Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#68426 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patriot_bih »

Bošnjaci od begova, paša i vladara BiH do podanika i kmetova. :-)

1/3 vlasti zajedno sa Ostalima, a i ta 1/3 kako Vožd kaže ko može, ko ne može
User avatar
JohnnyS
Posts: 17563
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#68427 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 13:15
mistek wrote: 16/12/2022 13:07

U Čapljini živi 80% Hrvata: https://capljina.ba/wp-content/uploads/ ... Opcina.jpg
U Livnu živi 86% Hrvata: https://storage.bljesak.info/image/3078 ... -livno.jpg
U Tomislavgradu živi 92% Hrvata: https://www.dnevno.ba/wp-content/upload ... 00x413.jpg
U Domaljevcu živi 97% Hrvata: https://m.vecernji.ba/media/img/8d/3c/3 ... 87e66.jpeg
Dodam snimak da godišnjica HVO počinje himnom, svečane sjednice gradskih i općinskih vijeća i sl., ali ne valja. Valjda valja kad su "separatisti", jer onda je SDA svita u pravu, pa jel :)

Helem, našao Grude i Široki gdje nema na glavnom trgu zastave BiH i eto to je vrhunac :-D

Problem je što se "sabiranje 2 i 2" vrši iz Skandinavije, a mi smo kao glupi. Namećete, namećete i ne možete sabrati 2 i 2 vi da to nekome samo stvara revolt? Nadam se da će nova vlast biti pametna, pa da potakne nošenje svih ovih zastava i na utakmice reprezentacije BiH. To bi bio pomak i pravo bogatstvo.
To kad je slikano boga pitaj, ja u Tomislavgrwdu bio u oktobru, zastave nema ni na opstini ni unutar opstine..al ima zato zadtava HVO..ne ne mislim HB nego HVOa

Evo ja i ti u milju maraka odemo sad do svake opstine u ZHK i HNK dje su hrvati vecina

Ti meni hiljadu za svaku gdje ne bude ja tebi gdje bude?
Ja sam spreman prihvatiti tu ponudu
User avatar
Point.
Posts: 33510
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68428 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

PM72 wrote: 16/12/2022 17:04
Point. wrote: 16/12/2022 16:09

Ne znam što se tebi ibreti ili ne kako bilo ko trači svoje slobodno vrijeme. I ne znaš je li me de dotiče ili ne.
Pa ništa,vrati se odakle si otišao pa kreni od savjeta MZ , općinsko vijeće pa do vijeća naroda jal potpredsjednik RS,ovaj sadašnji vozari iz Srebrenice
Žao mi je stvarno ali nisam zagrijan da budem javna ličnost. Strašno mi je žao, avaj. :sad:
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68430 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

mistek wrote: 16/12/2022 13:07
Spit_fire wrote: 16/12/2022 10:18 Haj da vidim te opstine sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom i zastave? Siroki, Posusje, Grude, Tomislavgrad, Neum itd? Ja sam bio u svakoj i zastave nisam vidio...bice da su sve bile na pranju kad sam prolazio?
U Čapljini živi 80% Hrvata: https://capljina.ba/wp-content/uploads/ ... Opcina.jpg
U Livnu živi 86% Hrvata: https://storage.bljesak.info/image/3078 ... -livno.jpg
U Tomislavgradu živi 92% Hrvata: https://www.dnevno.ba/wp-content/upload ... 00x413.jpg
U Domaljevcu živi 97% Hrvata: https://m.vecernji.ba/media/img/8d/3c/3 ... 87e66.jpeg
Dodam snimak da godišnjica HVO počinje himnom, svečane sjednice gradskih i općinskih vijeća i sl., ali ne valja. Valjda valja kad su "separatisti", jer onda je SDA svita u pravu, pa jel :)

Helem, našao Grude i Široki gdje nema na glavnom trgu zastave BiH i eto to je vrhunac :-D

Problem je što se "sabiranje 2 i 2" vrši iz Skandinavije, a mi smo kao glupi. Namećete, namećete i ne možete sabrati 2 i 2 vi da to nekome samo stvara revolt? Nadam se da će nova vlast biti pametna, pa da potakne nošenje svih ovih zastava i na utakmice reprezentacije BiH. To bi bio pomak i pravo bogatstvo.
Capljina toliko postuje BiH da su Bosnjacima cak uzeli i mjesto bezveznog predsjednika OV :lol:
U Livnu je koalicija SDA-HDZ. I 20% ne-Hrvata nije malo btw.

Nije to sabiranje "2 i 2" iz skandinavije, već ljudi koji su često iz tih krajeva protjerani. Ti ljudi su ipak makar na mjesec dana dole u svom rodnom mjestu, dok većina vas iz Sarajeva/Tuzle/Zenice zna većinsko-hrvatska ili većinsko-srpska mjesta samo sa razglednica.

Pitaj ljude povratnike po Stocu ili toj Čapljini koju reklamiraš kako im je, pa onda prosipaj te meni stvarno jeftine priče.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68431 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

patriot_bih wrote: 16/12/2022 22:05 Bošnjaci od begova, paša i vladara BiH do podanika i kmetova. :-)

1/3 vlasti zajedno sa Ostalima, a i ta 1/3 kako Vožd kaže ko može, ko ne može
Zato sto je begovima vazda samo bilo vazno da imaju nesto dobro za pojesti i lijep zivot.
Tada kao i danas.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#68432 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#68433 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 22:01
BHCluster wrote: 16/12/2022 21:15
Ima i toga, sto svojim ponasanjem sto ponasanjem njihovih kerova u Bosni i Hercegovini.
Da, ali ti kerovi nama odlucuju o zivotima u odedjenoj mjeri. To cijena jedne drzave.

Niko ne kaze da im treba sretno repicem mahati, ali da se neke stvari moraju dogovarati, moraju. I sta sad.
Zar dogovor ne znaci da npr obe strane budu zadovoljne, stoga zato dogovor ne bi bio da te investicije budu 50%-50%, kad su vec osjetljive prirode?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17061
Joined: 27/04/2021 22:52

#68434 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

patriot_bih wrote: 16/12/2022 22:05 Bošnjaci od begova, paša i vladara BiH do podanika i kmetova. :-)

1/3 vlasti zajedno sa Ostalima, a i ta 1/3 kako Vožd kaže ko može, ko ne može
jarane begovi paše i ostala feudalna cuda su izumrla prije 120 godina ,sta sad se trebamo vracati do ameba kao srbi :lol: :lol:

bas me zanima jesu li u prošlom mandatu df i sbb bili bosnjacke stranke il bosanske jer po toj vasoj logici ispada da su i u proslom mandatu bosnjaci bili ugrozeni jer su svoju kvotu dali sbb-u i df-u :oops: :oops: :lol: i po ovom primjeru se vidi sva nakarada vase logike koju pokusavate provuci zadnjih nekoliko dana :skoljka:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68435 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Kazu da ce je vrnuti cim krenu uplate EU milijardi. :D
Adis Nadarević
@Ridjobrki
Juče postavili zastavu EU od jedno 20 kvadrata, danas je odmah skinuli. Ni 24 h nije trajalo simboličko slavlje radi ove opsjene.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17061
Joined: 27/04/2021 22:52

#68436 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

meridiyan wrote: 16/12/2022 22:40 Kazu da ce je vrnuti cim krenu uplate EU milijardi. :D
Adis Nadarević
@Ridjobrki
Juče postavili zastavu EU od jedno 20 kvadrata, danas je odmah skinuli. Ni 24 h nije trajalo simboličko slavlje radi ove opsjene.
mogao bi bivsi clan ovog foruma upitati svoju zenu koju pere po Twitteru sto cuva svog babu od sudskog postupka zbog ubistva covjeka :oops: :oops: najveci ljigavac bosanske Twitter scene i za to mu se mora odati priznanje u kakvoj konkurenciji je to uspio postici :evil:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#68437 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Izgleda da bi mogao Lukač biti ministar sigurnosti.
User avatar
Point.
Posts: 33510
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68438 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Još samo fali ono prase iz crvenog kombija, Stevandić. Oh, happy times
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68439 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

tramvajtrojka wrote: 16/12/2022 22:45

mogao bi bivsi clan ovog foruma upitati svoju zenu koju pere po Twitteru sto cuva svog babu od sudskog postupka zbog ubistva covjeka :oops: :oops: najveci ljigavac bosanske Twitter scene i za to mu se mora odati priznanje u kakvoj konkurenciji je to uspio postici :evil:
Slazem se u potpunosti :thumbup:
Nisko je pao
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68440 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Point. wrote: 16/12/2022 22:50 Još samo fali ono prase iz crvenog kombija, Stevandić. Oh, happy times
To govno je već nagrađeno mjestom predsjednika brloga poznatijeg kao nsrs.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68441 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

tramvajtrojka wrote: 16/12/2022 22:45
meridiyan wrote: 16/12/2022 22:40 Kazu da ce je vrnuti cim krenu uplate EU milijardi. :D



mogao bi bivsi clan ovog foruma upitati svoju zenu koju pere po Twitteru sto cuva svog babu od sudskog postupka zbog ubistva covjeka :oops: :oops: najveci ljigavac bosanske Twitter scene i za to mu se mora odati priznanje u kakvoj konkurenciji je to uspio postici :evil:
Ti si fakat upucen, koji ti je prije nik bio jesmo li se svajdali? :lol:
Ako moze malo opsirnijemo ovome :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68442 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

meridiyan wrote: 16/12/2022 22:53
tramvajtrojka wrote: 16/12/2022 22:45

mogao bi bivsi clan ovog foruma upitati svoju zenu koju pere po Twitteru sto cuva svog babu od sudskog postupka zbog ubistva covjeka :oops: :oops: najveci ljigavac bosanske Twitter scene i za to mu se mora odati priznanje u kakvoj konkurenciji je to uspio postici :evil:
Slazem se u potpunosti :thumbup:
Nisko je pao
Ko? Pojasni ako moze :)
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68443 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

sumirprimus wrote: 16/12/2022 23:05
meridiyan wrote: 16/12/2022 22:53

Slazem se u potpunosti :thumbup:
Nisko je pao
Ko? Pojasni ako moze :)
Ridjobrki...Nekadasnji uveseljivac na forumu
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52752
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68444 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

BHCluster wrote: 16/12/2022 22:30
Chmoljo wrote: 16/12/2022 22:01

Da, ali ti kerovi nama odlucuju o zivotima u odedjenoj mjeri. To cijena jedne drzave.

Niko ne kaze da im treba sretno repicem mahati, ali da se neke stvari moraju dogovarati, moraju. I sta sad.
Zar dogovor ne znaci da npr obe strane budu zadovoljne, stoga zato dogovor ne bi bio da te investicije budu 50%-50%, kad su vec osjetljive prirode?
Znaci nemas problem da blok 7 bude pola-pola? :mrgreen: ili nemas samo zato sto nema naznake da ce se uopste graditi?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68445 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

meridiyan wrote: 16/12/2022 23:07
sumirprimus wrote: 16/12/2022 23:05
Ko? Pojasni ako moze :)
Ridjobrki...Nekadasnji uveseljivac na forumu
Pa to zato me i interesira Sta mu. Se desilo? moze i na pp :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#68446 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 23:09
BHCluster wrote: 16/12/2022 22:30

Zar dogovor ne znaci da npr obe strane budu zadovoljne, stoga zato dogovor ne bi bio da te investicije budu 50%-50%, kad su vec osjetljive prirode?
Znaci nemas problem da blok 7 bude pola-pola? :mrgreen: ili nemas samo zato sto nema naznake da ce se uopste graditi?
Veci problem je taj sto bi blok 7 isao na ugalj.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68447 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68448 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

BHCluster wrote: 16/12/2022 23:24
Chmoljo wrote: 16/12/2022 23:09

Znaci nemas problem da blok 7 bude pola-pola? :mrgreen: ili nemas samo zato sto nema naznake da ce se uopste graditi?
Veci problem je taj sto bi blok 7 isao na ugalj.
Jok iso bi na nuklearno gorivo :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68449 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

meridiyan wrote: 16/12/2022 23:34
Blokiro me je o cemu se radi.
Ko ima vise blokova od mene boca pica po slobodnom izobru :lol:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68450 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

sumirprimus wrote: 16/12/2022 23:43

Blokiro me je o cemu se radi.
Ko ima vise blokova od mene boca pica po slobodnom izobru :lol:
Onaj gaf Niksica :D
Locked