INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 22612
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#9926 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

pepeljara wrote: 05/01/2023 21:20
SmokingMan wrote: 05/01/2023 15:17 Kako je Pepeljara prestao igrati Battlefield propio se. Veteranska kriza. :D
ne mozemo samo kukati na skupo ulje i brasno :D
The New World order nam ne dopušta da uživamop u porocima. :mrgreen:
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#9927 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

SmokingMan wrote: 05/01/2023 21:32
pepeljara wrote: 05/01/2023 21:20

ne mozemo samo kukati na skupo ulje i brasno :D
The New World order nam ne dopušta da uživamop u porocima. :mrgreen:
ja ba, evo kontam 3 flashe ne kupim iliti bacim sto kazu = dnevna karta skijanja da i turisticka sta zaradi :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 22612
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#9928 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

pepeljara wrote: 05/01/2023 21:35
SmokingMan wrote: 05/01/2023 21:32

The New World order nam ne dopušta da uživamop u porocima. :mrgreen:
ja ba, evo kontam 3 flashe ne kupim iliti bacim sto kazu = dnevna karta skijanja da i turisticka sta zaradi :D
Nemoj da ti se od maksuzije pričini snijeg. :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#9929 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

za nju dobijes dvije dnevne :)

https://maksuzija.at/en/home/
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#9930 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Robot pileci file 8.45 KM (Madi i djeluje svjez) kupio odmah 3 kg i zamrznuo...ne kupujem file iznad 10 KM moj doprinos borbi protiv inflacije
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9931 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Nokian808 wrote: 05/01/2023 21:56 Robot pileci file 8.45 KM (Madi i djeluje svjez) kupio odmah 3 kg i zamrznuo...ne kupujem file iznad 10 KM moj doprinos borbi protiv inflacije
Svaka ćas.. :thumbup:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#9932 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

Bolje da si antibiotika kakvih kupio za te pare. Isti je sastav.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#9933 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

studiorum_tuzlaensis wrote: 05/01/2023 22:33 Bolje da si antibiotika kakvih kupio za te pare. Isti je sastav.
:thumbup:
Madi je smeće
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9934 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

Madi piletinu izbjegavam.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9935 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske. :lol:
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda. :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9936 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

Kopiraju krajiski Apimed, dosta se ljudi zaleti i kupi ga mislivsi da kupuje Apimed.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#9937 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Snake Eyes wrote: 05/01/2023 22:59 Madi piletinu izbjegavam.
Bolja od Ovako...bar maca tako kaze a naucio sam da vjerujem njuhu maca
User avatar
xoklix
Posts: 3392
Joined: 16/01/2018 16:07

#9938 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by xoklix »

vjeshalica wrote: 05/01/2023 22:48
studiorum_tuzlaensis wrote: 05/01/2023 22:33 Bolje da si antibiotika kakvih kupio za te pare. Isti je sastav.
:thumbup:
Madi je smeće
Meni njihova čiketina najbolja dok mi je npr. preskupa Ovako piletina bezukusna i gumena.
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#9939 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by suspect_zero »

konektovan wrote: 05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske. :lol:
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda. :mrgreen:
Ovaj megamarket samo na Ilidži otvorio što se tiče KS?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9940 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

suspect_zero wrote: 05/01/2023 23:34
konektovan wrote: 05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske. :lol:
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda. :mrgreen:
Ovaj megamarket samo na Ilidži otvorio što se tiče KS?
Takoe..
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#9941 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by suspect_zero »

To meni isto k'o da je u Gračanici :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9942 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

suspect_zero wrote: 05/01/2023 23:40 To meni isto k'o da je u Gračanici :D
Ja otišao po zalihe tariguza da prostiš, :mrgreen: i kinder buena. :mrgreen:
24 kom 2 sloja 3.95 KM, pa nema ga jeftinije na dunjaluku cijelom. Bueno 1 KM, i to Francuski original.. :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#9943 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by suspect_zero »

Vidjela sam u katalogu....ono Classy ili kako se već zove, neka njihova robna marka?....ima je i u Hošetu i zeznuh se pa jednom kupih sardinu :oops: ...tobejarabi, k'o da su ih u Miljacki fatali.

Nije ono neki market, nešto kao Neo...najviše robe namijenjene za Tursku.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51281
Joined: 29/06/2011 23:39

#9944 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

konektovan wrote: 05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske. :lol:
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda. :mrgreen:

Ima i u Hosi, 13 km ali nije kilogram vec to su one tegle od 800 i nesto grama. Mislim da je turski med, pa je zato jeftiniji, sad ne kontam kako je to turski ukrajinski med 13 a nas nema ispod 20. Ili ovo nije med, ili nasi klosari opet lihvare.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9945 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

dječak sa šibicama wrote: 05/01/2023 23:50
konektovan wrote: 05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske. :lol:
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda. :mrgreen:

Ima i u Hosi, 13 km ali nije kilogram vec to su one tegle od 800 i nesto grama. Mislim da je turski med, pa je zato jeftiniji, sad ne kontam kako je to turski ukrajinski med 13 a nas nema ispod 20. Ili ovo nije med, ili nasi klosari opet lihvare.
Ma teško da je pravi med, ali teško da je i naš domaći pravi med..
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9946 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

suspect_zero wrote: 05/01/2023 23:50 Vidjela sam u katalogu....ono Classy ili kako se već zove, neka njihova robna marka?....ima je i u Hošetu i zeznuh se pa jednom kupih sardinu :oops: ...tobejarabi, k'o da su ih u Miljacki fatali.

Nije ono neki market, nešto kao Neo...najviše robe namijenjene za Tursku.
Ma market na nivou škafe, ako si ikad bila u škafi?! :mrgreen:
Ali eto, nadata se ovako nekoh stvari.
Zna hemija biti takodjer pojeftina, ne sve..ali ima stvari. Kozmetika takodjer, kupio sebi i ženi dove dezodoranse, zenski dove invisible 2.95 KM, muški dove invisible 3.45 KM. Paste za zube aquafresh od 1.59 KM do 1.95 KM. :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51281
Joined: 29/06/2011 23:39

#9947 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Pa ne znam, kazu da med koji se prodaje u trgovinama, jeste med, nije neki kvalitet jer je industrijski (sta god to znacilo, ne kontam jer pcela je pcela jebiga) ali je med.

Najbolji je naravno onaj sto se prodaje pod domaci ali certificiran, ono sto se prodaje uz cestu i po oglasima kao "domaci" ne da nije med, nego je opasno po zdravlje.

Mislim da ne moze prodavati med sa certifikatom, ako nije med.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9948 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

konektovan wrote: 05/01/2023 23:57
suspect_zero wrote: 05/01/2023 23:50 Vidjela sam u katalogu....ono Classy ili kako se već zove, neka njihova robna marka?....ima je i u Hošetu i zeznuh se pa jednom kupih sardinu :oops: ...tobejarabi, k'o da su ih u Miljacki fatali.

Nije ono neki market, nešto kao Neo...najviše robe namijenjene za Tursku.
Ma market na nivou škafe, ako si ikad bila u škafi?! :mrgreen:
Ali eto, nadata se ovako nekoh stvari.
Zna hemija biti takodjer pojeftina, ne sve..ali ima stvari. Kozmetika takodjer, kupio sebi i ženi dove dezodoranse, zenski dove invisible 2.95 KM, muški dove invisible 3.45 KM. Paste za zube aquafresh od 1.59 KM do 1.95 KM. :mrgreen:
Mega market kada se tek otvori bude osjetno jeftiniji i stalno neke akcije,da navuku raju a onda kroz 6 mjeseci sustignu sve ostale trzne centre sa cijenama :D
Ali opet bude nekih akcija,bude i svakog petka -10% za sve artikle i tako nekih stvari...piletine bude na akciji cesto...krilca i bataci i karabataci
Mati tu cesto kupuje a kupovao sam i ja prosle godine ali sada slabije idem,dok mati ide barem jednom sedmicno.
Njihova ta neka classy robna marka ima ponesto i da valja...ja recimo kupujem onaj kao tops keks...marka ono pakovanje a meni fino...nije kao jaffa ali dva dobijes za jednu jaffu :D
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9949 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

dječak sa šibicama wrote: 06/01/2023 00:11 Pa ne znam, kazu da med koji se prodaje u trgovinama, jeste med, nije neki kvalitet jer je industrijski (sta god to znacilo, ne kontam jer pcela je pcela jebiga) ali je med.

Najbolji je naravno onaj sto se prodaje pod domaci ali certificiran, ono sto se prodaje uz cestu i po oglasima kao "domaci" ne da nije med, nego je opasno po zdravlje.

Mislim da ne moze prodavati med sa certifikatom, ako nije med.
U svakom gradu ima barem 1-2 pcelara koji se time bave 20 godina i vise.
Od takvih se kupuje med a ne ni po trznim centrima a to pored puta,to meda nije vidilo ni na slici...nedavno neka televizija radila prilog o tome i odnijela sve uzorke na test u labaratoriju...taj med je otrov,to je opasno jesti.Nadjite na netu prilog.
Jeste skuplji ovaj med ali znas da je med a ne obicni secer.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51281
Joined: 29/06/2011 23:39

#9950 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Inace, za manji racun, posjetiti ove outlet prodavnice hrane kojih sad trenutno ima dvije tri u gradu. Moze se naci, ja sam prvi put bio malo razocaran onom radnjom u Papagajci ali drugi i treci put vec sam nasao dosta jeftinih proizvoda. Isplati se ako ti je usput, maksuz necu otici sigurno ali kad sam u prolazu sta me kosta svratiti u papagajku.

Zadnji put kupio neke poljske riblje konzerve, to su one pljosnate velike mislim da su nijemci proizvodjaci i konzum i bingo ih prodaju za cirka 4 marke, kod ovog je 2 marke poljska sa paradajz sosom, nista slabija nije. Riblja pasteta losos, odlicna, samo marku kosta. Konacno da jedem riblju pastetu koja ima okus ribe :D isto poljska.
Hemija takodje jeftinija, u sustini ako potrefis dan kad imaju dosta robe prodjes dosta jeftinije.
Post Reply