Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#25901 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

kurty wrote: 15/12/2022 09:46 Da vi samo znate kakvih debilskih problema treba rjesavati tokom gradnje....
U Zenici "smo se talili" i svaki dan dvije cisterne vode vozili domacinu da stoku moze napojiti
U Kaknju lola sa puškom svaki dan hodao oko radnika da puca na onoga ko mu u livadu kamen baci
U Vlakovu sada imamo problem sa domacinom kojem je plačena zamlja, ali je neko njemu rekao da nece "toliko blizu" njegove kuce doci put. Mi iskolicamo, on baci ankercice, mi zasalujemo, on poremeti oplatu, mi krenemo kopati, on legne pod masinu...
U Hercegovini jedan dio trase, mora uvijek biti dovoljno vlazan, da nema prasine zbog vinograda u blizini
Pa onda kad krenes oko lokalne policije, apetita, lokalnih predsjadnika mjesnih zajednica, savjeta mjesne zajednice...
Ima tu more gluposti...
Vama bi trebao neki PMC da stoji oko gradilista.
User avatar
parappa
Posts: 3714
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#25903 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by parappa »

kurty wrote: 15/12/2022 13:27
Haris.ba wrote: 15/12/2022 12:36

Je li istina da se (izmedju ostalog) i zbog toga "prilagodjava" trasa, prave "pristupne" ceste...
Moje LICNO misljenje o sadasnjoj garnituri ljudi u Autocestama je pozitivno... Znaju, a imaju i MUDA... i hoće da rade
Ipak ce vjerovatno morati otici jer dolazi nova vlast jeli tako?
ako vec mora biti neko blizak SDPu... gdje i sta radi Ensad Karic? :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#25904 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

parappa wrote: 16/12/2022 12:43
kurty wrote: 15/12/2022 13:27

Moje LICNO misljenje o sadasnjoj garnituri ljudi u Autocestama je pozitivno... Znaju, a imaju i MUDA... i hoće da rade
Ipak ce vjerovatno morati otici jer dolazi nova vlast jeli tako?
ako vec mora biti neko blizak SDPu... gdje i sta radi Ensad Karic? :-D
Mislim da ima nekih problema sa pravosuđem. Osuđuju ga, pa poništavaju, pa opet sude... ne vjerujem da je pri pameti više.
User avatar
parappa
Posts: 3714
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#25905 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by parappa »

drug_profi wrote: 16/12/2022 13:14
parappa wrote: 16/12/2022 12:43

Ipak ce vjerovatno morati otici jer dolazi nova vlast jeli tako?
ako vec mora biti neko blizak SDPu... gdje i sta radi Ensad Karic? :-D
Mislim da ima nekih problema sa pravosuđem. Osuđuju ga, pa poništavaju, pa opet sude... ne vjerujem da je pri pameti više.
steta... mogao bi za 4 godine uraditi nesto
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25906 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

parappa wrote: 16/12/2022 12:43
kurty wrote: 15/12/2022 13:27

Moje LICNO misljenje o sadasnjoj garnituri ljudi u Autocestama je pozitivno... Znaju, a imaju i MUDA... i hoće da rade
Ipak ce vjerovatno morati otici jer dolazi nova vlast jeli tako?
ako vec mora biti neko blizak SDPu... gdje i sta radi Ensad Karic? :-D
eh u njegov vakat... pa kad stranka/investitor :D okupi podizvođače i izvođače..
"dobar dan.. za dva mjeseca treba da se zavrsi ta i ta dionica... ko misli da se to moze uraditi, neka ostane, ostali neka idu i nece vise raditi.."

nema zastoja, nema problema...
frka na carini neka roba za autoput... odmah se zove, rjesava, ubrzava... policija, pratnje, ubrzavanje, janjetina u dva ujutro kad obilaze radnike, dizanje morala ...
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#25907 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by BadBoy »

kurty wrote: 16/12/2022 14:30
parappa wrote: 16/12/2022 12:43

Ipak ce vjerovatno morati otici jer dolazi nova vlast jeli tako?
ako vec mora biti neko blizak SDPu... gdje i sta radi Ensad Karic? :-D
eh u njegov vakat... pa kad stranka/investitor :D okupi podizvođače i izvođače..
"dobar dan.. za dva mjeseca treba da se zavrsi ta i ta dionica... ko misli da se to moze uraditi, neka ostane, ostali neka idu i nece vise raditi.."

nema zastoja, nema problema...
frka na carini neka roba za autoput... odmah se zove, rjesava, ubrzava... policija, pratnje, ubrzavanje, janjetina u dva ujutro kad obilaze radnike, dizanje morala ...
Al ovom narodu to ništa nije bitno. Bitnije je jel Bakir nešto odgovorio Dodiku da ima države i to je to.
User avatar
parappa
Posts: 3714
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#25908 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by parappa »

kurty wrote: 16/12/2022 14:30
parappa wrote: 16/12/2022 12:43

Ipak ce vjerovatno morati otici jer dolazi nova vlast jeli tako?
ako vec mora biti neko blizak SDPu... gdje i sta radi Ensad Karic? :-D
eh u njegov vakat... pa kad stranka/investitor :D okupi podizvođače i izvođače..
"dobar dan.. za dva mjeseca treba da se zavrsi ta i ta dionica... ko misli da se to moze uraditi, neka ostane, ostali neka idu i nece vise raditi.."

nema zastoja, nema problema...
frka na carini neka roba za autoput... odmah se zove, rjesava, ubrzava... policija, pratnje, ubrzavanje, janjetina u dva ujutro kad obilaze radnike, dizanje morala ...
E pa to se traži... meni lično nije bitno ko je investitor ili izvođač samo nek se planski i kvalitetno gradi...
Ostao mi je u pozitivnom sjećanju ma da je sigurno bilo i negativnih stvari
last mohicans
Posts: 18266
Joined: 09/08/2012 23:19

#25909 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by last mohicans »

Ma meni je Šteta favorit, želio bi koliko sam čuo, ali ga jebe neka uredba koju su sami donijeli na KS da nakon mandata ne može godinu ili tako nešto slično,obnašati funkciju u JP, a totalno različiti nivoi FBiH i KS. To treba dokinuti i Šteli dati da napadne AC.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35299
Joined: 08/09/2005 20:08

#25910 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

last mohicans wrote: 17/12/2022 00:00 Ma meni je Šteta favorit, želio bi koliko sam čuo, ali ga jebe neka uredba koju su sami donijeli na KS da nakon mandata ne može godinu ili tako nešto slično,obnašati funkciju u JP, a totalno različiti nivoi FBiH i KS. To treba dokinuti i Šteli dati da napadne AC.
Ista odredba kojom zele Sebiju skinuti sa Kcusa? Sumnjam.

A, i bilo bi bljakavo radi licnosti koja ti se svidja mijenjati propis.

Ali, nije prvi put.
last mohicans
Posts: 18266
Joined: 09/08/2012 23:19

#25911 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by last mohicans »

Haris.ba wrote: 17/12/2022 09:40
last mohicans wrote: 17/12/2022 00:00 Ma meni je Šteta favorit, želio bi koliko sam čuo, ali ga jebe neka uredba koju su sami donijeli na KS da nakon mandata ne može godinu ili tako nešto slično,obnašati funkciju u JP, a totalno različiti nivoi FBiH i KS. To treba dokinuti i Šteli dati da napadne AC.
Ista odredba kojom zele Sebiju skinuti sa Kcusa? Sumnjam.

A, i bilo bi bljakavo radi licnosti koja ti se svidja mijenjati propis.

Ali, nije prvi put.
Te dvije stvari nemaju veze, koliko mi je poznato. To odredbu je KS, trojka donijela, previd napravili. Šteta je dokazao da zna, hoće i može ta razliku od uvažene profesorice sa neispravnom diplomom.
RJ57
Posts: 5118
Joined: 10/04/2017 15:12

#25913 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

sve super, grade petlju, dio po ravnici pored bosne, tunele i mostove ko ludi a one upitne dijelove na kosinama ni dotakli nisu. i to ne samo najkritičniji segment prekoputa vranduka nego i spuštanje u nemilu i onaj dio preko puta topčić polja …. tice znaju kad će to biti gotovo a i kad bude hoće li se otvoriti ili će opet biti natezanje!
almirkoba
Posts: 94
Joined: 07/12/2016 11:47

#25914 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by almirkoba »

ipak su napali galvni posao a to su tuneli, mostovi i sl, dosta toga je izbetonirano ipak oni uzimaju najviše vremena i najteži su, kosine nisu toliko bitne i teške, možda samo jedna dionica cca 1km na sjevernom portalu tunela zenica.

Ovjde nebi trebalo da dođe do nekog kašnjena, možda bude neki fotofiniš kao dionica poslije tarčina ali ide ovo 24 u puštanje sigurno i što je najbitnije može se koristiti.
RJ57
Posts: 5118
Joined: 10/04/2017 15:12

#25915 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

ja u tu ‘24-tu sve manje i manje vjerujem

da budem jasan, ja ne smatram da je previše bitno oće li to bit godinu prije ili kasnije, po meni je najbitnije da se sve počne raditi.. završiće se onda kad tad. ovako dok još pola dionica stoji u nekim projektima i planovima a oni se tale, prenemažu i svađaju a glupom narodu lažu kraj priče izgleda jako daleko i nestvarno. ko da je u pitanju naučna fantastika a ne jebena cesta sa po dvije trake!
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#25916 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by anex »

User avatar
escobar__
Posts: 9985
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#25917 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by escobar__ »

Bolesno jebo te, pa ovoliko radara nema od Nürnberga do granice između Njemačke i Austrije (a vjerovatno i dalje).

Čisto iživljavanje na tih bijednih ni 100 km autoceste.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35299
Joined: 08/09/2005 20:08

#25918 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

escobar__ wrote: 27/12/2022 11:50 Bolesno jebo te, pa ovoliko radara nema od Nürnberga do granice između Njemačke i Austrije (a vjerovatno i dalje).

Čisto iživljavanje na tih bijednih ni 100 km autoceste.
Što je iživljavanje?

Vozi po ograničenju i nema problema.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#25919 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ZoomZoomKiwi »

Iživljavanje je nego šta, prvo sama količina radara na ovoliko kilometara koliko imamo. A prije toga, iživljavanje su suluda ograničenja, i to ne govorim za tunele, to je ok, ali ovo ostalo je katastrofa.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25920 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

Ovi radari, tačnije lokacije i ograničenja na kojima su stavljeni su po meni baš krkanluk...

Neki dan gledam civilnog golfa, na nadputnanju u Vlokavu, radar uperio prema Autoputu... Kunem se da bih svu imovinu dao advokatima da se gonim za taj tako hinjski način hvatanja... Tako isto jedne prilike kod tople vode, na magistrali policajc nišani radar prema autoputu, sa magistrale...

Malešići, krivina, zasjen, led... ok 110 slika
i ovo na petljama je toliki krkanluk, malo je reći
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#25921 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

70 na isključnoj rampi je stvarno šit.
I to je garant naštimana da odmah kod znaka lovi.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#25922 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by anex »

Haris.ba wrote: 27/12/2022 11:53
escobar__ wrote: 27/12/2022 11:50 Bolesno jebo te, pa ovoliko radara nema od Nürnberga do granice između Njemačke i Austrije (a vjerovatno i dalje).

Čisto iživljavanje na tih bijednih ni 100 km autoceste.
Što je iživljavanje?

Vozi po ograničenju i nema problema.
Kakvo ograničenje, 100km/h na autoputu?
Toliko sam vozio na M-17 kad sam "držao ograničenje".
User avatar
Haris.ba
Posts: 35299
Joined: 08/09/2005 20:08

#25923 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

EFD22 wrote: 27/12/2022 11:57 Iživljavanje je nego šta, prvo sama količina radara na ovoliko kilometara koliko imamo. A prije toga, iživljavanje su suluda ograničenja, i to ne govorim za tunele, to je ok, ali ovo ostalo je katastrofa.
Što su ograničenja suluda?

Što je iživljavanje količina radara? Ti znaš da ograničenja brzine važe na čitavom autoputu?
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#25924 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by fortaleza »

Koje je ograničenje brzine za autoput? U hr je 130 km/h, a tolerira se do 150 km/h u brzoj traci.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#25925 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by thekupus »

fortaleza wrote: 27/12/2022 12:27 Koje je ograničenje brzine za autoput? U hr je 130 km/h, a tolerira se do 150 km/h u brzoj traci.
130
Post Reply