Vama bi trebao neki PMC da stoji oko gradilista.kurty wrote: ↑15/12/2022 09:46 Da vi samo znate kakvih debilskih problema treba rjesavati tokom gradnje....
U Zenici "smo se talili" i svaki dan dvije cisterne vode vozili domacinu da stoku moze napojiti
U Kaknju lola sa puškom svaki dan hodao oko radnika da puca na onoga ko mu u livadu kamen baci
U Vlakovu sada imamo problem sa domacinom kojem je plačena zamlja, ali je neko njemu rekao da nece "toliko blizu" njegove kuce doci put. Mi iskolicamo, on baci ankercice, mi zasalujemo, on poremeti oplatu, mi krenemo kopati, on legne pod masinu...
U Hercegovini jedan dio trase, mora uvijek biti dovoljno vlazan, da nema prasine zbog vinograda u blizini
Pa onda kad krenes oko lokalne policije, apetita, lokalnih predsjadnika mjesnih zajednica, savjeta mjesne zajednice...
Ima tu more gluposti...
Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25901 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
-
username_here
- Posts: 701
- Joined: 03/04/2019 18:05
- parappa
- Posts: 3714
- Joined: 02/09/2014 21:43
- Grijem se na: struju
- Vozim: Lotus Esprit TurboSE
#25903 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ipak ce vjerovatno morati otici jer dolazi nova vlast jeli tako?
ako vec mora biti neko blizak SDPu... gdje i sta radi Ensad Karic?
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25904 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
- parappa
- Posts: 3714
- Joined: 02/09/2014 21:43
- Grijem se na: struju
- Vozim: Lotus Esprit TurboSE
#25905 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
steta... mogao bi za 4 godine uraditi nestodrug_profi wrote: ↑16/12/2022 13:14Mislim da ima nekih problema sa pravosuđem. Osuđuju ga, pa poništavaju, pa opet sude... ne vjerujem da je pri pameti više.
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#25906 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
eh u njegov vakat... pa kad stranka/investitor
"dobar dan.. za dva mjeseca treba da se zavrsi ta i ta dionica... ko misli da se to moze uraditi, neka ostane, ostali neka idu i nece vise raditi.."
nema zastoja, nema problema...
frka na carini neka roba za autoput... odmah se zove, rjesava, ubrzava... policija, pratnje, ubrzavanje, janjetina u dva ujutro kad obilaze radnike, dizanje morala ...
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#25907 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Al ovom narodu to ništa nije bitno. Bitnije je jel Bakir nešto odgovorio Dodiku da ima države i to je to.kurty wrote: ↑16/12/2022 14:30eh u njegov vakat... pa kad stranka/investitorokupi podizvođače i izvođače..
"dobar dan.. za dva mjeseca treba da se zavrsi ta i ta dionica... ko misli da se to moze uraditi, neka ostane, ostali neka idu i nece vise raditi.."
nema zastoja, nema problema...
frka na carini neka roba za autoput... odmah se zove, rjesava, ubrzava... policija, pratnje, ubrzavanje, janjetina u dva ujutro kad obilaze radnike, dizanje morala ...
- parappa
- Posts: 3714
- Joined: 02/09/2014 21:43
- Grijem se na: struju
- Vozim: Lotus Esprit TurboSE
#25908 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
E pa to se traži... meni lično nije bitno ko je investitor ili izvođač samo nek se planski i kvalitetno gradi...kurty wrote: ↑16/12/2022 14:30eh u njegov vakat... pa kad stranka/investitorokupi podizvođače i izvođače..
"dobar dan.. za dva mjeseca treba da se zavrsi ta i ta dionica... ko misli da se to moze uraditi, neka ostane, ostali neka idu i nece vise raditi.."
nema zastoja, nema problema...
frka na carini neka roba za autoput... odmah se zove, rjesava, ubrzava... policija, pratnje, ubrzavanje, janjetina u dva ujutro kad obilaze radnike, dizanje morala ...
Ostao mi je u pozitivnom sjećanju ma da je sigurno bilo i negativnih stvari
-
last mohicans
- Posts: 18266
- Joined: 09/08/2012 23:19
#25909 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ma meni je Šteta favorit, želio bi koliko sam čuo, ali ga jebe neka uredba koju su sami donijeli na KS da nakon mandata ne može godinu ili tako nešto slično,obnašati funkciju u JP, a totalno različiti nivoi FBiH i KS. To treba dokinuti i Šteli dati da napadne AC.
- Haris.ba
- Posts: 35299
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25910 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ista odredba kojom zele Sebiju skinuti sa Kcusa? Sumnjam.last mohicans wrote: ↑17/12/2022 00:00 Ma meni je Šteta favorit, želio bi koliko sam čuo, ali ga jebe neka uredba koju su sami donijeli na KS da nakon mandata ne može godinu ili tako nešto slično,obnašati funkciju u JP, a totalno različiti nivoi FBiH i KS. To treba dokinuti i Šteli dati da napadne AC.
A, i bilo bi bljakavo radi licnosti koja ti se svidja mijenjati propis.
Ali, nije prvi put.
-
last mohicans
- Posts: 18266
- Joined: 09/08/2012 23:19
#25911 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Te dvije stvari nemaju veze, koliko mi je poznato. To odredbu je KS, trojka donijela, previd napravili. Šteta je dokazao da zna, hoće i može ta razliku od uvažene profesorice sa neispravnom diplomom.Haris.ba wrote: ↑17/12/2022 09:40Ista odredba kojom zele Sebiju skinuti sa Kcusa? Sumnjam.last mohicans wrote: ↑17/12/2022 00:00 Ma meni je Šteta favorit, želio bi koliko sam čuo, ali ga jebe neka uredba koju su sami donijeli na KS da nakon mandata ne može godinu ili tako nešto slično,obnašati funkciju u JP, a totalno različiti nivoi FBiH i KS. To treba dokinuti i Šteli dati da napadne AC.
A, i bilo bi bljakavo radi licnosti koja ti se svidja mijenjati propis.
Ali, nije prvi put.
-
username_here
- Posts: 701
- Joined: 03/04/2019 18:05
-
RJ57
- Posts: 5118
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25913 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
sve super, grade petlju, dio po ravnici pored bosne, tunele i mostove ko ludi a one upitne dijelove na kosinama ni dotakli nisu. i to ne samo najkritičniji segment prekoputa vranduka nego i spuštanje u nemilu i onaj dio preko puta topčić polja …. tice znaju kad će to biti gotovo a i kad bude hoće li se otvoriti ili će opet biti natezanje!
-
almirkoba
- Posts: 94
- Joined: 07/12/2016 11:47
#25914 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
ipak su napali galvni posao a to su tuneli, mostovi i sl, dosta toga je izbetonirano ipak oni uzimaju najviše vremena i najteži su, kosine nisu toliko bitne i teške, možda samo jedna dionica cca 1km na sjevernom portalu tunela zenica.
Ovjde nebi trebalo da dođe do nekog kašnjena, možda bude neki fotofiniš kao dionica poslije tarčina ali ide ovo 24 u puštanje sigurno i što je najbitnije može se koristiti.
Ovjde nebi trebalo da dođe do nekog kašnjena, možda bude neki fotofiniš kao dionica poslije tarčina ali ide ovo 24 u puštanje sigurno i što je najbitnije može se koristiti.
-
RJ57
- Posts: 5118
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25915 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
ja u tu ‘24-tu sve manje i manje vjerujem
da budem jasan, ja ne smatram da je previše bitno oće li to bit godinu prije ili kasnije, po meni je najbitnije da se sve počne raditi.. završiće se onda kad tad. ovako dok još pola dionica stoji u nekim projektima i planovima a oni se tale, prenemažu i svađaju a glupom narodu lažu kraj priče izgleda jako daleko i nestvarno. ko da je u pitanju naučna fantastika a ne jebena cesta sa po dvije trake!
da budem jasan, ja ne smatram da je previše bitno oće li to bit godinu prije ili kasnije, po meni je najbitnije da se sve počne raditi.. završiće se onda kad tad. ovako dok još pola dionica stoji u nekim projektima i planovima a oni se tale, prenemažu i svađaju a glupom narodu lažu kraj priče izgleda jako daleko i nestvarno. ko da je u pitanju naučna fantastika a ne jebena cesta sa po dvije trake!
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- escobar__
- Posts: 9985
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#25917 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Bolesno jebo te, pa ovoliko radara nema od Nürnberga do granice između Njemačke i Austrije (a vjerovatno i dalje).
Čisto iživljavanje na tih bijednih ni 100 km autoceste.
Čisto iživljavanje na tih bijednih ni 100 km autoceste.
- Haris.ba
- Posts: 35299
- Joined: 08/09/2005 20:08
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#25919 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Iživljavanje je nego šta, prvo sama količina radara na ovoliko kilometara koliko imamo. A prije toga, iživljavanje su suluda ograničenja, i to ne govorim za tunele, to je ok, ali ovo ostalo je katastrofa.
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#25920 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ovi radari, tačnije lokacije i ograničenja na kojima su stavljeni su po meni baš krkanluk...
Neki dan gledam civilnog golfa, na nadputnanju u Vlokavu, radar uperio prema Autoputu... Kunem se da bih svu imovinu dao advokatima da se gonim za taj tako hinjski način hvatanja... Tako isto jedne prilike kod tople vode, na magistrali policajc nišani radar prema autoputu, sa magistrale...
Malešići, krivina, zasjen, led... ok 110 slika
i ovo na petljama je toliki krkanluk, malo je reći
Neki dan gledam civilnog golfa, na nadputnanju u Vlokavu, radar uperio prema Autoputu... Kunem se da bih svu imovinu dao advokatima da se gonim za taj tako hinjski način hvatanja... Tako isto jedne prilike kod tople vode, na magistrali policajc nišani radar prema autoputu, sa magistrale...
Malešići, krivina, zasjen, led... ok 110 slika
i ovo na petljama je toliki krkanluk, malo je reći
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25921 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
70 na isključnoj rampi je stvarno šit.
I to je garant naštimana da odmah kod znaka lovi.
I to je garant naštimana da odmah kod znaka lovi.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#25922 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kakvo ograničenje, 100km/h na autoputu?
Toliko sam vozio na M-17 kad sam "držao ograničenje".
- Haris.ba
- Posts: 35299
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25923 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Što su ograničenja suluda?
Što je iživljavanje količina radara? Ti znaš da ograničenja brzine važe na čitavom autoputu?
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#25924 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Koje je ograničenje brzine za autoput? U hr je 130 km/h, a tolerira se do 150 km/h u brzoj traci.
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
