SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63076 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

PM72 wrote: 22/12/2022 13:51
vjeshalica wrote: 22/12/2022 13:37

Pa ti predratni sto su se dokopali cinova i netom poslije rata tzv kursisti, su se i usrali u profesiju. Moglo se bez skole i sa zanaćijskom školicom u privredi obuci uniforma,a kasnije diploma kupiti pa štiklati ĉinovi i kako rastu cinovi tako rastu i ovlastenja policijska i sve ostalo. Sta ima jedan prasinar sto uradi elementarni posao, pa kad ga preda SKPu sto su insoektori, pa oni kasnije tuziocu(kad ga useru), pa kad usere tuzioc,onda ga sud pusti ili ga niko dalje ne obradjuje. Odete u tuzilastvo pa vidite koliko zastara i odbacaja ima za te sto klosare,sitni dilercici,sitni lopovcici,nožari i slicno sto presrecu ljude.
Polako...
Devastacija policije počela je prije dvadesetak godina pojavom privatnih fakulteta,od Goražda do Travnika pa je svaki jad sa par hiljada maraka mogao doći do čina.Znam žandara koji je dobio petokraku (mlađi inspektor) kad je donio diplomu sa pedagoškog "fakulteta" u Mostaru a znam sigurno da je dole otišao samo par puta.
Uostalom,onaj koji vlada policijom u kantonu ima kupljen fakultet a babo mu ima benziske pumpe.
U tužilaštvu znam jednu pravnicu čiji je babo fudbalski trener i koji je kćerci završavao ispite u kafani...
I o čemu tumačimo?
Devastacija je pocela onda kad se ukinula Srednja policijska skola i uveo prvo kurs od nepuni mjesec(iza rata) pa kasnije ga sveli na 9tomjesecni kurs i to sa tendencijom da se skrati program jer zaboga dugo se ceka kadar koji treba.
I nemoj misliti da je devastacija krenula samo privatnim fakultetima vec i drzavnim jer nema drzavnog bez skandala. O cemu ti polako? Godinama se mlatilo o kurvešinama i hostaplerima sa Pravnog fakulteta, i na kraju jedno veliko nista.
Zivjeti u zabludi da je svako polozio ispit na UNSA na regularan nacin to je u guzici tacno, da ne govorim o jacim fakultetima poput Medicine i dr.gdje se zna da mnogi nisu regularno polozili ispite. Ili ti je samo dobro krivo sto sam pomenula kadar kursista od 96,97...pa nadalje koji su usrali profesiju maksimalno, i uspjeli sa 3 zanaćijska stepena da nabodu cinove i lijece komplekse i provode diktature podmecuci prosjecnu balijsku prevarnu pricu i demagogiju?
Sa koca i konopca face primljene pogotovo ove generacije sto trebaju za max.5 godina ici u penziju.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63077 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Svašta je došlo u policiju,papci su pružili pipke,pohvatali veze.Nekad su se malo bojali IPTF a sad nikog.Sam rukovodeći sastav je gluho bilo.
Last edited by PM72 on 23/12/2022 08:01, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63078 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63079 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Trappist wrote: 22/12/2022 09:57 Svaki dan sve vise pljacki, i to usred dana, zakljucavaju se male prodavnice cim mrak padne, a nasa policija auta parkira na trotoar pored raskrsnice i cekaju da pjesak predje na crveno da mu kaznu pisu. Aferim :thumbup:
Kamo sreće da kažnjavaju pješake, ne bi toliko često završavali pod točkovima.
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#63080 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

vjeshalica wrote: 22/12/2022 16:38 IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Vala i policija zna aljkavo i nezakonito prikupljati dokaze... Ne valja kod nas komplet sistem
User avatar
SmokingMan
Posts: 22610
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#63081 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Da je sigurnost u sarajevu na ivici sloma, pokazuje i to da žena koja radi na kasi u maloj poslovnici Merkatora na AP mora zaključati vrata kada uđe neko od mušterija. Meni iskreno žao te žene, koja vjerovatno ima porodicu, i valja ih hraniti preko trauma koje skoro svakodnevno doživljava na radnom mejstu. TO su ulgavnom stari povratnici činjenju dijela koji ne mogu sami sebi pomoći, a još manje država na vječitoj dijalizi Dejtona.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63082 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

vjeshalica wrote: 22/12/2022 16:38 IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Nema dobrog rada policije bez saradnje sa stanovništvom.A to su redovne pješačke patrole i rejonski pozornici.Prije je svako naselje imalo svog rejonskog pozornika koji je obilazio,slušao,pitao,razgovarao i pisao zabilješke.Ne možeš ništa saznat i imat saradnju da stanovništvom iz golfa 7 zavaljen u sjedištu
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63083 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

BadBoy wrote: 22/12/2022 17:16
vjeshalica wrote: 22/12/2022 16:38 IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Vala i policija zna aljkavo i nezakonito prikupljati dokaze... Ne valja kod nas komplet sistem
Reci to krimtehnici i OKPu koji vrse uvidjaje. Svacije se zna dokle smije ici.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63084 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

PM72 wrote: 22/12/2022 17:37
vjeshalica wrote: 22/12/2022 16:38 IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Nema dobrog rada policije bez saradnje sa stanovništvom.A to su redovne pješačke patrole i rejonski pozornici.Prije je svako naselje imalo svog rejonskog pozornika koji je obilazio,slušao,pitao,razgovarao i pisao zabilješke.Ne možeš ništa saznat i imat saradnju da stanovništvom iz golfa 7 zavaljen u sjedištu
Rade samo kad trebaju doci da prevaspitaju i provode zastitne mjere u porodicnim tučama wannabe porodicnih ubraćenih skorojevića.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#63085 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

SmokingMan wrote: 22/12/2022 17:30 Da je sigurnost u sarajevu na ivici sloma, pokazuje i to da žena koja radi na kasi u maloj poslovnici Merkatora na AP mora zaključati vrata kada uđe neko od mušterija. Meni iskreno žao te žene, koja vjerovatno ima porodicu, i valja ih hraniti preko trauma koje skoro svakodnevno doživljava na radnom mejstu. TO su ulgavnom stari povratnici činjenju dijela koji ne mogu sami sebi pomoći, a još manje država na vječitoj dijalizi Dejtona.
To se zakljucavao konzum i prije 6,7 godina redovno da si morao kucati prije nego udjes,pogotovo ovi udarni sto su stalno meta
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#63087 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

SmokingMan wrote: 22/12/2022 17:30 Da je sigurnost u sarajevu na ivici sloma, pokazuje i to da žena koja radi na kasi u maloj poslovnici Merkatora na AP mora zaključati vrata kada uđe neko od mušterija. Meni iskreno žao te žene, koja vjerovatno ima porodicu, i valja ih hraniti preko trauma koje skoro svakodnevno doživljava na radnom mejstu. TO su ulgavnom stari povratnici činjenju dijela koji ne mogu sami sebi pomoći, a još manje država na vječitoj dijalizi Dejtona.
Zakljucavaju i na carsiji.
Maloprije sa treninga i svratim u penny da nesta kupim. Mokra mi kosa, nisam kapu ponio i navucem od jakne kapuljacu kako sam izasao iz auta. Ulazim u penny njih dvije na kasi se ukocise, kad su skontale da sam ja, posto sam tu 5x sedmicno znaju me. Majke mi pade zenama kamen sa srca. Jos ja blyat adidas trenerka :lol:
User avatar
Haris033
Posts: 5102
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#63088 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

insaneinthebrain wrote: 21/12/2022 20:43
bob_1921 wrote: 21/12/2022 20:41

bas da pitam prolazio oko pola 5 vidim prije vojne policija blokirala prolaz hitne itd nigdje inf. ..
smart nekog pokupio izgleda

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -na-terenu
Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći.. :roll:
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj.. :sad:
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#63089 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Haris033 wrote: 22/12/2022 20:59
insaneinthebrain wrote: 21/12/2022 20:43

smart nekog pokupio izgleda

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -na-terenu
Nažalost, pješak je izgleda podlegao... Ako je vjerovati mahalskim pričama..
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći.. :roll:
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj.. :sad:
:shock:

To je gore od malina respiratora.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25544
Joined: 12/08/2013 12:51

#63090 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

Haris033 wrote: 22/12/2022 20:59
insaneinthebrain wrote: 21/12/2022 20:43

smart nekog pokupio izgleda

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -na-terenu
Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći.. :roll:
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj.. :sad:
ne bih rekao da je na pjesakom udaren. prema slikama smart nije jos stigao do pjesackog i kretao se prema M Dvoru. jedino ako se okrenuo nekako. prije da je deda pokusao da predje ulicu prije pjesackog. tako se cini. a cim sam vidio onu hitnu pretpostavljao sam da ovi idioti iz bolnice nisu htjeli da pomognu. koji retartdi
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63091 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meridiyan »

Laplace wrote: 22/12/2022 17:00
Trappist wrote: 22/12/2022 09:57 Svaki dan sve vise pljacki, i to usred dana, zakljucavaju se male prodavnice cim mrak padne, a nasa policija auta parkira na trotoar pored raskrsnice i cekaju da pjesak predje na crveno da mu kaznu pisu. Aferim :thumbup:
Kamo sreće da kažnjavaju pješake, ne bi toliko često završavali pod točkovima.
Ko kaze

https://www.fokus.ba/vijesti/crna-hroni ... eCqhchFnv0

Image
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#63092 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

meridiyan wrote: 22/12/2022 21:50
Laplace wrote: 22/12/2022 17:00

Kamo sreće da kažnjavaju pješake, ne bi toliko često završavali pod točkovima.
Ko kaze

https://www.fokus.ba/vijesti/crna-hroni ... eCqhchFnv0

Image
Jedna lasta meščini prol(i)jeće.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63093 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ko da mu pomogne
Anesteziolog? Fizioterapeut?
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#63094 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Truba wrote: 22/12/2022 22:27 Ko da mu pomogne
Anesteziolog? Fizioterapeut?
Neki doktor iz intenzivne? Urgentnog centra bolnice? Portir?
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63095 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

To mozda u americkim filmovima slucajni prolaznik zabija slamcicu u dysnik i spasava
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#63096 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Hakiz wrote: 22/12/2022 22:29 Portir?
on ce bas...
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#63097 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Ovaj pjesak sto ga je udario smart preminuo, tako mi rekose. Momak u smartu vozio mozda 20 na sat, pjesak samo sletio s trotoara pred njega. Nije ni neki udar bio, valjda ruzno pao i glavu razbio. Pricao mi svjedok.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#63098 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

Hakiz wrote: 22/12/2022 21:53

Jedna lasta meščini prol(i)jeće.
mup ks
Policija “ulovila” ženu
:-) lovci na jelenke
. kazna je primjerna..
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#63099 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Na smartu nema vidljivih ostecenja, tako da definitivno nije isao brzo.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#63100 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Sofersajba razbijena, ali nista strasno. Nije ni udubljena nego samo puknuto staklo.
Post Reply