Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#25876 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by neki »

ja71 wrote: 08/12/2022 07:49
RJ57 wrote: 07/12/2022 18:40 pretpostavljam da će hrvatska, ako sutra uđu u šengen a svi su izgledi da hoće, vrlo brzo raspisati tender za to prkno od autoputa koje fali na Vc od belog manastira do granice
Džabe Hrvatskoj samoj praviti do granice ako i Mađari ne naprave od Bolyja do granice. Ali mislim da je i to sve dogovoreno i da se samo čekao Šengen da se ne bi pravili granični prijelazi
Mađari već grade dionicu Boly - granica...ovim tempom završit će prije Hrvata
RJ57
Posts: 5117
Joined: 10/04/2017 15:12

#25877 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

neki wrote: 08/12/2022 08:28
ja71 wrote: 08/12/2022 07:49

Džabe Hrvatskoj samoj praviti do granice ako i Mađari ne naprave od Bolyja do granice. Ali mislim da je i to sve dogovoreno i da se samo čekao Šengen da se ne bi pravili granični prijelazi
Mađari već grade dionicu Boly - granica...ovim tempom završit će prije Hrvata
to je već daleko doguralo, biće to vrlo brzo gotovo … ide sve samo preko njiva i livada, strabag radi mislim, začas će to
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25879 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

Pogledaj komentare u tvom videu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35298
Joined: 08/09/2005 20:08

#25880 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

Dobio sam mahalsku ko ce biti direktor sa savjetnicima u Autocestama (ako uspiju formirati vlast). Sustinski nije bitno trenutno to. Bitno je da trenutni direktor leti i prave se spiskovi.
ja71
Posts: 5649
Joined: 31/03/2006 14:45

#25881 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ja71 »

RJ57 wrote: 11/12/2022 18:05
to je već daleko doguralo, biće to vrlo brzo gotovo … ide sve samo preko njiva i livada, strabag radi mislim, začas će to
U videu iznad se spominje 2025.
Dokle bi naši mogli stići do sredine 2025
Last edited by ja71 on 13/12/2022 15:27, edited 1 time in total.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#25882 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by HelaS »

Haris.ba wrote: 13/12/2022 07:35 Dobio sam mahalsku ko ce biti direktor sa savjetnicima u Autocestama (ako uspiju formirati vlast). Sustinski nije bitno trenutno to. Bitno je da trenutni direktor leti i prave se spiskovi.
Pa zar nije bitnije ko će biti novi direktor :lol:
User avatar
escobar__
Posts: 9984
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#25883 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by escobar__ »

Jok. Najbitnije je da je podoban.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35298
Joined: 08/09/2005 20:08

#25884 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

escobar__ wrote: 13/12/2022 17:32 Jok. Najbitnije je da je podoban.
Mislis da ce nesta novo sada ici? Mislim samo da ce biti problem ima li uslove. Pa, ako budu to gurali morace mijenjati pravilnik.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25885 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

Haris.ba wrote: 13/12/2022 07:35 Dobio sam mahalsku ko ce biti direktor sa savjetnicima u Autocestama (ako uspiju formirati vlast). Sustinski nije bitno trenutno to. Bitno je da trenutni direktor leti i prave se spiskovi.
ja opet imam mahalsku da se sva struka, tacnije ovi koji rade sa autocestama, bez obzira na stranacku pripadnost, golemo digla da pokusaju da sacuvaju ovog direktora...

ono sto znam licno, dobrih stvari je vec urađeno...
po pitanju materijala koji se ugrađuju, lobija koji je ubijao određene vrste radova, strani uvozni lobi i ambasadori... uglavnom, bilo bi dobro kad bi ostao, bar prema onome sto sam ja vidio/cuo/prisustvovao...
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#25886 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dr Arsla »

Džaba Vam trud svirači. Leti direktor ko čep 8-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 35298
Joined: 08/09/2005 20:08

#25887 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

kurty wrote: 14/12/2022 08:52
Haris.ba wrote: 13/12/2022 07:35 Dobio sam mahalsku ko ce biti direktor sa savjetnicima u Autocestama (ako uspiju formirati vlast). Sustinski nije bitno trenutno to. Bitno je da trenutni direktor leti i prave se spiskovi.
ja opet imam mahalsku da se sva struka, tacnije ovi koji rade sa autocestama, bez obzira na stranacku pripadnost, golemo digla da pokusaju da sacuvaju ovog direktora...

ono sto znam licno, dobrih stvari je vec urađeno...
po pitanju materijala koji se ugrađuju, lobija koji je ubijao određene vrste radova, strani uvozni lobi i ambasadori... uglavnom, bilo bi dobro kad bi ostao, bar prema onome sto sam ja vidio/cuo/prisustvovao...
Na kraju balade pita se nadzorni, nadzorni imenuje politika. Struka u firmi ce klapnuti jer ko se buni - dobije pedalu.

Ogromne pare su u pitanju, ogromni talovi.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25888 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

Haris.ba wrote: 14/12/2022 08:57
kurty wrote: 14/12/2022 08:52
ja opet imam mahalsku da se sva struka, tacnije ovi koji rade sa autocestama, bez obzira na stranacku pripadnost, golemo digla da pokusaju da sacuvaju ovog direktora...

ono sto znam licno, dobrih stvari je vec urađeno...
po pitanju materijala koji se ugrađuju, lobija koji je ubijao određene vrste radova, strani uvozni lobi i ambasadori... uglavnom, bilo bi dobro kad bi ostao, bar prema onome sto sam ja vidio/cuo/prisustvovao...
Na kraju balade pita se nadzorni, nadzorni imenuje politika. Struka u firmi ce klapnuti jer ko se buni - dobije pedalu.

Ogromne pare su u pitanju, ogromni talovi.
pa nadzorni je stara/nova vecinavlast??? zar ne???
User avatar
Haris.ba
Posts: 35298
Joined: 08/09/2005 20:08

#25889 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

kurty wrote: 14/12/2022 10:40 pa nadzorni je stara/nova vecinavlast??? zar ne???
Kada se formira planirana vlast, leti nadzorni iz B komponente.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#25890 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Thorgerson »

Ovu ublehasku firmu treba zatvoriti.

Zavrsiti zapoceto od autoputeva, ono sto je izgradjeno otvoriti da raja besplatno vozi.

I prekinuti dalju gradnju koridora.

Ovo je vise zalosno, besmisleno i smijesno.

Pa ljudi dragi ovo ne bi trebao da bude nekakav poduhvat za naredne generacije. Pobogu nije da vrsimo naseljivanje Marsa.

Pravi se obican put i ja ga vjerovatno necu docekati u komadu. A imao sam 15 godina kad je pocela gradnja 5c.

Obustaviti sve i kapak. Ovo nije za nas. Zaduzit cemo bezveze generacije koje dolaze.

Ulupano je vec duplo vose novca nego sto je trebalo. Za sta? Da se vozim 15 minuta 120km/h i onda sidjem na lokalnu cestu i struzem narednih 3h 50km/h u prosjeku. Pa samo se iznerviram.

Kazem opet ili ozbiljan plan ili gasi sve.

Ozbiljan plan, da se TACNO U SAT kaze, to i to pravimo tad. Ovo i ovo tad. I da se obrazlozi.

Toliko sam razocaran da ne mogu opisati. Tolika stagnacija u gradnji, nemq opravdanja. Jednostavno boliqurci sve. Nek njima kapaju plate. Uradi koji lotic od 4-5km. Dobro njima, dobro izvodjacima dobiju posla kakvog nigdje na svijetu ne bi dobili.
User avatar
drug_profi
Posts: 65431
Joined: 16/07/2012 16:00

#25891 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Ako se SDA i DF odvoje od vlasti, ja se nadam da ce u ovom mandatu biti napadnuta kompletna trasa. Dakle, samo ce rokovi izgradnje biti ogranicenje.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#25892 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by fortaleza »

Napadnuta trasa. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#25893 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 15/12/2022 01:40 Ako se SDA i DF odvoje od vlasti, ja se nadam da ce u ovom mandatu biti napadnuta kompletna trasa. Dakle, samo ce rokovi izgradnje biti ogranicenje.
Do kraja mandata može se izgraditi kompletan put izuzev tunela Prenj.
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#25894 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by doktor78 »

Ako po nečemu dobrom pamtim mandat 2010. - 2014., onda je to prvi ozbiljniji pokušaj izgradnje cestovne infrastrukture (dionica prema Bijači, obilaznica oko Sarajeva, Karaula...). Za nadati se da se eventualnom uspostavom nove vlasti to ponovo desi.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25895 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

Da vi samo znate kakvih debilskih problema treba rjesavati tokom gradnje....
U Zenici "smo se talili" i svaki dan dvije cisterne vode vozili domacinu da stoku moze napojiti
U Kaknju lola sa puškom svaki dan hodao oko radnika da puca na onoga ko mu u livadu kamen baci
U Vlakovu sada imamo problem sa domacinom kojem je plačena zamlja, ali je neko njemu rekao da nece "toliko blizu" njegove kuce doci put. Mi iskolicamo, on baci ankercice, mi zasalujemo, on poremeti oplatu, mi krenemo kopati, on legne pod masinu...
U Hercegovini jedan dio trase, mora uvijek biti dovoljno vlazan, da nema prasine zbog vinograda u blizini
Pa onda kad krenes oko lokalne policije, apetita, lokalnih predsjadnika mjesnih zajednica, savjeta mjesne zajednice...
Ima tu more gluposti...
User avatar
mk ultra
Posts: 24034
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25896 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

kurty wrote: 15/12/2022 09:46 Da vi samo znate kakvih debilskih problema treba rjesavati tokom gradnje....
U Zenici "smo se talili" i svaki dan dvije cisterne vode vozili domacinu da stoku moze napojiti
U Kaknju lola sa puškom svaki dan hodao oko radnika da puca na onoga ko mu u livadu kamen baci
U Vlakovu sada imamo problem sa domacinom kojem je plačena zamlja, ali je neko njemu rekao da nece "toliko blizu" njegove kuce doci put. Mi iskolicamo, on baci ankercice, mi zasalujemo, on poremeti oplatu, mi krenemo kopati, on legne pod masinu...
U Hercegovini jedan dio trase, mora uvijek biti dovoljno vlazan, da nema prasine zbog vinograda u blizini
Pa onda kad krenes oko lokalne policije, apetita, lokalnih predsjadnika mjesnih zajednica, savjeta mjesne zajednice...
Ima tu more gluposti...
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#25897 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dr Arsla »

Ugrađeno je to sve u cijenu, no sikiriki, pa i te dijabole što legnu pod mašine.
Ps: Salih /kurty, jel Hamed uplatio godinu zatvora u buďžet ?
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25898 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

Dr Arsla wrote: 15/12/2022 11:31 Ugrađeno je to sve u cijenu, no sikiriki, pa i te dijabole što legnu pod mašine.
Ps: Salih /kurty, jel Hamed uplatio godinu zatvora u buďžet ?
ja nisam imao na svom dijelu posla tu stavku.. ja kao podizvođač
a za Hameda, stvarno ne znam... Sa EA sad samo malo radimo... Nove struje nas izbacile... Nismo igrali po njihovom
User avatar
Haris.ba
Posts: 35298
Joined: 08/09/2005 20:08

#25899 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

kurty wrote: 15/12/2022 09:46
U Vlakovu sada imamo problem sa domacinom kojem je plačena zamlja, ali je neko njemu rekao da nece "toliko blizu" njegove kuce doci put. Mi iskolicamo, on baci ankercice, mi zasalujemo, on poremeti oplatu, mi krenemo kopati, on legne pod masinu...
Je li istina da se (izmedju ostalog) i zbog toga "prilagodjava" trasa, prave "pristupne" ceste...
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25900 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

Haris.ba wrote: 15/12/2022 12:36
kurty wrote: 15/12/2022 09:46
U Vlakovu sada imamo problem sa domacinom kojem je plačena zamlja, ali je neko njemu rekao da nece "toliko blizu" njegove kuce doci put. Mi iskolicamo, on baci ankercice, mi zasalujemo, on poremeti oplatu, mi krenemo kopati, on legne pod masinu...
Je li istina da se (izmedju ostalog) i zbog toga "prilagodjava" trasa, prave "pristupne" ceste...
Moguće da bude tih situacija... Bude situacija, "desna strana trase", ljudi zadovoljni, "lijeva strana" nezadovoljni... I onda idu price, tako tog tipa, kome se prilagođava... O pristupnim cestama, isto tako, bude nagađanja, prica... Ne radim na njima, pa ne znam tacno

Eh sad... Da se nekome prilagodi trasa Autoputa, bas treba biti golema čivija... metar lijevo ili desno, gore ili dolje pravi ogromne razlike..
a već kod pristupnih cesta, tu je moguće lahko da se koriguje trasa

Moje LICNO misljenje o sadasnjoj garnituri ljudi u Autocestama je pozitivno... Znaju, a imaju i MUDA... i hoće da rade
Post Reply