Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#68201 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Trappist »

Janjicar wrote: 16/12/2022 12:32 Nešić ministar sigurnosti :lol: :lol:

Popišam se i na osmorku.
koliko ja znam auditorij u sarajevu vjeruje 100% u svaku rijec napisanu na blogu slobodana vaskovica, i sad dadose ministarstvo sigurnosti narko bossu ? :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#68202 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Najgluplje ministarstvo je ministarstvo odbrane, razlog, ministar se nista ne pita bez svojih zamjenika.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22575
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#68203 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SmokingMan »

Zar nisu mogli naći malo boljeg od Nešića, lik je u potpunosti nepouzdana ličnost.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#68204 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

SmokingMan wrote: 16/12/2022 12:45 Zar nisu mogli naći malo boljeg od Nešića, lik je u potpunosti nepouzdana ličnost.
I nepismen.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68205 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Broji se samo koliko si pouzdan prema Dodiku.
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68206 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dr_Evil wrote: 16/12/2022 12:41 Najgluplje ministarstvo je ministarstvo odbrane, razlog, ministar se nista ne pita bez svojih zamjenika.
Ma nemoj zajebavati zemo. Svako se pita onoliko kolika su mu muda. Jedno je proceduralna stvar, q drugo je stvarnost.

U tom kontekstu mozda Helez nije ni los, samo da nije, kako Prpa rece, oskudan sa osnovnim znanjem.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68207 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ma Zukan nek samo vice "Oo rajt! Oo rajt!" i bit ce sve dobro.
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#68208 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dulekrele »

Trappist wrote: 16/12/2022 12:40
Janjicar wrote: 16/12/2022 12:32 Nešić ministar sigurnosti :lol: :lol:

Popišam se i na osmorku.
koliko ja znam auditorij u sarajevu vjeruje 100% u svaku rijec napisanu na blogu slobodana vaskovica, i sad dadose ministarstvo sigurnosti narko bossu ? :D
I da dodam gradevinskoj mafiji. Ma bravo osmorko sunce vam žareno.
User avatar
dale cooper
Posts: 31370
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#68209 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Treba ovima što primaju sendviče za....društveno koristan rad...uvesti i po jedan leksaurin. :mrgreen: Jeben im je posao odoše živci. :mrgreen:
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#68210 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Janjicar »

Trappist wrote: 16/12/2022 12:40
Janjicar wrote: 16/12/2022 12:32 Nešić ministar sigurnosti :lol: :lol:

Popišam se i na osmorku.
koliko ja znam auditorij u sarajevu vjeruje 100% u svaku rijec napisanu na blogu slobodana vaskovica, i sad dadose ministarstvo sigurnosti narko bossu ? :D
Neće da se miješaju u izbor kadrova partnera :lol:
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#68211 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tananarive »

PM72 wrote: 16/12/2022 11:56
Point. wrote: 16/12/2022 11:48

Hm, jesam li ja tebe negdje spomenuo i tvoju ljubav prema domovini?

Kad već insistiraš, ti budeš gdje?
Ma sve ok,nemoj se nalazit uvrijeđen.Voliš Bosnu više od mene i veći si patriota.Ja se samo čudim kako imaš vremena,volje i živaca bavit se ovdašnjim glupostima u tako sređenoj i kulturnoj sredini.
Ma sredina jeste sređena i kulturna, to ne podrazumijeva i iste takve građane.....
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68212 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

plavi_E wrote: 16/12/2022 12:19 Ne kontam ovo ogavno pljuvanje po ljudima u Skandinaviji koji su vecinom za dlaku izbjegli cetnicku ili ustasku kamu. Sta su ti ljudi ovdje nekom na forumu skrivili?
Ako na mene misliš,nit ih pljujem nit ih doživljavam.Samo se čudim odakle im volja da u sređenim i sretnim zemljama vise na internetu i srklete se nad dešavanjima u zemlji udaljenoj par hiljada kilometara
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68213 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Nikšić: Siguran sam da će nakon formiranja ovog Vijeća ministara građani osjetiti poboljšanje

Kad ce vise to formiranje da narod osjeti poboljsanje.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22575
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#68214 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SmokingMan »

Styling wrote: 16/12/2022 12:45
SmokingMan wrote: 16/12/2022 12:45 Zar nisu mogli naći malo boljeg od Nešića, lik je u potpunosti nepouzdana ličnost.
I nepismen.
Čak i onaj kaubojac Mektić izgleda ozbiljnije, iako je to lopov kosmičkih razmjera.
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#68215 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mistek »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 10:18 Haj da vidim te opstine sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom i zastave? Siroki, Posusje, Grude, Tomislavgrad, Neum itd? Ja sam bio u svakoj i zastave nisam vidio...bice da su sve bile na pranju kad sam prolazio?
U Čapljini živi 80% Hrvata: https://capljina.ba/wp-content/uploads/ ... Opcina.jpg
U Livnu živi 86% Hrvata: https://storage.bljesak.info/image/3078 ... -livno.jpg
U Tomislavgradu živi 92% Hrvata: https://www.dnevno.ba/wp-content/upload ... 00x413.jpg
U Domaljevcu živi 97% Hrvata: https://m.vecernji.ba/media/img/8d/3c/3 ... 87e66.jpeg
Dodam snimak da godišnjica HVO počinje himnom, svečane sjednice gradskih i općinskih vijeća i sl., ali ne valja. Valjda valja kad su "separatisti", jer onda je SDA svita u pravu, pa jel :)

Helem, našao Grude i Široki gdje nema na glavnom trgu zastave BiH i eto to je vrhunac :-D

Problem je što se "sabiranje 2 i 2" vrši iz Skandinavije, a mi smo kao glupi. Namećete, namećete i ne možete sabrati 2 i 2 vi da to nekome samo stvara revolt? Nadam se da će nova vlast biti pametna, pa da potakne nošenje svih ovih zastava i na utakmice reprezentacije BiH. To bi bio pomak i pravo bogatstvo.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#68216 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Kriteriji za kadrove za programersku koaliciju su drugaciji nego onda kad su se samo dijelile fotelje. Zato su mozda neki iznenadjeni izborom kadrova za VM.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68217 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

mistek wrote: 16/12/2022 13:07
Spit_fire wrote: 16/12/2022 10:18 Haj da vidim te opstine sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom i zastave? Siroki, Posusje, Grude, Tomislavgrad, Neum itd? Ja sam bio u svakoj i zastave nisam vidio...bice da su sve bile na pranju kad sam prolazio?
U Čapljini živi 80% Hrvata: https://capljina.ba/wp-content/uploads/ ... Opcina.jpg
U Livnu živi 86% Hrvata: https://storage.bljesak.info/image/3078 ... -livno.jpg
U Tomislavgradu živi 92% Hrvata: https://www.dnevno.ba/wp-content/upload ... 00x413.jpg
U Domaljevcu živi 97% Hrvata: https://m.vecernji.ba/media/img/8d/3c/3 ... 87e66.jpeg
Dodam snimak da godišnjica HVO počinje himnom, svečane sjednice gradskih i općinskih vijeća i sl., ali ne valja. Valjda valja kad su "separatisti", jer onda je SDA svita u pravu, pa jel :)

Helem, našao Grude i Široki gdje nema na glavnom trgu zastave BiH i eto to je vrhunac :-D

Problem je što se "sabiranje 2 i 2" vrši iz Skandinavije, a mi smo kao glupi. Namećete, namećete i ne možete sabrati 2 i 2 vi da to nekome samo stvara revolt? Nadam se da će nova vlast biti pametna, pa da potakne nošenje svih ovih zastava i na utakmice reprezentacije BiH. To bi bio pomak i pravo bogatstvo.
To kad je slikano boga pitaj, ja u Tomislavgrwdu bio u oktobru, zastave nema ni na opstini ni unutar opstine..al ima zato zadtava HVO..ne ne mislim HB nego HVOa

Evo ja i ti u milju maraka odemo sad do svake opstine u ZHK i HNK dje su hrvati vecina

Ti meni hiljadu za svaku gdje ne bude ja tebi gdje bude?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68218 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

E ovo sad stvarno prelazi sve granice razuma..cuj Nesic haj sto je cetnik pocetnik nego je jos i narko diler..i on ce da se brine o sigurnosti gradjana BiH
Last edited by Spit_fire on 16/12/2022 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#68219 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Quaresma »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 13:15

To kad je slikano boga pitaj, ja u Tomislavgrwdu bio u oktobru, zastave nema ni na opstini ni unutar opstine..al ima zato zadtava HVO..ne ne mislim HB nego HVOa

Evo ja i ti u milju maraka odemo sad do svake opstine u ZHK i HNK dje su hrvati vecina

Ti meni hiljadu za svaku gdje ne bude ja tebi gdje bude?
ne moze ni biti zastave bosne i hercegovine kad su je bosnjaci sebi prisvojili i sad je obiljezje bosnjaka
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68220 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Jedno je sigurno - usvojice budzet institucija BiH za 2023. godinu jer je njegovim nacrtom predvideno povecanje plata clanova Predsjednistva BiH, ministara i poslanika za čak 1.500 KM!
I to ce predstaviti kao veliki uspjeh a zaglupljena masa ce im aplaudirati.
Isti olos, sve face koje 20 i kusur godina ovu drzavu drze u stagnaciji.
Pokakim im se i na Dinu i Cavaru i Heleza i Nesica i Kristo i Tegeltiju i sve one koji ce nam krojiti kapu u narednom periodu.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68221 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Na Palama i Sokocu stoje na jarbolu i zastave BiH.Bilo je i po Lukavici dok za gradonačelnika nije izabran onaj kratki frljavi Ćosić koji hoće da je veći Srbin od Mileta i poskidao zastave BiH.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68222 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Quaresma wrote: 16/12/2022 13:19
Spit_fire wrote: 16/12/2022 13:15

To kad je slikano boga pitaj, ja u Tomislavgrwdu bio u oktobru, zastave nema ni na opstini ni unutar opstine..al ima zato zadtava HVO..ne ne mislim HB nego HVOa

Evo ja i ti u milju maraka odemo sad do svake opstine u ZHK i HNK dje su hrvati vecina

Ti meni hiljadu za svaku gdje ne bude ja tebi gdje bude?
ne moze ni biti zastave bosne i hercegovine kad su je bosnjaci sebi prisvojili i sad je obiljezje bosnjaka
Jel to ironija?
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#68223 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Quaresma »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 13:22
Quaresma wrote: 16/12/2022 13:19

ne moze ni biti zastave bosne i hercegovine kad su je bosnjaci sebi prisvojili i sad je obiljezje bosnjaka
Jel to ironija?
nadovezivanje na komentar nekog forumasa da su ljiljani obiljezje bosnjaka, s toga se drugi narodi ne mogu poistovjecivati sa tim obiljezjima danas.

ironija naravno
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68224 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Quaresma wrote: 16/12/2022 13:24
Spit_fire wrote: 16/12/2022 13:22

Jel to ironija?
nadovezivanje na komentar nekog forumasa da su ljiljani obiljezje bosnjaka, s toga se drugi narodi ne mogu poistovjecivati sa tim obiljezjima danas.

ironija naravno
Sve sto je vezano za BiH su odbili zato ko god prihvati kazu da je prisvojio :D
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#68225 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

sajber87 wrote: 16/12/2022 12:00
Dr. Kuca wrote: 16/12/2022 11:39

eh, da smo mi ovako drzavu gradili gdje bi nam kraj bio? Ali jok. I dan danas podanicki mentalitet, popusi kurac pravoslavcima, katolicima, naguzi im se, povali bosnju gdje stignes, prodaj sta stignes, nadji svoj sitni interes. Nisu nas djaba ubijali u pojam 47 godina. Mujo nosi sjeno, marko cita.
Ovako se gradi podjela i nestanak drzave, to mozemo kad hocemo to je najlaksi put, ne sumnjam da i medju bosnjacima ima solidan dio koji bi i pristao na to. Drugi je par cipela sto ti ne vide dalje od svog nosa koje su posljedice takve politike po same bosnjake. Evo recimo da se slazem sa tvojim misljenjem, samo me zanima na koji nacin da dodjemo do drzave koju sanjamo sa kako kazes katolicima i pravoslavcima koji je mrze. Problem smo detektovali sad trazimo rjesenje, evo ti ponudi neko
Ovdje vlada zakon jaceg, drcnijeg. Mi smo 30 godina preblagi, bez stava, razjedinjeni + ovo gore popusi kurac, zavrsi, gdje sam ja tu, daj mi danas 100 KM jebo sta ce biti za 3-5 godina.
Plus, ne znamo napraviti drzavu. Evo, od kantona do kantona sela su napravili. Jedan grad kao tuzla do prije 5 godina nije imao redovnu vodu, zenica nema grijanja, sarajevo imalo problema sa vodom (doduse vjestackih), samo opstine npr imaju budjete da svaki grad moze biti las vegas, pa gdje je gradski budjet pa kantonalni, mi se vozimo u tramvajima od prije 90 godina. Vidi kanton sarajevo i sigurnosne situacije zadnjih 5 godina? Vidi nam sporta, vidi nam kulture. Da smo gradili drzavu gdje smo mogli, da smo napravili gradove uredjene sa dobrom plateznom moci i pravoslavci i katolici bi ti dosli sami, jer bolje zivimo. Ovako smo svi gladni na sve 3 strane pa on devera daj rs, hb. A svi su bili dio vlasti poslije rata, sda,sdp, pa i sve stranke koje su naste iz sda i sdp-a kao evo nip koji prodaje muda pod bubrege sa pricom o novoj politickoj snazi i novim licima sa rukovodecim kadrom iz sda koji je vodio drzavu 27 godina.
Locked