve kriv. Momak bar trči i trudi se, za razliku od raspalog kapitena i iscijeđenog Fabinha, te Egipatskog "kralja". Doduše šta njega briga, on se pokrio ugovorom, njega bagerom ne mogu pomaći.
A taj narativ o Nunezu postaje malo dosadan, ispade na kraju on za sve kriv. Momak bar trči i trudi se, za razliku od raspalog kapitena i iscijeđenog Fabinha, te Egipatskog "kralja". Doduše šta njega briga, on se pokrio ugovorom, njega bagerom ne mogu pomaći.
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#65286 Re: Liverpool FC
zašto je poništen treći go wolverhamptona? vraćao sam dvadeset puta i ništa sumnjivo nisam vidio!
- Edin H.
- Posts: 53574
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#65287 Re: Liverpool FC
Zbog jedne kamere tako da nisu mogli provjeriti i poništiti.
Kod prvog ubačaja je moguće bio u offside-u, pa poslije postao aktivan. Postavlja se pitanje koliko dugo nakon navodnog offside igrač postaje aktivan.
Mislim da bi priznali gol da je bilo dovoljno kamera da provjere sve uglove.
Kod Salahovog gola igrač je namjerno pokušao da otkloni opasnost, premda je Salah bio u offside poziciji, te proslijedio loptu Salahu i poništio offside poziciju. Da nije pokušao da otkloni opasnost i lopta ga zakačila bio bi offside.
Problem je što vjerovatno ne bi to uradio da Salah nije stajao gdje jeste u offside poziciji, tako da ovo pravilo i nije baš fer.
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#65288 Re: Liverpool FC
Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?
Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65289 Re: Liverpool FC
Curtis u vikendu kada je FA Kup igra sa U21 ekipom
Strašno kakva stagnacija. On na ljeto mora ići, dal transfer dal posudba, ako misli spašavati karijeru. Fulham, Aston Villa...
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#65290 Re: Liverpool FC
ekstremno glupo pravilo, ili ga barem glupo primjenjujulaserShow wrote: ↑08/01/2023 13:15Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?
Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
- Edin H.
- Posts: 53574
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#65291 Re: Liverpool FC
Slažem se, zato i pravilo nije baš fer.laserShow wrote: ↑08/01/2023 13:15Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?
Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
Ali suština je da li je odbrambeni igrač namjerno pokušao igrati na loptu, a to je procijena sudije.
Pretpostavljam da je pravilo tu da bi igru učinilo bržom.
Recimo da nije onako traljavo reagovao odbrambeni igrač postoji mogućnost otklanjanja opasnosti i brze kontre u kojoj je teoretski Wolverhampton mogao postići gol.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65292 Re: Liverpool FC
Ramsay direktan crveni u 20 minuti, faul kao zadnji igrač napravio.AmiĐa_Idriz wrote: ↑08/01/2023 13:29Curtis u vikendu kada je FA Kup igra sa U21 ekipomSpoilerShow
Strašno kakva stagnacija. On na ljeto mora ići, dal transfer dal posudba, ako misli spašavati karijeru. Fulham, Aston Villa...
- MMM1977
- Posts: 6694
- Joined: 15/07/2009 12:56
#65293 Re: Liverpool FC
Ove sezone stagnacija je naše drugo ime
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#65294 Re: Liverpool FC
Ma engleske sudije su vjerovatno medju najgorim u ligama petice. Vjerovatno i sire.laserShow wrote: ↑08/01/2023 13:15
Nije mi jasno ovo za Salaha i ofside. Da Salah nije ni bio u situaciji u kojoj je bio, odbrambeni ne bi morao reagovati. Ovako je morao reagovati, jer da ne reaguje, a nije ofside, Salah ima priliku za gol?
Zar svojom pozicijom i potrebom da odbrambeni mora intervenisati, nije u pitanju ofside? Zar je to pravilo? Jer vidjao sam sviranje ofside kada lopta ide prema igraciju, a odbrambeni mora reagivati radi toga.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#65295 Re: Liverpool FC
Wolvesi protiv Brightona u sljedećem krugu FA Kupa.
-
convict
- Posts: 3516
- Joined: 10/02/2008 01:20
- no_sekirli
- Posts: 7007
- Joined: 02/10/2013 18:36
#65297 Re: Liverpool FC
Mladi izgubise od zadnjih...
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#65298 Re: Liverpool FC
Smeta mi što Keleher nije branio.
Izgubićemo izvrsnog golmana bezveze. Momak ima pravo da trazi utakmice, u LFC ili negdje drugo.
Da ga makar daju na posudbu ako ga ne misli stavljati u prvi tim, a bogami bi i Ali mogao malo ohanut da se presabere.
Izgubićemo izvrsnog golmana bezveze. Momak ima pravo da trazi utakmice, u LFC ili negdje drugo.
Da ga makar daju na posudbu ako ga ne misli stavljati u prvi tim, a bogami bi i Ali mogao malo ohanut da se presabere.
- no_sekirli
- Posts: 7007
- Joined: 02/10/2013 18:36
#65299 Re: Liverpool FC
Nemojte na Beckera dragi ljudi. Lik nas vadi cijelu sezonu od katastrofe.
Kelleher je ocigledno Kloppu nesto stao na zulj pa mu ne da braniti ove sezone. Steta.
Uhvatio sam negdje podatak da je Liverpool od top 6 ekipa ove sezone dopustio najvise cistih prilika protivnicima u PL.
Kelleher je ocigledno Kloppu nesto stao na zulj pa mu ne da braniti ove sezone. Steta.
Uhvatio sam negdje podatak da je Liverpool od top 6 ekipa ove sezone dopustio najvise cistih prilika protivnicima u PL.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#65300 Re: Liverpool FC
Aliju svaka cast za sve do sad, ali jucer katastrofa.no_sekirli wrote: ↑08/01/2023 21:48 Nemojte na Beckera dragi ljudi. Lik nas vadi cijelu sezonu od katastrofe.
Kelleher je ocigledno Kloppu nesto stao na zulj pa mu ne da braniti ove sezone. Steta.
Uhvatio sam negdje podatak da je Liverpool od top 6 ekipa ove sezone dopustio najvise cistih prilika protivnicima u PL.
Da sam ja šef svetih krava ne bi bilo.
Usro si motku, izlazis i malo treniras pa grijes klupu.
