Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#14801 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emotivac »

Leon16v wrote: 28/12/2022 07:43
emotivac wrote: 28/12/2022 07:17 Joj što kenjate svi za 15.500 KM, otiđite pa sebi probajte kupit i uvest pa ćete vidjet' koliko će vas izać'... A pogledajte i po OLX koliko se cijeni ovakav pajo...A za ove što palamude da je farban, hajde mi recite šta je to farbano ili mislite da je kompletno auto ? E botovi moji :lol: :lol:
Šta se uznemiravaš, na forumu da staviš Ferrari da prodaješ popljuvali bi ga :D
Ma ne uznemiravam se :D
Optimist wrote: 28/12/2022 07:50
emotivac wrote: 28/12/2022 07:17 Joj što kenjate svi za 15.500 KM, otiđite pa sebi probajte kupit i uvest pa ćete vidjet' koliko će vas izać'... A pogledajte i po OLX koliko se cijeni ovakav pajo...A za ove što palamude da je farban, hajde mi recite šta je to farbano ili mislite da je kompletno auto ? E botovi moji :lol: :lol:
Svaka roba ima svog kupca, pa tako i tvoj auto.
Ali bih ja za 15k prije 2.0 TDi Octaviu 2012god, DSG sa odlicnom opremom nego 2 god stariji 1.6 passat.
Pa možda bih i ja gledajući sa svoje strane :D Al' ipak znaš kako, Passat je Passat, tj VW a škoda je škoda :D No hejt :D
basicm wrote: 28/12/2022 08:55 Dobar passat, sve na mjestu, pa i cijena.
Sa srecom da bude!
Nije loš iskreno, kakvih sam se sve "drla" nagledao ovaj je bombona. Danas dolazi mušterija, komšija bukvalno 5-6 KM od mene, dat ću mu za 15k KM i gasi mješalicu motaj kablove :D
Throttle wrote: 28/12/2022 09:42
emotivac wrote: 28/12/2022 07:17 Joj što kenjate svi za 15.500 KM, otiđite pa sebi probajte kupit i uvest pa ćete vidjet' koliko će vas izać'... A pogledajte i po OLX koliko se cijeni ovakav pajo...A za ove što palamude da je farban, hajde mi recite šta je to farbano ili mislite da je kompletno auto ? E botovi moji :lol: :lol:
Da nije farban korozirao bi :lol:
Sala, opusteno :mrgreen:
Ma mislim ipak da Golf 5 ima najlošiju limariju od 2003 god pa na dalje :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#14802 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Throttle wrote: 28/12/2022 11:15 Opel ofarban korozira :lol:
Ali, sad ozbiljno: obzirom da je Opel i stara 14 godina Astra mi se dobro drži. Jedna ili dvije tačke koje se ne proširuju. Čak nemam ni rupe u podu, za divno čudo.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#14803 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 28/12/2022 12:24 Btw, danas su u gorem stanju limovi na glofovima MK4 nego na astrama G.
Prije godinu ili dvije sam vidio četvorku u takvom stanju da sam se nekoliko puta okretao da provjerim da ipak nije Opel.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#14804 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

esso_sa wrote: 27/12/2022 12:21
artur morgan wrote: 26/12/2022 15:09

Ljetos ga vozio u X3-ci 20d. Ide super, pogotovo kad mjenjac povuces u sport. Bas dobro povuce na nizim brzinama kad pritisnes gas do poda. Na nizim brzinama imas osjecaj da je neki jaci i veci motor. X3 nije lagan, ali taj motor je taman. I danas je po perfomansama bolji od dosta 2.0 motora
Zavisi sta ti smatras kada motor “dobro povuce” ali taj 2.0 motor nije taman za X3 koji je tezak skoro 2 tone. Ok je za X1 ili seriju 3, ali u X3 se vise moze smatrati jeftinom varijantom. Kako vole reci “entry level”.
Kada motor vuce 2 tone, logicno je da ce se veci zivotni vijek i vise naprezati, a obzirom na kilometraze vozila koja se ovdje uglavnom prodaju, 2.0 je odmah u start macak u vreci.
Motor koji je taman za X3 je 3.0d (N57). Puca od momenta, a znacajno rastereceniji od 2.0 (u prosjeku se sva voznja odvija ispod 2.500 obrtaja). Potrosnja neznatno visa od 2.0. Na otvorenom oko 7, u gradu oko 9.
I da, vezano za lanac, na oba N motora je 2014 god BMW konacno uradio “update” mehanizma lanca, tako da ako je auto uredno odrzavano, redovno ulje mijenjano i nije preslo pola miliona kilometara, ne bi trebalo biti problema
Dobro povuce je moj subjektivni osjecaj koji sam stekao u voznji. Mislim da me ne vara :-D

Na nizim brzinama osjetis kad jace ubrza da te solidno pritisce u sjediste, na visim brzinama 110+kmh na autoputu to logicno ne moze, jednostavno imas osjecaj da ide fino, da fino ubrza kad pretices, da nije trom i da mu ne treba puno da bi pretekao auto, ubrzao do 150 kmh i sl. Nije jednostavno objasniti ali eto pokusao sam.

Kad si me pitao sta smatram da dobro povuce, pogledao sam specifikacije tog motora u toj X3-ci, pa ubrzanje je 8,5s do 100 kmh, sto je za mene dobar rezultat za taj motor. Ta X3-a je teska oko 1725 kg, sto je ipak prilicno manje od 2 tone.

Slazem se da je bolji izbor 3.0d, pogotovo za vozace koji hoce i vole jace auto ali statisticki mislim da se vise u X3-ci proda 2.0 motora.

Entry level u toj X3 je 18d (143 ks ) motor i samo prednji pogon. Nisam vidio ni jedan na cesti, tako da u praksi ovaj 2.0 d ( 184 ks ) dodje kao entry level.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14805 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ide taj 2.0 d u X3 taman koliko treba.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#14806 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

konektovan wrote: 28/12/2022 15:28 Ide taj 2.0 d u X3 taman koliko treba.
Ide ide. Imao sam jednog i nemam zamjerku.
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14807 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ma naravno da ide. Ja ne znam kakve to rakete ljudi voze kao daily drivere pa im 8,5 sekundi do stotke nije dovoljno.

To je bila misaona imenica za 2.0 dizlu i auto od 1600+ kg samo prije nekih 15ak godina.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14808 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Laplace wrote: 28/12/2022 13:10
Throttle wrote: 28/12/2022 11:15 Opel ofarban korozira :lol:
Ali, sad ozbiljno: obzirom da je Opel i stara 14 godina Astra mi se dobro drži. Jedna ili dvije tačke koje se ne proširuju. Čak nemam ni rupe u podu, za divno čudo.
Nije Opel imao rupe u podu, samo na pragovima i rubovima :D
Astra H nema problema s korozijom. To sto imaju te tackice je udarilo nesto i odbilo farbu al ne siri se ni na jednoj. Ako je korozirala onda je radjena i to lose, ako je fabricki lak no sikiriki. Nakon kadetta D, kadetta E i Astre F su se morali opametit, tri generacije su imale velikih problema s korozijom. astra g veoma malo a astra h skoro nimalo.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14809 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

astra g hrdja na mjestima koja se ne vide, dok se ne skinu neki dijelovi i malo oko pragova, jer ima one glupe plastike ispod istih....sve u svemu izmislila limariju za g4 i 323f :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14810 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ja što vidjam ovo astri g,..većina su uveliko korozirale.
Odredjene jesu na mjestim gdje su one lajsne i počelo se širiti dalje,..ali ima ih takodjer veliki broj gdje su obrve izrešetane.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14811 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

20 i kusur im je godina jbg...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14812 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Korozija, ali koroDirati.
DilAtacija, ne diletacija.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14813 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Isto kad napise seraf mjesto saraf.
Zavrnuo sErafe.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14814 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

I vanDredno, cest slucaj na ovom forumu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14815 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

tretuvar i alnaser ste zaboravili :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14816 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Debeli limovi danas, zaparas ga par godina i rupa
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#14817 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Naslovnica »

Throttle wrote: 28/12/2022 17:22
Laplace wrote: 28/12/2022 13:10

Ali, sad ozbiljno: obzirom da je Opel i stara 14 godina Astra mi se dobro drži. Jedna ili dvije tačke koje se ne proširuju. Čak nemam ni rupe u podu, za divno čudo.
Nije Opel imao rupe u podu, samo na pragovima i rubovima :D
Astra H nema problema s korozijom. To sto imaju te tackice je udarilo nesto i odbilo farbu al ne siri se ni na jednoj. Ako je korozirala onda je radjena i to lose, ako je fabricki lak no sikiriki. Nakon kadetta D, kadetta E i Astre F su se morali opametit, tri generacije su imale velikih problema s korozijom. astra g veoma malo a astra h skoro nimalo.
Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#14818 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/12/2022 20:33 tretuvar i alnaser ste zaboravili :lol:
Svirena i bombina
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14819 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

A za bifone niste čuli :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14820 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Punpa
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#14821 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

jah, bifoni i seleni
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14822 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

diftung
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14823 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

A koNbi?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14824 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

plutajuči yamajac
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#14825 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/12/2022 22:05 plutajuči yamajac
Jeli ovo to..?? :-D
Image
Post Reply