SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63101 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 22/12/2022 22:29
Truba wrote: 22/12/2022 22:27 Ko da mu pomogne
Anesteziolog? Fizioterapeut?
Neki doktor iz intenzivne? Urgentnog centra bolnice? Portir?
Ima u prizemlju urgentni dio na glavni ulaz tu se vazda primalo ko je hitan. Ma jebe se njima, upirali prstom na Seku, haman gori od nje...bezdusnost je vrlina doktora u nas
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63102 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 22/12/2022 22:53 Na smartu nema vidljivih ostecenja, tako da definitivno nije isao brzo.
Pogledaj bolje desnu stranu haube
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#63103 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 22/12/2022 23:58
Hakiz wrote: 22/12/2022 22:29

Neki doktor iz intenzivne? Urgentnog centra bolnice? Portir?
Ima u prizemlju urgentni dio na glavni ulaz tu se vazda primalo ko je hitan. Ma jebe se njima, upirali prstom na Seku, haman gori od nje...bezdusnost je vrlina doktora u nas
Zato i kažem :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#63104 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

EasyMan wrote: 22/12/2022 22:46 Ovaj pjesak sto ga je udario smart preminuo, tako mi rekose. Momak u smartu vozio mozda 20 na sat, pjesak samo sletio s trotoara pred njega. Nije ni neki udar bio, valjda ruzno pao i glavu razbio. Pricao mi svjedok.
Kad vidiš onu lokvu krvi,..znaš da nije dobra situacija...
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#63105 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

konektovan wrote: 23/12/2022 08:04
EasyMan wrote: 22/12/2022 22:46 Ovaj pjesak sto ga je udario smart preminuo, tako mi rekose. Momak u smartu vozio mozda 20 na sat, pjesak samo sletio s trotoara pred njega. Nije ni neki udar bio, valjda ruzno pao i glavu razbio. Pricao mi svjedok.
Kad vidiš onu lokvu krvi,..znaš da nije dobra situacija...
Baš, gledao sam slike izbliza, uzas.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#63106 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

PM72 wrote: 22/12/2022 17:37 ..........Ne možeš ništa saznat i imat saradnju da stanovništvom iz golfa 7 zavaljen u sjedištu

Zaboravio si navesti i mastan burek u krilu ili desetku sa lukom iz zmaja na zeljeznickoj stanici dok si zavaljen u golfu 7.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#63107 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 22/12/2022 23:58
Hakiz wrote: 22/12/2022 22:29

Neki doktor iz intenzivne? Urgentnog centra bolnice? Portir?
Ima u prizemlju urgentni dio na glavni ulaz tu se vazda primalo ko je hitan. Ma jebe se njima, upirali prstom na Seku, haman gori od nje...bezdusnost je vrlina doktora u nas
Kad se samo sjetim u vrijeme lockdowna aplauza za doktore... :-)
Cast izuzecima, ali u prosjeku je to nadobudna stoka koja tu profesiju nije izabrala iz humanih motiva kako to mnogi misle.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63108 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63109 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Mi smo njima samo broj
Mi smo njihov posao
Ne znam sta ocekujete u ovom sekularizirano agnostickom relativisticko materijalistickom svijetu
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#63110 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote: 23/12/2022 10:10 Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#63111 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Truba wrote: 23/12/2022 10:11 Mi smo njima samo broj
Mi smo njihov posao
Ne znam sta ocekujete u ovom sekularizirano agnostickom relativisticko materijalistickom svijetu
Normalno da smo broj kad imas 100 pacijenata a po svim propisima treba da imas 20.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#63112 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

nepass1 wrote: 23/12/2022 10:36
vjeshalica wrote: 23/12/2022 10:10 Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga
Ono nije do doktora koji lijeci, ono je do doktora koji organizaciju vrsi. Samo sto je taj sada ok, pa ga ne kritikujemo.

Uglavnom, boli ga briga.
nepass1 wrote: 23/12/2022 10:37
Truba wrote: 23/12/2022 10:11 Mi smo njima samo broj
Mi smo njihov posao
Ne znam sta ocekujete u ovom sekularizirano agnostickom relativisticko materijalistickom svijetu
Normalno da smo broj kad imas 100 pacijenata a po svim propisima treba da imas 20.
Nadji adekvatan prostor. Donesi stolice da se moze sjediti. Daj barem aparat da se voda moze kupiti. Daj da se prozor moze otvoriti da se malo dise. Da ne pricam o blizini lifta. Haj, to i nekako. Moze se.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#63113 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Nemozes organizovati kad nemas osoblja. Ni dz ne moze pulmo i pedijatriju da organizuje kad ih nema. Pet pulmologa na kantonu u dz radi. Internista sedam itd. Nisu slali na specijalizacije. U narednih sest godina ode pet orl spec u penziju. Ne znam ima li ih sad troje na specijalizaciji. Ma knjigu napisati o tom javasluku.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63114 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 23/12/2022 10:36
vjeshalica wrote: 23/12/2022 10:10 Ja sam se razocarala nedavno na ortopediji gore onaj sprat uzas, bilo je milijarda ljudi u hodniku vec od 7 ujutro. Nema veze sto si narucen primaju "nekim redom" odnosno, kako ostavis knjizicu i uputnicu na šank. Ni u DZu nije onoliko naroda po hodnicima. Bas jadno ne moze biti jadnije.
Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga
Odrvenila ti pa zato... :mrgreen:
Ono je katastrofa ja sam se zaprepastila
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#63115 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

nepass1 wrote: 23/12/2022 10:44 Nemozes organizovati kad nemas osoblja. Ni dz ne moze pulmo i pedijatriju da organizuje kad ih nema. Pet pulmologa na kantonu u dz radi. Internista sedam itd. Nisu slali na specijalizacije. U narednih sest godina ode pet orl spec u penziju. Ne znam ima li ih sad troje na specijalizaciji. Ma knjigu napisati o tom javasluku.
Ja pricam o adekvatnom prostoru gdje mozes otvoriti prozor da udje zrak, gdje moze da stane dovoljno ljudi koliko treba, i o stolicama za ljudi mogu sjesti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63116 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Imas ti cekaonicu koja je napravljena za 30 ljudi jer je to bolnica, ali zato u SDA filozofiji imas cekaonicu bolnicku u kojoj su ljudi bunkerisani pa ih ima najmanje 300 u cijelom hodniku mozda i vise, da ne govorim o stepenicama prema podrumu i prostorima gdje god se mogu natrpati.
I kakvo otvaranje prozora kad imas 2 penzionera koji drze taoce radi mogucnosti pogibije od propuha?
Last edited by vjeshalica on 23/12/2022 10:57, edited 1 time in total.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63117 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Parkiraš pored BMW-a da ti ne ukradu auto a onda neko zapali BMW-a i uz njega izgori i tvoj auto. Nena pravde za nas, vlasnike jeftinih poluproizvoda.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63118 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 23/12/2022 10:57
Parkiraš pored BMW-a da ti ne ukradu auto a onda neko zapali BMW-a i uz njega izgori i tvoj auto. Nena pravde za nas, vlasnike jeftinih poluproizvoda.
Vise od pola grada je na spidu,travuljini, posudjenim parama i reketu, kurve. Skupa kola, ili relativno skupa a vidis da gubice ne rade nikakav parali posao osim ubleharenja,tako da je jasno da to nije stvoreno od tog posla. Najisplativije je kupit neko osrednje auto za male pare malo uloziti da ne propadne sjediste i da nema neka sranja na motoru u vidu pomahnitalih kvarova i alajhimanet ili dobro gledati da se ne parkira blizu skupih, mada i to nije garancija nikakva.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63119 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Haris033 wrote: 22/12/2022 20:59
insaneinthebrain wrote: 21/12/2022 20:43

smart nekog pokupio izgleda

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -na-terenu
Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći.. :roll:
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj.. :sad:
Jesu li oni normalni i zašto nisu?

Gdje im je Hipokratova zakletva?
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63120 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

meridiyan wrote: 22/12/2022 21:50
Laplace wrote: 22/12/2022 17:00

Kamo sreće da kažnjavaju pješake, ne bi toliko često završavali pod točkovima.
Ko kaze

https://www.fokus.ba/vijesti/crna-hroni ... eCqhchFnv0

Image
Ruke im se pozlatile. Isto bih rekao i da su mene kaznili, da ne bude zabune.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63121 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

EasyMan wrote: 23/12/2022 08:43
konektovan wrote: 23/12/2022 08:04

Kad vidiš onu lokvu krvi,..znaš da nije dobra situacija...
Baš, gledao sam slike izbliza, uzas.
Vjerovatno udario glavom o ivičnjak ili asffalt.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#63122 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dzeno123 »

PM72 wrote: 22/12/2022 13:51
vjeshalica wrote: 22/12/2022 13:37

Pa ti predratni sto su se dokopali cinova i netom poslije rata tzv kursisti, su se i usrali u profesiju. Moglo se bez skole i sa zanaćijskom školicom u privredi obuci uniforma,a kasnije diploma kupiti pa štiklati ĉinovi i kako rastu cinovi tako rastu i ovlastenja policijska i sve ostalo. Sta ima jedan prasinar sto uradi elementarni posao, pa kad ga preda SKPu sto su insoektori, pa oni kasnije tuziocu(kad ga useru), pa kad usere tuzioc,onda ga sud pusti ili ga niko dalje ne obradjuje. Odete u tuzilastvo pa vidite koliko zastara i odbacaja ima za te sto klosare,sitni dilercici,sitni lopovcici,nožari i slicno sto presrecu ljude.
Polako...
Devastacija policije počela je prije dvadesetak godina pojavom privatnih fakulteta,od Goražda do Travnika pa je svaki jad sa par hiljada maraka mogao doći do čina.Znam žandara koji je dobio petokraku (mlađi inspektor) kad je donio diplomu sa pedagoškog "fakulteta" u Mostaru a znam sigurno da je dole otišao samo par puta.
Uostalom,onaj koji vlada policijom u kantonu ima kupljen fakultet a babo mu ima benziske pumpe.
U tužilaštvu znam jednu pravnicu čiji je babo fudbalski trener i koji je kćerci završavao ispite u kafani...
I o čemu tumačimo?
U pravu je covjek, takvi kao ti sa 3 razreda skole sto ste u ratu upali u policiju pa kasnije neki i ostali tu, ste srozali u startu istu i marifetluke sprovode dan danas.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63123 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Nisi morao imati nijedan razred...ako si htio ratovati...ne traže diplomu- samo testise.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63124 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Ma rat je druga prica ja sam ciljala na posao policijski regularno sto se radi svakodnevno ako razumijete.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63125 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Laplace wrote: 23/12/2022 11:08
Haris033 wrote: 22/12/2022 20:59

Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći.. :roll:
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj.. :sad:
Jesu li oni normalni i zašto nisu?

Gdje im je Hipokratova zakletva?
Ostala kod avokata kad tuze doktore
Post Reply