SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#63126 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

BadBoy wrote: 22/12/2022 17:16 Vala i policija zna aljkavo i nezakonito prikupljati dokaze... Ne valja kod nas komplet sistem
Jednom prilikom sam razgovarala s jako obrazovanom i vrijednom osobom koja je nesebično i kvalitetno pokušala baš temeljito uraditi analizu svih manjkavosti i svega što se treba poboljšati (zakonodavstvo, kriteriji, obuke, sve analize, usklađivanja) vrlo brzo uočivši nevjerovatne a ipak realne propuste radi kojih tako lako padaju razni predmeti a kojih je svaki prosječan advokat svjestan i maksimalno koristi. Nije postojao interes, znanje, volja, razumijevanje ili kombinacija svega toga da se tome temeljito posveti paznja i resursi koje imamo. Lakse je slati ljude na soping poslovna putovanja, finansirati gomilu gluposti nego uspostavljati kvalitetan sistem koji bi valjda trebao sluziti manjem procentu stanovnistva. Ostali su ionako dio ove kaljuze i godi im.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63127 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Truba wrote: 23/12/2022 11:40
Laplace wrote: 23/12/2022 11:08

Jesu li oni normalni i zašto nisu?

Gdje im je Hipokratova zakletva?
Ostala kod avokata kad tuze doktore
Znam da postoje specijalizacije i da ne može svako svašta raditi, ipak je medicina široka oblast. Ali, nekako mislim da su svi završili medicinski fakultet i da bi trebali bar biti sposobni čovjeku pružiti prvu pomoć (štaviše, to bi morao biti sposoban svaki vozač, ali Bosna) i prenijeti ga na urgentni odjel.

Pitanje jeste da li bi njemu sve to pomoglo, jer je vjerovatno imao tešku povredu glave,krvarenje u mozgu i hematom, ali u nekoj normalnoj zemlji bi sad neki završili sa krivičnim prijavama zbog odbijanja pružanja prve pomoći unesrećenom.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#63128 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote: 23/12/2022 10:52
nepass1 wrote: 23/12/2022 10:36

Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga
Odrvenila ti pa zato... :mrgreen:
Ono je katastrofa ja sam se zaprepastila
User avatar
Logovan
Posts: 102857
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63129 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Haris033 wrote: 22/12/2022 20:59 Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći.. :roll:
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj.. :sad:
Nije govno, nego se pas posrao. Cuj nije njihov posao.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#63130 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dzeno123 »

PM72 wrote: 23/12/2022 11:29 Nisi morao imati nijedan razred...ako si htio ratovati...ne traže diplomu- samo testise.
Jedini si ti ratovo? obicno ti koji pricaju u ratu su najmanje ratovali. Ukrajina necitljiva od tebe i sumira, veliki heroji, sumnjam da bi se rado rata podsjećali ali eto, neka vam bude.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63131 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

dzeno123 wrote: 23/12/2022 12:58
PM72 wrote: 23/12/2022 11:29 Nisi morao imati nijedan razred...ako si htio ratovati...ne traže diplomu- samo testise.
Jedini si ti ratovo? obicno ti koji pricaju u ratu su najmanje ratovali. Ukrajina necitljiva od tebe i sumira, veliki heroji, sumnjam da bi se rado rata podsjećali ali eto, neka vam bude.
Gdje i kad sam veličao svoje učešće u ratu?
Ja to samo usput pomenem- ako je vezano uz temu.Jebi ga jarane,neko ima lično iskustvo a neko ratovao na plejki.
Sociolog
Posts: 5770
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#63132 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sociolog »

Nije sarajevska nego iz Srpske..

Ovo ni Felinni ni Tarantino u najludjim snovima ne bi mogli rezirati..


Eee u Pedagoskom Zavodu RS, uhvacena na kameri kako sefica Sektora valjda srednjeg obrazovanja truje seficu Sektora Osnovnog obrazovanja

Ovo nije dno..nego ispod dna.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#63133 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

Savjet i za djevojke. koje izlaze . ne ostavljaj chashu na stolu/ shanku .. bez prisustva .... i momci znaju 'svashta' ubaciti.. :-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#63134 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Kakav je to bio belaj na marijindvoru? Kazu murija hitna vatrogasci...
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#63135 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zomri »

zateznistub wrote: 23/12/2022 20:56 Kakav je to bio belaj na marijindvoru? Kazu murija hitna vatrogasci...
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /221223177
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25548
Joined: 12/08/2013 12:51

#63136 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

stanje sve gore na cestama, pojedinci ko na drogama. :run:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#63137 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

Sta je na Aneksu bilo, gore uz Vrbovsku 20 policajaca?
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#63138 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

sime_cipol wrote: 23/12/2022 21:10 Sta je na Aneksu bilo, gore uz Vrbovsku 20 policajaca?
Sarajevski ateisti u zbjegu, policija osiguranje :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#63139 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

insaneinthebrain wrote: 23/12/2022 21:07 stanje sve gore na cestama, pojedinci ko na drogama. :run:
Ja stvatno ne razumijem sta se ovo desava, ovo je uzas. Vozam pomalo navecer, djecu sa i na folklor, ono je katastrofa sta se vidi..
User avatar
Logovan
Posts: 102857
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63140 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

zateznistub wrote: 23/12/2022 21:15
insaneinthebrain wrote: 23/12/2022 21:07 stanje sve gore na cestama, pojedinci ko na drogama. :run:
Ja stvatno ne razumijem sta se ovo desava, ovo je uzas. Vozam pomalo navecer, djecu sa i na folklor, ono je katastrofa sta se vidi..
Dešava se to da su ljudi pušteni da rade šta hoće i naravno da ćemo dobiti ovo što gledamo.

Stanje na ulici je katastrofa blago rečeno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#63141 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

ja samo kad vidim koliko je izjeban onaj travnati pojas izmedju trake prema gradu i pruge ,na potezu nedzarici-c vila ,ne bude mi dobro :shock: :run:
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#63142 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#63143 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

Logovan wrote: 23/12/2022 22:03
zateznistub wrote: 23/12/2022 21:15

Ja stvatno ne razumijem sta se ovo desava, ovo je uzas. Vozam pomalo navecer, djecu sa i na folklor, ono je katastrofa sta se vidi..
Dešava se to da su ljudi pušteni da rade šta hoće i naravno da ćemo dobiti ovo što gledamo.

Stanje na ulici je katastrofa blago rečeno.
neki dan idem pjehe sa alipasinog do okretaljke na dobrinji, predjem nekolicinu pjesackih prelaza bez semafora i samo na jednom mjestu mi je stao kamion da predjem ulicu, bezbroj vozaca ni da pomisli da stane pjesacima, zaista saobracajna kultura na nivou :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#63144 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

kotie kriv šo ideš pješke ane ko vas normal ni svjet avtom
piešaku nie mijesto naulici vego na tretuaru a kad ho će da prije đe cestu mora saćeka ti da sva avta prođžu
logićno pajel
User avatar
muha_sa
Posts: 140465
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#63145 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

moonca wrote: 23/12/2022 19:24 Savjet i za djevojke. koje izlaze . ne ostavljaj chashu na stolu/ shanku .. bez prisustva .... i momci znaju 'svashta' ubaciti.. :-)
Zezaš il si ozbiljna :? :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#63146 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/12/2022 22:09 ja samo kad vidim koliko je izjeban onaj travnati pojas izmedju trake prema gradu i pruge ,na potezu nedzarici-c vila ,ne bude mi dobro :shock: :run:
Prvo sta sam pomislio kad sam vidio da su onako uredili taj dio je to da ce tu ravnicu koriati za polukruzno okretanje, da ne cekaju raskrsnicu i semafor. Nego fino u miru i rahatluku preko šina u konra smijer...


Nije se jos niko toga sjetio al uzroviae seljaci da valja...
last mohicans
Posts: 18272
Joined: 09/08/2012 23:19

#63147 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

muha_sa wrote: 23/12/2022 22:22
moonca wrote: 23/12/2022 19:24 Savjet i za djevojke. koje izlaze . ne ostavljaj chashu na stolu/ shanku .. bez prisustva .... i momci znaju 'svashta' ubaciti.. :-)
Zezaš il si ozbiljna :? :D
Ona je vazda mrtva ozbiljna. Da sam đe blize da joj šta ubacim.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#63148 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: 23/12/2022 22:32

Prvo sta sam pomislio kad sam vidio da su onako uredili taj dio je to da ce tu ravnicu koriati za polukruzno okretanje, da ne cekaju raskrsnicu i semafor. Nego fino u miru i rahatluku preko šina u konra smijer...


Nije se jos niko toga sjetio al uzroviae seljaci da valja...
marva seljacka...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#63149 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

muha_sa wrote: 23/12/2022 22:22
moonca wrote: 23/12/2022 19:24 Savjet i za djevojke. koje izlaze . ne ostavljaj chashu na stolu/ shanku .. bez prisustva .... i momci znaju 'svashta' ubaciti.. :-)
Zezaš il si ozbiljna :? :D
Image
. gdje se s ovakvom pojavom zezati.... imaju neke tablete.. omame osobu. ne sjechaju se nichega .. u odredjenom periodu..
nije identichno. ali poznato je : ne vrachaj hranu u restoranu,da ti je u kuhinji 'doprave',, po svom ukusu.. ;-)

..
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#63150 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kokuz_sa »

Ja se zadesio u bolnici kad primili momka sto nastradao u Saobracajnoj..
Kazu da je zenu ostavljao da izadje..i cim je izasla mercedes ga pokupio..
Post Reply