Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Enticer
- Posts: 723
- Joined: 21/12/2004 13:44
- Location: Sarajevo
#44551 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji se antifriz preporucuje za Opel Astru 2016., dizel, 1.6 (85kw). (presla 125k KM).
Auto kupljeno ove godine, a vjerovatno se nikad prije mjenjao pa ga kontam sad cijelog zamjeniti. Trenutni je u autu neki žuti antifriz. U prirucniku pise samo da ide long life coolant i bez silikata.
Auto kupljeno ove godine, a vjerovatno se nikad prije mjenjao pa ga kontam sad cijelog zamjeniti. Trenutni je u autu neki žuti antifriz. U prirucniku pise samo da ide long life coolant i bez silikata.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
Hum1122
- Posts: 16
- Joined: 20/10/2022 10:11
#44553 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma radi sve normalno, nego je ova jedna otpala možda prilikom usisavanja.
- kabal1337
- Posts: 13451
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44554 Re: Pitamo Mehanicare ?
to jedino na aliexpressu da potrazis ili ebay ili 3d print
Last edited by kabal1337 on 16/12/2022 21:07, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44555 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa sta pise u manualu, koja je vrsta, boja apsolutno nikakvu ulogu ne igra..Enticer wrote: ↑16/12/2022 17:33 Koji se antifriz preporucuje za Opel Astru 2016., dizel, 1.6 (85kw). (presla 125k KM).
Auto kupljeno ove godine, a vjerovatno se nikad prije mjenjao pa ga kontam sad cijelog zamjeniti. Trenutni je u autu neki žuti antifriz. U prirucniku pise samo da ide long life coolant i bez silikata.
sta je, g11, g12, g13, fl, fl22 itd???
-
Enticer
- Posts: 723
- Joined: 21/12/2004 13:44
- Location: Sarajevo
#44556 Re: Pitamo Mehanicare ?
U manualu nije decidno navedeno koja oznaka ide, samo pise antifriz silicate free long life…
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44557 Re: Pitamo Mehanicare ?
debili, na netu nudi g13 yellow za taj auto, pa vidi mozes li nac takav 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#44558 Re: Pitamo Mehanicare ?
G11 ima silikate i taj ne smije ici.
G12 i G13 nemaju silikate koliko je meni poznato.
Koliko mi je poznato to su VW oznake i nema ih vise kupiti kao originalne. Poslije njih dosao je G12evo koji se ima kupit u VW servisima.
Moja preporuka je da odes u ovlasteni opel servis i kupis orginalni za to auto. Nije neka to cijena ( 50-tak KM) da se kalkulise i trazi alternativni aftermarket
G12 i G13 nemaju silikate koliko je meni poznato.
Koliko mi je poznato to su VW oznake i nema ih vise kupiti kao originalne. Poslije njih dosao je G12evo koji se ima kupit u VW servisima.
Moja preporuka je da odes u ovlasteni opel servis i kupis orginalni za to auto. Nije neka to cijena ( 50-tak KM) da se kalkulise i trazi alternativni aftermarket
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44559 Re: Pitamo Mehanicare ?
G12 ili G12+ svejedno ti je mogu se mjesati.Enticer wrote: ↑16/12/2022 17:33 Koji se antifriz preporucuje za Opel Astru 2016., dizel, 1.6 (85kw). (presla 125k KM).
Auto kupljeno ove godine, a vjerovatno se nikad prije mjenjao pa ga kontam sad cijelog zamjeniti. Trenutni je u autu neki žuti antifriz. U prirucniku pise samo da ide long life coolant i bez silikata.
Šta je žuto, to ne bih znao reći. Nisam se sretao sa tim.
G12 je crveno-ruzicast, G12+ onako vise roza-narandzast
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#44560 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kontam i ja na 3008 zamijeniti rashladnu pa ako neko zna koja ide nek pise.
1.6Hdi
84kw
2014. Godina
1.6Hdi
84kw
2014. Godina
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44561 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko u sarajevu mijenja retrovizore? Citave naravno.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44562 Re: Pitamo Mehanicare ?
sam zamijenis,3 sarafica i jedan konektor
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44563 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moraju li se kakvi tapaciri/plastike skidat?
- kabal1337
- Posts: 13451
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44564 Re: Pitamo Mehanicare ?
koja su kola u pitanju?
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44565 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44566 Re: Pitamo Mehanicare ?
ona u cosku trokutasta mora,nadji na jutubu ima garant,ne znam koji ti je avdija ...
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44567 Re: Pitamo Mehanicare ?
A3 sporback 2011bitanga_sa_otesa wrote: ↑17/12/2022 16:46ona u cosku trokutasta mora,nadji na jutubu ima garant,ne znam koji ti je avdija ...
Probam sutra, fala Bitango
- kabal1337
- Posts: 13451
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44568 Re: Pitamo Mehanicare ?
moras skinuti ( dzek od retrovizora neces moci skinut




Last edited by kabal1337 on 17/12/2022 17:06, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44569 Re: Pitamo Mehanicare ?
mora se skidat tapas
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44570 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebem ti auto
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44572 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjeri u mx auto u Sarajevu imaju li prekidace pa probaj skinuti i staviti gdje ti fali, to su zamjenski prekidaci nisu orginal, ako ti smeta vidi po otpadu ili u ovlastenom
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#44573 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji aditiv za dizel motore, preporuke?
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#44574 Re: Pitamo Mehanicare ?
za sta?
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#44575 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dizne, ventile i sl
