Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68551 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

animus wrote: 17/12/2022 11:02
skafiskafsnjak wrote: 17/12/2022 10:36

E to to.
Neprocjenjivo :D
Sve ovo me nekako podsjeca na dogadjaje prije 30 godina. Pitam se da li su ti ljudi tada mislili da rade dobru stvar kao ovi danas koji podržavaju osmorku.
https://www.cazin.net/vijesti/da-se-ne- ... zeli-cazin
Isto odusevljenje i entuzijazam. Isto mišljenje da ce oni sada sve promijeniti jer je problem medju nama bio, nisu oni drugi krivi, sta ce morali su. Samo da se mi izborimo sa svojima i sve ce biti rijeseno.
Da je tada bio internet vjerojatno bi isto stavčjali ovo kme kme.
:thumbup:
Promjena vlasti nije sporna, cak je i pozeljna

Medjutim metode i sredstva jesu...

Kolacija je jedno, al stajanje rame uz rame sa neprijateljima ove drzave je nesto drugo.

Pitao sam vise puta neki su kao pokusavali da odgovore sta je to Osmorka dobila kao ustupak...cinjenica je da nisu dobili nista. Dobili su samo vlast i fotelje i tjt, vlast u kojoj ce se izvrsati zelje Dodika i Covica, a kad se neko pobuni onda ce svi zajedno mahat Baketovom slikom i govorit "Jel ovo hocete.."

Napadi na bilo kakvu kritiku i zabrinutost dovoljno govore.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68552 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

velikonja wrote: 17/12/2022 11:35
sumirprimus wrote: 17/12/2022 11:16 Sta moze bit a da je gore? :lol:
sumke, hajde na stranu sve, kao covjek, roditelj...prokomentarisi ovo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/masic-o ... /221217022

ne znam, sa nip-om necemo daleko bojim se
Ha cuj sta bi, molim boga u kog ne vjerujem da me pored svih iskusemja ne dovede i u to da moram sam donosit sud.
i ovo sto masic prica nema ni od tog nista, nema veze ni ciji je zet i koja je stranka, strahota da radi ponovo sa djecom ako je istina i ako je presudjen.kakvo placanje kazne i kakvo vracanje na poso :-)
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68553 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Bloo wrote: 17/12/2022 11:02
plavi_E wrote: 17/12/2022 10:59Rumunija?
Gore...idi dlaje u proslost.
Gore? Ovo je momenat kad je najbolje prekinuti raspravu. Najveca zabluda danasnjice je da je internet anoniman. Internet je sve drugo vise nego sto je anoniman. Pogotovo za 99% njegovih korisnika. Sve jednom forumasu sa ovog foruma se moze pokucati na vrata u roku od nekoliko sati ma gdje on bio na ovoj planeti. Srecom pa se niko ozbiljan ne interesuje za nas ovdje na forumu. Maksimum "pracenja" ovog foruma od strane "nekih lica" je vjerovatno sakupljanje screenshotova.

:D
velikonja
Posts: 879
Joined: 19/01/2014 20:37

#68554 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

made_in_sarajevo wrote: 17/12/2022 12:12

Ne bi smio ni biti na slobodi ali jeste. Nije isto kao uzeti cvaju, ja sam samo govorio nakaradnost sistema i zakona.

Nakon prvostepene presude, Tužilaštvo KS nije predložilo nikakve mjere pa je mogao nesmetano raditi kao nastavnik čekajući drugostepenu presudu.

Nakon konačne presude u novembru prošle godine i jednogodišnje kazne zatvora kao i jednogodišnje zabrane obavljanja posla nastavnika, Alihodžića ništa nije spriječilo da svoju zatvorsku kaznu uredno plati i tako se nađe na slobodi bez odlaska iza rešetaka, a zatim se vrati i na posao jer ga zakon u tome ne sprečava.

Sud mu je izdao i uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka čime je stekao sve uslove da nesmetano obavlja svoj raniji posao. Interesantno, za vrijeme sudskog procesa Alihodžić je bio na neplaćenom odsustvu.

Nažalost, škola nije bila u mogućnosti spriječiti osuđenog pedofila da se vrati u učionicu jer zakon nije adekvatno regulisan.

Nikakvo ja opravdanje ne trazim za ovog, ali kazem nakaradnost sistema mu je ovo sve omogucilo pa tako da i policajac koji uzima mito se vrati na isto mjesto i nastavi raditi kao da se nista nije desilo.

Sad traziti bilo kakvu gresku da mu otkaz das, ali za ovo osim batina ne mogu nista jer jebe se sda za ovo. Nisu ludi da diraju zakone na bolje. Mogli su davno promijeniti zakone i prije postoja ja nipa ali nisu, jer ih zaboli ona stvar za gradjane. Frajer ce tuziti kanton, dobiti pare sa kamatama i opet ce biti vracen nazad. Nazalost tako je

Ali radi price reci cemo da je radi NIP-a i ovo se desava jer nema vise sda na vlasti.
cekaj, jel stvarno mislis da ne postoji pravilnik o displinskoj odgovornosti nastavnog osoblja? da mu se na taj nacin ne moze zabraniti rad sa DJECOM?

Policajac kad uzme mito, osude ga, odlezi, pa kad se pokusa vratiti onda ga disciplnska komisija ostavi bez posla zbog ponasanja koje steti ugledu policjskog organa i koruptivnih radnji ( naravno ako nije clan ili blizak clanu sda, hdz, nip.... )

a eto jedni ovi iz obrazovanja oni ne mogu PEDOFILU nista,

ajde bjezi
velikonja
Posts: 879
Joined: 19/01/2014 20:37

#68555 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

sumirprimus wrote: 17/12/2022 12:22
velikonja wrote: 17/12/2022 11:35

sumke, hajde na stranu sve, kao covjek, roditelj...prokomentarisi ovo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/masic-o ... /221217022

ne znam, sa nip-om necemo daleko bojim se
Ha cuj sta bi, molim boga u kog ne vjerujem da me pored svih iskusemja ne dovede i u to da moram sam donosit sud.
i ovo sto masic prica nema ni od tog nista, nema veze ni ciji je zet i koja je stranka, strahota da radi ponovo sa djecom ako je istina i ako je presudjen.kakvo placanje kazne i kakvo vracanje na poso :-)
:thumbup:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68556 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

made_in_sarajevo wrote: 17/12/2022 12:12
Styling wrote: 17/12/2022 12:03

Ovdje se miješaju dvije stvari. Od suda dobijaš potvrdu da se trenutno protiv tebe ne vodi postupak. Uvjerenje o tome da nisi osuđivan dobijaš od MUP-a, i tu piše jesi li ranije osuđivan ili ne. To uvjerenje vjerovatno ne bi mogao dobiti.
Ovdje govorimo ompresuđenom pedofilu koji nikako ne bi smio raditi posao nastavnika i biti među djecom. Nije to baš isto kao izeti cvaju mita.

Ne bi smio ni biti na slobodi ali jeste. Nije isto kao uzeti cvaju, ja sam samo govorio nakaradnost sistema i zakona.

Nakon prvostepene presude, Tužilaštvo KS nije predložilo nikakve mjere pa je mogao nesmetano raditi kao nastavnik čekajući drugostepenu presudu.

Nakon konačne presude u novembru prošle godine i jednogodišnje kazne zatvora kao i jednogodišnje zabrane obavljanja posla nastavnika, Alihodžića ništa nije spriječilo da svoju zatvorsku kaznu uredno plati i tako se nađe na slobodi bez odlaska iza rešetaka, a zatim se vrati i na posao jer ga zakon u tome ne sprečava.

Sud mu je izdao i uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka čime je stekao sve uslove da nesmetano obavlja svoj raniji posao. Interesantno, za vrijeme sudskog procesa Alihodžić je bio na neplaćenom odsustvu.

Nažalost, škola nije bila u mogućnosti spriječiti osuđenog pedofila da se vrati u učionicu jer zakon nije adekvatno regulisan.

Nikakvo ja opravdanje ne trazim za ovog, ali kazem nakaradnost sistema mu je ovo sve omogucilo pa tako da i policajac koji uzima mito se vrati na isto mjesto i nastavi raditi kao da se nista nije desilo.

Sad traziti bilo kakvu gresku da mu otkaz das, ali za ovo osim batina ne mogu nista jer jebe se sda za ovo. Nisu ludi da diraju zakone na bolje. Mogli su davno promijeniti zakone i prije postoja ja nipa ali nisu, jer ih zaboli ona stvar za gradjane. Frajer ce tuziti kanton, dobiti pare sa kamatama i opet ce biti vracen nazad. Nazalost tako je

Ali radi price reci cemo da je radi NIP-a i ovo se desava jer nema vise sda na vlasti.
Tipu je trebalo udariti zabranu prilaska bilo kakvim djecjim ustanovama (skolama, vrticima itd) a ne omoguciti mu da nesmetano nastavi rad sa djecom kao da se nista nije desilo. Pobogu, pa covjeka su proglasili krivim i osudili ga. Siguran sam da bi drugaciju odluku isti sud donio da je u pitanju neko anoniman, obican covjek.
Ali tip je ZET KEMALA ADEMOVICA i tu ne mogu biti cista posla.

Zar za rad u djecjim ustanovama nije potrebno uvjerenje o nekaznjavanju a ne uvjerenje o nevodjenju krivicnog postupka?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68557 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

velikonja wrote: 17/12/2022 11:35
sumirprimus wrote: 17/12/2022 11:16 Sta moze bit a da je gore? :lol:
sumke, hajde na stranu sve, kao covjek, roditelj...prokomentarisi ovo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/masic-o ... /221217022

ne znam, sa nip-om necemo daleko bojim se
Sad ide standardna prica "pustimo da nadlezni organi urade svoje". Ovi ne mogu smaknuti osudjenog pedofila ali ce uhapsiti Bakira i Sebiju.
:lol:
velikonja
Posts: 879
Joined: 19/01/2014 20:37

#68558 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

meridiyan wrote: 17/12/2022 12:29
Tipu je trebalo udariti zabranu prilaska bilo kakvim djecjim ustanovama (skolama, vrticima itd) a ne omoguciti mu da nesmetano nastavi rad sa djecom kao da se nista nije desilo. Pobogu, pa covjeka su proglasili krivim i osudili ga. Siguran sam da bi drugaciju odluku isti sud donio da je u pitanju neko anoniman, obican covjek.
Ali tip je ZET KEMALA ADEMOVICA i tu ne mogu biti cista posla. The End!
Upravo tako, jebote vise opravdanja

i vid nam kadra NIP-a
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasil ... /221217035

sad bi da nesto mijenja ko fol

sa druge strane, da HOCE i SMIJU, samo primjeniti član 92. stav 7 Zakona o osnovnom obrazovanju i odgoju ("Sl. novine Kantona Sarajevo", br. 23/2017, 33/2017, 30/2019, 34/2020 i 33/2021),

al jok, ne moze se...vladavina prava kurci palci, fuuuuj
izvrsni direktor
Posts: 14757
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#68559 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by izvrsni direktor »

velikonja wrote: 17/12/2022 12:38
meridiyan wrote: 17/12/2022 12:29
Tipu je trebalo udariti zabranu prilaska bilo kakvim djecjim ustanovama (skolama, vrticima itd) a ne omoguciti mu da nesmetano nastavi rad sa djecom kao da se nista nije desilo. Pobogu, pa covjeka su proglasili krivim i osudili ga. Siguran sam da bi drugaciju odluku isti sud donio da je u pitanju neko anoniman, obican covjek.
Ali tip je ZET KEMALA ADEMOVICA i tu ne mogu biti cista posla. The End!
Upravo tako, jebote vise opravdanja

i vid nam kadra NIP-a
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasil ... /221217035

sad bi da nesto mijenja ko fol

sa druge strane, da HOCE i SMIJU, samo primjeniti član 92. stav 7 Zakona o osnovnom obrazovanju i odgoju ("Sl. novine Kantona Sarajevo", br. 23/2017, 33/2017, 30/2019, 34/2020 i 33/2021),

al jok, ne moze se...vladavina prava kurci palci, fuuuuj
U pravu si, teba otjerati ovu ministricu i dovesti sda kadar, oni bi to bolje rijesili:
Image

Naravno, ministrica je kriva
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68560 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Sarajevo: Osuđeni pedofil platio zatvorsku kaznu i vratio se da radi kao nastavnik u školi

Znaci on je osudjen. Ne moze on imati potvrdu o nekaznjavanju. Zar skolstvo nije u nadleznosti kantona?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68561 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

U slucaju ovog osudjenog pedofila se radi o nastavniku sporta sto bi trebalo znaciti da je zavrsio DIF. A to bi moglo znaciti da mu se u buducnosti smijesi ministarstvo vanjskih poslova.
:D
velikonja
Posts: 879
Joined: 19/01/2014 20:37

#68562 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

plavi_E wrote: 17/12/2022 12:53 U slucaju ovog osudjenog pedofila se radi o nastavniku sporta sto bi trebalo znaciti da je zavrsio DIF. A to bi moglo znaciti da mu se u buducnosti smijesi ministarstvo vanjskih poslova.
:D
samo pravi ljudi na prava mjesta,
i relaxirano
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#68563 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tananarive »

Almir_ wrote: 16/12/2022 21:00 13 isto sto i 10.
Ako proba MZ olovkom izbrisati Bosnjake, mogli bi izbrisati sebe.
Zivi bili i vidjeli.
Pregovaracka opcija osmorke je ispunjavanje zelja Dodiku i Covicu.
Izborni zakon,aerodrom,hidrocentrale,gasovod...
Za bolju sam drzavu,al bojim se ovo su greske u startu koje ce sutra ova dvojica iskoristiti kao sto je iskoristen i zakon o prebivalistu u rs.
jersi opasan, imaš li 15 g evo tresu se i mz i sh(m)it i usa i uk....
velikonja
Posts: 879
Joined: 19/01/2014 20:37

#68564 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

izvrsni direktor wrote: 17/12/2022 12:47 U pravu si, teba otjerati ovu ministricu i dovesti sda kadar, oni bi to bolje rijesili:
Image

Naravno, ministrica je kriva
drug, pomilovanje je jedno, vracanje na posao drugo

za ovo drugo vec imas mehanizam, samo ga treba upotrijebiti, za to nam se ne treba vracati sda
i ne treba taj mehanizam primjeniti ministrica, nego skola
ali bi ministrica TREBALA da zna da ima alat, barem prije negoli daje izjavu

al jok, sda....
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#68565 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Officer Crabtree »

Počinju logike pravdanja.

Treba vidjeti ko je napravio tu školu, jer da nema škole ne bi se imao gdje ni vratiti. Ako je napravljena u xYu onda su oni krivi.
Osmi Socrates
Posts: 12734
Joined: 19/10/2020 15:33

#68566 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Osmi Socrates »

Ovaj idiot nije presuđen za pedofiliju nego za bludnu radnju.

I Klix, i avaz, a i političari su dužni da budu precizni kad pišu i komentarišu ovakve vijesti.

To ne smanjuje njegovu odgovornost, i naravno da ne bi trebao raditi u školi, ali seksualno zlostavljanje maloljetnika nije uvijek pedofilija.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68567 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

U kojim slucajevima seksualno zlostavljanje maloljetnika nije pedofilija? Kad si kadar NiP-a?
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#68568 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Officer Crabtree »

Piše da je osuđen za bludnu radnju.

Naravno da je pedofil kad je dijete imalo godina koliko je imalo.

Ne postaneš pedofil kad te za to presude, nego kad to uradiš.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68569 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

plavi_E wrote: 17/12/2022 13:10 U kojim slucajevima seksualno zlostavljanje maloljetnika nije pedofilija? Kad si kadar NiP-a?
Nije govno nego se pas posr'o!
velikonja
Posts: 879
Joined: 19/01/2014 20:37

#68570 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

Osmi Socrates wrote: 17/12/2022 13:06 Ovaj idiot nije presuđen za pedofiliju nego za bludnu radnju.

I Klix, i avaz, a i političari su dužni da budu precizni kad pišu i komentarišu ovakve vijesti.

To ne smanjuje njegovu odgovornost, i naravno da ne bi trebao raditi u školi, ali seksualno zlostavljanje maloljetnika nije uvijek pedofilija.
Član 208 (KZ F BiH )

Bludne radnje

(1) Ko u slučajevima iz čl. 203. (Silovanje), 204. (Spolni odnošaj s nemoćnom osobom), 205. (Spolni odnošaj zloupotrebom položaja) i 206. (Prinuda na spolni odnošaj) ovog zakona, kada nije počinjen ni pokušaj tog krivičnog djela, učini samo bludnu radnju, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(2) Ko u slučaju iz člana 207. (Spolni odnošaj s djetetom) ovog zakona, kada nije počinjen ni pokušaj tog krivičnog djela, učini samo bludnu radnju, ili ko krivično djelo iz stava 1. ovog člana učini prema djetetu ili maloljetniku, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

Po članu 92.7 ZoooioKS, za raskid radnog odnosa je uvjet da je za to KD zaprijecena sankcija tri mjeseca i vise

zasto NECE ili NE SMIJU?
velikonja
Posts: 879
Joined: 19/01/2014 20:37

#68571 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

plavi_E wrote: 17/12/2022 13:10 U kojim slucajevima seksualno zlostavljanje maloljetnika nije pedofilija? Kad si kadar NiP-a?

ne, stovani kolega

to jeste pedofilija, ali je on tad bio u sda
sad kada je prosao CISTILISTE, sve je ok, on je cist k'o suza
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68572 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Pitanje svih pitanja: Je li skolstvo u politickoj nadleznosti kantona ili nije?
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#68573 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Nesto jako bitno prolazi ispod radara.

Mjesecima pojedini na ovom forumu i drugim mjestima poturaju da nismo na putu za NATO, nego samo "saradjujemo" s njima i nemamo aspiracija da udjemo. sto je nonsens. Nije NATO svedski sto, pa da ti kao biras sta bi sta ne. I nije merhamet, nego ozbiljna organizacija.

Sinoc Dino kod Senada ponovi tu tezu. Kaze, prethodnici su lagali, uopste nismo na NATO putu. Ko biva, nismo mi digli ruke od NATO pakta, nego ovi prije nas, mi samo nastavljamo sto su oni radili. Dino laze. Ne znam na koliko nacina i kojim rijecima se to vise moze objasniti da ljudi shvate. Mozete vjerovati na rijec Dini, ili NATO paktu. Mislim da je NATO ipak relevantniji izvor: https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_49127.htm

Dino se hvata semantike i tvrdnji da ispunjavanje odredjenih uslova "ne prejudicira" clanstvo, tvrdeci da to automatski znaci da se ANP salje 'nako. To je isto tako laz. Ne prejudicira clanstvo prosto jer se moraju ostali uslovi ispuniti, prvenstveno se mora rijesiti pitanje vojne imovine. Ovo je igranje sa pitanjima od najveceg drzavnog interesa. Sve dnevno-politicke i ideoloske razlike treba ostaviti po strani kada se radi o egzistencijalnim stvarima, kao sto je clanstvo u NATO paktu.

Ne moze nista dobro donijeti ni drzavi ni Osmorci da se mjesecima trazi od javnosti da vjeruje njima, umjesto svojim ocima. Nisu svi neupuceni, i ne zavise svi od javnog novca da se prave ludi. Na kraju krajeva, postenije bi bilo reci "spremni smo privremeno zalediti NATO put" nego uporno lagati na ovakav nacin. Od svih gresaka koje Osmorka pravi tokom ovih pregovora, daleko najvise zabrinjava skretanje s NATO puta.
Osmi Socrates
Posts: 12734
Joined: 19/10/2020 15:33

#68574 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Osmi Socrates »

Pedofilija je konstantan seksualni nagon prema djeci koja nisu ušla u pubertet.

To je psihički poremećaj. Iz članaka koji su postavljeni ne znamo koliko je bila stara djevojčica koju je on zlostavljao. Ako je ušla u pubertet, po definiciji, on nije pedofil. Niti je osuđen za to.

Sad, on nije osuđen ni za seksualno zlostavljanje nego za bludnu radnju. Naravno da bi mu i zbog toga trebalo biti zabranjeno raditi u školi.

Inače, age of consent u BiH je 14 godina, tako da je sasvim moguć i legalan seksualni odnos sa maloljetnikom. U RS-u je 15 godina.

Sa učenicama naravno nije, jer tu onda ima ulogu i što on djeluje iz pozicije autoriteta.

Svejedno, pravno gledano, bludna radnja, za što je on osuđen, nije pedofilija.
seksi_ideje
Posts: 1261
Joined: 29/07/2022 15:43

#68575 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

Vojin ponovo sere.
Locked