The New World order nam ne dopušta da uživamop u porocima.pepeljara wrote: ↑05/01/2023 21:20ne mozemo samo kukati na skupo ulje i brasnoSmokingMan wrote: ↑05/01/2023 15:17 Kako je Pepeljara prestao igrati Battlefield propio se. Veteranska kriza.![]()
![]()
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- SmokingMan
- Posts: 22612
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#9926 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#9927 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
ja ba, evo kontam 3 flashe ne kupim iliti bacim sto kazu = dnevna karta skijanja da i turisticka sta zaradi
- SmokingMan
- Posts: 22612
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#9928 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9930 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Robot pileci file 8.45 KM (Madi i djeluje svjez) kupio odmah 3 kg i zamrznuo...ne kupujem file iznad 10 KM moj doprinos borbi protiv inflacije
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#9932 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje da si antibiotika kakvih kupio za te pare. Isti je sastav.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#9933 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
studiorum_tuzlaensis wrote: ↑05/01/2023 22:33 Bolje da si antibiotika kakvih kupio za te pare. Isti je sastav.
Madi je smeće
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#9934 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Madi piletinu izbjegavam.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9935 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske.
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda.
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#9936 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kopiraju krajiski Apimed, dosta se ljudi zaleti i kupi ga mislivsi da kupuje Apimed.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9937 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolja od Ovako...bar maca tako kaze a naucio sam da vjerujem njuhu maca
- xoklix
- Posts: 3392
- Joined: 16/01/2018 16:07
#9938 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Meni njihova čiketina najbolja dok mi je npr. preskupa Ovako piletina bezukusna i gumena.vjeshalica wrote: ↑05/01/2023 22:48studiorum_tuzlaensis wrote: ↑05/01/2023 22:33 Bolje da si antibiotika kakvih kupio za te pare. Isti je sastav.![]()
Madi je smeće
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#9939 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovaj megamarket samo na Ilidži otvorio što se tiče KS?konektovan wrote: ↑05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske.![]()
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda.![]()
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9940 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Takoe..suspect_zero wrote: ↑05/01/2023 23:34Ovaj megamarket samo na Ilidži otvorio što se tiče KS?konektovan wrote: ↑05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske.![]()
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda.![]()
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#9941 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To meni isto k'o da je u Gračanici 
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9942 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja otišao po zalihe tariguza da prostiš,
24 kom 2 sloja 3.95 KM, pa nema ga jeftinije na dunjaluku cijelom. Bueno 1 KM, i to Francuski original..
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#9943 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Vidjela sam u katalogu....ono Classy ili kako se već zove, neka njihova robna marka?....ima je i u Hošetu i zeznuh se pa jednom kupih sardinu
...tobejarabi, k'o da su ih u Miljacki fatali.
Nije ono neki market, nešto kao Neo...najviše robe namijenjene za Tursku.
Nije ono neki market, nešto kao Neo...najviše robe namijenjene za Tursku.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9944 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
konektovan wrote: ↑05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske.![]()
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda.![]()
Ima i u Hosi, 13 km ali nije kilogram vec to su one tegle od 800 i nesto grama. Mislim da je turski med, pa je zato jeftiniji, sad ne kontam kako je to turski ukrajinski med 13 a nas nema ispod 20. Ili ovo nije med, ili nasi klosari opet lihvare.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9945 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma teško da je pravi med, ali teško da je i naš domaći pravi med..dječak sa šibicama wrote: ↑05/01/2023 23:50konektovan wrote: ↑05/01/2023 23:08 Danas u megamarketu, livadski med Apimel ili tako nešto...uglavnom, hrvatska proizvodnja, samo je med iz Ukrajine, Kine....i treću zemlju ne znam, nisam zapamtio, možda je dio iz Hrvatske.![]()
Cijena za kg 13 malki,..fino skroz izgleda.![]()
Ima i u Hosi, 13 km ali nije kilogram vec to su one tegle od 800 i nesto grama. Mislim da je turski med, pa je zato jeftiniji, sad ne kontam kako je to turski ukrajinski med 13 a nas nema ispod 20. Ili ovo nije med, ili nasi klosari opet lihvare.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9946 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma market na nivou škafe, ako si ikad bila u škafi?!suspect_zero wrote: ↑05/01/2023 23:50 Vidjela sam u katalogu....ono Classy ili kako se već zove, neka njihova robna marka?....ima je i u Hošetu i zeznuh se pa jednom kupih sardinu...tobejarabi, k'o da su ih u Miljacki fatali.
Nije ono neki market, nešto kao Neo...najviše robe namijenjene za Tursku.
Ali eto, nadata se ovako nekoh stvari.
Zna hemija biti takodjer pojeftina, ne sve..ali ima stvari. Kozmetika takodjer, kupio sebi i ženi dove dezodoranse, zenski dove invisible 2.95 KM, muški dove invisible 3.45 KM. Paste za zube aquafresh od 1.59 KM do 1.95 KM.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9947 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa ne znam, kazu da med koji se prodaje u trgovinama, jeste med, nije neki kvalitet jer je industrijski (sta god to znacilo, ne kontam jer pcela je pcela jebiga) ali je med.
Najbolji je naravno onaj sto se prodaje pod domaci ali certificiran, ono sto se prodaje uz cestu i po oglasima kao "domaci" ne da nije med, nego je opasno po zdravlje.
Mislim da ne moze prodavati med sa certifikatom, ako nije med.
Najbolji je naravno onaj sto se prodaje pod domaci ali certificiran, ono sto se prodaje uz cestu i po oglasima kao "domaci" ne da nije med, nego je opasno po zdravlje.
Mislim da ne moze prodavati med sa certifikatom, ako nije med.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9948 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mega market kada se tek otvori bude osjetno jeftiniji i stalno neke akcije,da navuku raju a onda kroz 6 mjeseci sustignu sve ostale trzne centre sa cijenamakonektovan wrote: ↑05/01/2023 23:57Ma market na nivou škafe, ako si ikad bila u škafi?!suspect_zero wrote: ↑05/01/2023 23:50 Vidjela sam u katalogu....ono Classy ili kako se već zove, neka njihova robna marka?....ima je i u Hošetu i zeznuh se pa jednom kupih sardinu...tobejarabi, k'o da su ih u Miljacki fatali.
Nije ono neki market, nešto kao Neo...najviše robe namijenjene za Tursku.![]()
Ali eto, nadata se ovako nekoh stvari.
Zna hemija biti takodjer pojeftina, ne sve..ali ima stvari. Kozmetika takodjer, kupio sebi i ženi dove dezodoranse, zenski dove invisible 2.95 KM, muški dove invisible 3.45 KM. Paste za zube aquafresh od 1.59 KM do 1.95 KM.![]()
Ali opet bude nekih akcija,bude i svakog petka -10% za sve artikle i tako nekih stvari...piletine bude na akciji cesto...krilca i bataci i karabataci
Mati tu cesto kupuje a kupovao sam i ja prosle godine ali sada slabije idem,dok mati ide barem jednom sedmicno.
Njihova ta neka classy robna marka ima ponesto i da valja...ja recimo kupujem onaj kao tops keks...marka ono pakovanje a meni fino...nije kao jaffa ali dva dobijes za jednu jaffu
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9949 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U svakom gradu ima barem 1-2 pcelara koji se time bave 20 godina i vise.dječak sa šibicama wrote: ↑06/01/2023 00:11 Pa ne znam, kazu da med koji se prodaje u trgovinama, jeste med, nije neki kvalitet jer je industrijski (sta god to znacilo, ne kontam jer pcela je pcela jebiga) ali je med.
Najbolji je naravno onaj sto se prodaje pod domaci ali certificiran, ono sto se prodaje uz cestu i po oglasima kao "domaci" ne da nije med, nego je opasno po zdravlje.
Mislim da ne moze prodavati med sa certifikatom, ako nije med.
Od takvih se kupuje med a ne ni po trznim centrima a to pored puta,to meda nije vidilo ni na slici...nedavno neka televizija radila prilog o tome i odnijela sve uzorke na test u labaratoriju...taj med je otrov,to je opasno jesti.Nadjite na netu prilog.
Jeste skuplji ovaj med ali znas da je med a ne obicni secer.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9950 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Inace, za manji racun, posjetiti ove outlet prodavnice hrane kojih sad trenutno ima dvije tri u gradu. Moze se naci, ja sam prvi put bio malo razocaran onom radnjom u Papagajci ali drugi i treci put vec sam nasao dosta jeftinih proizvoda. Isplati se ako ti je usput, maksuz necu otici sigurno ali kad sam u prolazu sta me kosta svratiti u papagajku.
Zadnji put kupio neke poljske riblje konzerve, to su one pljosnate velike mislim da su nijemci proizvodjaci i konzum i bingo ih prodaju za cirka 4 marke, kod ovog je 2 marke poljska sa paradajz sosom, nista slabija nije. Riblja pasteta losos, odlicna, samo marku kosta. Konacno da jedem riblju pastetu koja ima okus ribe
isto poljska.
Hemija takodje jeftinija, u sustini ako potrefis dan kad imaju dosta robe prodjes dosta jeftinije.
Zadnji put kupio neke poljske riblje konzerve, to su one pljosnate velike mislim da su nijemci proizvodjaci i konzum i bingo ih prodaju za cirka 4 marke, kod ovog je 2 marke poljska sa paradajz sosom, nista slabija nije. Riblja pasteta losos, odlicna, samo marku kosta. Konacno da jedem riblju pastetu koja ima okus ribe
Hemija takodje jeftinija, u sustini ako potrefis dan kad imaju dosta robe prodjes dosta jeftinije.
