Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Evolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:10
ma ok, nego sto bi to ako ima izbora za 2.0 i ili drugo auto neko...ono sto jos treba da ga odbije je sporo zagrijavanje tog 1.6, niko ne znam sto je to tako...
realno ova auta su sva preskupa za km i starost...
Zato što su 2.0 daleko iznad budžeta, i Passata sam mu samo preporučio ako bi mogao malo protegnuti budžet. Prvobitno je i pitao svakako za Golf 7 karavan, a ja preporučio usput i Passata čisto zbog njegovog skepticizma o prostranosti Golfa.
Ta kola bez problema preticu na svim brzinama
Passata da budem iskren nisam probao sa 1.6 mašinom, ali golf slajdra i trecom ako je mokro (na kontinentalu)
Eksplozivniji je nego 1.5TSI u istom autu za regularnu voznju
1.5TSI je bolji ako ces ga voziti preko 3000u/min, tad je posebna prica... prelud motor
Ne znam, ja sam ga uvijek vozio u stepenu prijenosa na kojem se motor vrtio oko 2000u/min, i trosio je oko 5.5-6.5l/100km
To je ok, ali reci da taj auto nema snage, jebemliga, sta vozite onda...
Da si možemo priuštiti takve vozilice, kurac bi iko ikad kupio 1.6 Trendline, budimo realni.
2.0 se može voziti sporo, 1.6 ne može brzo
Opet mi naumpada onaj uporedni test na TG, Toyota Prius vs BMW M3, nasuli im u dec isto goriva, na stazi Prius išao maksimalno koliko je mogao a BMW ga samo pratio u stopu. Pogodite ko je prvi stao, a kome je ostalo još 20% goriva.
EFD22 wrote: ↑07/01/2023 21:28
Al’ zato GTD 2.0 TDI ha?
Da si možemo priuštiti takve vozilice, kurac bi iko ikad kupio 1.6 Trendline, budimo realni.
2.0 se može voziti sporo, 1.6 ne može brzo
Opet mi naumpada onaj uporedni test na TG, Toyota Prius vs BMW M3, nasuli im u dec isto goriva, na stazi Prius išao maksimalno koliko je mogao a BMW ga samo pratio u stopu. Pogodite ko je prvi stao, a kome je ostalo još 20% goriva.
Jedina je razlika u potezanju na pravcu, i sto je vjerovatno jednostavnije upaliti tempomat na 180, manje ce trositi
U krivine i ostalo, nista brze ne bih isao, sumnjam da bi i mogao
Mene bi bilo strah samog sebe da mi daju 170ks u golfu
EFD22 wrote: ↑07/01/2023 18:09
Ma sarkastičan je. Nema goreg motora na planeti. Još uz njega BLS i BXE, katastrofa nad katastrofama.
Drži se ti DCI-ja, svaki je dobar, osim 1.9 bilo kojeg, i prvih 1.5 s početka 2000.-ih sa Delphi diznama.
Peugeot 1.6 HDI također ok motor, pogotovo što mlađi.
Ovi novi 1.5 (blue)HDI imaju problem sa pucanjem lanca između bregastih, tako im urađen prenos, iako im je klasika zupčasti remen, ja već u BiH znam tri koja su doživjela havariju zbog toga. Budale, umjesto da su stavili zupčanike.
A sta mislis o golf 7 karavan ovi 1.6 motori 81 kw. Inace ne bih golfa, nekako skucen unutra. Al kontam da karavan nije nesto malo veci
Na ovom forumu ne smijes pitati za misljenje o bilo kojem golfu a ni vw. Kakav god da je, ekstremisti sa ovog foruma ce ga popljuvat. A kao bolju opciju cesve moguce kante navesti
1.6 TDI 81 KW iz mog iskustva - više troši od 1.6 dCi 96 KW cca 0.5 - 1l i slabije vuče (A3 vs Megane 3)
Od 1.6 TD motora najbolji odnos dinamika-potrošnja-pouzdanost imaju 1.6 dCi i 1.6 Multijet
Grijač Bosch za TDI 25 KM/kom, sa senzorom na 3. cilindru 150 KM.
Denso za 1.6 dCi cca 35 KM/kom
1.6 TDI u Golfu 7/Octavia dolazi sa MT5, nedostaje 6. brzina. Čudno, Touran i A3 imaju MT6.
ElRe wrote: ↑08/01/2023 06:59
1.6 TDI 81 KW iz mog iskustva - više troši od 1.6 dCi 96 KW cca 0.5 - 1l i slabije vuče (A3 vs Megane 3)
Od 1.6 TD motora najbolji odnos dinamika-potrošnja-pouzdanost imaju 1.6 dCi i 1.6 Multijet
Grijač Bosch za TDI 25 KM/kom, sa senzorom na 3. cilindru 150 KM.
Denso za 1.6 dCi cca 35 KM/kom
1.6 TDI u Golfu 7/Octavia dolazi sa MT5, nedostaje 6. brzina. Čudno, Touran i A3 imaju MT6.
Da, ali 1.6 dci po pouzdanosti nije ni blizu 1.5 dci. Renault se malo zajebucnuo.
ElRe wrote: ↑08/01/2023 09:16
Komfor, elastičnost, niža buka. Octavia se na auto putu pri cca 150 km/h dere na 4000 o/min, A3 sa 4000 o/min vozi cca 160 km/h.
ElRe wrote: ↑08/01/2023 09:16
Komfor, elastičnost, niža buka. Octavia se na auto putu pri cca 150 km/h dere na 4000 o/min, A3 sa 4000 o/min vozi cca 160 km/h.
U cetvrtoj?
Visoki su to obrtaji za petu ili sestu na toj brzini... ne sjecam se tacno, ali prije bih rekao da je to oko 3000u/min
EFD22 wrote: ↑08/01/2023 09:16
Da, ali 1.6 dci po pouzdanosti nije ni blizu 1.5 dci. Renault se malo zajebucnuo.
Izuzev lanca kod 1.6 dCi ništa nije problematičnije od 1.5 dCi. Twin turbo naravno zaobići.
Suprugin 1.6 dCi već ima 200k na satu i na motoru, mjenjaču i ovjesu nikakvih intervencija.
Ok na motoru zamijenjeni grijači ove godine, termostat i prošle godine Mutlu akumulator (start&stop).
Od kada sam ja preuzeo brigu o Meganu (prije 3.5 g ) samo RN720 ulje, nakon 10k km i filter nafte nakon 20k km i nema brige. Lanac se još ne čuje, ne gubi ulje na poklopcu lanca...
ElRe wrote: ↑08/01/2023 09:16
Komfor, elastičnost, niža buka. Octavia se na auto putu pri cca 150 km/h dere na 4000 o/min, A3 sa 4000 o/min vozi cca 160 km/h.
U cetvrtoj?
Visoki su to obrtaji za petu ili sestu na toj brzini... ne sjecam se tacno, ali prije bih rekao da je to oko 3000u/min
Testiram pa postavim. +-100-200 obr moguća odstupanja.