Ubio se audi za amaraEFD22 wrote: ↑27/12/2022 12:03Haha al' baš.izvrsni direktor wrote: ↑27/12/2022 11:57
Ma to ti je za one savjesne sto se boje skloniti pogled sa ceste, pa ostavljen taj kolut, najprakticnije...
A u opisu stoji "automatdki klima uredjaj dvije zone".. da li da vjerujemo svojim ili njegovim ocima?
A prijatelj mi ima ovakvu A4, i ima tu automatsku dvozonsku klimu, i ona ima kolutove sa zupcima tako da nema problema da podesiš temperaturu, ne moraš skidati oči sa ceste.![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
izvrsni direktor
- Posts: 14758
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#14751 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
esso_sa
- Posts: 2109
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#14752 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zavisi sta ti smatras kada motor “dobro povuce” ali taj 2.0 motor nije taman za X3 koji je tezak skoro 2 tone. Ok je za X1 ili seriju 3, ali u X3 se vise moze smatrati jeftinom varijantom. Kako vole reci “entry level”.artur morgan wrote: ↑26/12/2022 15:09Ljetos ga vozio u X3-ci 20d. Ide super, pogotovo kad mjenjac povuces u sport. Bas dobro povuce na nizim brzinama kad pritisnes gas do poda. Na nizim brzinama imas osjecaj da je neki jaci i veci motor. X3 nije lagan, ali taj motor je taman. I danas je po perfomansama bolji od dosta 2.0 motora
Kada motor vuce 2 tone, logicno je da ce se veci zivotni vijek i vise naprezati, a obzirom na kilometraze vozila koja se ovdje uglavnom prodaju, 2.0 je odmah u start macak u vreci.
Motor koji je taman za X3 je 3.0d (N57). Puca od momenta, a znacajno rastereceniji od 2.0 (u prosjeku se sva voznja odvija ispod 2.500 obrtaja). Potrosnja neznatno visa od 2.0. Na otvorenom oko 7, u gradu oko 9.
I da, vezano za lanac, na oba N motora je 2014 god BMW konacno uradio “update” mehanizma lanca, tako da ako je auto uredno odrzavano, redovno ulje mijenjano i nije preslo pola miliona kilometara, ne bi trebalo biti problema
-
el_bake007
- Posts: 1094
- Joined: 16/03/2017 15:26
#14753 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
e cuj 1.6 i 2.0 tdi idu priblizno isto sa nijansama razlike kad je auto pod teretom 
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#14756 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa dobro, to i nije tolika razlika, bitno je da se moze nastimati temperatura i da ne diras, a ne da prebacujes sa hladjenja na grijanje, okreces koliko jako da puse i slicno, mislio sam da je to u pitanju i to bi nila bas sramota u onakav auto staviti, ovo ok.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#14757 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
a tek kod proslog A6, obe su dvozonske a samo jedna je digitalna... ja nisam nikada skontao sta je tacno razlika

vs


vs

- Haris.ba
- Posts: 35325
- Joined: 08/09/2005 20:08
#14758 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U displeju.azdralovic wrote: ↑27/12/2022 13:19 a tek kod proslog A6, obe su dvozonske a samo jedna je digitalna... ja nisam nikada skontao sta je tacno razlika
Mozda da je malo lakse nocu koristenje, ali u sustini nista specijalno.
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14759 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa valjda automatska klima odrzava zadanu temperaturu u kabini. Ova druga puse fiksno onako kako si namjestio, neovisno o tome da li je zeljena temp postignuta ili nije.
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#14760 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
vala između te dvije klime meni nema neke razlike
čak bi više volio klimu gdje imam tipku AC on/off, da mogu sam da određujem kada se pali a ne automatski
čak bi više volio klimu gdje imam tipku AC on/off, da mogu sam da određujem kada se pali a ne automatski
- Haris.ba
- Posts: 35325
- Joined: 08/09/2005 20:08
#14761 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Valjda su obje automatske. Razlika je samo u displeju na tipkama, tockicima....Idemedosumom wrote: ↑27/12/2022 13:27 Pa valjda automatska klima odrzava zadanu temperaturu u kabini. Ova druga puse fiksno onako kako si namjestio, neovisno o tome da li je zeljena temp postignuta ili nije.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#14762 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Upoznao sam dosta vozaca audija koji mi blago receno nisu legli, nafurani likovi, supci, kojima je audi neki statusni simbol sa kojim se kurce i misle da su vise vrijedni jer imaju audi.
Jasno je da se to odnosi i na bmw i mercedes, ali nekako je po mom iskustvu bas kod audia vise izrazeno.
Ima audia koji dobro izgledaju, ali i da imam para na bacanje sumnjam da bih ikad kupio sebi jer ne zelim da budem u grupi takvih ljudi.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14764 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Razlika sto je jedna digitalna, druga analogna, prije svegaazdralovic wrote: ↑27/12/2022 13:19 a tek kod proslog A6, obe su dvozonske a samo jedna je digitalna... ja nisam nikada skontao sta je tacno razlika
vs
![]()
Drugim riječima, cigančenje. A6 C7 mi je ubjedljivo najbolje auto iz E segmenta iz tih godina, ali je Audi baš cigančio sa ovim. Za auto iz E segmenta >2011 g. je malo poražavajuće da ima analogne pokazivače klime. U W212 i F10 je u serijskoj opremi bila digitalna klima, tj. nisu se ni proizvodile sa ovim analognim pokazivačima.
Dok je Audi napravio skroz drugačiju situaciju, digitalnu klimu možeš jedino dobiti uz Climatronic klimu kao nadoplatu, s kojom htio/ne htio dobijaš četverozonsku digitalnu klimu, što je za rezultat dalo da je na cesti jako puno Audija sa četverozonskom klimom jer su kupci vjerovatno prvenstveno htjeli da imaju digitalne pokazivače prednje dvije zone, dok su jako rijetke W212 i F10 na cesti sa četverozonskom klimom, što je zapravo posebna nadoplata na koju se rijetko ko odlučivao i koja je uglavnom dolazila u modelima baš nakrcanim opremom.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14765 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ufffEFD22 wrote: ↑27/12/2022 08:26 Evo za Amara švaBska pila
https://www.olx.ba/artikal/50841601/aud ... r-virtual/
Samo mi nije jasno, fina je oprema, i onda mu stavi šaraf klimu, jebemu majku...
jos da je benzin
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#14766 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni se cini da je ovo daleko od fine opreme. Blize je osnovnoj opremi.Evolution_IV wrote: ↑27/12/2022 14:44ufffEFD22 wrote: ↑27/12/2022 08:26 Evo za Amara švaBska pila
https://www.olx.ba/artikal/50841601/aud ... r-virtual/
Samo mi nije jasno, fina je oprema, i onda mu stavi šaraf klimu, jebemu majku...
![]()
jos da je benzin![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14767 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa dobro, nisam ni rekao da je full, daleko je ovo od full opreme, nema full kožna sjedišta, nema park pilot, nema pre-sense, nema nadzor mrtvog ugla.
Ali ima opet adaptivni tempomat, dinamička led svjetla, “veliku” navigaciju (ima i manja), virtual cockpit, felge, sve je to nadoplata.
Ali ima opet adaptivni tempomat, dinamička led svjetla, “veliku” navigaciju (ima i manja), virtual cockpit, felge, sve je to nadoplata.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14768 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ali su mi ove nove oznake motora na Audijima presmiješne. Izbija opasan kompleks iz njih.
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#14769 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma debilizam, isto da su djeca smišljala
zamišljam tmao neki sastanak, okupili se, sjede, neki kaže ma hajmo dići ove brojke nazad da zvuče moćnije, staviti ćemo 30 tdi 40 tdi da narod misli da su pod haubom mašine od 3000 i 4000 kubika
ustali svi auuu kolega kakva ideja
onda neko kaže hajmo nazad staviti lažne rore od auspuha, da ga još napucamo
unapređenje odmah
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14770 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hahahaha al’ baš.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#14771 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Spoiler
Show







15.500 KM, cijena TOP, pogledajte po OLX cijene
2010 god, 1.6 TDI 77KW (dobre dizne), 270 000 KM na satu (dozvoljene provjere)
Nadam se da je dozvoljena mala reklama
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14772 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Koliko mi je raje samo u priči reklo da je vidjelo A3 sa 3.0 motorom.
Jebaji ga, ja ih nisam skontao, mada se nisam puno ni trudio. Od svih premijum proizvođača meni je audijev dizajn daleko najbezidejniji. Ko da su ga preko neke stvari crtali. Ali opet mi ima poneki ljepši primjerak nego kod konkurencije.
Jebaji ga, ja ih nisam skontao, mada se nisam puno ni trudio. Od svih premijum proizvođača meni je audijev dizajn daleko najbezidejniji. Ko da su ga preko neke stvari crtali. Ali opet mi ima poneki ljepši primjerak nego kod konkurencije.
- kabal1337
- Posts: 13457
- Joined: 11/02/2012 21:08
#14773 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ufff jest ga neki lakirer uprasio
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14775 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim da još samo BMW i Mazda ne stavljaju fake rore. Mercedes i Audi su bili među prvima.
Meni je ok ako nema vidljiv auspuh, al onda ga ostavi tako, skrivenog, šta će mi kromirana plastična rozeta koja požuti nakon prve zime a nakon treće se krene gulit’…
Meni je ok ako nema vidljiv auspuh, al onda ga ostavi tako, skrivenog, šta će mi kromirana plastična rozeta koja požuti nakon prve zime a nakon treće se krene gulit’…

