Sad ako nije neka plastikurina, ciljam na nosač motora.
Ako nije onaj nosač motora-mjenjača, ima li neki nosač na vozačevoj strani na fiesti 2011 tdci ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
Verzije, kompatibilnost, da li svaka podržava senzor pokreta, može li se to znati po hw/sw verzijama ili drugim oznakama na kućištu, kad se mijenja novijom verzijom mora li se softverski nešto nadograđivati, adaptirati, kodirati...
Nije powerflex, ali jeste poliuretan. Probam krajem sedmice po nekim krivinama pa javim razliku.
Hvala ti, mada mislim da govoriš o alarmima za naknadnu ugradnju. Kod ovih fabričkih radi se o jednoj spravi u kojoj se nalazi elektronika, sirena i baterija, kopča se na 3-pinski kabl i ostaje još softverski da odrediš šta uključiti, isključiti, podesiti osjetljivost senzora, lock/unlock bipovi, vizualna signalizacija i to je to. Ostatak anti theft sistema nemaš šta čačkati.kabal1337 wrote: ↑21/12/2022 20:05SpoilerShowUltrasonicni tj sto ga ti nazivas senzorom pokreta odgovara na svaki kobra sistem.
Da li mozes jednostavno ustekati noviju verziju kobre na postojecu instalaciju neke starije to ti je najbolje da usporedis sheme.
Svirena ti moze
Sto se tice Centralnog zakljucavanja tu ima kodiranja na samom BCM-u auta. Tipa ako prelazis sa one 7777 na can-bus verziju sto koristi originalni kljuc vozila.
Obicno su je "sakrivali" iza "tapacira" gdje povlacis rucku za otvaranje haube.
To za kodiranje same kobre o tome iskreno ne znam nista. Za sva pitanja se mozes obratiti vodafonu jer su oni vlasnici kobre...
automotive.vodafone.co.uk
Tu mozes pronaci kontakt mejl

Imal ovo gdje u Tuzli?shandrprcSA wrote: ↑18/12/2022 08:43adazal
https://www.wynns.eu/product/diesel-injector-cleaner/#
https://www.wynns.eu/product/3-x-a-diesel/
ima i za benzince
Na koje auto si ih ugradio, i gdje si ih kupiokabal1337 wrote: ↑23/12/2022 13:46 @lavicPrednji dio se bolje/ stabilnije ponasa kod agresivnijeg kocenja i ubrzavanja, u krivinama malo bolje prati putanju. Preko lezecih imam osjecaj da je nekako prednji dio cvrsci kao da je bolje povezan sa autom. Komfort mi je ostao isti, nisam nesto osjetio negativno samo to da je nekako prednji dio cvrsci kao da je bolje povezan.
Ako ces ti biti lakse, i kod mene je isto crn auspuh, a radi regeneraciju. Od kako je hladnije, radi cesce nego preko ljeta. Doduse imam i puno vise gradske voznje te hladnih startova.Eisenheim wrote: ↑23/12/2022 14:35 Pozdrav.
Vozim Audi A3 2.0 TDI 2012 godište i u zadnje vrijeme mi se dosta pojavljuje crni dim pri malo jačem gasu i auspuh je uvijek pun čađi. Izgleda kao na slici. Kad ga detaljno operem i uspijem doći do onog inoxa poslije par dana je opet isti. Dosad sam uradio ovo da otklonim problem:
1. Vozio auto kod Zufera u Seoću gdje su pregledali sve dizne i kažu da sve radi optimalno.
2. Skinut i očišćen EGR ventil - bio je baš začepljen.
3. Očišćena usisna grana i u njoj je također bilo čađi i par grumenova kao da se ćumur loži u auto.
Kod mene je ovo auto već 4 godine i do sada još nijednom nisam primjetio da auto radi regeneraciju DPF filtera. Omjer vožnje je kod mene 60:40 posto u korist gradske vožnje.
Planiram da odem kod Neškovića i uradim čišćenje DPF filtera pa da vidim hoće li to napraviti neku razliku.
Ako ima neko bilo kakvih prijedloga molim da predložite?
Nije originalna slika auspuha sa mog auta ali izgleda ovako ili čak gore:
https://www.protuning.rs/wp-content/upl ... 24x683.jpg