Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Pa ti predratni sto su se dokopali cinova i netom poslije rata tzv kursisti, su se i usrali u profesiju. Moglo se bez skole i sa zanaćijskom školicom u privredi obuci uniforma,a kasnije diploma kupiti pa štiklati ĉinovi i kako rastu cinovi tako rastu i ovlastenja policijska i sve ostalo. Sta ima jedan prasinar sto uradi elementarni posao, pa kad ga preda SKPu sto su insoektori, pa oni kasnije tuziocu(kad ga useru), pa kad usere tuzioc,onda ga sud pusti ili ga niko dalje ne obradjuje. Odete u tuzilastvo pa vidite koliko zastara i odbacaja ima za te sto klosare,sitni dilercici,sitni lopovcici,nožari i slicno sto presrecu ljude.
Polako...
Devastacija policije počela je prije dvadesetak godina pojavom privatnih fakulteta,od Goražda do Travnika pa je svaki jad sa par hiljada maraka mogao doći do čina.Znam žandara koji je dobio petokraku (mlađi inspektor) kad je donio diplomu sa pedagoškog "fakulteta" u Mostaru a znam sigurno da je dole otišao samo par puta.
Uostalom,onaj koji vlada policijom u kantonu ima kupljen fakultet a babo mu ima benziske pumpe.
U tužilaštvu znam jednu pravnicu čiji je babo fudbalski trener i koji je kćerci završavao ispite u kafani...
I o čemu tumačimo?
Devastacija je pocela onda kad se ukinula Srednja policijska skola i uveo prvo kurs od nepuni mjesec(iza rata) pa kasnije ga sveli na 9tomjesecni kurs i to sa tendencijom da se skrati program jer zaboga dugo se ceka kadar koji treba.
I nemoj misliti da je devastacija krenula samo privatnim fakultetima vec i drzavnim jer nema drzavnog bez skandala. O cemu ti polako? Godinama se mlatilo o kurvešinama i hostaplerima sa Pravnog fakulteta, i na kraju jedno veliko nista.
Zivjeti u zabludi da je svako polozio ispit na UNSA na regularan nacin to je u guzici tacno, da ne govorim o jacim fakultetima poput Medicine i dr.gdje se zna da mnogi nisu regularno polozili ispite. Ili ti je samo dobro krivo sto sam pomenula kadar kursista od 96,97...pa nadalje koji su usrali profesiju maksimalno, i uspjeli sa 3 zanaćijska stepena da nabodu cinove i lijece komplekse i provode diktature podmecuci prosjecnu balijsku prevarnu pricu i demagogiju?
Sa koca i konopca face primljene pogotovo ove generacije sto trebaju za max.5 godina ici u penziju.
IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Trappist wrote: ↑22/12/2022 09:57
Svaki dan sve vise pljacki, i to usred dana, zakljucavaju se male prodavnice cim mrak padne, a nasa policija auta parkira na trotoar pored raskrsnice i cekaju da pjesak predje na crveno da mu kaznu pisu. Aferim
Kamo sreće da kažnjavaju pješake, ne bi toliko često završavali pod točkovima.
vjeshalica wrote: ↑22/12/2022 16:38
IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Vala i policija zna aljkavo i nezakonito prikupljati dokaze... Ne valja kod nas komplet sistem
Da je sigurnost u sarajevu na ivici sloma, pokazuje i to da žena koja radi na kasi u maloj poslovnici Merkatora na AP mora zaključati vrata kada uđe neko od mušterija. Meni iskreno žao te žene, koja vjerovatno ima porodicu, i valja ih hraniti preko trauma koje skoro svakodnevno doživljava na radnom mejstu. TO su ulgavnom stari povratnici činjenju dijela koji ne mogu sami sebi pomoći, a još manje država na vječitoj dijalizi Dejtona.
vjeshalica wrote: ↑22/12/2022 16:38
IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Nema dobrog rada policije bez saradnje sa stanovništvom.A to su redovne pješačke patrole i rejonski pozornici.Prije je svako naselje imalo svog rejonskog pozornika koji je obilazio,slušao,pitao,razgovarao i pisao zabilješke.Ne možeš ništa saznat i imat saradnju da stanovništvom iz golfa 7 zavaljen u sjedištu
vjeshalica wrote: ↑22/12/2022 16:38
IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Vala i policija zna aljkavo i nezakonito prikupljati dokaze... Ne valja kod nas komplet sistem
Reci to krimtehnici i OKPu koji vrse uvidjaje. Svacije se zna dokle smije ici.
vjeshalica wrote: ↑22/12/2022 16:38
IPTF je redovno kontrolisao dogadjaje i prijave, sve su dnevnici bili ispecatani njihovim stambiljom. Nego kasnije kad se to sleglo,onda je vise sasvim svejedno sta i kako. Sada koliko ja cujem uglavnom se ljute na Tuzilastvo kako dobro ne priprema predmete,pa slucajevi se odbace.Dobar dio policija uradi, ali kasnije se javlja problem. I naravno, advokati imaju super biznis, za sve se zivo kace,i dobijaju predmete jer neko aljkavo i debilno radi. Masa ovih kokosara sto probleme su povratnici u djelima, poznate face i slicno...loko drogalji zapusene glave i tako. Al jbg, obavjestajni rad je slab i nikakav, prije se sve znalo,sad se ne zna kakva šuša po gradu hoda,voza se i sta radi. Jer kad bi ga zaganjao da ga stavis na oko,odma bi srali o "ljuckim pravima". Mislim ipak da vrh zeli da kontrolise ljude sijanjem kriminala,straha i problema i beznadja. Kako drugacije vladati nego nabijati strah medju ljude.
Nema dobrog rada policije bez saradnje sa stanovništvom.A to su redovne pješačke patrole i rejonski pozornici.Prije je svako naselje imalo svog rejonskog pozornika koji je obilazio,slušao,pitao,razgovarao i pisao zabilješke.Ne možeš ništa saznat i imat saradnju da stanovništvom iz golfa 7 zavaljen u sjedištu
Rade samo kad trebaju doci da prevaspitaju i provode zastitne mjere u porodicnim tučama wannabe porodicnih ubraćenih skorojevića.
SmokingMan wrote: ↑22/12/2022 17:30
Da je sigurnost u sarajevu na ivici sloma, pokazuje i to da žena koja radi na kasi u maloj poslovnici Merkatora na AP mora zaključati vrata kada uđe neko od mušterija. Meni iskreno žao te žene, koja vjerovatno ima porodicu, i valja ih hraniti preko trauma koje skoro svakodnevno doživljava na radnom mejstu. TO su ulgavnom stari povratnici činjenju dijela koji ne mogu sami sebi pomoći, a još manje država na vječitoj dijalizi Dejtona.
To se zakljucavao konzum i prije 6,7 godina redovno da si morao kucati prije nego udjes,pogotovo ovi udarni sto su stalno meta
SmokingMan wrote: ↑22/12/2022 17:30
Da je sigurnost u sarajevu na ivici sloma, pokazuje i to da žena koja radi na kasi u maloj poslovnici Merkatora na AP mora zaključati vrata kada uđe neko od mušterija. Meni iskreno žao te žene, koja vjerovatno ima porodicu, i valja ih hraniti preko trauma koje skoro svakodnevno doživljava na radnom mejstu. TO su ulgavnom stari povratnici činjenju dijela koji ne mogu sami sebi pomoći, a još manje država na vječitoj dijalizi Dejtona.
Zakljucavaju i na carsiji.
Maloprije sa treninga i svratim u penny da nesta kupim. Mokra mi kosa, nisam kapu ponio i navucem od jakne kapuljacu kako sam izasao iz auta. Ulazim u penny njih dvije na kasi se ukocise, kad su skontale da sam ja, posto sam tu 5x sedmicno znaju me. Majke mi pade zenama kamen sa srca. Jos ja blyat adidas trenerka
Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći..
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj..
Nažalost, pješak je izgleda podlegao... Ako je vjerovati mahalskim pričama..
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći..
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj..
Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći..
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj..
ne bih rekao da je na pjesakom udaren. prema slikama smart nije jos stigao do pjesackog i kretao se prema M Dvoru. jedino ako se okrenuo nekako. prije da je deda pokusao da predje ulicu prije pjesackog. tako se cini. a cim sam vidio onu hitnu pretpostavljao sam da ovi idioti iz bolnice nisu htjeli da pomognu. koji retartdi
Trappist wrote: ↑22/12/2022 09:57
Svaki dan sve vise pljacki, i to usred dana, zakljucavaju se male prodavnice cim mrak padne, a nasa policija auta parkira na trotoar pored raskrsnice i cekaju da pjesak predje na crveno da mu kaznu pisu. Aferim
Kamo sreće da kažnjavaju pješake, ne bi toliko često završavali pod točkovima.
Ovaj pjesak sto ga je udario smart preminuo, tako mi rekose. Momak u smartu vozio mozda 20 na sat, pjesak samo sletio s trotoara pred njega. Nije ni neki udar bio, valjda ruzno pao i glavu razbio. Pricao mi svjedok.