Jednom prilikom sam razgovarala s jako obrazovanom i vrijednom osobom koja je nesebično i kvalitetno pokušala baš temeljito uraditi analizu svih manjkavosti i svega što se treba poboljšati (zakonodavstvo, kriteriji, obuke, sve analize, usklađivanja) vrlo brzo uočivši nevjerovatne a ipak realne propuste radi kojih tako lako padaju razni predmeti a kojih je svaki prosječan advokat svjestan i maksimalno koristi. Nije postojao interes, znanje, volja, razumijevanje ili kombinacija svega toga da se tome temeljito posveti paznja i resursi koje imamo. Lakse je slati ljude na soping poslovna putovanja, finansirati gomilu gluposti nego uspostavljati kvalitetan sistem koji bi valjda trebao sluziti manjem procentu stanovnistva. Ostali su ionako dio ove kaljuze i godi im.
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
#63126 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63127 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znam da postoje specijalizacije i da ne može svako svašta raditi, ipak je medicina široka oblast. Ali, nekako mislim da su svi završili medicinski fakultet i da bi trebali bar biti sposobni čovjeku pružiti prvu pomoć (štaviše, to bi morao biti sposoban svaki vozač, ali Bosna) i prenijeti ga na urgentni odjel.
Pitanje jeste da li bi njemu sve to pomoglo, jer je vjerovatno imao tešku povredu glave,krvarenje u mozgu i hematom, ali u nekoj normalnoj zemlji bi sad neki završili sa krivičnim prijavama zbog odbijanja pružanja prve pomoći unesrećenom.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#63128 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
vjeshalica wrote: ↑23/12/2022 10:52Odrvenila ti pa zato...nepass1 wrote: ↑23/12/2022 10:36
Ja bio u opstoj kod ortopeda, mislio sam pred zk uredom se ceka, dosao u 7:30 u 12h usao kod ortopeda i to u pola 12 potegao sehidsku karticu jer vidim necu nikad stici na red.
Usao kaze moras uz potkoljenice uraditi pa dodji. Bio ali bukvalno 2-3 minute.
Uglavnom stojeci 4h me prestala noga![]()
Ono je katastrofa ja sam se zaprepastila
- Logovan
- Posts: 102860
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#63129 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nije govno, nego se pas posrao. Cuj nije njihov posao.Haris033 wrote: ↑22/12/2022 20:59 Nažalost, pješak je tesko povrijeđen...
Kako mi je ispričala prijateljica koja je bila očevidac, pješak je udaren na pješačkom prelazu, imao braunilu u ruci.. Krv mu šikljala iz glave, a što je najgore, niko iz Opšte bolnice nije prišao da pomogne.. Prolaznici galamili i vrištali da pomognu čovjeku, ovi se pravdali se da to nije njihov posao, već od hitne pomoći..![]()
Gdje mi živimo, Bože sačuvaj..![]()
- dzeno123
- Posts: 1843
- Joined: 20/04/2009 20:39
- Location: Dreamland
#63130 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Jedini si ti ratovo? obicno ti koji pricaju u ratu su najmanje ratovali. Ukrajina necitljiva od tebe i sumira, veliki heroji, sumnjam da bi se rado rata podsjećali ali eto, neka vam bude.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#63131 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Gdje i kad sam veličao svoje učešće u ratu?
Ja to samo usput pomenem- ako je vezano uz temu.Jebi ga jarane,neko ima lično iskustvo a neko ratovao na plejki.
-
Sociolog
- Posts: 5770
- Joined: 06/05/2008 17:44
- Location: Sarajevo
#63132 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nije sarajevska nego iz Srpske..
Ovo ni Felinni ni Tarantino u najludjim snovima ne bi mogli rezirati..
Eee u Pedagoskom Zavodu RS, uhvacena na kameri kako sefica Sektora valjda srednjeg obrazovanja truje seficu Sektora Osnovnog obrazovanja
Ovo nije dno..nego ispod dna.
Ovo ni Felinni ni Tarantino u najludjim snovima ne bi mogli rezirati..
Eee u Pedagoskom Zavodu RS, uhvacena na kameri kako sefica Sektora valjda srednjeg obrazovanja truje seficu Sektora Osnovnog obrazovanja
Ovo nije dno..nego ispod dna.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#63133 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Savjet i za djevojke. koje izlaze . ne ostavljaj chashu na stolu/ shanku .. bez prisustva .... i momci znaju 'svashta' ubaciti.. 
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#63134 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kakav je to bio belaj na marijindvoru? Kazu murija hitna vatrogasci...
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#63135 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /221223177zateznistub wrote: ↑23/12/2022 20:56 Kakav je to bio belaj na marijindvoru? Kazu murija hitna vatrogasci...
- insaneinthebrain
- Posts: 25548
- Joined: 12/08/2013 12:51
#63136 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
stanje sve gore na cestama, pojedinci ko na drogama. 
- sime_cipol
- Posts: 23435
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#63137 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sta je na Aneksu bilo, gore uz Vrbovsku 20 policajaca?
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#63138 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sarajevski ateisti u zbjegu, policija osiguranje
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#63139 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja stvatno ne razumijem sta se ovo desava, ovo je uzas. Vozam pomalo navecer, djecu sa i na folklor, ono je katastrofa sta se vidi..
- Logovan
- Posts: 102860
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#63140 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Dešava se to da su ljudi pušteni da rade šta hoće i naravno da ćemo dobiti ovo što gledamo.zateznistub wrote: ↑23/12/2022 21:15Ja stvatno ne razumijem sta se ovo desava, ovo je uzas. Vozam pomalo navecer, djecu sa i na folklor, ono je katastrofa sta se vidi..
Stanje na ulici je katastrofa blago rečeno.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#63141 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ja samo kad vidim koliko je izjeban onaj travnati pojas izmedju trake prema gradu i pruge ,na potezu nedzarici-c vila ,ne bude mi dobro

- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#63143 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
neki dan idem pjehe sa alipasinog do okretaljke na dobrinji, predjem nekolicinu pjesackih prelaza bez semafora i samo na jednom mjestu mi je stao kamion da predjem ulicu, bezbroj vozaca ni da pomisli da stane pjesacima, zaista saobracajna kultura na nivouLogovan wrote: ↑23/12/2022 22:03Dešava se to da su ljudi pušteni da rade šta hoće i naravno da ćemo dobiti ovo što gledamo.zateznistub wrote: ↑23/12/2022 21:15
Ja stvatno ne razumijem sta se ovo desava, ovo je uzas. Vozam pomalo navecer, djecu sa i na folklor, ono je katastrofa sta se vidi..
Stanje na ulici je katastrofa blago rečeno.
-
Naslovnica
- Posts: 35478
- Joined: 20/03/2013 15:38
#63144 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kotie kriv šo ideš pješke ane ko vas normal ni svjet avtom
piešaku nie mijesto naulici vego na tretuaru a kad ho će da prije đe cestu mora saćeka ti da sva avta prođžu
logićno pajel
piešaku nie mijesto naulici vego na tretuaru a kad ho će da prije đe cestu mora saćeka ti da sva avta prođžu
logićno pajel
- muha_sa
- Posts: 140467
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#63146 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Prvo sta sam pomislio kad sam vidio da su onako uredili taj dio je to da ce tu ravnicu koriati za polukruzno okretanje, da ne cekaju raskrsnicu i semafor. Nego fino u miru i rahatluku preko šina u konra smijer...bitanga_sa_otesa wrote: ↑23/12/2022 22:09 ja samo kad vidim koliko je izjeban onaj travnati pojas izmedju trake prema gradu i pruge ,na potezu nedzarici-c vila ,ne bude mi dobro![]()
![]()
Nije se jos niko toga sjetio al uzroviae seljaci da valja...
-
last mohicans
- Posts: 18273
- Joined: 09/08/2012 23:19
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#63148 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
marva seljacka...zateznistub wrote: ↑23/12/2022 22:32
Prvo sta sam pomislio kad sam vidio da su onako uredili taj dio je to da ce tu ravnicu koriati za polukruzno okretanje, da ne cekaju raskrsnicu i semafor. Nego fino u miru i rahatluku preko šina u konra smijer...
Nije se jos niko toga sjetio al uzroviae seljaci da valja...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#63149 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
. gdje se s ovakvom pojavom zezati.... imaju neke tablete.. omame osobu. ne sjechaju se nichega .. u odredjenom periodu..
nije identichno. ali poznato je : ne vrachaj hranu u restoranu,da ti je u kuhinji 'doprave',, po svom ukusu..
..
- kokuz_sa
- Posts: 9070
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#63150 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja se zadesio u bolnici kad primili momka sto nastradao u Saobracajnoj..
Kazu da je zenu ostavljao da izadje..i cim je izasla mercedes ga pokupio..
Kazu da je zenu ostavljao da izadje..i cim je izasla mercedes ga pokupio..

