Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja ne znam zašto niko u BiH ne Iskoristi tu priliku, tj. zašto već nije.

Kud ćeš bolju kombinaciju od jeftine radne snage i potkupljive birokratije i inspekcija. Ljepota.

Je l’ moguće da političari samo svojim izjavama otjeraše svaku iole ozbiljnu investiciju…
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#44452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Previse kamatara
sarajevowintwr
Posts: 222
Joined: 18/06/2011 09:22

#44453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajevowintwr »

Zamolio bi mehanicera za pomoc. Passat 7, 2.0 cffb motor prvi vlasnik 107000km. Na leru pri naglom pipkanju gasa i odpustanju auto se malo zaljulja, malo ali primjetno. Sve do sada bilo u savrsenom stanju pa bi i ovo da rijesim. Kod jedbog mehanicara bez da je gledao detaljno kaze zamajac. Auto polazi i bez gasa bez ikakvih vibracija, kada se gasi bukvalno nikakav trzaj nikakav udar i slicno...
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

EFD22 wrote: 12/12/2022 19:02 Ja ne znam zašto niko u BiH ne Iskoristi tu priliku, tj. zašto već nije.

Kud ćeš bolju kombinaciju od jeftine radne snage i potkupljive birokratije i inspekcija. Ljepota.

Je l’ moguće da političari samo svojim izjavama otjeraše svaku iole ozbiljnu investiciju…
Ako se to može svrstati u investicije...u BiH, koliko vidim, cvjeta outsourcing.
Pogotovu onaj u IT sektoru.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#44456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

mk ultra wrote: 12/12/2022 22:28 Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
imas i u Rajlovcu Servis AB
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

shandrprcSA wrote: 12/12/2022 22:32
mk ultra wrote: 12/12/2022 22:28 Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
imas i u Rajlovcu Servis AB
Zar oni rade jos? Prije gasproma 100m?
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#44458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

mk ultra wrote: 12/12/2022 22:34
shandrprcSA wrote: 12/12/2022 22:32

imas i u Rajlovcu Servis AB
Zar oni rade jos? Prije gasproma 100m?
rade :D ne obaziri se na crvena slova :D

Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

samk benzinske koliko znam, kad spomenes piezoelektricne samo ti spuste slusalicu :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Hvala na ovome, ali ne treba ciscenje dizni
Problemčić je na cijevi VP i holenderu :skoljka:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

mk ultra wrote: 12/12/2022 23:19 Hvala na ovome, ali ne treba ciscenje dizni
Problemčić je na cijevi VP i holenderu :skoljka:
ovlasteni
User avatar
konektovan
Posts: 51481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 12/12/2022 16:22 Ma i ja sam imao toplu 5-6 godina bila na 2.0 dizelu, nikad zastucala nije( vozilo uvijek garazirano). Najvjerovatnije da cu se odluciti za Fiamm ili Bosch, citao sam o onome Turskom Mutlu- izgleda da je bio prije kvalitetniji.

To za gorivo, ja bi skinuo klemu (- minus) da se sve resetuje. Mislim nemoguce je da ti je range 3000 km, pa nije upaljac.
Ja sam 2017 u januaru kupio fiamm u vespromu, ono kad je bio onaj žestoki minus nekoliko dana. Evo ga i danas, bez problema funkcioniše...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

sarajevowintwr wrote: 12/12/2022 19:31 Zamolio bi mehanicera za pomoc. Passat 7, 2.0 cffb motor prvi vlasnik 107000km. Na leru pri naglom pipkanju gasa i odpustanju auto se malo zaljulja, malo ali primjetno. Sve do sada bilo u savrsenom stanju pa bi i ovo da rijesim. Kod jedbog mehanicara bez da je gledao detaljno kaze zamajac. Auto polazi i bez gasa bez ikakvih vibracija, kada se gasi bukvalno nikakav trzaj nikakav udar i slicno...
Mozda je neki nosač motora to bas da je zamajac na novom moro bi biti totalni kloc sa vozanjem da ga upropastis
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#44465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

mk ultra wrote: 12/12/2022 22:28 Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
JasminM u Briješću.
https://www.fokus.ba/fokustv/prvi-bosch ... vu/751032/
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

ElRe wrote: 13/12/2022 05:36
mk ultra wrote: 12/12/2022 22:28 Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
JasminM u Briješću.
https://www.fokus.ba/fokustv/prvi-bosch ... vu/751032/
Pokusat cu ali koliko znam radi samo kamionski program
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.

Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.

Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranu :mrgreen: kad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.

Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Struja sporije putuje hladnim zicama
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Nisu premium žice
Peryton_
Posts: 1242
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#44470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Peryton_ »

:skoljka:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 13/12/2022 10:14 Struja sporije putuje hladnim zicama
Naprotiv, struja brže putuje hladnim žicama :mrgreen:

Što hladniji provodnik, to manji specifični električni otpor.

Al' ovo kod njega može biti samo da nisu grijači odradili svoj posao do kraja, iako ne znam da kad je ključ u pitanju ima tog čekanja. Ok kad je dugme, onda svakako ima pauza na hladnim jutrima, dok grijači ne odrade.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma znam, zezam se :D i ja sam malo tehnicke struke, doduse srednjoskolske :lol: to kasnjenje se desi na crafteru u firmi ako ga ugasis i brzo hoces upalit. Ne odmah dok je ugasen nego tipa poslije 5 sek okrenes kljuc, saceka 2-3 sek i onda zavergla
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

EFD22 wrote: 13/12/2022 10:19
Throttle wrote: 13/12/2022 10:14 Struja sporije putuje hladnim zicama
Naprotiv, struja brže putuje hladnim žicama :mrgreen:

Što hladniji provodnik, to manji specifični električni otpor.

Al' ovo kod njega može biti samo da nisu grijači odradili svoj posao do kraja, iako ne znam da kad je ključ u pitanju ima tog čekanja. Ok kad je dugme, onda svakako ima pauza na hladnim jutrima, dok grijači ne odrade.
Uoravo to, na Meganu 2 mom starom, tokom ljeta pali ga cim pipnes dugme, zima, pritisnes dugme, nakon 3 sekunde pali
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

mk ultra wrote: 12/12/2022 22:28 Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
Dizne su radili u servisu Jasmin M, firma iz Zepca a u Sarajevu su kod Gasprom pumpe bili Brijesce-Bacici.
To je Volvo i Bosch servis.
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
Post Reply