OLX.BA - sve o tome
Moderator: anex
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#2876 Re: OLX.BA - sve o tome
meni su donijeli na vrata
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#2877 Re: OLX.BA - sve o tome
Cenera za pravna plus PDV koji firmama nije trošak a fizičkim licima jeste.sarajevo-x.com wrote: ↑05/12/2022 13:47 Jednom htio poslati neki radni list za osnovnu skolu i nazovem Euroexpress trazili 16 KM postarine a da im donesem u poslovnicu bilo bi 15 KM![]()
S njima mogu raditi samo oni sto imaju ugovore pa im dodje 7 , 8 KM postarina
To je korektna za sve firme koje su profitabilne na kraju godine.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#2878 Re: OLX.BA - sve o tome
posto nemam ugovor ni sa jednom kurirskom sluzbom koristicu samo usluge BH posta i posta RS, naaaj su, a cijena jako korektna 
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2879 Re: OLX.BA - sve o tome
Zavisi od postara.schindleroskar wrote: ↑12/12/2022 14:01 Kakva je situacija sada sa olx narudzbama, prodao sam artikal u cetvrtak, stigao je u petak kupcu, a mene jos nisu zvali iz bh pošte za novac. Jel trebam licno otici u poštu po novac ili ce me poštar nazvati?
Hvala
Njima pare dodju sutradan a sada u koliko sati i da li ce postar to odmah donijeti,to je do samog postara.
Obicno 2-3 radna dana da ti donese na vrata ili odes u postu cim se prebace pare.
Meni 90% vremena dodji za 2 dana pare na adresu
-
schindleroskar
- Posts: 573
- Joined: 11/06/2019 23:30
#2880 Re: OLX.BA - sve o tome
Hvala na odgovorima
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2881 Re: OLX.BA - sve o tome
Kolko novi korisnik ima besplatnih artilala da objavi
5 10?
5 10?
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2882 Re: OLX.BA - sve o tome
Nesto cudno mi se desava sa porukama...same se salju kada sa nekim zapocnem komunikaciju.
Samo napise "Ne" i posalje...par sekundi nakon sto ja odgovorim na poruku.
Ima li jos neko ovaj problem da je primjetio ?
Prvo sam pomislio da se desava ako pisem sa telefona ali evo sada isto se desava i sa racunara.
Bas cudno.
Samo napise "Ne" i posalje...par sekundi nakon sto ja odgovorim na poruku.
Ima li jos neko ovaj problem da je primjetio ?
Prvo sam pomislio da se desava ako pisem sa telefona ali evo sada isto se desava i sa racunara.
Bas cudno.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2883 Re: OLX.BA - sve o tome
nemam pojma
ali novi korisnik ima 20 arktikala prostora
i za svaku godinu 5 dodatnih
ali novi korisnik ima 20 arktikala prostora
i za svaku godinu 5 dodatnih
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
#2885 Re: OLX.BA - sve o tome
Znate li koga sa olx da je ok i da prodaje satove
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2888 Re: OLX.BA - sve o tome
Kontaktirao sam administraciju,poslao im screenshot ali nista mi nisu javili.
Ali primjetio sam da su mi nesto cackali po profilu sutradan,jer sam bio izlogovan iz aplikacije i problem je nestao.
Bilo je cudno,isto da me neko zeza...na neke poruke odgovori normalno,kao da ja pisem a na neke "Ne" ili neka slova i trajalo je 2 dana tako.
Evo danas i jucer nemam te probleme.
Pomislio sam i ja da mi se ko kako nije nakacio ili nesto ali prvo u kuci sam bio,dakle moja wifi mreza,drugo na telefonu imam i VPN i kojekakve te zastite a nisam ni skidao nikakve nove aplikacije ili nesto cackao.
Dakle samo od sebe se pojavilo,samo nestalo...a sudeci po tome da mi nisu odgovorili nista a jesu nesto cackali po profilu,haman je problem u njima bio.
I da...poruke je pisalo i kada pisem sa deskrop racunara i sa mobitela...dakle nevezano odakle odgovaram.
U najmanju ruku mi je cudno sve ali nadam se da se vise nece javljati problem.
EDIT:
Evo dobio sam i mail od olxa...izgleda da aplikacija pobudali ako bude prijavljeno vise od 10 sesija (uredjaja)

Ali primjetio sam da su mi nesto cackali po profilu sutradan,jer sam bio izlogovan iz aplikacije i problem je nestao.
Bilo je cudno,isto da me neko zeza...na neke poruke odgovori normalno,kao da ja pisem a na neke "Ne" ili neka slova i trajalo je 2 dana tako.
Evo danas i jucer nemam te probleme.
Pomislio sam i ja da mi se ko kako nije nakacio ili nesto ali prvo u kuci sam bio,dakle moja wifi mreza,drugo na telefonu imam i VPN i kojekakve te zastite a nisam ni skidao nikakve nove aplikacije ili nesto cackao.
Dakle samo od sebe se pojavilo,samo nestalo...a sudeci po tome da mi nisu odgovorili nista a jesu nesto cackali po profilu,haman je problem u njima bio.
I da...poruke je pisalo i kada pisem sa deskrop racunara i sa mobitela...dakle nevezano odakle odgovaram.
U najmanju ruku mi je cudno sve ali nadam se da se vise nece javljati problem.
EDIT:
Evo dobio sam i mail od olxa...izgleda da aplikacija pobudali ako bude prijavljeno vise od 10 sesija (uredjaja)

Last edited by zippoo87 on 20/12/2022 19:27, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2891 Re: OLX.BA - sve o tome
kad nema objasnjenja
samo kažeš
hakeri
i to je to
samo kažeš
hakeri
i to je to
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
-
Aadis
- Posts: 5
- Joined: 01/01/2020 14:34
#2893 Re: OLX.BA - sve o tome
Vidim da nisam jedini kome postar nije donio novac od olx prodaje na adresu,poslao sam paket u 19.12 a jos me niko nije zvao u vezi otkupnine!
Jel li uvijek ovako spora dostava novca od olx dostave?
Jel li uvijek ovako spora dostava novca od olx dostave?
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2894 Re: OLX.BA - sve o tome
Jesu spori ali ja odem po svoj kes
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2895 Re: OLX.BA - sve o tome
Nadji broj telefona svoje poste i nazovi ih i izdiktiraj tracking broj sa naloga i neka provjere.
Mada 3 dana kako si poslao,vjerovatno su danas pare u postara i spremne za dostavu.
Procedura je ovakva...1-2 dana da dodje paket u grad gdje saljes,onda 1-2 dana da ti postar dostavi i ako on danas uplati i zavrsi dostavu,sutradan su pare u tvojoj posti a to sada opet 1-2 dana da postar donese na vrata.
Ako ti je posta blizu,otidji i vidi licno.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2897 Re: OLX.BA - sve o tome
https://www.olx.ba/profil/Poplat1/aktivni?stranica=2
vidim suspendiran ali i dalje stoje artikli valjda dok plati ili sta
s njim sam se natezao jedno 15 dana dok smo poruke razmijenili reko sad kad smo sve dogovorili
prema iskustvu trebat ce nam pet dana da se nadjemo
kaže jes dobro si nea vremena ni poruku da replicira
i samo prekinem nisam se dalje javljao
to su oni oce da im dodjes na vrata u zadanom momentu ali ako su neraspolozeni onda ce ti reci da su prodali artikal ili da im je nesto iskrsnulo

vidim suspendiran ali i dalje stoje artikli valjda dok plati ili sta
s njim sam se natezao jedno 15 dana dok smo poruke razmijenili reko sad kad smo sve dogovorili
prema iskustvu trebat ce nam pet dana da se nadjemo
kaže jes dobro si nea vremena ni poruku da replicira
i samo prekinem nisam se dalje javljao
to su oni oce da im dodjes na vrata u zadanom momentu ali ako su neraspolozeni onda ce ti reci da su prodali artikal ili da im je nesto iskrsnulo
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
#2898 Re: OLX.BA - sve o tome
Odem u poštu da lično predam naručeni artikal.
Kaže mi na šalteru - nema više primjerka potvrde za tebe?
Kao to je to ... ti predaš i hajde razguli.
Doći će ti pare.
Pošto sam žurio - samo sam uslikao sebi to a drugi put ću malo detaljnije s njima. Bezveze totalno - predaš im nešto i nemaš nikakav papir da si predao.
Nego ... je li samo ovi moji lokalci to nešto pametuju ili je i kod vas tako od nedavno?
Kaže mi na šalteru - nema više primjerka potvrde za tebe?
Kao to je to ... ti predaš i hajde razguli.
Doći će ti pare.
Pošto sam žurio - samo sam uslikao sebi to a drugi put ću malo detaljnije s njima. Bezveze totalno - predaš im nešto i nemaš nikakav papir da si predao.
Nego ... je li samo ovi moji lokalci to nešto pametuju ili je i kod vas tako od nedavno?
-
nlt
- Posts: 2607
- Joined: 18/05/2014 18:02
#2899 Re: OLX.BA - sve o tome
Ako nisi dobio potvrdu nemas dokaza ni da si poslao
Što ti nisu iskopirali jednu njihovu potvrdu... Svašta
Što ti nisu iskopirali jednu njihovu potvrdu... Svašta
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#2900 Re: OLX.BA - sve o tome
Ima uvijek primjerak, ali ako je provedeno kroz olx i tamo pise da su zaprimili, tebi je to sasvim dovoljno. Ja nikada ne uzimam tu potvrdu. Obzirom da me zna čiko koji prima pakete, samo mu ostavim tu, i preko vrata, a on to zavede poslije i nikad nije bilo fule.tap3ah75 wrote: ↑28/12/2022 07:53 Odem u poštu da lično predam naručeni artikal.
Kaže mi na šalteru - nema više primjerka potvrde za tebe?
Kao to je to ... ti predaš i hajde razguli.
Doći će ti pare.
Pošto sam žurio - samo sam uslikao sebi to a drugi put ću malo detaljnije s njima. Bezveze totalno - predaš im nešto i nemaš nikakav papir da si predao.
Nego ... je li samo ovi moji lokalci to nešto pametuju ili je i kod vas tako od nedavno?

