Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44451 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja ne znam zašto niko u BiH ne Iskoristi tu priliku, tj. zašto već nije.
Kud ćeš bolju kombinaciju od jeftine radne snage i potkupljive birokratije i inspekcija. Ljepota.
Je l’ moguće da političari samo svojim izjavama otjeraše svaku iole ozbiljnu investiciju…
Kud ćeš bolju kombinaciju od jeftine radne snage i potkupljive birokratije i inspekcija. Ljepota.
Je l’ moguće da političari samo svojim izjavama otjeraše svaku iole ozbiljnu investiciju…
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#44453 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamolio bi mehanicera za pomoc. Passat 7, 2.0 cffb motor prvi vlasnik 107000km. Na leru pri naglom pipkanju gasa i odpustanju auto se malo zaljulja, malo ali primjetno. Sve do sada bilo u savrsenom stanju pa bi i ovo da rijesim. Kod jedbog mehanicara bez da je gledao detaljno kaze zamajac. Auto polazi i bez gasa bez ikakvih vibracija, kada se gasi bukvalno nikakav trzaj nikakav udar i slicno...
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44454 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako se to može svrstati u investicije...u BiH, koliko vidim, cvjeta outsourcing.
Pogotovu onaj u IT sektoru.
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#44455 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
Ili neko drugi u SA i okolici
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#44457 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar oni rade jos? Prije gasproma 100m?
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#44458 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44460 Re: Pitamo Mehanicare ?
samk benzinske koliko znam, kad spomenes piezoelektricne samo ti spuste slusalicu 
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#44461 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na ovome, ali ne treba ciscenje dizni
Problemčić je na cijevi VP i holenderu
Problemčić je na cijevi VP i holenderu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44463 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam 2017 u januaru kupio fiamm u vespromu, ono kad je bio onaj žestoki minus nekoliko dana. Evo ga i danas, bez problema funkcioniše...kabal1337 wrote: ↑12/12/2022 16:22 Ma i ja sam imao toplu 5-6 godina bila na 2.0 dizelu, nikad zastucala nije( vozilo uvijek garazirano). Najvjerovatnije da cu se odluciti za Fiamm ili Bosch, citao sam o onome Turskom Mutlu- izgleda da je bio prije kvalitetniji.
To za gorivo, ja bi skinuo klemu (- minus) da se sve resetuje. Mislim nemoguce je da ti je range 3000 km, pa nije upaljac.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44464 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda je neki nosač motora to bas da je zamajac na novom moro bi biti totalni kloc sa vozanjem da ga upropastissarajevowintwr wrote: ↑12/12/2022 19:31 Zamolio bi mehanicera za pomoc. Passat 7, 2.0 cffb motor prvi vlasnik 107000km. Na leru pri naglom pipkanju gasa i odpustanju auto se malo zaljulja, malo ali primjetno. Sve do sada bilo u savrsenom stanju pa bi i ovo da rijesim. Kod jedbog mehanicara bez da je gledao detaljno kaze zamajac. Auto polazi i bez gasa bez ikakvih vibracija, kada se gasi bukvalno nikakav trzaj nikakav udar i slicno...
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#44465 Re: Pitamo Mehanicare ?
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#44466 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pokusat cu ali koliko znam radi samo kamionski programElRe wrote: ↑13/12/2022 05:36JasminM u Briješću.
https://www.fokus.ba/fokustv/prvi-bosch ... vu/751032/
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44467 Re: Pitamo Mehanicare ?
E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.
Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.
Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranu
kad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.
Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.
Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.
Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranu
I 2 sekunde kasnije auto upali.
Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44468 Re: Pitamo Mehanicare ?
Struja sporije putuje hladnim zicama
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#44469 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu premium žice
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44471 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naprotiv, struja brže putuje hladnim žicama
Što hladniji provodnik, to manji specifični električni otpor.
Al' ovo kod njega može biti samo da nisu grijači odradili svoj posao do kraja, iako ne znam da kad je ključ u pitanju ima tog čekanja. Ok kad je dugme, onda svakako ima pauza na hladnim jutrima, dok grijači ne odrade.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma znam, zezam se
i ja sam malo tehnicke struke, doduse srednjoskolske
to kasnjenje se desi na crafteru u firmi ako ga ugasis i brzo hoces upalit. Ne odmah dok je ugasen nego tipa poslije 5 sek okrenes kljuc, saceka 2-3 sek i onda zavergla
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#44473 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uoravo to, na Meganu 2 mom starom, tokom ljeta pali ga cim pipnes dugme, zima, pritisnes dugme, nakon 3 sekunde paliEFD22 wrote: ↑13/12/2022 10:19Naprotiv, struja brže putuje hladnim žicama![]()
Što hladniji provodnik, to manji specifični električni otpor.
Al' ovo kod njega može biti samo da nisu grijači odradili svoj posao do kraja, iako ne znam da kad je ključ u pitanju ima tog čekanja. Ok kad je dugme, onda svakako ima pauza na hladnim jutrima, dok grijači ne odrade.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44475 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
Nije bilo -15 vani vec -1..

