Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#44676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vitezanin »

vjeshalica wrote: 29/12/2022 15:43
Vitezanin wrote: 29/12/2022 15:07 Sredinom 11. mj. nisam mogao upaliti, zvao službu, alnaser u pitanju. Iz BIHAMK-a su uspjeli pokrenuti auto (nešto je udarao unutra, laik sam, zanemarite :D ) s preporukom hitne reparacije ili zamjene što je i urađeno (reparacija). Jutros opet škljoc, ne mogu upaliti, isto kao i prošli put. Vozio sam auto tada na servis Hadžić kod okrugle garaže na Koševu (po preporuci) i još su par stvari našli i sve je bilo ok do jutros. Kontam ili da tražim drugi servis ili da ovog obavijestim da je isti shit opet.

:sad:

U zadnjih par dana mi je žmigala povremeno lampica pod brojem 11 pri paljenju koji sekund duže nego inače, ali od jutros stalno.

https://autorepublika.com/2017/08/24/da ... ent-tabli/

Ako imate preporuku (za Sarajevo, auto je tu u gradu) bit ću zahvalan, kraj je godine pa ne očekujem da će mi iko srediti ovo odmah sad.

PS Golf 6, 2011. je u pitanju.
Trebali su ti nakaciti dijagnostiku da ti iscita gresku, u Bihamku ima taj tablet,da li su ti ocitavali????
Tebi se pali lampica 11 tj grijac, mozda je magistrala grijaca pukla negdje pa nema signala ili je jednostavno grijac riknul. To bi dijagnostika mogla ocitati kakvu tacno gresku javlja.
Jesu i odmah mi je rekao alnaser. Sad nemam pojma.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Fkt nezz, probaj se nekako nakaciti opet na dijagnostiku, ili odvuci tome sto si isao sto ti je radio da uradi opet mozda je fulio nesto.
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

Vitezanin wrote: 29/12/2022 15:07 Vozio sam auto tada na servis Hadžić kod okrugle garaže na Koševu (po preporuci) i još su par stvari našli i sve je bilo ok do jutros. Kontam ili da tražim drugi servis ili da ovog obavijestim da je isti shit opet.
Zovi istog, reci da si bio, napomeni šta ti je radio i da imaš isti problem. Idi kad dogovoriš termin. Ponesi oružje.
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

zapali govno, i uzivaj u zivotu
Adi-g
Posts: 831
Joined: 26/02/2004 00:00

#44680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Adi-g »

Pozdrav raja. Znate li nekog ko kvalitetno vrsi reparaciju i poliranje farova. Naime u jednom faru mi se poceo pojavljivati kondenz.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#44681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by anex »

Bilo je pitanje o tome...potraži na forumu, ovoj temi ....
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Image
Staro vani, Lemforder in :bih:
Za divno cudo sarafi bez problema izasli, poprsko prosle sedmice wd-om
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Adi-g wrote: 29/12/2022 20:42 Pozdrav raja. Znate li nekog ko kvalitetno vrsi reparaciju i poliranje farova. Naime u jednom faru mi se poceo pojavljivati kondenz.
kupi polovan na otpadu, doktori sad traze po 150e za reparaciju, ne vrijedi :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ili kupi butilnu traku u prodavnici auto dijelova ( 20 KM) i indrustrijski fen ( 40 KM) i zabavi se sam.
Btw. mozda ti je samo poklopca na faru lose postavljen
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#44685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Vitezanin wrote: 29/12/2022 15:48
vjeshalica wrote: 29/12/2022 15:43

Trebali su ti nakaciti dijagnostiku da ti iscita gresku, u Bihamku ima taj tablet,da li su ti ocitavali????
Tebi se pali lampica 11 tj grijac, mozda je magistrala grijaca pukla negdje pa nema signala ili je jednostavno grijac riknul. To bi dijagnostika mogla ocitati kakvu tacno gresku javlja.
Jesu i odmah mi je rekao alnaser. Sad nemam pojma.
Cetkice :roll:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#44686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vitezanin »

skafiskafsnjak wrote: 30/12/2022 17:17
Vitezanin wrote: 29/12/2022 15:48

Jesu i odmah mi je rekao alnaser. Sad nemam pojma.
Cetkice :roll:
A jedva mjesec prošlo. Ništa, pokusat ću nešto iza nove.
Adi-g
Posts: 831
Joined: 26/02/2004 00:00

#44687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Adi-g »

Evolution_IV wrote: 30/12/2022 16:48
Adi-g wrote: 29/12/2022 20:42 Pozdrav raja. Znate li nekog ko kvalitetno vrsi reparaciju i poliranje farova. Naime u jednom faru mi se poceo pojavljivati kondenz.
kupi polovan na otpadu, doktori sad traze po 150e za reparaciju, ne vrijedi :thumbup:
Jedan od vec preporucivanih po formumu mi je trazio 150 eur da mi sredi oba fara, tj. jedan da sredi magljenje a drugi da ispolira da se ujednace. Tu sam jos u dilemi. U pitanju mi je orignalni xenon far pa nisam siguran koliko jefitino mogu naci na otpadu.
Javio sam se ovom piknalog i kontam ko mu je diler. Trazio mi 210 eur za jedan far :lol: :lol: :lol:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#44688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Moj sura slao u Sarajevo nekom da mu ocisti i predihtuje farove sa audi 6 2013. godiste prvenstveno jer mu je jedan far maglio. Platio 600 KM za taj rad bez montaze/demontaze. Opet mu malo pri dnu magli far.
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

hahHhHahahaha al lopataju kao da su doktori
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#44690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

kabal1337 wrote: 31/12/2022 07:10 hahHhHahahaha al lopataju kao da su doktori
Fkt. :lol:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44691 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Meščini da je i meni taj piknalog prije 5-6 godina isko sumu za poliranje najobičnijih farova, pitao sam se da li se zajebava ili je fakat ozbiljan.
Na kraju sam uradio negdje za cvaju, bilo sve uredno, farovi ko novi.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja sam mu nedavno slao upit za svoj auto, 400 KM za dva fara da se riješi kondenz.
Mušterije su mu sad uglavnom vozači a6, bmw, 5, metc e klase i druga "luksuznija" vozila jer njihovi farovi koštaju par milja..a on uzme samo milju za taj posao. :mrgreen:
Burazu je ljetos radio poliranje 120 KM na scenicu, fino to izgleda, vidjećemo koliko će trajati...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Adi-g wrote: 31/12/2022 01:29
Evolution_IV wrote: 30/12/2022 16:48

kupi polovan na otpadu, doktori sad traze po 150e za reparaciju, ne vrijedi :thumbup:
Jedan od vec preporucivanih po formumu mi je trazio 150 eur da mi sredi oba fara, tj. jedan da sredi magljenje a drugi da ispolira da se ujednace. Tu sam jos u dilemi. U pitanju mi je orignalni xenon far pa nisam siguran koliko jefitino mogu naci na otpadu.
Javio sam se ovom piknalog i kontam ko mu je diler. Trazio mi 210 eur za jedan far :lol: :lol: :lol:
Jesi pitao Pitstop Sarajevo, momak je korektan skroz
zposao
Posts: 2944
Joined: 22/03/2019 09:27

#44694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zposao »

Gdje je najjeftinije kupiti euro kuku za renola?
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44695 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 31/12/2022 08:55
Adi-g wrote: 31/12/2022 01:29

Jedan od vec preporucivanih po formumu mi je trazio 150 eur da mi sredi oba fara, tj. jedan da sredi magljenje a drugi da ispolira da se ujednace. Tu sam jos u dilemi. U pitanju mi je orignalni xenon far pa nisam siguran koliko jefitino mogu naci na otpadu.
Javio sam se ovom piknalog i kontam ko mu je diler. Trazio mi 210 eur za jedan far :lol: :lol: :lol:
Jesi pitao Pitstop Sarajevo, momak je korektan skroz
Korektan je i pik nalog...samo preskup. :mrgreen:
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#44696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by korisnicki »

Nakon velikog servisa Ford fiesta 1.25 16 ventila uzrok nestabilnog rada motora bilo napuknuće keramike na svjećici prvog cilindra. Svjećice bile sve četiri orginalne, skoro nove prešle nepunih 2000 km. Koje bih bilo objašnjenje za to?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Da nije udarena kljucem prilikom stezanja :roll: rijetko se to desava
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#44698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by korisnicki »

Bio sam im reklamirao u servis, ponovno su sve rasturili a da im na um nije pala svjećica. Da bih ja poslije otkrio tu napuknuti svjećicu i nakon što sam je zamjenio sa jednom starom iskorištenom svijećicom motor prede.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#44699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kakotakonikako »

Da li neko zna gdje u Sarajevu vrse kvalitetno repariranje turbine Passat B6 ?

Kazu da to kvalitetno rade u Užicu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kakotakonikako wrote: 02/01/2023 15:45

Kazu da to kvalitetno rade u Užicu.
iza benzinske pumpe braca mujic,u privatnoj kuci, imas njihovu sarajevsku ispostavu.
Post Reply