Ima u prizemlju urgentni dio na glavni ulaz tu se vazda primalo ko je hitan. Ma jebe se njima, upirali prstom na Seku, haman gori od nje...bezdusnost je vrlina doktora u nas
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63101 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63102 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pogledaj bolje desnu stranu haubedrug_profi wrote: ↑22/12/2022 22:53 Na smartu nema vidljivih ostecenja, tako da definitivno nije isao brzo.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#63103 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Zato i kažemvjeshalica wrote: ↑22/12/2022 23:58Ima u prizemlju urgentni dio na glavni ulaz tu se vazda primalo ko je hitan. Ma jebe se njima, upirali prstom na Seku, haman gori od nje...bezdusnost je vrlina doktora u nas
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#63104 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kad vidiš onu lokvu krvi,..znaš da nije dobra situacija...
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#63105 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Baš, gledao sam slike izbliza, uzas.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#63107 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kad se samo sjetim u vrijeme lockdowna aplauza za doktore...vjeshalica wrote: ↑22/12/2022 23:58Ima u prizemlju urgentni dio na glavni ulaz tu se vazda primalo ko je hitan. Ma jebe se njima, upirali prstom na Seku, haman gori od nje...bezdusnost je vrlina doktora u nas
Cast izuzecima, ali u prosjeku je to nadobudna stoka koja tu profesiju nije izabrala iz humanih motiva kako to mnogi misle.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63108 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#63109 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mi smo njima samo broj
Mi smo njihov posao
Ne znam sta ocekujete u ovom sekularizirano agnostickom relativisticko materijalistickom svijetu
Mi smo njihov posao
Ne znam sta ocekujete u ovom sekularizirano agnostickom relativisticko materijalistickom svijetu
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#63110 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.vjeshalica wrote: ↑23/12/2022 10:10 Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
- Haris.ba
- Posts: 35305
- Joined: 08/09/2005 20:08
#63112 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ono nije do doktora koji lijeci, ono je do doktora koji organizaciju vrsi. Samo sto je taj sada ok, pa ga ne kritikujemo.nepass1 wrote: ↑23/12/2022 10:36Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.vjeshalica wrote: ↑23/12/2022 10:10 Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga
Uglavnom, boli ga briga.
Nadji adekvatan prostor. Donesi stolice da se moze sjediti. Daj barem aparat da se voda moze kupiti. Daj da se prozor moze otvoriti da se malo dise. Da ne pricam o blizini lifta. Haj, to i nekako. Moze se.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#63113 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nemozes organizovati kad nemas osoblja. Ni dz ne moze pulmo i pedijatriju da organizuje kad ih nema. Pet pulmologa na kantonu u dz radi. Internista sedam itd. Nisu slali na specijalizacije. U narednih sest godina ode pet orl spec u penziju. Ne znam ima li ih sad troje na specijalizaciji. Ma knjigu napisati o tom javasluku.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63114 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Odrvenila ti pa zato...nepass1 wrote: ↑23/12/2022 10:36Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.vjeshalica wrote: ↑23/12/2022 10:10 Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga
Ono je katastrofa ja sam se zaprepastila
- Haris.ba
- Posts: 35305
- Joined: 08/09/2005 20:08
#63115 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja pricam o adekvatnom prostoru gdje mozes otvoriti prozor da udje zrak, gdje moze da stane dovoljno ljudi koliko treba, i o stolicama za ljudi mogu sjesti.nepass1 wrote: ↑23/12/2022 10:44 Nemozes organizovati kad nemas osoblja. Ni dz ne moze pulmo i pedijatriju da organizuje kad ih nema. Pet pulmologa na kantonu u dz radi. Internista sedam itd. Nisu slali na specijalizacije. U narednih sest godina ode pet orl spec u penziju. Ne znam ima li ih sad troje na specijalizaciji. Ma knjigu napisati o tom javasluku.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63116 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Imas ti cekaonicu koja je napravljena za 30 ljudi jer je to bolnica, ali zato u SDA filozofiji imas cekaonicu bolnicku u kojoj su ljudi bunkerisani pa ih ima najmanje 300 u cijelom hodniku mozda i vise, da ne govorim o stepenicama prema podrumu i prostorima gdje god se mogu natrpati.
I kakvo otvaranje prozora kad imas 2 penzionera koji drze taoce radi mogucnosti pogibije od propuha?
I kakvo otvaranje prozora kad imas 2 penzionera koji drze taoce radi mogucnosti pogibije od propuha?
Last edited by vjeshalica on 23/12/2022 10:57, edited 1 time in total.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63117 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Parkiraš pored BMW-a da ti ne ukradu auto a onda neko zapali BMW-a i uz njega izgori i tvoj auto. Nena pravde za nas, vlasnike jeftinih poluproizvoda.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63118 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Vise od pola grada je na spidu,travuljini, posudjenim parama i reketu, kurve. Skupa kola, ili relativno skupa a vidis da gubice ne rade nikakav parali posao osim ubleharenja,tako da je jasno da to nije stvoreno od tog posla. Najisplativije je kupit neko osrednje auto za male pare malo uloziti da ne propadne sjediste i da nema neka sranja na motoru u vidu pomahnitalih kvarova i alajhimanet ili dobro gledati da se ne parkira blizu skupih, mada i to nije garancija nikakva.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63119 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Jesu li oni normalni i zašto nisu?Haris033 wrote: ↑22/12/2022 20:59Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...insaneinthebrain wrote: ↑21/12/2022 20:43
smart nekog pokupio izgleda
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -na-terenu
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći..![]()
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj..![]()
Gdje im je Hipokratova zakletva?
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63120 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ruke im se pozlatile. Isto bih rekao i da su mene kaznili, da ne bude zabune.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63121 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- dzeno123
- Posts: 1843
- Joined: 20/04/2009 20:39
- Location: Dreamland
#63122 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
U pravu je covjek, takvi kao ti sa 3 razreda skole sto ste u ratu upali u policiju pa kasnije neki i ostali tu, ste srozali u startu istu i marifetluke sprovode dan danas.PM72 wrote: ↑22/12/2022 13:51Polako...vjeshalica wrote: ↑22/12/2022 13:37
Pa ti predratni sto su se dokopali cinova i netom poslije rata tzv kursisti, su se i usrali u profesiju. Moglo se bez skole i sa zanaćijskom školicom u privredi obuci uniforma,a kasnije diploma kupiti pa štiklati ĉinovi i kako rastu cinovi tako rastu i ovlastenja policijska i sve ostalo. Sta ima jedan prasinar sto uradi elementarni posao, pa kad ga preda SKPu sto su insoektori, pa oni kasnije tuziocu(kad ga useru), pa kad usere tuzioc,onda ga sud pusti ili ga niko dalje ne obradjuje. Odete u tuzilastvo pa vidite koliko zastara i odbacaja ima za te sto klosare,sitni dilercici,sitni lopovcici,nožari i slicno sto presrecu ljude.
Devastacija policije počela je prije dvadesetak godina pojavom privatnih fakulteta,od Goražda do Travnika pa je svaki jad sa par hiljada maraka mogao doći do čina.Znam žandara koji je dobio petokraku (mlađi inspektor) kad je donio diplomu sa pedagoškog "fakulteta" u Mostaru a znam sigurno da je dole otišao samo par puta.
Uostalom,onaj koji vlada policijom u kantonu ima kupljen fakultet a babo mu ima benziske pumpe.
U tužilaštvu znam jednu pravnicu čiji je babo fudbalski trener i koji je kćerci završavao ispite u kafani...
I o čemu tumačimo?
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63123 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nisi morao imati nijedan razred...ako si htio ratovati...ne traže diplomu- samo testise.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#63124 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma rat je druga prica ja sam ciljala na posao policijski regularno sto se radi svakodnevno ako razumijete.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#63125 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ostala kod avokata kad tuze doktoreLaplace wrote: ↑23/12/2022 11:08Jesu li oni normalni i zašto nisu?Haris033 wrote: ↑22/12/2022 20:59
Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći..![]()
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj..![]()
Gdje im je Hipokratova zakletva?
