Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#44576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

duh_sa_sjekirom wrote: 18/12/2022 08:40
shandrprcSA wrote: 18/12/2022 07:53

za sta?
Dizne, ventile i sl
adazal
https://www.wynns.eu/product/diesel-injector-cleaner/#
https://www.wynns.eu/product/3-x-a-diesel/

ima i za benzince
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#44577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ima li ko kakav savjet, pokusavam da utisnem poliuretanske selene u lafetu. Nema teorije, podmazem sve sa mascobom sto sam dobio, ali nikako konus da mi se utisne ravno. Uvijek ode na bok, bukvalno iskrivi mi 3 mm celik i m10 sarf. Pokusavam da ga utisnem sa dvije ploce, saraf i matica. Probam cvingama malo privuc, nece.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

koliki je konus??daj sliku neku selena.nisam imao nikad problem ni sa crnim ni sa ljubicastim powerflexom.stavljao sam i neke kineske crvene i zute na honde isto nije bilo problema..
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#44579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Image

Bukvalno ima veci konus (manji precnik), i njega guram u konus u lafeti. Kako god, nakrivi mi se selen
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zajebani su ovi seleni njega kad nabijas s kontra strane moras staviti cijev ili gedoru,jer mora proc kroz lafetu da konus izadje dobro na drugu stranu...obrusi mu slobodno taj konus na veci ugao da lakse udje,bez da diras taj ravni dio (granicnik)
p.s to moras u veliki skrip ili na presu.
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#44581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Odnjet cu ja ovo sutra na presu da mi ubace. 5 sati se bakcem oko jednog selena. Onaj mali oem sam utisno bez problema. Ma ne bi da brusim, imaju "dozivotnu" garanciju pa cemo vidimo. Jeb. sam i mater englesku
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

a jel se to crveno iznutra moze izvaditi?? ili pixna?? ako moze onda izvadi pa ubaci selen pa poslije utisnes pixnu .
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#44583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ne moze se vadit, samo klasicno ona metalna kosuljica/piksna se utisne i tjt
Evo gledam im video za instalaciju i njemu pobjegne na stranu, ali korsti presu ima snage da je proguli do kraja
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#44584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evo ga majstori, sa presom bez pola muke, Cak je uletilo ravno gore sa 38 mm gedorom, dole ispod cjevcina cini mi se unutrasnji fi 66/67 mm
Image
Image

Izmerio duzinu od blatobrana do centra tocka, poslije kad sam vratio lafetu stego kuglu, podigo dizalicom ispod diska na duzinu. Stego 70Nm+90 stepeni. Lemforder nove male selene ubacio. Vidjet cemo kako ce biti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

super,bit ce bolje nego sa serijskim :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

duh_sa_sjekirom wrote: 18/12/2022 08:40
shandrprcSA wrote: 18/12/2022 07:53

za sta?
Dizne, ventile i sl
Ja sipam liqui moly super diesel
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 19/12/2022 18:05
Ja sipam liqui moly super diesel
Maksuz za tebe link da pogledas. :thumbup:

Volvo S80 T6 AWD (13.000 KM)
https://www.olx.ba/r/50900906/136978
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Optimist wrote: 19/12/2022 18:32
mk ultra wrote: 19/12/2022 18:05
Ja sipam liqui moly super diesel
Maksuz za tebe link da pogledas. :thumbup:

Volvo S80 T6 AWD (13.000 KM)
https://www.olx.ba/r/50900906/136978
Nije los, samo je ovaj turbo benzin
Kao drugi auto moglo bi se nesto uraditi
Bio je jedan i V8 u grand automotive

Volvo s80 dizel 2.4 R-DESIGN EUR5 (20.900 KM)
https://www.olx.ba/r/49099900/82529
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 19/12/2022 20:21
Optimist wrote: 19/12/2022 18:32

Maksuz za tebe link da pogledas. :thumbup:

Volvo S80 T6 AWD (13.000 KM)
https://www.olx.ba/r/50900906/136978
Nije los, samo je ovaj turbo benzin
Kao drugi auto moglo bi se nesto uraditi
Bio je jedan i V8 u grand automotive

Volvo s80 dizel 2.4 R-DESIGN EUR5 (20.900 KM)
https://www.olx.ba/r/49099900/82529
Da, onaj u Grand automotive bio presao nesto oko 150k km.
Mada me fascinira stanje i sjedista ovog crnog nakon 320 hiljada.
Sta fali sto je benzin, trebalo bi da na ovaj 3.0 moze plin.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Optimist wrote: 19/12/2022 21:08
mk ultra wrote: 19/12/2022 20:21

Nije los, samo je ovaj turbo benzin
Kao drugi auto moglo bi se nesto uraditi
Bio je jedan i V8 u grand automotive

Volvo s80 dizel 2.4 R-DESIGN EUR5 (20.900 KM)
https://www.olx.ba/r/49099900/82529
Da, onaj u Grand automotive bio presao nesto oko 150k km.
Mada me fascinira stanje i sjedista ovog crnog nakon 320 hiljada.
Sta fali sto je benzin, trebalo bi da na ovaj 3.0 moze plin.
Nije DI, evo upravo gledam

Mislio sam da je ovo onaj 2.9 biturbo, to je los motor
Ovo je 3.0t kao u Xc60, to je dobra masina :thumbup:
Onaj 3.2benz zamalo sam XC90 takav kupio
2011, 3.2 R design plavi tacho, dobar auto bio...
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 19/12/2022 21:15
Optimist wrote: 19/12/2022 21:08

Da, onaj u Grand automotive bio presao nesto oko 150k km.
Mada me fascinira stanje i sjedista ovog crnog nakon 320 hiljada.
Sta fali sto je benzin, trebalo bi da na ovaj 3.0 moze plin.
Nije DI, evo upravo gledam

Mislio sam da je ovo onaj 2.9 biturbo, to je los motor
Ovo je 3.0t kao u Xc60, to je dobra masina :thumbup:
Onaj 3.2benz zamalo sam XC90 takav kupio
2011, 3.2 R design plavi tacho, dobar auto bio...
0-100 6.9 sec
210kw 286ks
Max 250
Tezina 2300kg
Pogon 4x4
Automatski mjenjac
Sta ti jos treba u zivotu. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

I dok se naviknes na tezinu, ide ko brod :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ko bi reko da jedna limuzina ima ovoliku tezinu. Tacno se vidi da je nastao u eri dok su se pravila kvalitetna vozila. :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

I dođeš na vagu, prednja osovina 1250kg :lol:

u ovo doba nije bilo švapcke lemuzin TurboB 300KS 4x4
Tek 2011 pa na dalje

VOLVO XC90 (40.000 KM)
https://www.olx.ba/r/50652436/82529

Jbt mogao bih i ja svog u oglase :mrgreen:
rename
Posts: 75
Joined: 19/05/2018 03:12

#44595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rename »

Pitanje jedno. Imam Škodu Octaviu 2013 A7 . Primijetio sam da mi u posljednje vrijeme pošto je u pitanju dvozonska klima,na desnoj strani apsolutno ne grije tj na koliku god temperaturu na desnoj strani podesim, samo puše hladan zrak. Provjeravao sam i na način da zatvorim sve otvore ventilacije i naprijed i nazad i ostavim otvoreno samo skroz desni do prozora, ali i dalje samo hladan zrak. Čitao sam na raznim forumima i kao negdje pišu da bi mogla biti taj neki motoric i njegova "klapna". Je li imao ko iskustva s ovim ???
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pa nema sta drugo biti.
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#44597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

rename wrote: 19/12/2022 23:19 Pitanje jedno. Imam Škodu Octaviu 2013 A7 . Primijetio sam da mi u posljednje vrijeme pošto je u pitanju dvozonska klima,na desnoj strani apsolutno ne grije tj na koliku god temperaturu na desnoj strani podesim, samo puše hladan zrak. Provjeravao sam i na način da zatvorim sve otvore ventilacije i naprijed i nazad i ostavim otvoreno samo skroz desni do prozora, ali i dalje samo hladan zrak. Čitao sam na raznim forumima i kao negdje pišu da bi mogla biti taj neki motoric i njegova "klapna". Je li imao ko iskustva s ovim ???
https://www.youtube.com/watch?v=oYrgwT4YchY
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

Jel ono neko ovdje radi(o) u ASA servisu? Imam pitanje oko originalnog alarma u VAG vozilima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste,optimist :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#44600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Crithagra wrote: 21/12/2022 17:13 Jel ono neko ovdje radi(o) u ASA servisu? Imam pitanje oko originalnog alarma u VAG vozilima.
Mislis na kobru ili bas oem VW alarm
Post Reply