OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#2876 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

meni su donijeli na vrata
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#2877 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by teskeredzic_22 »

sarajevo-x.com wrote: 05/12/2022 13:47 Jednom htio poslati neki radni list za osnovnu skolu i nazovem Euroexpress trazili 16 KM postarine a da im donesem u poslovnicu bilo bi 15 KM :lol:
S njima mogu raditi samo oni sto imaju ugovore pa im dodje 7 , 8 KM postarina
Cenera za pravna plus PDV koji firmama nije trošak a fizičkim licima jeste.

To je korektna za sve firme koje su profitabilne na kraju godine.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#2878 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

posto nemam ugovor ni sa jednom kurirskom sluzbom koristicu samo usluge BH posta i posta RS, naaaj su, a cijena jako korektna :skoljka:
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2879 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

schindleroskar wrote: 12/12/2022 14:01 Kakva je situacija sada sa olx narudzbama, prodao sam artikal u cetvrtak, stigao je u petak kupcu, a mene jos nisu zvali iz bh pošte za novac. Jel trebam licno otici u poštu po novac ili ce me poštar nazvati?
Hvala
Zavisi od postara.
Njima pare dodju sutradan a sada u koliko sati i da li ce postar to odmah donijeti,to je do samog postara.
Obicno 2-3 radna dana da ti donese na vrata ili odes u postu cim se prebace pare.
Meni 90% vremena dodji za 2 dana pare na adresu
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#2880 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by schindleroskar »

Hvala na odgovorima
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2881 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Kolko novi korisnik ima besplatnih artilala da objavi
5 10?
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2882 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Nesto cudno mi se desava sa porukama...same se salju kada sa nekim zapocnem komunikaciju.
Samo napise "Ne" i posalje...par sekundi nakon sto ja odgovorim na poruku.

Ima li jos neko ovaj problem da je primjetio ?
Prvo sam pomislio da se desava ako pisem sa telefona ali evo sada isto se desava i sa racunara.
Bas cudno.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2883 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

nemam pojma

ali novi korisnik ima 20 arktikala prostora
i za svaku godinu 5 dodatnih
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2884 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Evo slika i ovako na dva razgovora...cudno bas

Image
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#2885 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Znate li koga sa olx da je ok i da prodaje satove
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2886 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Idemedosumom »

zippoo87 wrote: 17/12/2022 22:06 Evo slika i ovako na dva razgovora...cudno bas

Image
Možda ima neke veze s olx aplikacijom? Možda ima neka quick reply opcija koju greškom dirneš?
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#2887 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 17/12/2022 22:06 Evo slika i ovako na dva razgovora...cudno bas
Kontaktiraj administraicju. Ili ti neko ima pristup racunu, ili je neki shortcut na mobitelu.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2888 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Kontaktirao sam administraciju,poslao im screenshot ali nista mi nisu javili.
Ali primjetio sam da su mi nesto cackali po profilu sutradan,jer sam bio izlogovan iz aplikacije i problem je nestao.

Bilo je cudno,isto da me neko zeza...na neke poruke odgovori normalno,kao da ja pisem a na neke "Ne" ili neka slova i trajalo je 2 dana tako.
Evo danas i jucer nemam te probleme.
Pomislio sam i ja da mi se ko kako nije nakacio ili nesto ali prvo u kuci sam bio,dakle moja wifi mreza,drugo na telefonu imam i VPN i kojekakve te zastite a nisam ni skidao nikakve nove aplikacije ili nesto cackao.
Dakle samo od sebe se pojavilo,samo nestalo...a sudeci po tome da mi nisu odgovorili nista a jesu nesto cackali po profilu,haman je problem u njima bio.

I da...poruke je pisalo i kada pisem sa deskrop racunara i sa mobitela...dakle nevezano odakle odgovaram.
U najmanju ruku mi je cudno sve ali nadam se da se vise nece javljati problem.

EDIT:
Evo dobio sam i mail od olxa...izgleda da aplikacija pobudali ako bude prijavljeno vise od 10 sesija (uredjaja) :lol:

Image
Last edited by zippoo87 on 20/12/2022 19:27, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2889 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Hakeri
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2890 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Truba wrote: 20/12/2022 18:59Hakeri
:D
Hocu ja stalno mijenjati telefone...eto problem,navukao sam "hakere" :lol:
Image
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2891 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

kad nema objasnjenja
samo kažeš

hakeri

i to je to
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2892 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Truba wrote: 20/12/2022 20:45 kad nema objasnjenja
samo kažeš

hakeri

i to je to
Klikeri :lol: :lol:

NeJma kod mene hakera...imam tri watrozida,sedam antivirusa...dje ce na tvrdjavu :lol:






šaim se :D
Aadis
Posts: 5
Joined: 01/01/2020 14:34

#2893 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Aadis »

Vidim da nisam jedini kome postar nije donio novac od olx prodaje na adresu,poslao sam paket u 19.12 a jos me niko nije zvao u vezi otkupnine!
Jel li uvijek ovako spora dostava novca od olx dostave?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2894 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Jesu spori ali ja odem po svoj kes
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2895 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Aadis wrote: 23/12/2022 11:05 Vidim da nisam jedini kome postar nije donio novac od olx prodaje na adresu,poslao sam paket u 19.12 a jos me niko nije zvao u vezi otkupnine!
Jel li uvijek ovako spora dostava novca od olx dostave?
Nadji broj telefona svoje poste i nazovi ih i izdiktiraj tracking broj sa naloga i neka provjere.
Mada 3 dana kako si poslao,vjerovatno su danas pare u postara i spremne za dostavu.
Procedura je ovakva...1-2 dana da dodje paket u grad gdje saljes,onda 1-2 dana da ti postar dostavi i ako on danas uplati i zavrsi dostavu,sutradan su pare u tvojoj posti a to sada opet 1-2 dana da postar donese na vrata.
Ako ti je posta blizu,otidji i vidi licno.
Aadis
Posts: 5
Joined: 01/01/2020 14:34

#2896 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Aadis »

Hvala!👍
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2897 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

https://www.olx.ba/profil/Poplat1/aktivni?stranica=2

vidim suspendiran ali i dalje stoje artikli valjda dok plati ili sta

s njim sam se natezao jedno 15 dana dok smo poruke razmijenili reko sad kad smo sve dogovorili
prema iskustvu trebat ce nam pet dana da se nadjemo
kaže jes dobro si nea vremena ni poruku da replicira
i samo prekinem nisam se dalje javljao

to su oni oce da im dodjes na vrata u zadanom momentu ali ako su neraspolozeni onda ce ti reci da su prodali artikal ili da im je nesto iskrsnulo
:lol:
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#2898 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Odem u poštu da lično predam naručeni artikal.
Kaže mi na šalteru - nema više primjerka potvrde za tebe?
Kao to je to ... ti predaš i hajde razguli.
Doći će ti pare.

Pošto sam žurio - samo sam uslikao sebi to a drugi put ću malo detaljnije s njima. Bezveze totalno - predaš im nešto i nemaš nikakav papir da si predao.

Nego ... je li samo ovi moji lokalci to nešto pametuju ili je i kod vas tako od nedavno?
nlt
Posts: 2607
Joined: 18/05/2014 18:02

#2899 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nlt »

Ako nisi dobio potvrdu nemas dokaza ni da si poslao :lol:
Što ti nisu iskopirali jednu njihovu potvrdu... Svašta
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2900 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by _Reds_ »

tap3ah75 wrote: 28/12/2022 07:53 Odem u poštu da lično predam naručeni artikal.
Kaže mi na šalteru - nema više primjerka potvrde za tebe?
Kao to je to ... ti predaš i hajde razguli.
Doći će ti pare.

Pošto sam žurio - samo sam uslikao sebi to a drugi put ću malo detaljnije s njima. Bezveze totalno - predaš im nešto i nemaš nikakav papir da si predao.

Nego ... je li samo ovi moji lokalci to nešto pametuju ili je i kod vas tako od nedavno?
Ima uvijek primjerak, ali ako je provedeno kroz olx i tamo pise da su zaprimili, tebi je to sasvim dovoljno. Ja nikada ne uzimam tu potvrdu. Obzirom da me zna čiko koji prima pakete, samo mu ostavim tu, i preko vrata, a on to zavede poslije i nikad nije bilo fule.
Post Reply