Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#67751 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

jazzer wrote: 15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.

Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...

Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.

A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.

Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
Ama što je najgore i nemaju argumenata, već lupaju k’o Maksim po diviziji. Samo da ispune normu :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67752 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 15/12/2022 18:59
Chmoljo wrote: 15/12/2022 18:58

švedska i finska.

doduše, to su dvije grozomorne države iz kojih svi bježe.
To su drzave gdje Brisel moli da udju, a ne obrnuto.
a mi molimo, ali nam ne daju?

ili?
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67753 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.

Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.

Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67754 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Znaci li to da su ove manje stranke samo zbog toga male jer nisu bile u prilici za ukrasti. To bi trebalo da znaci da ce uspostavom nove vlasti stranacko clanstvo Osmorke krenuti rasti a clanstvo SDA opadati. Sacekat ce mo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67755 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

jazzer wrote: 15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.

Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...

Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.

A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.

Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
sva ova kuknjava je ustvari najviše pripremanje terena da za sve što se dobro odradi, da se obezvrijedi.

niko nije lud da očekuje nešto posebno od Milorada ili Čovića, ali narod ne interesuje nikakav napredak ako neće sad i odmah i ako nije kako je on namislio.

pogledati samo cirkus sa porodiljskim naknadama, gdje je izgleda bilo bolje da se ništa nije ni dalo, jer njegov mozak ne može da dokuči da će dobiti istu cifru po dva osnova.

i da nije ok dobiti naknadu, i ušutiti se da primaš i punu platu.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67756 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Chmoljo wrote: 15/12/2022 19:00
sehohari wrote: 15/12/2022 18:59

To su drzave gdje Brisel moli da udju, a ne obrnuto.
a mi molimo, ali nam ne daju?

ili?
Pa ne molimo.
Na zadnjom mjestu u svemu, a mislimo da imamo pravo biti posebni...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67757 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

plavi_E wrote: 15/12/2022 19:04 Znaci li to da su ove manje stranke samo zbog toga male jer nisu bile u prilici za ukrasti. To bi trebalo da znaci da ce uspostavom nove vlasti stranacko clanstvo Osmorke krenuti rasti a clanstvo SDA opadati. Sacekat ce mo.
a dotad, pravopis bosanskog u ruke.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67758 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Chmoljo wrote: 15/12/2022 19:05
jazzer wrote: 15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.

Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...

Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.

A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.

Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
sva ova kuknjava je ustvari najviše pripremanje terena da za sve što se dobro odradi, da se obezvrijedi.

niko nije lud da očekuje nešto posebno od Milorada ili Čovića, ali narod ne interesuje nikakav napredak ako neće sad i odmah i ako nije kako je on namislio.

pogledati samo cirkus sa porodiljskim naknadama, gdje je izgleda bilo bolje da se ništa nije ni dalo, jer njegov mozak ne može da dokuči da će dobiti istu cifru po dva osnova.

i da nije ok dobiti naknadu, i ušutiti se da primaš i punu platu.
Ne znam.
Jednostavno ne vjerujem da su u ovom ambijentu namjere nove vlasti sa "naše" strane istinite.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#67759 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

I recite da nije obostrana ljubav!

User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#67760 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by relativno84 »

jazzer wrote: 15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.

Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...

Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.

A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.

Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
A to bosnju komsije ubijale jer nije volio pivo, koliko jadiluka u par redova na kraju. Sve prije toga nije sporno iz tvog ugla posmatranja ali jednostavno to je jace od vas, jebes pricu o politici ako ne grebes po ranama.
Jadno 1/1.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67761 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

sehohari wrote: 15/12/2022 19:03 Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.

Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.

Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
Pa normalno da ce se prihvatiti volja vecine. Sitnica oko DN Federacije ce se vec nekako rijesiti. Problem je sto se ovdje u iduce 4 godine nece moci nista napisati u vezi Osmorke a da ne budes popljuvan i izvrijedjan ako ti miljenje odudara od principa "svete krave".
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#67762 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

plavi_E wrote: 15/12/2022 19:11
sehohari wrote: 15/12/2022 19:03 Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.

Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.

Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
Pa normalno da ce se prihvatiti volja vecine. Sitnica oko DN Federacije ce se vec nekako rijesiti. Problem je sto se ovdje u iduce 4 godine nece moci nista napisati u vezi Osmorke a da ne budes popljuvan i izvrijedjan ako ti miljenje odudara od principa "svete krave".
:thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67763 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 15/12/2022 19:05
Chmoljo wrote: 15/12/2022 19:00

a mi molimo, ali nam ne daju?

ili?
Pa ne molimo.
Na zadnjom mjestu u svemu, a mislimo da imamo pravo biti posebni...
nije tačno, mi molimo i nećemo i jebenam se samo da dobijemo izbornu jedinicu.

mislim, ovako izgledamo kad se izvana gledamo. koliko god Milorad bio kriminalac, krkan, provokator, raspirivač mržnje, legalno&legitimno je bio član predsjedništva i kao takav išao u bijeli svijet.

pitanje je šta se može u takvoj situaciji uraditi. blokiranje, lažni patriotizam i hapanje, sve u multitaskingu, zasad nije dalo nikakve rezultate. ostaje se da se vidi šta će se dalje desiti.

ako neko misli da bi bilo više države sa SDA, podsjetiću da je iste bilo puno više prije 20-ak godina.

a ovi neki odvratni komentari gdje se u ovome svemu povlači genocid i masovne grobnice samo održavaju stanje uma onih koji "brane" svoje stavove. na tim kostima se isprofilisala cijela jedna kriminalna elita, i ako bude trebalo, založiće svaku tu košćicu za nove 4 godine.

svi mi to znamo.

ali se pravimo blesavi.

a što se osmorke tiče, prvo veliko proklizavanje za mene je Nikšić za premijera.

dalje ćemo pratiti...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67764 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 15/12/2022 19:06

Ne znam.
Jednostavno ne vjerujem da su u ovom ambijentu namjere nove vlasti sa "naše" strane istinite.
dobro, šta će forto, neka, dino i ekipa kad izdaju? pobjeći u tursku? tražiti azil?

hoće prodati državu? jer, zaboga, nije prodata... imamo je...
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67765 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

plavi_E wrote: 15/12/2022 19:11
sehohari wrote: 15/12/2022 19:03 Koliko vidim, vecina podrzava ovu koaliciju.

Naravno, ima botova, ali u biti, to je to. Samo manjina vidi u potpisivanju izbornog zakona i tkd. problem.
U takvom slucaju, bolje je prihvatiti volju vecine i gotovo.

Jednostavno nemamo jak nacionalni sentiment kao ostali narodi u okruzenju, vecina gleda uspjesnu politiku prvenstveno kroz materijalne stvari. Mozda to konacno i objasnjava slabu nacionalnu poziciju ovog naroda u odnosu na ostale.
Pa normalno da ce se prihvatiti volja vecine. Sitnica oko DN Federacije ce se vec nekako rijesiti. Problem je sto se ovdje u iduce 4 godine nece moci nista napisati u vezi Osmorke a da ne budes popljuvan i izvrijedjan ako ti miljenje odudara od principa "svete krave".
Dobro, dom naroda i to, ali većina naroda očito podržava ovu novu vlast. Možemo ja i ti pisati šta hoćemo, ali to je jednostavno tako.

Vidiš da i dugogodišnji članovi - "komunjare", a i oni koji ipak imaju malo realnija mišljenja - u biti podržavaju ovu vlast, ali i njihov dosadašnji pristup.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67766 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Chmoljo wrote: 15/12/2022 19:15
sehohari wrote: 15/12/2022 19:06

Ne znam.
Jednostavno ne vjerujem da su u ovom ambijentu namjere nove vlasti sa "naše" strane istinite.
dobro, šta će forto, neka, dino i ekipa kad izdaju? pobjeći u tursku? tražiti azil?

hoće prodati državu? jer, zaboga, nije prodata... imamo je...
Pa tako nekako.
Šta, dobiješ par miliona i odeš.

Previše izdajnika je ova država vidjela da ne bi vjerovao u tu mogućnost.

Imaš je, imaš je. Ima je i neki povratnik u Podrinju, ali svi znamo gdje je razlika.
Last edited by PreWiBa on 15/12/2022 19:16, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67767 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

relativno84 wrote: 15/12/2022 19:10
jazzer wrote: 15/12/2022 18:47 20 godina pišam po SDA u svakoj prilici u kojoj su bili spomenuti i sada, kada ih neće biti u vlasti, ne pišam toliko po forumu koliko kuka nekolicina forumaša koji skupa imaju godinu dana staza na forumu.

Uživanje je čitati ih, uživanje pratiti njihove argumente zašto osmorka ne valja a SDA valja, zašto će osmorka srušiti državu a SDA od nje napravila Švicarsku...

Pokušavam,makar na trenutak, ući u njihovu glavu i pokušati shvatiti kakav je to poriv za ovakvo pisanje. Sta dobijaju time što se, makar krijući iza nika, ovoliko eksponiraju u branjenju neodbranjivog. Ne mislim da je to sendvič ili radno mjesto, ima tu nešto puno više.

A najjači su mi ovi "realni* kojima su svi isti. Ali bi po takvima ipak najbolje bilo da SDA ostane na vlasti iako su svi isti.

Sada odoh po pivu (nadam se da zbog moje ljubavi prema pivi Bosnjaci neće doživjeti još jedan genocid) pa da ostatku večeri uzivam u kmecamju navedenih.
A to bosnju komsije ubijale jer nije volio pivo, koliko jadiluka u par redova na kraju. Sve prije toga nije sporno iz tvog ugla posmatranja ali jednostavno to je jace od vas, jebes pricu o politici ako ne grebes po ranama.
Jadno 1/1.
zahvali Ramiću i Ramićima, jer su genocid sveli na ovo. petparačko dnenovpolitičko lokalno prepucavanje.
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#67768 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by swanfilter »

Sta ja vidim, bice posla za sudove sa apelacijama u narednom periodu ...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67769 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 15/12/2022 19:16
Chmoljo wrote: 15/12/2022 19:15

dobro, šta će forto, neka, dino i ekipa kad izdaju? pobjeći u tursku? tražiti azil?

hoće prodati državu? jer, zaboga, nije prodata... imamo je...
Pa tako nekako.
Šta, dobiješ par miliona i odeš.

Previše izdajnika je ova država vidjela da ne bi vjerovao u tu mogućnost.
i ti stvarno vjeruješ u to? da su napravili zavjerenički pakt? :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67770 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 15/12/2022 19:16

Imaš je, imaš je. Ima je i neki povratnik u Podrinju, ali svi znamo gdje je razlika.
bilo je. dok se nije skontalo da je bolje glas u federaciji, nego u RSu.

sada, bi u NATO, ali ti nešto ne da... šta li bože...
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#67771 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

:bih: :bih: :bih:

User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67772 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Chmoljo wrote: 15/12/2022 19:13
sehohari wrote: 15/12/2022 19:05

Pa ne molimo.
Na zadnjom mjestu u svemu, a mislimo da imamo pravo biti posebni...
nije tačno, mi molimo i nećemo i jebenam se samo da dobijemo izbornu jedinicu.

mislim, ovako izgledamo kad se izvana gledamo. koliko god Milorad bio kriminalac, krkan, provokator, raspirivač mržnje, legalno&legitimno je bio član predsjedništva i kao takav išao u bijeli svijet.

pitanje je šta se može u takvoj situaciji uraditi. blokiranje, lažni patriotizam i hapanje, sve u multitaskingu, zasad nije dalo nikakve rezultate. ostaje se da se vidi šta će se dalje desiti.

ako neko misli da bi bilo više države sa SDA, podsjetiću da je iste bilo puno više prije 20-ak godina.

a ovi neki odvratni komentari gdje se u ovome svemu povlači genocid i masovne grobnice samo održavaju stanje uma onih koji "brane" svoje stavove. na tim kostima se isprofilisala cijela jedna kriminalna elita, i ako bude trebalo, založiće svaku tu košćicu za nove 4 godine.

svi mi to znamo.

ali se pravimo blesavi.

a što se osmorke tiče, prvo veliko proklizavanje za mene je Nikšić za premijera.

dalje ćemo pratiti...
Pa rekao sam, mi želimo da nama EU dođe, a još po prilici očekujemo da se oni nama moraju prilagođavati (nema NATO-a).

Švedska, Finska, Austrija, tu važi: Poklonu se ne gleda u zube.
Mi smo u toj situaciji za EU samo balast, i to još umišljeni balast.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67773 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

meridiyan wrote: 15/12/2022 19:09
Spoiler
Show
I recite da nije obostrana ljubav!

Zagrebacki pijacar je tacno izracunao koliko mu treba da ne bankrotira.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67774 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

sehohari wrote: 15/12/2022 19:19
Pa rekao sam, mi želimo da nama EU dođe, a još po prilici očekujemo da se oni nama moraju prilagođavati (nema NATO-a).

Švedska, Finska, Austrija, tu važi: Poklonu se ne gleda u zube.
Mi smo u toj situaciji za EU samo balast, i to još umišljeni balast.
pa ja, najbolje je čekati... :D
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67775 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Str0nz wrote: 15/12/2022 19:18 :bih: :bih: :bih:

Onaj se brine lafo sto je Wagner u BG eto bice sad i u Sarajevu
Locked