INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#9826 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

@Truba
Veliki Snickers u Power marketima 1.65!

Image
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9827 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

sada je trenutak velikih odluka
bolje kupiti 5 snikersa po marku i pol nego jedan za 5
:run:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#9828 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by anex »

Image

1.20 KM Bingo
:thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9829 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by citroen xm »

Naslovnica wrote: 27/12/2022 13:36 Bolero, trenutna... 8-)
Image
Ovo su trenutno jedne od pristupačnijih cijena pite sa kojim sam se sretao.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9830 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

anex wrote: 29/12/2022 18:35 Image

1.20 KM Bingo
:thumbup:
Milkače redizajnirane top,... :thumbup: :mrgreen:
User avatar
Quaresma
Posts: 7938
Joined: 19/07/2010 16:37

#9831 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Quaresma »

ne znam jesam li ocoravio od ovih visokih cijena, ali danas vidjeh u konzumu cokolade koje su mi ujedno i najdraze, `volim te`, `samo ti` preko 2 KM :o
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9832 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by moonca »

:dajba:
sad che poklon biti . :wink: cijenjen..
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#9833 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

moonca wrote: 30/12/2022 00:28 :dajba:
sad che poklon biti . :wink: cijenjen..
Neće više bombonijera obići cijeli krug i vratiti se onome koji ju je prvi poklonio :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9834 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by moonca »

Hakiz wrote: 30/12/2022 01:31
moonca wrote: 30/12/2022 00:28 :dajba:
sad che poklon biti . :wink: cijenjen..
Neće više bombonijera obići cijeli krug i vratiti se onome koji ju je prvi poklonio :lol:
kako narod svashta zna kupiti za poklon.. :cry: . neki dan sam dobila .. sjeckano voche . iz samoposluge.. . :lol: jos i cijena. na.. $12 ..
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#9835 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ANamelessGhoul »

Cuo sam da ce poskupiti i karta u javnom prevozu. Navodno 2 markice od NG :-)
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#9836 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nekome »

anex wrote: 29/12/2022 18:35 Image

1.20 KM Bingo
:thumbup:
to ona mrsava, od 80g?
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#9837 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nlt »

ANamelessGhoul wrote: 30/12/2022 02:29 Cuo sam da ce poskupiti i karta u javnom prevozu. Navodno 2 markice od NG :-)
Isto sam čuo :lol:
Na onim uređajima u autobusima stoji 1.80 KM čini mi se
Ako je tako bolje neka odmah zaokruže na 2 KM
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#9838 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nekome »

1.8 je preko 10 godina
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#9839 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ANamelessGhoul »

nekome wrote: 30/12/2022 11:40 1.8 je preko 10 godina
Gdje to 1.80?
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9840 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

cena treba biti 1.5 ili 2
manite se feninga
nek bude jedan dan 1.5 a drugi 2 :D
radi lakšeg ulaska u bus i bržeg popunjavanja ISTOG :mrgreen:
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#9841 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nlt »

nekome wrote: 30/12/2022 11:40 1.8 je preko 10 godina
Nije. Mislim jest, ali nije
To je kod vozača tako. Trenutno je 1.40
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9842 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

gledam u arhivu troškova nekoć je kupon bio 45
kako smo se lako naviknuli da je 53
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#9843 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Kod Hoše na Heci Bony puter 250 g, 82 % M.M. 3.90 KM.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9844 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 30/12/2022 13:38 Kod Hoše na Heci Bony puter 250 g, 82 % M.M. 3.90 KM.
Primijetio sam da su opet ovi "veliki" lanci poskupili puter... :-)

To je odlična cijena, jer je 5.90 KM trenutno u bingu najjeftiniji puter te gramaže.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#9845 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

nekada uzimao onaj brilijant "glanz" za masinu za sudje bio oko 2,50 i mic po mic danas u amki 4,70 :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9846 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

oldtajmer wrote: 30/12/2022 15:00 nekada uzimao onaj brilijant "glanz" za masinu za sudje bio oko 2,50 i mic po mic danas u amki 4,70 :bih:
Amko je žara u svakom pogledu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22625
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#9847 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

Ako ovako nastavimo jesti slatkiše, malo ko od nas će imati sve zube na broju do 50.te. :gunjastajl:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9848 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Velika milka nougat 300 gr u Konzumu 4 KM
Navalite pa da jos koji zub ispadne 😂

Btw. Kod mene ovdje kao da nije sutra NG...Konzum prazan,sada oko 16h prosao autom gradom,nema guzve uopste...
Cijene su otisle u nebesa,narod je lovu potrosio i sada se zivotari i prezivljava...ali bas ono kao u ratu.
350 gr sudzuke one najjeftinije 6.50 KM 😂
Pive najjeftinije u limenci sto su bile 0.90 pred praznike,sada 1.20 -1.40
Grickalice cips,kikiriki haman od 3 KM krecu za 100 gr pa na vise.
Plata od 2000 milje ne bi ovo mogla nulirati od prvog do prvog a ne ove radnicke od 700-800 KM
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#9849 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nekome »

@zippoo87
ocigledno nisi bio u gradu do 14h, skoro svi su pusteni ranije, nenormalne guzve bile
ocekivano da 16h+ bude pustos
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9850 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

nekome wrote: 30/12/2022 17:09 @zippoo87
ocigledno nisi bio u gradu do 14h, skoro svi su pusteni ranije, nenormalne guzve bile
ocekivano da 16h+ bude pustos
Eh to je onda to...ja se iznenadio da nema ni one spice kada se svi vracaju sa posla .
Znam da je jutros i popodne bila ludnica...em pazarni dan em sva dijaspora tu pa mi to i jeste bilo cudno,otkud na putu nigdje nikoga u 16h.
Nisam znao da je skraceno radno vrijeme bilo.
Post Reply