Ama što je najgore i nemaju argumenata, već lupaju k’o Maksim po diviziji. Samo da ispune normujazzer wrote: ↑15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.
Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...
Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.
A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.
Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#67751 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67753 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.
Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.
Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.
Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#67754 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znaci li to da su ove manje stranke samo zbog toga male jer nisu bile u prilici za ukrasti. To bi trebalo da znaci da ce uspostavom nove vlasti stranacko clanstvo Osmorke krenuti rasti a clanstvo SDA opadati. Sacekat ce mo.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#67755 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
sva ova kuknjava je ustvari najviše pripremanje terena da za sve što se dobro odradi, da se obezvrijedi.jazzer wrote: ↑15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.
Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...
Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.
A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.
Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
niko nije lud da očekuje nešto posebno od Milorada ili Čovića, ali narod ne interesuje nikakav napredak ako neće sad i odmah i ako nije kako je on namislio.
pogledati samo cirkus sa porodiljskim naknadama, gdje je izgleda bilo bolje da se ništa nije ni dalo, jer njegov mozak ne može da dokuči da će dobiti istu cifru po dva osnova.
i da nije ok dobiti naknadu, i ušutiti se da primaš i punu platu.
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67758 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne znam.Chmoljo wrote: ↑15/12/2022 19:05sva ova kuknjava je ustvari najviše pripremanje terena da za sve što se dobro odradi, da se obezvrijedi.jazzer wrote: ↑15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.
Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...
Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.
A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.
Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
niko nije lud da očekuje nešto posebno od Milorada ili Čovića, ali narod ne interesuje nikakav napredak ako neće sad i odmah i ako nije kako je on namislio.
pogledati samo cirkus sa porodiljskim naknadama, gdje je izgleda bilo bolje da se ništa nije ni dalo, jer njegov mozak ne može da dokuči da će dobiti istu cifru po dva osnova.
i da nije ok dobiti naknadu, i ušutiti se da primaš i punu platu.
Jednostavno ne vjerujem da su u ovom ambijentu namjere nove vlasti sa "naše" strane istinite.
-
meridiyan
- Posts: 3617
- Joined: 08/10/2020 13:50
#67759 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I recite da nije obostrana ljubav!
- relativno84
- Posts: 15615
- Joined: 26/10/2012 16:49
- Location: mahala
#67760 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A to bosnju komsije ubijale jer nije volio pivo, koliko jadiluka u par redova na kraju. Sve prije toga nije sporno iz tvog ugla posmatranja ali jednostavno to je jace od vas, jebes pricu o politici ako ne grebes po ranama.jazzer wrote: ↑15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.
Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...
Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.
A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.
Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
Jadno 1/1.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#67761 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa normalno da ce se prihvatiti volja vecine. Sitnica oko DN Federacije ce se vec nekako rijesiti. Problem je sto se ovdje u iduce 4 godine nece moci nista napisati u vezi Osmorke a da ne budes popljuvan i izvrijedjan ako ti miljenje odudara od principa "svete krave".sehohari wrote: ↑15/12/2022 19:03 Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.
Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.
Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#67762 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
plavi_E wrote: ↑15/12/2022 19:11Pa normalno da ce se prihvatiti volja vecine. Sitnica oko DN Federacije ce se vec nekako rijesiti. Problem je sto se ovdje u iduce 4 godine nece moci nista napisati u vezi Osmorke a da ne budes popljuvan i izvrijedjan ako ti miljenje odudara od principa "svete krave".sehohari wrote: ↑15/12/2022 19:03 Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.
Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.
Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#67763 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
nije tačno, mi molimo i nećemo i jebenam se samo da dobijemo izbornu jedinicu.
mislim, ovako izgledamo kad se izvana gledamo. koliko god Milorad bio kriminalac, krkan, provokator, raspirivač mržnje, legalno&legitimno je bio član predsjedništva i kao takav išao u bijeli svijet.
pitanje je šta se može u takvoj situaciji uraditi. blokiranje, lažni patriotizam i hapanje, sve u multitaskingu, zasad nije dalo nikakve rezultate. ostaje se da se vidi šta će se dalje desiti.
ako neko misli da bi bilo više države sa SDA, podsjetiću da je iste bilo puno više prije 20-ak godina.
a ovi neki odvratni komentari gdje se u ovome svemu povlači genocid i masovne grobnice samo održavaju stanje uma onih koji "brane" svoje stavove. na tim kostima se isprofilisala cijela jedna kriminalna elita, i ako bude trebalo, založiće svaku tu košćicu za nove 4 godine.
svi mi to znamo.
ali se pravimo blesavi.
a što se osmorke tiče, prvo veliko proklizavanje za mene je Nikšić za premijera.
dalje ćemo pratiti...
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67765 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro, dom naroda i to, ali većina naroda očito podržava ovu novu vlast. Možemo ja i ti pisati šta hoćemo, ali to je jednostavno tako.plavi_E wrote: ↑15/12/2022 19:11Pa normalno da ce se prihvatiti volja vecine. Sitnica oko DN Federacije ce se vec nekako rijesiti. Problem je sto se ovdje u iduce 4 godine nece moci nista napisati u vezi Osmorke a da ne budes popljuvan i izvrijedjan ako ti miljenje odudara od principa "svete krave".sehohari wrote: ↑15/12/2022 19:03 Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.
Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.
Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
Vidiš da i dugogodišnji članovi - "komunjare", a i oni koji ipak imaju malo realnija mišljenja - u biti podržavaju ovu vlast, ali i njihov dosadašnji pristup.
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67766 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa tako nekako.
Šta, dobiješ par miliona i odeš.
Previše izdajnika je ova država vidjela da ne bi vjerovao u tu mogućnost.
Imaš je, imaš je. Ima je i neki povratnik u Podrinju, ali svi znamo gdje je razlika.
Last edited by PreWiBa on 15/12/2022 19:16, edited 1 time in total.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#67767 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zahvali Ramiću i Ramićima, jer su genocid sveli na ovo. petparačko dnenovpolitičko lokalno prepucavanje.relativno84 wrote: ↑15/12/2022 19:10A to bosnju komsije ubijale jer nije volio pivo, koliko jadiluka u par redova na kraju. Sve prije toga nije sporno iz tvog ugla posmatranja ali jednostavno to je jace od vas, jebes pricu o politici ako ne grebes po ranama.jazzer wrote: ↑15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.
Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...
Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.
A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.
Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
Jadno 1/1.
-
swanfilter
- Posts: 10811
- Joined: 06/06/2008 18:52
#67768 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sta ja vidim, bice posla za sudove sa apelacijama u narednom periodu ...
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#67769 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67772 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa rekao sam, mi želimo da nama EU dođe, a još po prilici očekujemo da se oni nama moraju prilagođavati (nema NATO-a).Chmoljo wrote: ↑15/12/2022 19:13nije tačno, mi molimo i nećemo i jebenam se samo da dobijemo izbornu jedinicu.
mislim, ovako izgledamo kad se izvana gledamo. koliko god Milorad bio kriminalac, krkan, provokator, raspirivač mržnje, legalno&legitimno je bio član predsjedništva i kao takav išao u bijeli svijet.
pitanje je šta se može u takvoj situaciji uraditi. blokiranje, lažni patriotizam i hapanje, sve u multitaskingu, zasad nije dalo nikakve rezultate. ostaje se da se vidi šta će se dalje desiti.
ako neko misli da bi bilo više države sa SDA, podsjetiću da je iste bilo puno više prije 20-ak godina.
a ovi neki odvratni komentari gdje se u ovome svemu povlači genocid i masovne grobnice samo održavaju stanje uma onih koji "brane" svoje stavove. na tim kostima se isprofilisala cijela jedna kriminalna elita, i ako bude trebalo, založiće svaku tu košćicu za nove 4 godine.
svi mi to znamo.
ali se pravimo blesavi.
a što se osmorke tiče, prvo veliko proklizavanje za mene je Nikšić za premijera.
dalje ćemo pratiti...
Švedska, Finska, Austrija, tu važi: Poklonu se ne gleda u zube.
Mi smo u toj situaciji za EU samo balast, i to još umišljeni balast.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#67774 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa ja, najbolje je čekati...
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
