SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#62726 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

u americi kada se nastavnica seksa sa ucenikom kod nas bude u vijestima,a nasu skolu u kojoj pedofil radi sa djecom i to aktivno vidi se ,zaboli dupe za sve to,mada je vjerovatno najbitnija cinjenica u ovoj prici da je doticni zet keme ademovica pa je onda sve pometeno pod tepih
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#62727 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

oldtajmer wrote: 16/12/2022 16:16 u americi kada se nastavnica seksa sa ucenikom kod nas bude u vijestima,a nasu skolu u kojoj pedofil radi sa djecom i to aktivno vidi se ,zaboli dupe za sve to,mada je vjerovatno najbitnija cinjenica u ovoj prici da je doticni zet keme ademovica pa je onda sve pometeno pod tepih
:thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#62728 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

:-) josh uvijek je ..zet.. hm..
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62729 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

BadBoy wrote: 16/12/2022 16:11 Image
Da to pise u zakonu kao prepreka za zasnivanja radnog odnosa. Ali on vec ima zasnovan radni odnos. Ocito se na to vade.
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#62730 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

vjeshalica wrote: 16/12/2022 16:48
BadBoy wrote: 16/12/2022 16:11 Image
Da to pise u zakonu kao prepreka za zasnivanja radnog odnosa. Ali on vec ima zasnovan radni odnos. Ocito se na to vade.
Ma ja, stoka neradnicka. Da hoće moze se ovo riješiti ima nekog osnova ili po zakonu ili po kolektivnom ugovoru ili pravilniku škole
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#62731 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MUNAFIK »

vjeshalica wrote: 16/12/2022 10:36
MUNAFIK wrote: 16/12/2022 10:31


Olahko se koristi termin PEDOFIL... To je psihicki poremecaj koji ima definiciju.

Naš jedan drug sa svojih 25 godina upoznao curu na nekom derneku, partiju sta li je vec.... cura ko da joj je 22, a ispadne da puni 17 za mjesec il dva... mala luda, vrckava, direktna, hoce sve... I sad da je kojim slucajem njen otac upratio ovaj odnos bilo bi svega...

ali realno jeste pogresno sve sa maloljetnicom imat posla ali nije sve pedofilija, a mnoge maloljetnice izgledaju jako punoljetno.
Isto ko i Sudo Lavic sto mu je dijete koje je iskoristavao u seks kancelariji izgledalo jako punoljetno. Ne mlati boga ti. :evil:
Sita sam opravdanja hostaplera koji se bave djecom i upaljenih pubertetlija i trazenja opravdanja za sve i svaku situaciju. Prinudni rad na izolovanom mjestu je za vas da vam se vise ni na sta ne digne u zivotu
Ja samo kazem da ovo ne spada u pedofiliju, uzasno je pogresno ali nije pedofilija.

Googlaj sta je pedofilija i sta obuhvata...
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62732 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by video »

Kad se sve sabere i oduzme onda je najvise do roditelja ucenika ciju djecu "uci" ovaj perverznjak.

Nema sanse da bih dopustio da on ili neko slican koji je pravosudno osudjen za takvo strasno krivicno djelo ima ikakvog doticaja sa mojim djetetom!

Nema sanse!!!

Zasto na ovo sute roditelji???
sahbazzz
Posts: 1088
Joined: 19/07/2020 12:27

#62733 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sahbazzz »

video wrote: 16/12/2022 16:57 Kad se sve sabere i oduzme onda je najvise do roditelja ucenika ciju djecu "uci" ovaj perverznjak.

Nema sanse da bih dopustio da on ili neko slican koji je pravosudno osudjen za takvo strasno krivicno djelo ima ikakvog doticaja sa mojim djetetom!

Nema sanse!!!

Zasto na ovo sute roditelji???
Ma vjerovatno ce roditelji (ako vec nisu) reagovati preko vijeca roditelja. Pa ako tu ne bude nekog efekta onda dalje, pa ukljucit i medije i sve.
Mislim da je i ispravno pokusati to bez puno buke rijesiti, lijepo vidjet sve mogucnosti da mu se pokazu vrata prvenstveno zbog djece koja su prosla kroz sta su prosla. Ja da sam roditelj neke od djevojcica, ne bih ni slao svoje dijete na tjelesni odgoj dok on ne ode, mislim da je to sasvim fer.
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#62734 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MUNAFIK »

video wrote: 16/12/2022 16:57 Kad se sve sabere i oduzme onda je najvise do roditelja ucenika ciju djecu "uci" ovaj perverznjak.

Nema sanse da bih dopustio da on ili neko slican koji je pravosudno osudjen za takvo strasno krivicno djelo ima ikakvog doticaja sa mojim djetetom!

Nema sanse!!!

Zasto na ovo sute roditelji???
Ne bi niko normalan to dopustio, ali ako se vec razbacujemo pojmovima trebamo onda znati sta znace.
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#62735 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by video »

MUNAFIK wrote: 16/12/2022 17:04
video wrote: 16/12/2022 16:57 Kad se sve sabere i oduzme onda je najvise do roditelja ucenika ciju djecu "uci" ovaj perverznjak.

Nema sanse da bih dopustio da on ili neko slican koji je pravosudno osudjen za takvo strasno krivicno djelo ima ikakvog doticaja sa mojim djetetom!

Nema sanse!!!

Zasto na ovo sute roditelji???
Ne bi niko normalan to dopustio, ali ako se vec razbacujemo pojmovima trebamo onda znati sta znace.
Koji pojmovi?
Ko se razbaca?
Ne kontam?

Ponavljam, ako nece drzava, nadlezna ministarstva, poslodavac ispred javne ustanove (OŠ Grbavica 1) onda MOGU I MORAJU roditelji te djece.
Imaju takvu moc da isti bude maknut sa tog radnog mjesta.
MORA BITI!!!
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#62736 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MUNAFIK »

video wrote: 16/12/2022 17:12
MUNAFIK wrote: 16/12/2022 17:04

Ne bi niko normalan to dopustio, ali ako se vec razbacujemo pojmovima trebamo onda znati sta znace.
Koji pojmovi?
Ko se razbaca?
Ne kontam?

Ponavljam, ako nece drzava, nadlezna ministarstva, poslodavac ispred javne ustanove (OŠ Grbavica 1) onda MOGU I MORAJU roditelji te djece.
Imaju takvu moc da isti bude maknut sa tog radnog mjesta.
MORA BITI!!!
Naravno postoji vijece roditelja i oni imaju itekako veliku mogucnost da djeluju i treba da djeluju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62737 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

MUNAFIK wrote: 16/12/2022 16:53
vjeshalica wrote: 16/12/2022 10:36

Isto ko i Sudo Lavic sto mu je dijete koje je iskoristavao u seks kancelariji izgledalo jako punoljetno. Ne mlati boga ti. :evil:
Sita sam opravdanja hostaplera koji se bave djecom i upaljenih pubertetlija i trazenja opravdanja za sve i svaku situaciju. Prinudni rad na izolovanom mjestu je za vas da vam se vise ni na sta ne digne u zivotu
Ja samo kazem da ovo ne spada u pedofiliju, uzasno je pogresno ali nije pedofilija.

Googlaj sta je pedofilija i sta obuhvata...
Ti si uveo pojam pedofilije u diskusiju oko lika.

Ja nigdje nisam napisala da je lik pedofil.
De se presaberi dobro dobro ..
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#62738 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

Jbt pohapsili 10 ljudi i sve I.N.I.C.I.J.A.L.I...pa napisi haman maloljetnu bagru kako se zove mozda su nam komsije
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#62739 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

Alihodžić je, kako se navodi, osuđen jer je 2015. godine maloljetnici slao poruke neprimjerenog sadržaja, tražio od nje nage fotografije i pozivao na seksualni odnos. Prilikom istrage, kod Alihodžića su pronađene i neprimjerene fotografije maloljetnica te fotografije falusa koje je slao djevojčicama.


ako nije pedofil sta bi onda mogao biti :?
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#62740 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

oldtajmer wrote: 16/12/2022 17:57
Alihodžić je, kako se navodi, osuđen jer je 2015. godine maloljetnici slao poruke neprimjerenog sadržaja, tražio od nje nage fotografije i pozivao na seksualni odnos. Prilikom istrage, kod Alihodžića su pronađene i neprimjerene fotografije maloljetnica te fotografije falusa koje je slao djevojčicama.


ako nije pedofil sta bi onda mogao biti :?
A maloljetnica može imati i 17 godina.
Bez obzira na sve, ovo je užasna stvar i frajer nikada ne bi trebao raditi u školi.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#62741 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

BadBoy wrote: 16/12/2022 11:54
Haris.ba wrote: 16/12/2022 11:43

Mrsko mi sada provjeravati, ali valjda je pravilo dva puta kazna i ide brisanje iz evidencije? Ako je kazna 1 godina, nakon 2 godine dobijes da si neosudjivan.
"Pravosnažna presuda je donesena 11. novembra 2021. godine". Znači tek godina i mjesec dana prošlo
(4) Osuda na kaznu zatvora do 1e godine i na kaznu maloljetničkog zatvora do 1 godine briše se iz krivične evidencije po proteku roka od 5 godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne ako za to vrijeme osuđenik ne učini novo krivično djelo.
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#62742 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Čisto za zapisnik...
Koliko sam ja shvatio, kod nas dijete sa 14 godina može imati odnose sa starijom osobom i ako je dalo pristanak, to se ne smatra krivičnim djelom?!
:shock: :shock: :shock:


Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#62743 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Naslovnica wrote: 16/12/2022 18:22 Čisto za zapisnik...
Koliko sam ja shvatio, kod nas dijete sa 14 godina može imati odnose sa starijom osobom i ako je dalo pristanak, to se ne smatra krivičnim djelom?!
:shock: :shock: :shock:


Image
Tako je.

Ustvari dijete si po krivicnom zakonu do 14 godina. Sa 14 godina vise nisi dijete.
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#62744 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

crveni_makovi wrote: 16/12/2022 18:20
BadBoy wrote: 16/12/2022 11:54

"Pravosnažna presuda je donesena 11. novembra 2021. godine". Znači tek godina i mjesec dana prošlo
(4) Osuda na kaznu zatvora do 1e godine i na kaznu maloljetničkog zatvora do 1 godine briše se iz krivične evidencije po proteku roka od 5 godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne ako za to vrijeme osuđenik ne učini novo krivično djelo.
Hvala, mrsko mi bilo tražiti. On je kaznu zatvora zamijenio za novčanu kaznu pa se tako smatra da je izdržao kaznu i onda od tog dana može nakon 5 godina tražiti brisanje iz krivične evidencije.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#62745 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

vjeshalica wrote: 16/12/2022 16:48
BadBoy wrote: 16/12/2022 16:11 Image
Da to pise u zakonu kao prepreka za zasnivanja radnog odnosa. Ali on vec ima zasnovan radni odnos. Ocito se na to vade.
Zar nema Clan zakona koji kaze ako si osudjen na kaznu veciu od 6mj zatvora ne mozes raditi u drzavnoj sluzbi?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#62746 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

sime_cipol wrote: 16/12/2022 19:48 Zar nema Clan zakona koji kaze ako si osudjen na kaznu veciu od 6mj zatvora ne mozes raditi u drzavnoj sluzbi?
Pa on nije u drzavnoj sluzbi. I mislim da pise danom stupanja na izvrsenje kazne zatvora mogu ti dati otkaz.
last mohicans
Posts: 18273
Joined: 09/08/2012 23:19

#62747 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

Ali ovi wanna be dileri sto su pali, sve godista 99, 98, onaj jedan 00, jadna nam majka.
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#62748 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

last mohicans wrote: 16/12/2022 20:01 Ali ovi wanna be dileri sto su pali, sve godista 99, 98, onaj jedan 00, jadna nam majka.
Na mladima svijet ostaje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#62749 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

sime_cipol wrote: 16/12/2022 19:48
vjeshalica wrote: 16/12/2022 16:48

Da to pise u zakonu kao prepreka za zasnivanja radnog odnosa. Ali on vec ima zasnovan radni odnos. Ocito se na to vade.
Zar nema Clan zakona koji kaze ako si osudjen na kaznu veciu od 6mj zatvora ne mozes raditi u drzavnoj sluzbi?
i ja mislim da ima neki takav clan zakona,ne branim ovog supka,ali po mom shvatanju ako nije prekidao radni odnos mislim da mu ne mogu nista ,nije odsustvovao s posla ,platio kaznu,nije isao na odsluzenje u zatvor...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62750 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 16/12/2022 18:22 Čisto za zapisnik...
Koliko sam ja shvatio, kod nas dijete sa 14 godina može imati odnose sa starijom osobom i ako je dalo pristanak, to se ne smatra krivičnim djelom?!
Inace smrad nije imao odnos sa tom pomenutom osobom vec je slao poruke odnosno bludnicio.
Post Reply