Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Enticer
Posts: 723
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#44551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Enticer »

Koji se antifriz preporucuje za Opel Astru 2016., dizel, 1.6 (85kw). (presla 125k KM).

Auto kupljeno ove godine, a vjerovatno se nikad prije mjenjao pa ga kontam sad cijelog zamjeniti. Trenutni je u autu neki žuti antifriz. U prirucniku pise samo da ide long life coolant i bez silikata.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Hum1122 wrote: 15/12/2022 22:30 Pozdrav, zna li neko na kojem otpadu (ili slično) mogu pronaći tipku za klimu, na poziciji kao na slici (Audi Q7)? Hvala
Image
Moras naci citavu jedinicu, cca 150-200KM

Jedino da neko od ovih sto farba dugmiće, ako je samo dugmić u kvaru
Hum1122
Posts: 16
Joined: 20/10/2022 10:11

#44553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hum1122 »

mk ultra wrote: 16/12/2022 17:38
Hum1122 wrote: 15/12/2022 22:30 Pozdrav, zna li neko na kojem otpadu (ili slično) mogu pronaći tipku za klimu, na poziciji kao na slici (Audi Q7)? Hvala
Image
Moras naci citavu jedinicu, cca 150-200KM

Jedino da neko od ovih sto farba dugmiće, ako je samo dugmić u kvaru
Ma radi sve normalno, nego je ova jedna otpala možda prilikom usisavanja.
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Hum1122 wrote: 16/12/2022 20:49
mk ultra wrote: 16/12/2022 17:38

Moras naci citavu jedinicu, cca 150-200KM

Jedino da neko od ovih sto farba dugmiće, ako je samo dugmić u kvaru
Ma radi sve normalno, nego je ova jedna otpala možda prilikom usisavanja.
to jedino na aliexpressu da potrazis ili ebay ili 3d print :mrgreen:
Last edited by kabal1337 on 16/12/2022 21:07, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Enticer wrote: 16/12/2022 17:33 Koji se antifriz preporucuje za Opel Astru 2016., dizel, 1.6 (85kw). (presla 125k KM).

Auto kupljeno ove godine, a vjerovatno se nikad prije mjenjao pa ga kontam sad cijelog zamjeniti. Trenutni je u autu neki žuti antifriz. U prirucniku pise samo da ide long life coolant i bez silikata.
pa sta pise u manualu, koja je vrsta, boja apsolutno nikakvu ulogu ne igra..

sta je, g11, g12, g13, fl, fl22 itd???
Enticer
Posts: 723
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#44556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Enticer »

U manualu nije decidno navedeno koja oznaka ide, samo pise antifriz silicate free long life…
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

debili, na netu nudi g13 yellow za taj auto, pa vidi mozes li nac takav :thumbup:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#44558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

G11 ima silikate i taj ne smije ici.

G12 i G13 nemaju silikate koliko je meni poznato.

Koliko mi je poznato to su VW oznake i nema ih vise kupiti kao originalne. Poslije njih dosao je G12evo koji se ima kupit u VW servisima.

Moja preporuka je da odes u ovlasteni opel servis i kupis orginalni za to auto. Nije neka to cijena ( 50-tak KM) da se kalkulise i trazi alternativni aftermarket
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Enticer wrote: 16/12/2022 17:33 Koji se antifriz preporucuje za Opel Astru 2016., dizel, 1.6 (85kw). (presla 125k KM).

Auto kupljeno ove godine, a vjerovatno se nikad prije mjenjao pa ga kontam sad cijelog zamjeniti. Trenutni je u autu neki žuti antifriz. U prirucniku pise samo da ide long life coolant i bez silikata.
G12 ili G12+ svejedno ti je mogu se mjesati.
Šta je žuto, to ne bih znao reći. Nisam se sretao sa tim.
G12 je crveno-ruzicast, G12+ onako vise roza-narandzast
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#44560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Kontam i ja na 3008 zamijeniti rashladnu pa ako neko zna koja ide nek pise.
1.6Hdi
84kw
2014. Godina
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Ko u sarajevu mijenja retrovizore? Citave naravno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 15:48 Ko u sarajevu mijenja retrovizore? Citave naravno.
sam zamijenis,3 sarafica i jedan konektor :)
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/12/2022 16:21
Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 15:48 Ko u sarajevu mijenja retrovizore? Citave naravno.
sam zamijenis,3 sarafica i jedan konektor :)
Moraju li se kakvi tapaciri/plastike skidat?
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 16:29
bitanga_sa_otesa wrote: 17/12/2022 16:21

sam zamijenis,3 sarafica i jedan konektor :)
Moraju li se kakvi tapaciri/plastike skidat?
koja su kola u pitanju?
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

kabal1337 wrote: 17/12/2022 16:36
Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 16:29

Moraju li se kakvi tapaciri/plastike skidat?
koja su kola u pitanju?
Ova moja, avdija ba.Dam starom auto jednom i vrati se bez retrovizora covjek hahaha
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 16:29

Moraju li se kakvi tapaciri/plastike skidat?
ona u cosku trokutasta mora,nadji na jutubu ima garant,ne znam koji ti je avdija ...
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/12/2022 16:46
Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 16:29

Moraju li se kakvi tapaciri/plastike skidat?
ona u cosku trokutasta mora,nadji na jutubu ima garant,ne znam koji ti je avdija ...
A3 sporback 2011

Probam sutra, fala Bitango
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

moras skinuti ( dzek od retrovizora neces moci skinut

Image
Image
Last edited by kabal1337 on 17/12/2022 17:06, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 16:56
A3 sporback 2011

Probam sutra, fala Bitango
mora se skidat tapas :-)
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/12/2022 17:05
Qwerty1234 wrote: 17/12/2022 16:56
A3 sporback 2011

Probam sutra, fala Bitango
mora se skidat tapas :-)
Jebem ti auto
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

kabal1337 wrote: 17/12/2022 16:56 moras skinuti ( dzek od retrovizora neces moci skinut

Image
Image
Hvala :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Hum1122 wrote: 15/12/2022 22:30 Pozdrav, zna li neko na kojem otpadu (ili slično) mogu pronaći tipku za klimu, na poziciji kao na slici (Audi Q7)? Hvala
Image
Provjeri u mx auto u Sarajevu imaju li prekidace pa probaj skinuti i staviti gdje ti fali, to su zamjenski prekidaci nisu orginal, ako ti smeta vidi po otpadu ili u ovlastenom
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#44573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by duh_sa_sjekirom »

Koji aditiv za dizel motore, preporuke?
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#44574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

duh_sa_sjekirom wrote: 18/12/2022 07:30 Koji aditiv za dizel motore, preporuke?
za sta?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#44575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by duh_sa_sjekirom »

shandrprcSA wrote: 18/12/2022 07:53
duh_sa_sjekirom wrote: 18/12/2022 07:30 Koji aditiv za dizel motore, preporuke?
za sta?
Dizne, ventile i sl
Post Reply