Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Kako je ovo uopšte moguće? Mislim, moguće je ako se krše propisi, ali da bi radio u nastavi moraš priložiti uvjerenje o nekažnjavanju. Iako je isplatio kaznu, ostaje pravosnažna sudska presuda sa kojom se u školi ne može legalno raditi.
Jeste bio u radnom odnosu, vjerovatno stalnom, ali su u školi morali znati da se protiv njega vodio sudski postupak i da je rezultovao pravosnažnom sudskom presudom.
Biće, izgleda, još posla za sudove.
Edit: Izgleda da škola nije ni mogla drugačije, jer:
Nisu mu mogli izdati uvjerenje o nekaznjavanju kad je lik kaznjen. Vjerovatno se radi o nekom starom uvjerenju kojeg je prilozio uz zasnivanje radnog odnosa!
A promjenu cinjenicnog stanja ignorisu!
Ili Avaz i Sviro nemaju pojma sta plasiraju
Legalno nisu. Jedino ako je službenik suda izdao takvo uvjerenje, ali to je onda krivotvorenje službenog dokumenta, dakle krivično djelo.
Znači, ili su Sivro i Avaz nešto pogrešno razumjeli ili je neko počinio krivično djelo. Nijedna od te dvije opcije me ne bi iznenadila.
Prica mi drug kod njih se zaposlio vozac osudjivan za drogu, javna ustanova. Normala prosao konkurs, uvjerenje o nekaznjavanju i sve.
Ono jasno da je stela
nepass1 wrote: ↑16/12/2022 10:04
Prica mi drug kod njih se zaposlio vozac osudjivan za drogu, javna ustanova. Normala prosao konkurs, uvjerenje o nekaznjavanju i sve.
Ono jasno da je stela
mislim da se brkaju pojmovi i uvjerenja.... jedno je uvjerenje o nekaznjavanju... a drugo je uvjerenje o nevodjenju krivicnog postupka...vjerovatno je dostavio ovo drugo...
sta ocekujes, osim toga sporno je to da je sud izdao uvjerenje o nekaznjavanju, to uvjerenje je mogao mozda prvi put da dobije,ali status taj nije trajan tako da ga nije vise mogao dobiti nakon sto je pravosnazno osudjen za to krivicno djelo...tumacenja kretena su fascinantna,samo traze razloge da ovakve likove drze po skolama...sjetimo se sude lavica i njegove seks kancelarije sa maloljetnicom....
Olahko se koristi termin PEDOFIL... To je psihicki poremecaj koji ima definiciju.
Naš jedan drug sa svojih 25 godina upoznao curu na nekom derneku, partiju sta li je vec.... cura ko da joj je 22, a ispadne da puni 17 za mjesec il dva... mala luda, vrckava, direktna, hoce sve... I sad da je kojim slucajem njen otac upratio ovaj odnos bilo bi svega...
ali realno jeste pogresno sve sa maloljetnicom imat posla ali nije sve pedofilija, a mnoge maloljetnice izgledaju jako punoljetno.
holowey wrote: ↑16/12/2022 10:17
mislim da se brkaju pojmovi i uvjerenja.... jedno je uvjerenje o nekaznjavanju... a drugo je uvjerenje o nevodjenju krivicnog postupka...vjerovatno je dostavio ovo drugo...
Pa protiv njega od 2018 se vodi postupak, samo sto je sad postalo pravosnazno, dakle ni to nije mogao da dostavi
sta ocekujes, osim toga sporno je to da je sud izdao uvjerenje o nekaznjavanju, to uvjerenje je mogao mozda prvi put da dobije,ali status taj nije trajan tako da ga nije vise mogao dobiti nakon sto je pravosnazno osudjen za to krivicno djelo...tumacenja kretena su fascinantna,samo traze razloge da ovakve likove drze po skolama...sjetimo se sude lavica i njegove seks kancelarije sa maloljetnicom....
Olahko se koristi termin PEDOFIL... To je psihicki poremecaj koji ima definiciju.
Naš jedan drug sa svojih 25 godina upoznao curu na nekom derneku, partiju sta li je vec.... cura ko da joj je 22, a ispadne da puni 17 za mjesec il dva... mala luda, vrckava, direktna, hoce sve... I sad da je kojim slucajem njen otac upratio ovaj odnos bilo bi svega...
ali realno jeste pogresno sve sa maloljetnicom imat posla ali nije sve pedofilija, a mnoge maloljetnice izgledaju jako punoljetno.
Isto ko i Sudo Lavic sto mu je dijete koje je iskoristavao u seks kancelariji izgledalo jako punoljetno. Ne mlati boga ti.
Sita sam opravdanja hostaplera koji se bave djecom i upaljenih pubertetlija i trazenja opravdanja za sve i svaku situaciju. Prinudni rad na izolovanom mjestu je za vas da vam se vise ni na sta ne digne u zivotu
holowey wrote: ↑16/12/2022 10:17
mislim da se brkaju pojmovi i uvjerenja.... jedno je uvjerenje o nekaznjavanju... a drugo je uvjerenje o nevodjenju krivicnog postupka...vjerovatno je dostavio ovo drugo...
Pa protiv njega od 2018 se vodi postupak, samo sto je sad postalo pravosnazno, dakle ni to nije mogao da dostavi
postalo pravosnazno, znaci ne vodi se vise...zakljuceno...da jos nije donesena presuda, onda bi se vodio krivicni postupak i ne bi mogao dobiti to uvjerenje ali bi mogao dobiti o nekaznjavanju jer - nema presude, nema kaznjavanja...
Pa protiv njega od 2018 se vodi postupak, samo sto je sad postalo pravosnazno, dakle ni to nije mogao da dostavi
postalo pravosnazno, znaci ne vodi se vise...zakljuceno...da jos nije donesena presuda, onda bi se vodio krivicni postupak i ne bi mogao dobiti to uvjerenje ali bi mogao dobiti o nekaznjavanju jer - nema presude, nema kaznjavanja...
Da se korigujem, dogadjaj je iz 2016, a 2018 dobio prvostepenu presudu.
Uvjerenje i status nije trajno treba li ti posebno objasnjavati?
I kad se trazi papir zna se sta se trazi. Ili mozda se " ne zna".
Pa protiv njega od 2018 se vodi postupak, samo sto je sad postalo pravosnazno, dakle ni to nije mogao da dostavi
postalo pravosnazno, znaci ne vodi se vise...zakljuceno...da jos nije donesena presuda, onda bi se vodio krivicni postupak i ne bi mogao dobiti to uvjerenje ali bi mogao dobiti o nekaznjavanju jer - nema presude, nema kaznjavanja...
Da, ovo uvjerenje da se ne vodi postupak izdaje sud, a "pravo" uvjerenje o nekaznjavanju cini mi se MUP, je li tako?
Sud izdaje uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka, koji se u ovom slučaju završio i fakat se nije vodio protiv njega u trenutku izdavanja uvjerenja.
MUP izdaje uvjerenje o osuđivanosti ili neosuđivanosti. Za neosuđivanost nije mogao dobiti osim preko štele.
EDIT: Boga pitaj šta je ovdje bilo, šta je njemu škola tražila, šta je on dostavio a šta je Havaz raportirao... Bilo kako bilo, ako čovjek zaista radi sa ovakvim kriivčnim djelom iza sebe, to je grozno.
Last edited by BadBoy on 16/12/2022 11:40, edited 1 time in total.
BadBoy wrote: ↑16/12/2022 11:41
Da ali u ovom slučaju nisu nikako mogli biti ispunjeni uslovi za brisanje iz evidencije
Mrsko mi sada provjeravati, ali valjda je pravilo dva puta kazna i ide brisanje iz evidencije? Ako je kazna 1 godina, nakon 2 godine dobijes da si neosudjivan.
BadBoy wrote: ↑16/12/2022 11:41
Da ali u ovom slučaju nisu nikako mogli biti ispunjeni uslovi za brisanje iz evidencije
Mrsko mi sada provjeravati, ali valjda je pravilo dva puta kazna i ide brisanje iz evidencije? Ako je kazna 1 godina, nakon 2 godine dobijes da si neosudjivan.
"Pravosnažna presuda je donesena 11. novembra 2021. godine". Znači tek godina i mjesec dana prošlo
Pa protiv njega od 2018 se vodi postupak, samo sto je sad postalo pravosnazno, dakle ni to nije mogao da dostavi
postalo pravosnazno, znaci ne vodi se vise...zakljuceno...da jos nije donesena presuda, onda bi se vodio krivicni postupak i ne bi mogao dobiti to uvjerenje ali bi mogao dobiti o nekaznjavanju jer - nema presude, nema kaznjavanja...
Zapravo je, ako sam dobro zapamtio, to uvjerenje da se ne vodi krivični postupak i da nije izrečena pravosnažna presuda.
Gospodin Alihodžić je u proteklom periodu, u okviru poslova i zadataka obavljao i poslove koji se tiču vanškolskih aktivnosti (ekskurzije, škola skijanja i sl.) a nije zabilježena ni naznaka bilo kakvog ponašanja spram učenika škole koja bi se mogla kvalificirati ponašanjem koje Vi opisujete – navode iz Škole.