Jesu i odmah mi je rekao alnaser. Sad nemam pojma.vjeshalica wrote: ↑29/12/2022 15:43Trebali su ti nakaciti dijagnostiku da ti iscita gresku, u Bihamku ima taj tablet,da li su ti ocitavali????Vitezanin wrote: ↑29/12/2022 15:07 Sredinom 11. mj. nisam mogao upaliti, zvao službu, alnaser u pitanju. Iz BIHAMK-a su uspjeli pokrenuti auto (nešto je udarao unutra, laik sam, zanemarite) s preporukom hitne reparacije ili zamjene što je i urađeno (reparacija). Jutros opet škljoc, ne mogu upaliti, isto kao i prošli put. Vozio sam auto tada na servis Hadžić kod okrugle garaže na Koševu (po preporuci) i još su par stvari našli i sve je bilo ok do jutros. Kontam ili da tražim drugi servis ili da ovog obavijestim da je isti shit opet.
U zadnjih par dana mi je žmigala povremeno lampica pod brojem 11 pri paljenju koji sekund duže nego inače, ali od jutros stalno.
https://autorepublika.com/2017/08/24/da ... ent-tabli/
Ako imate preporuku (za Sarajevo, auto je tu u gradu) bit ću zahvalan, kraj je godine pa ne očekujem da će mi iko srediti ovo odmah sad.
PS Golf 6, 2011. je u pitanju.
Tebi se pali lampica 11 tj grijac, mozda je magistrala grijaca pukla negdje pa nema signala ili je jednostavno grijac riknul. To bi dijagnostika mogla ocitati kakvu tacno gresku javlja.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#44676 Re: Pitamo Mehanicare ?
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44677 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fkt nezz, probaj se nekako nakaciti opet na dijagnostiku, ili odvuci tome sto si isao sto ti je radio da uradi opet mozda je fulio nesto.
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#44678 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zovi istog, reci da si bio, napomeni šta ti je radio i da imaš isti problem. Idi kad dogovoriš termin. Ponesi oružje.
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44679 Re: Pitamo Mehanicare ?
zapali govno, i uzivaj u zivotu
-
Adi-g
- Posts: 831
- Joined: 26/02/2004 00:00
#44680 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav raja. Znate li nekog ko kvalitetno vrsi reparaciju i poliranje farova. Naime u jednom faru mi se poceo pojavljivati kondenz.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#44681 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo je pitanje o tome...potraži na forumu, ovoj temi ....
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Staro vani, Lemforder in
Za divno cudo sarafi bez problema izasli, poprsko prosle sedmice wd-om
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44684 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili kupi butilnu traku u prodavnici auto dijelova ( 20 KM) i indrustrijski fen ( 40 KM) i zabavi se sam.
Btw. mozda ti je samo poklopca na faru lose postavljen
Btw. mozda ti je samo poklopca na faru lose postavljen
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#44685 Re: Pitamo Mehanicare ?
CetkiceVitezanin wrote: ↑29/12/2022 15:48Jesu i odmah mi je rekao alnaser. Sad nemam pojma.vjeshalica wrote: ↑29/12/2022 15:43
Trebali su ti nakaciti dijagnostiku da ti iscita gresku, u Bihamku ima taj tablet,da li su ti ocitavali????
Tebi se pali lampica 11 tj grijac, mozda je magistrala grijaca pukla negdje pa nema signala ili je jednostavno grijac riknul. To bi dijagnostika mogla ocitati kakvu tacno gresku javlja.
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#44686 Re: Pitamo Mehanicare ?
A jedva mjesec prošlo. Ništa, pokusat ću nešto iza nove.
-
Adi-g
- Posts: 831
- Joined: 26/02/2004 00:00
#44687 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedan od vec preporucivanih po formumu mi je trazio 150 eur da mi sredi oba fara, tj. jedan da sredi magljenje a drugi da ispolira da se ujednace. Tu sam jos u dilemi. U pitanju mi je orignalni xenon far pa nisam siguran koliko jefitino mogu naci na otpadu.Evolution_IV wrote: ↑30/12/2022 16:48kupi polovan na otpadu, doktori sad traze po 150e za reparaciju, ne vrijedi![]()
Javio sam se ovom piknalog i kontam ko mu je diler. Trazio mi 210 eur za jedan far
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#44688 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moj sura slao u Sarajevo nekom da mu ocisti i predihtuje farove sa audi 6 2013. godiste prvenstveno jer mu je jedan far maglio. Platio 600 KM za taj rad bez montaze/demontaze. Opet mu malo pri dnu magli far.
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44689 Re: Pitamo Mehanicare ?
hahHhHahahaha al lopataju kao da su doktori
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44691 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meščini da je i meni taj piknalog prije 5-6 godina isko sumu za poliranje najobičnijih farova, pitao sam se da li se zajebava ili je fakat ozbiljan.
Na kraju sam uradio negdje za cvaju, bilo sve uredno, farovi ko novi.
Na kraju sam uradio negdje za cvaju, bilo sve uredno, farovi ko novi.
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44692 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam mu nedavno slao upit za svoj auto, 400 KM za dva fara da se riješi kondenz.
Mušterije su mu sad uglavnom vozači a6, bmw, 5, metc e klase i druga "luksuznija" vozila jer njihovi farovi koštaju par milja..a on uzme samo milju za taj posao.
Burazu je ljetos radio poliranje 120 KM na scenicu, fino to izgleda, vidjećemo koliko će trajati...
Mušterije su mu sad uglavnom vozači a6, bmw, 5, metc e klase i druga "luksuznija" vozila jer njihovi farovi koštaju par milja..a on uzme samo milju za taj posao.
Burazu je ljetos radio poliranje 120 KM na scenicu, fino to izgleda, vidjećemo koliko će trajati...
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#44693 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi pitao Pitstop Sarajevo, momak je korektan skrozAdi-g wrote: ↑31/12/2022 01:29Jedan od vec preporucivanih po formumu mi je trazio 150 eur da mi sredi oba fara, tj. jedan da sredi magljenje a drugi da ispolira da se ujednace. Tu sam jos u dilemi. U pitanju mi je orignalni xenon far pa nisam siguran koliko jefitino mogu naci na otpadu.Evolution_IV wrote: ↑30/12/2022 16:48
kupi polovan na otpadu, doktori sad traze po 150e za reparaciju, ne vrijedi![]()
Javio sam se ovom piknalog i kontam ko mu je diler. Trazio mi 210 eur za jedan far![]()
![]()
![]()
-
zposao
- Posts: 2944
- Joined: 22/03/2019 09:27
#44694 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje je najjeftinije kupiti euro kuku za renola?
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44695 Re: Pitamo Mehanicare ?
Korektan je i pik nalog...samo preskup.Leon16v wrote: ↑31/12/2022 08:55Jesi pitao Pitstop Sarajevo, momak je korektan skrozAdi-g wrote: ↑31/12/2022 01:29
Jedan od vec preporucivanih po formumu mi je trazio 150 eur da mi sredi oba fara, tj. jedan da sredi magljenje a drugi da ispolira da se ujednace. Tu sam jos u dilemi. U pitanju mi je orignalni xenon far pa nisam siguran koliko jefitino mogu naci na otpadu.
Javio sam se ovom piknalog i kontam ko mu je diler. Trazio mi 210 eur za jedan far![]()
![]()
![]()
-
korisnicki
- Posts: 527
- Joined: 13/03/2021 12:12
#44696 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nakon velikog servisa Ford fiesta 1.25 16 ventila uzrok nestabilnog rada motora bilo napuknuće keramike na svjećici prvog cilindra. Svjećice bile sve četiri orginalne, skoro nove prešle nepunih 2000 km. Koje bih bilo objašnjenje za to?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44697 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije udarena kljucem prilikom stezanja
rijetko se to desava
-
korisnicki
- Posts: 527
- Joined: 13/03/2021 12:12
#44698 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bio sam im reklamirao u servis, ponovno su sve rasturili a da im na um nije pala svjećica. Da bih ja poslije otkrio tu napuknuti svjećicu i nakon što sam je zamjenio sa jednom starom iskorištenom svijećicom motor prede.
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
#44699 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li neko zna gdje u Sarajevu vrse kvalitetno repariranje turbine Passat B6 ?
Kazu da to kvalitetno rade u Užicu.
Kazu da to kvalitetno rade u Užicu.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44700 Re: Pitamo Mehanicare ?
iza benzinske pumpe braca mujic,u privatnoj kuci, imas njihovu sarajevsku ispostavu.
