SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#62476 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne pravim pauze jer ne volim to raditi, kao sto vozim brze jer mi je cejf, ne sto mi se negdje zuri, uz izuzetke kad mi se negdje stvarno zuri.
Kad idem negdje duze svakako moram stati da odem u wc, naspem gorivo, eventualno jedem, s tim sto najcesce pojedem sendvic dok vozim, ne pijem kafu pa nemam obicaj sjedenja i ispijanja kafe.
Ako idem sa nekim onda mogu stati zbog drugih, ali licno najvise volim sa sto manje stajanja, uzivam u voznji i svako pravljenje pauze mi je bespotrebno i dosadno.
Kad idem negdje duze svakako moram stati da odem u wc, naspem gorivo, eventualno jedem, s tim sto najcesce pojedem sendvic dok vozim, ne pijem kafu pa nemam obicaj sjedenja i ispijanja kafe.
Ako idem sa nekim onda mogu stati zbog drugih, ali licno najvise volim sa sto manje stajanja, uzivam u voznji i svako pravljenje pauze mi je bespotrebno i dosadno.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#62477 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mislim da je to hvatanje sna od par sekundi pravo opasno u voznji, nikad ne znas hoce li te prenijeti na duze ili se u tih par sekundi desiti neka nepredvidjena situacija.mali_balon wrote: ↑12/12/2022 05:33 Cuj stanu pa odmaraju, ja ne stajem, fatam sna pp 2 3 sekunde dok vozim i to se nabere na nekih 30min i sve bude ok dodjem ko nov, odmoran
Mene uglavnom adrenalin drzi i rijetko mi se spava, osim kad naletim na kolonu koja gusla...
- muha_sa
- Posts: 140476
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#62478 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Zajebaje se mali_balonAteista wrote: ↑12/12/2022 09:26Mislim da je to hvatanje sna od par sekundi pravo opasno u voznji, nikad ne znas hoce li te prenijeti na duze ili se u tih par sekundi desiti neka nepredvidjena situacija.mali_balon wrote: ↑12/12/2022 05:33 Cuj stanu pa odmaraju, ja ne stajem, fatam sna pp 2 3 sekunde dok vozim i to se nabere na nekih 30min i sve bude ok dodjem ko nov, odmoran
Mene uglavnom adrenalin drzi i rijetko mi se spava, osim kad naletim na kolonu koja gusla...
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#62479 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#62480 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- muha_sa
- Posts: 140476
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#62481 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sad vijest na TVSA--udaren pješak na pješackom prelazu kod rtv doma--žena je u pitanju
- muha_sa
- Posts: 140476
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#62483 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Uzas..
Medjutim generalno nisam mogao da se odlucim jesu li pjesaci ili
vozaci gori ucesnici saobracja...na kraju sam zakljucio da su biciklisri najgori..ne znam sta je oveje bilo mozda lik nije kriv, al toliko siutacija sam imo da kad vidim biciklistu dodj mi da ospsujem
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#62484 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- muha_sa
- Posts: 140476
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#62485 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nevezano za ovaj slucajSpit_fire wrote: ↑12/12/2022 10:24Uzas..
Medjutim generalno nisam mogao da se odlucim jesu li pjesaci ili
vozaci gori ucesnici saobracja...na kraju sam zakljucio da su biciklisri najgori..ne znam sta je oveje bilo mozda lik nije kriv, al toliko siutacija sam imo da kad vidim biciklistu dodj mi da ospsujem
Biciklisti se ufurali do bola--cast izuzecima. licno iskustvo--šetam obalom od Cvile do Otoke sa unukom..djete malo nagazi na biciklisticku stazu ono zvoni i nešto ko gledat
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#62486 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma hajd to, prosle godine idem nedje izmedju jabalmice i konjica izlazim iz krivine kad njih trojica po sred trake..sta da sammuha_sa wrote: ↑12/12/2022 10:31Nevezano za ovaj slucajSpit_fire wrote: ↑12/12/2022 10:24
Uzas..
Medjutim generalno nisam mogao da se odlucim jesu li pjesaci ili
vozaci gori ucesnici saobracja...na kraju sam zakljucio da su biciklisri najgori..ne znam sta je oveje bilo mozda lik nije kriv, al toliko siutacija sam imo da kad vidim biciklistu dodj mi da ospsujem![]()
Biciklisti se ufurali do bola--cast izuzecima. licno iskustvo--šetam obalom od Cvile do Otoke sa unukom..djete malo nagazi na biciklisticku stazu ono zvoni i nešto ko gledateto, povrijedio mu stazu svojim nestašnim nonama
![]()
brze naletio? Pokupio bi ih ko cunjeve u kuglanju...
U gradu posebna prica..voze ko da imaju 9 zivota..
-
kleja
- Posts: 541
- Joined: 08/03/2022 13:25
#62487 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
a zinu kad ih policija zaustavi da voze u pogrešnom smjeru tom istom stazom.muha_sa wrote: ↑12/12/2022 10:31Nevezano za ovaj slucajSpit_fire wrote: ↑12/12/2022 10:24
Uzas..
Medjutim generalno nisam mogao da se odlucim jesu li pjesaci ili
vozaci gori ucesnici saobracja...na kraju sam zakljucio da su biciklisri najgori..ne znam sta je oveje bilo mozda lik nije kriv, al toliko siutacija sam imo da kad vidim biciklistu dodj mi da ospsujem![]()
Biciklisti se ufurali do bola--cast izuzecima. licno iskustvo--šetam obalom od Cvile do Otoke sa unukom..djete malo nagazi na biciklisticku stazu ono zvoni i nešto ko gledateto, povrijedio mu stazu svojim nestašnim nonama
![]()
I nemogu da skontam mentalni sklop bicikliste kad voze saobračajnicom al u kontra smjeru. Ide lik na tebe hladno i čudi se što mu sviraš i skidaš sve od do.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#62488 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mene neki dan ispred opštine Centar sa leđa zakači nekakav debil sa kačketom, fino me opali po lijevoj ruci i samo nastavi.
Ja u prvi mah nisam ni skontao šta je bilo, ni zvonceta, ni upozorenja, ni oprostite.
Dok sam skontao on ode tamo negdje prema predsjedništvu. Da sam odmah skontao, fakat bi dobio kišobran u žice, debil.
Jel to onaj biciklista retard što se često spominje?
Ja u prvi mah nisam ni skontao šta je bilo, ni zvonceta, ni upozorenja, ni oprostite.
Dok sam skontao on ode tamo negdje prema predsjedništvu. Da sam odmah skontao, fakat bi dobio kišobran u žice, debil.
Jel to onaj biciklista retard što se često spominje?
- thekupus
- Posts: 7389
- Joined: 25/06/2011 22:38
#62489 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
jeste sigurno, on čak ispruži nogu ponekad u prolazu da udari ljudeNaslovnica wrote: ↑12/12/2022 10:47 Mene neki dan ispred opštine Centar sa leđa zakači nekakav debil sa kačketom, fino me opali po lijevoj ruci i samo nastavi.
Ja u prvi mah nisam ni skontao šta je bilo, ni zvonceta, ni upozorenja, ni oprostite.
Dok sam skontao on ode tamo negdje prema predsjedništvu. Da sam odmah skontao, fakat bi dobio kišobran u žice, debil.
Jel to onaj biciklista retard što se često spominje?
moju mamu je odgurnuo, dok sam se ja okrenuo i skontao šta se dešava, on je zbrisao
a u zadnje vrijeme ne nosi više zviždaljku, valjda mu je dosta batina
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#62490 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Upratiš ga i laktom složiš...onda se ibretiš šta bi.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#62491 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma ima svega, nista me vise ne cudi.mali_balon wrote: ↑12/12/2022 10:28Fakat, ne mogu da vjerujem da me lik ozbiljno shvatio....pa ko to radi...zar ima takvih debilcicna...sad kad malo bolje skontam svasta je moguce...
Kako ljudi voze, rekao bih da neki pola voznje prespavaju.
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#62492 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
One biciklisticke staze treba fizickom barijerom ograditi od pjesackog dijela trotoara jer divljaci voze kao da je staza autoput i kao da dijete ne moze preletiti tamo.muha_sa wrote: ↑12/12/2022 10:31Nevezano za ovaj slucajSpit_fire wrote: ↑12/12/2022 10:24
Uzas..
Medjutim generalno nisam mogao da se odlucim jesu li pjesaci ili
vozaci gori ucesnici saobracja...na kraju sam zakljucio da su biciklisri najgori..ne znam sta je oveje bilo mozda lik nije kriv, al toliko siutacija sam imo da kad vidim biciklistu dodj mi da ospsujem![]()
Biciklisti se ufurali do bola--cast izuzecima. licno iskustvo--šetam obalom od Cvile do Otoke sa unukom..djete malo nagazi na biciklisticku stazu ono zvoni i nešto ko gledateto, povrijedio mu stazu svojim nestašnim nonama
![]()
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#62493 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sto se cudite, sta cete na biciklistickoj stazi? tak je svugdje 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62494 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ovuda svaki dan idem na posao i vraćam se. Dobar dio je pokriven biciklističkom stazom, ali (kako sam ranije pisao) nerijetko biciklisti i pored prazne biciklističke staze voze cestom u polumraku, u tamnoj odjeći i bez ikakvih reflektujućih površinia. Ulična rasvjeta samo djelimično pomaže. Da stvar bude još gora, na dijelu gdje nema biciklističke staze rasvjeta je najslabija.Spit_fire wrote: ↑12/12/2022 10:24Uzas..
Medjutim generalno nisam mogao da se odlucim jesu li pjesaci ili
vozaci gori ucesnici saobracja...na kraju sam zakljucio da su biciklisri najgori..ne znam sta je oveje bilo mozda lik nije kriv, al toliko siutacija sam imo da kad vidim biciklistu dodj mi da ospsujem
Drugi problem je pridržavanje vozača ograničenja brzine. Ograničenje je u rasponu od 30 do 50, na manjem dijelu 30 (kod škole) a najvećim dijelom 50. Ali, vozači voze mnogo brže, pretiču me dok vozim 10 preko kao da stojim.
Uz to, na tu cestu nerijetko istrčavaju životinje (psi, mačke) a vjerovatno i djeca (nisam to vidio, ali ne sumnjam da se desi jer su kuće blizu ceste).
Zato ovim dijelom puta vozim maksimalno oprezno.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62495 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja sam u prvom trenutku pomislio da se šališ, ali onda kontam, ma šta mu ga ja znam, možda se i šali.mali_balon wrote: ↑12/12/2022 10:28Fakat, ne mogu da vjerujem da me lik ozbiljno shvatio....pa ko to radi...zar ima takvih debilcicna...sad kad malo bolje skontam svasta je moguce...
Ne bih se čudio da ima i takvih koji hvataju po par sekundi sna u toku vožnje. Ima svakakvih ljudi.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62496 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Par komentara u članku u stilu "pa šta ako ima biciklistička, ima on pravo voziti i cestom". Kad naš čovjek počne da filozofira...muha_sa wrote: ↑12/12/2022 10:31Nevezano za ovaj slucajSpit_fire wrote: ↑12/12/2022 10:24
Uzas..
Medjutim generalno nisam mogao da se odlucim jesu li pjesaci ili
vozaci gori ucesnici saobracja...na kraju sam zakljucio da su biciklisri najgori..ne znam sta je oveje bilo mozda lik nije kriv, al toliko siutacija sam imo da kad vidim biciklistu dodj mi da ospsujem![]()
Biciklisti se ufurali do bola--cast izuzecima. licno iskustvo--šetam obalom od Cvile do Otoke sa unukom..djete malo nagazi na biciklisticku stazu ono zvoni i nešto ko gledateto, povrijedio mu stazu svojim nestašnim nonama
![]()
Inače, ovo bi mogao biti i dio bez biciklističke gdje je, kako sam napisao, ulična rasvjeta loša.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62497 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znači, efekti odgojno-disciplinskih mjera su malo popustili?Naslovnica wrote: ↑12/12/2022 10:47 Mene neki dan ispred opštine Centar sa leđa zakači nekakav debil sa kačketom, fino me opali po lijevoj ruci i samo nastavi.
Ja u prvi mah nisam ni skontao šta je bilo, ni zvonceta, ni upozorenja, ni oprostite.
Dok sam skontao on ode tamo negdje prema predsjedništvu. Da sam odmah skontao, fakat bi dobio kišobran u žice, debil.
Jel to onaj biciklista retard što se često spominje?
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62498 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Spava se na semaforu, kolega.Ateista wrote: ↑12/12/2022 14:11Ma ima svega, nista me vise ne cudi.mali_balon wrote: ↑12/12/2022 10:28
Fakat, ne mogu da vjerujem da me lik ozbiljno shvatio....pa ko to radi...zar ima takvih debilcicna...sad kad malo bolje skontam svasta je moguce...
![]()
Kako ljudi voze, rekao bih da neki pola voznje prespavaju.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#62499 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Debil me zakači, nije se ni okrenuo, samo odfura.Laplace wrote: ↑12/12/2022 17:12Znači, efekti odgojno-disciplinskih mjera su malo popustili?Naslovnica wrote: ↑12/12/2022 10:47 Mene neki dan ispred opštine Centar sa leđa zakači nekakav debil sa kačketom, fino me opali po lijevoj ruci i samo nastavi.
Ja u prvi mah nisam ni skontao šta je bilo, ni zvonceta, ni upozorenja, ni oprostite.
Dok sam skontao on ode tamo negdje prema predsjedništvu. Da sam odmah skontao, fakat bi dobio kišobran u žice, debil.
Jel to onaj biciklista retard što se često spominje?
Treba mu biciklo slomiti majku jebavo retardiranu vazda
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62500 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mene je prije dvadesetak godina umalo pokupio neki sa skuterom u Gračanici. Iza zgrade, na pješačkoj stazi, projurio punom brzinom na par centimetara od mene. Nisam ga mogao vidjeti od zgrade (išao od autobuske stanice pa pored apoteke ka šetalištu)Naslovnica wrote: ↑12/12/2022 17:40Debil me zakači, nije se ni okrenuo, samo odfura.
Treba mu biciklo slomiti majku jebavo retardiranu vazda
