Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44601 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Od kako je hladnije vrijeme, ujutro mi se javlja neko brujanje ali samo na 1100 obrtaja :-). Preko toga ništa, u vožnji ništa (samo kad npr sa 2000 spušta na ~800, na 1100 se začuje to brundanje i ispod prestane). U leru ništa osim na tih magicnih 1100. Također i pod nogama osjetim da prođu vibracije. Izraženije kad krenem u rikverc...
Sad ako nije neka plastikurina, ciljam na nosač motora.
Ako nije onaj nosač motora-mjenjača, ima li neki nosač na vozačevoj strani na fiesti 2011 tdci ?
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44602 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

@bitanga_sa_otesa Hvala, rođo.

@kabal1337 Originalni za VW, Cobra i Bitron.

@Optimist Jesi li imao detaljnijeg posla s ovim? :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44603 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Sta te konkretno zanima u vezi alarma? npr. Kobre
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44604 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Je li otrovna
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44605 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

kabal1337 wrote: 21/12/2022 19:22 Sta te konkretno zanima u vezi alarma? npr. Kobre
Verzije, kompatibilnost, da li svaka podržava senzor pokreta, može li se to znati po hw/sw verzijama ili drugim oznakama na kućištu, kad se mijenja novijom verzijom mora li se softverski nešto nadograđivati, adaptirati, kodirati...

1K8951605B je zamijenjena sa 1K0951605C, a ona sa 1K0951605F, koliko sam shvatio.
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44606 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ultrasonicni tj sto ga ti nazivas senzorom pokreta odgovara na svaki kobra sistem.
Da li mozes jednostavno ustekati noviju verziju kobre na postojecu instalaciju neke starije to ti je najbolje da usporedis sheme.
Svirena ti moze

Sto se tice Centralnog zakljucavanja tu ima kodiranja na samom BCM-u auta. Tipa ako prelazis sa one 7777 na can-bus verziju sto koristi originalni kljuc vozila.
Obicno su je "sakrivali" iza "tapacira" gdje povlacis rucku za otvaranje haube.
To za kodiranje same kobre o tome iskreno ne znam nista. Za sva pitanja se mozes obratiti vodafonu jer su oni vlasnici kobre...
automotive.vodafone.co.uk
Tu mozes pronaci kontakt mejl
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44607 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

kabal1337 wrote: 18/12/2022 18:54 Image

Bukvalno ima veci konus (manji precnik), i njega guram u konus u lafeti. Kako god, nakrivi mi se selen
Podjeli iskustvo sa Powerflex-om, razlika u odnosu na OEM.
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44608 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

lavic wrote: 21/12/2022 20:10
kabal1337 wrote: 18/12/2022 18:54 Image

Bukvalno ima veci konus (manji precnik), i njega guram u konus u lafeti. Kako god, nakrivi mi se selen
Podjeli iskustvo sa Powerflex-om, razlika u odnosu na OEM.
Nije powerflex, ali jeste poliuretan. Probam krajem sedmice po nekim krivinama pa javim razliku.
vortex768
Posts: 18
Joined: 12/10/2021 19:52

#44609 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vortex768 »

Audi A3 2.0TDI 2011.god S-tronic, 170.000km
zamjena ulja u mjenjacu bila na 160.000km
ali vec neko vrijeme osjetim kad iz D prebacujem u R ili P udarac, kao da se napravi neki luft u tom momentu pa se mjenac ili nesto u tom sklopu odvoji, tokom voznje nisam primijetio problem u saltanju
u gradskoj voznji u D modu bude na nizim obrtajima oko 1100-1500 pa tu osjetim vibracije, pa ga cesto zbog tih niskih obrtaja po gradu vozim u S modu da drzi 1800-2000 obrtaja i tu nema onda vibracija

Zna li neko do cega bi mogao biti problem ili se ovo smatra normalnim, razmisljam da nije do nekog nosaca?
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44610 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

je li vozilo 100% u mirovanju?
vortex768
Posts: 18
Joined: 12/10/2021 19:52

#44611 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vortex768 »

mk ultra wrote: 21/12/2022 20:40 je li vozilo 100% u mirovanju?
jeste
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44612 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

kabal1337 wrote: 21/12/2022 20:05
Spoiler
Show
Ultrasonicni tj sto ga ti nazivas senzorom pokreta odgovara na svaki kobra sistem.
Da li mozes jednostavno ustekati noviju verziju kobre na postojecu instalaciju neke starije to ti je najbolje da usporedis sheme.
Svirena ti moze

Sto se tice Centralnog zakljucavanja tu ima kodiranja na samom BCM-u auta. Tipa ako prelazis sa one 7777 na can-bus verziju sto koristi originalni kljuc vozila.
Obicno su je "sakrivali" iza "tapacira" gdje povlacis rucku za otvaranje haube.
To za kodiranje same kobre o tome iskreno ne znam nista. Za sva pitanja se mozes obratiti vodafonu jer su oni vlasnici kobre...
automotive.vodafone.co.uk
Tu mozes pronaci kontakt mejl
Hvala ti, mada mislim da govoriš o alarmima za naknadnu ugradnju. Kod ovih fabričkih radi se o jednoj spravi u kojoj se nalazi elektronika, sirena i baterija, kopča se na 3-pinski kabl i ostaje još softverski da odrediš šta uključiti, isključiti, podesiti osjetljivost senzora, lock/unlock bipovi, vizualna signalizacija i to je to. Ostatak anti theft sistema nemaš šta čačkati.

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44613 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

B i C podrzavaju senfor pokreta, i F podrzava senzor pokreta.
Inace u tom smecu procuri baterija, pa ti crkne cijela "sirena" Jer tecnost iz baterije nagrize plocu i napravi kratki spoj.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#44614 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kiki_Musampa »

shandrprcSA wrote: 18/12/2022 08:43
duh_sa_sjekirom wrote: 18/12/2022 08:40

Dizne, ventile i sl
adazal
https://www.wynns.eu/product/diesel-injector-cleaner/#
https://www.wynns.eu/product/3-x-a-diesel/

ima i za benzince
Imal ovo gdje u Tuzli?
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44615 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Imas na svakoj benziskoj ili prodavnici dijelova neki aditiv
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44616 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

kabal1337 wrote: 21/12/2022 21:19 B i C podrzavaju senfor pokreta, i F podrzava senzor pokreta.
Inace u tom smecu procuri baterija, pa ti crkne cijela "sirena" Jer tecnost iz baterije nagrize plocu i napravi kratki spoj.
Nebitno, napravio, kompatibilno sve.
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44617 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

@lavicPrednji dio se bolje/ stabilnije ponasa kod agresivnijeg kocenja i ubrzavanja, u krivinama malo bolje prati putanju. Preko lezecih imam osjecaj da je nekako prednji dio cvrsci kao da je bolje povezan sa autom. Komfort mi je ostao isti, nisam nesto osjetio negativno samo to da je nekako prednji dio cvrsci kao da je bolje povezan.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#44618 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

kabal1337 wrote: 23/12/2022 13:46 @lavicPrednji dio se bolje/ stabilnije ponasa kod agresivnijeg kocenja i ubrzavanja, u krivinama malo bolje prati putanju. Preko lezecih imam osjecaj da je nekako prednji dio cvrsci kao da je bolje povezan sa autom. Komfort mi je ostao isti, nisam nesto osjetio negativno samo to da je nekako prednji dio cvrsci kao da je bolje povezan.
Na koje auto si ih ugradio, i gdje si ih kupio :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44619 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ugradio sam na Pola
Kupio sa https://psbushings.co.uk
5% kupon kod - ForumsSurgery23
Cijena bude kao za 2x Meyle HD selena ( ~27 KM u Simimpexu bez popusta)
Sarafi u ovlastenom su ~5 KM komad, matica 2.5 KM
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#44620 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Eisenheim »

Pozdrav.

Vozim Audi A3 2.0 TDI 2012 godište i u zadnje vrijeme mi se dosta pojavljuje crni dim pri malo jačem gasu i auspuh je uvijek pun čađi. Izgleda kao na slici. Kad ga detaljno operem i uspijem doći do onog inoxa poslije par dana je opet isti. Dosad sam uradio ovo da otklonim problem:
1. Vozio auto kod Zufera u Seoću gdje su pregledali sve dizne i kažu da sve radi optimalno.
2. Skinut i očišćen EGR ventil - bio je baš začepljen.
3. Očišćena usisna grana i u njoj je također bilo čađi i par grumenova kao da se ćumur loži u auto.

Kod mene je ovo auto već 4 godine i do sada još nijednom nisam primjetio da auto radi regeneraciju DPF filtera. Omjer vožnje je kod mene 60:40 posto u korist gradske vožnje.

Planiram da odem kod Neškovića i uradim čišćenje DPF filtera pa da vidim hoće li to napraviti neku razliku.
Ako ima neko bilo kakvih prijedloga molim da predložite?

Nije originalna slika auspuha sa mog auta ali izgleda ovako ili čak gore:
https://www.protuning.rs/wp-content/upl ... 24x683.jpg
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44621 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#44622 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Eisenheim »

kabal1337 wrote: 23/12/2022 14:41
Ako je odgovor na moj post. Ja se nisam petljao nikad s tim a kupljen uvezen iz njemacke. Jedino ako tamo ko sta nije radio. haha
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44623 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Eisenheim wrote: 23/12/2022 14:35 Pozdrav.

Vozim Audi A3 2.0 TDI 2012 godište i u zadnje vrijeme mi se dosta pojavljuje crni dim pri malo jačem gasu i auspuh je uvijek pun čađi. Izgleda kao na slici. Kad ga detaljno operem i uspijem doći do onog inoxa poslije par dana je opet isti. Dosad sam uradio ovo da otklonim problem:
1. Vozio auto kod Zufera u Seoću gdje su pregledali sve dizne i kažu da sve radi optimalno.
2. Skinut i očišćen EGR ventil - bio je baš začepljen.
3. Očišćena usisna grana i u njoj je također bilo čađi i par grumenova kao da se ćumur loži u auto.

Kod mene je ovo auto već 4 godine i do sada još nijednom nisam primjetio da auto radi regeneraciju DPF filtera. Omjer vožnje je kod mene 60:40 posto u korist gradske vožnje.

Planiram da odem kod Neškovića i uradim čišćenje DPF filtera pa da vidim hoće li to napraviti neku razliku.
Ako ima neko bilo kakvih prijedloga molim da predložite?

Nije originalna slika auspuha sa mog auta ali izgleda ovako ili čak gore:
https://www.protuning.rs/wp-content/upl ... 24x683.jpg
Ako ces ti biti lakse, i kod mene je isto crn auspuh, a radi regeneraciju. Od kako je hladnije, radi cesce nego preko ljeta. Doduse imam i puno vise gradske voznje te hladnih startova.
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#44624 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Eisenheim »

[/quote]

Ako ces ti biti lakse, i kod mene je isto crn auspuh, a radi regeneraciju. Od kako je hladnije, radi cesce nego preko ljeta. Doduse imam i puno vise gradske voznje te hladnih startova.
[/quote]

Ja za 4 godine nisam primjetio da mi se ili smanje obrtaji ili da se promjeni zvuk da ustvari radi tu regeneraciju. Kolega koji vozi Golf 6 stalno se žali da mu ne stigne završiti tu regeneraciju a kod mene ništa.
User avatar
kabal1337
Posts: 13451
Joined: 11/02/2012 21:08

#44625 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ako imas neku bolju dijagnostiku idi na Engine, pa ID. Okaci nam sliku, da vidimo jel ko sta cacko
Post Reply