SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#62451 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#62452 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

SpecialOffer wrote: 11/12/2022 22:43 Nista bolje od pauzice u toku voznje, bez srkleta. Laganini.

Ovdje se ljudi "hvale" kako mogu dugo bez odmora voziti, jbt. pa niste upregnuti. :roll:
Nazalost jesam
I ostaviti dijeta ujutro prije 8, obici 400km i vratiti se do 17h da ga preuzmem
User avatar
muha_sa
Posts: 140475
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#62453 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

SpecialOffer wrote: 11/12/2022 22:43 Nista bolje od pauzice u toku voznje, bez srkleta. Laganini.

Ovdje se ljudi "hvale" kako mogu dugo bez odmora voziti,
jbt. pa niste upregnuti. :roll:
:lol: :lol:

Cuj hvale :-) imam se cime falit :lol:

Samo naglabamo šta ko voli il ne voli i ništa drugo :D
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2687
Joined: 16/05/2015 12:49

#62454 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

Da moram sve u trku... sta da kazem, ne bih vam onda bio u kozi.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#62455 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

Vjeruj se znao sam otici do bihaca i vratiti se nazad do 17h (start u 04:15)

Moze se, samo ko nije utreniran, nece se dobro provesti sa hUmorom :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#62456 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Meni je najnapornija bila vožnja u Trebinje (nakon napornog dana provedenog na poslu), zadužio Tucsona i pravac dole da se ispečataju neki dokumenti, pa odmah nazad.
Mrak, kiša, poledica, ja umoran, baš me slomilo.
U povratku vidim ja da ću zaspati, stanem pored Jablaničkog u nekih 5 ujutro, navijem mobitel na 20min, i zaspem.
Probudim se za 20min ko nov.
:-)
bitangeIprinceze
Posts: 4494
Joined: 29/01/2018 22:14

#62457 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

mk ultra wrote: 11/12/2022 22:51 Vjeruj se znao sam otici do bihaca i vratiti
Jel ti zaradjuješ na točkovima?
User avatar
Truba
Posts: 93850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#62458 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Sve lagano bez srkleta po 2 3 dana ako treba
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#62459 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Nema tu hvale.
Gore mi je kad krenem negdje sa nekim visesatno, a ono stane svakih sat. Daj ba tek smo se namjestili i postalo udobno i zagrijalo se sjediste.

Ako bas nema zurbe onda cu neki lagani tempo zadati, ali bez stajanja. Ako se bas ukoci, pa dobro, nije po kazni.
Vozio sam se iz njemacke do slavonskog broda sa likom koji nigdje nije stajao za neke pauze duze od 5 minuta i to samo zbog wc-a. ali cova lagano bez ikakvog srkleta. brzina naaajvise do 140. zezanje, prica, muzikica, sala, kafica iz termos boce......bukvalno kao da sam kuci sjedio u fotelji.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#62460 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

bitangeIprinceze wrote: 11/12/2022 22:54
mk ultra wrote: 11/12/2022 22:51 Vjeruj se znao sam otici do bihaca i vratiti
Jel ti zaradjuješ na točkovima?
Manje vise, dio posla je i to...
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#62461 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Pa to. Ako nema rokova, onda slusaj tijelo.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#62462 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

drug_profi wrote: 11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Nikad se ne mora. Uvijek mozes sebi ograniciti voznju bilo da se radi o pricatnoj ili sluzbenoj...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#62463 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

SpecialOffer wrote: 11/12/2022 22:50 Da moram sve u trku... sta da kazem, ne bih vam onda bio u kozi.
Imao sam jarana u energoinvestu dok sam radio. Frajer malo polud bio. Sve nesto na brzinu na hajc. Slupao tri sluzbena automobila. Kaze meni, ja jarane stignem u mostar za sat i 20.minuta.

Dobro reko, i? Sta si dobio? Nista suti lik...
Po meni, to nekakvo nepotrebno naptezanje i u duzini i u brzini samo stvara od tebe potencijalnog ubicu
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#62464 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Optimus09 »

Kad sam u BiH vozim auto,moze se reci da sam sporac 8-)
Samo bicikl i bus,razmisljam da i ne kupujem auto uopste :-D
bitangeIprinceze
Posts: 4494
Joined: 29/01/2018 22:14

#62465 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

zateznistub wrote: 11/12/2022 23:15
SpecialOffer wrote: 11/12/2022 22:50 Da moram sve u trku... sta da kazem, ne bih vam onda bio u kozi.
Imao sam jarana u energoinvestu dok sam radio. Frajer malo polud bio. Sve nesto na brzinu na hajc. Slupao tri sluzbena automobila. Kaze meni, ja jarane stignem u mostar za sat i 20.minuta.

Dobro reko, i? Sta si dobio? Nista suti lik...
Po meni, to nekakvo nepotrebno naptezanje i u duzini i u brzini samo stvara od tebe potencijalnog ubicu
Trebo si mu postaviti novi cilj, reci ti njemu da ti se javi kad odveze za 1h19'.
last mohicans
Posts: 18290
Joined: 09/08/2012 23:19

#62466 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

Naslovnica wrote: 11/12/2022 22:54 Meni je najnapornija bila vožnja u Trebinje (nakon napornog dana provedenog na poslu), zadužio Tucsona i pravac dole da se ispečataju neki dokumenti, pa odmah nazad.
Mrak, kiša, poledica, ja umoran, baš me slomilo.
U povratku vidim ja da ću zaspati, stanem pored Jablaničkog u nekih 5 ujutro, navijem mobitel na 20min, i zaspem.
Probudim se za 20min ko nov.
:-)
Istrolasmo temu,jbt. Naumpade mi tako sam ja za Graz krenuo nekad popodne, još se onaj Vranduk počeo raditi. Više me on izjebo nego sto sam s posla umoran krenuo. Udari olujna kiša u Hrvatskoj, pa kroz Sloveniju i u Austriji tek smirilo. Negdje pred Maribor je zena uzela, stvarno me bilo počelo lomiti. Nije jednostavno po noci, posebno ako si pravo s posla umoran. Samo kratko na pumpi stao, nekih 5 sati u cugu, plus Vranduk.
zikamu
Posts: 3171
Joined: 10/09/2005 09:40

#62467 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zikamu »

Kad ste vec istrolirali, da i ja dodam. Najduzu voznju u komadu sam imao prije nekih 20 god. Relacija Miami Florida do Ottawe u Kanadi. 1600 milja, oko 2600 km. Vozio 26 sati u komadu, sa nekoliko kracih odmora (hrana, pice, cigara...) Znaci prosjek negdje oko 60 milja (100 km) na sat. Nisam bas zurio, ali sam htio u komadu, bez spavamja... Inace nisam navikao na duge voznje, pa me je ova avantura ubila i sjecacu se dok sam ziv... :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#62468 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

zateznistub wrote: 11/12/2022 23:11
drug_profi wrote: 11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Nikad se ne mora. Uvijek mozes sebi ograniciti voznju bilo da se radi o pricatnoj ili sluzbenoj...
E pa nisi u pravu. Nekad se mora. Vrijeme je faktor.
zikamu
Posts: 3171
Joined: 10/09/2005 09:40

#62469 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zikamu »

drug_profi wrote: 11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...
User avatar
nepass1
Posts: 14693
Joined: 06/07/2017 07:35

#62470 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

zikamu wrote: 12/12/2022 01:58
drug_profi wrote: 11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...
Moras zbog posla. Dok sam radio teren 40 adresa u gradu sarajevu za 12h. A svugdje se zadrzis 10-30 minuta, pa ne mozes broj da nadjes, pa zaglavis u guzvi.
Ili ilijas, adresa blize vlasenici nego ilijasu ni google maps ne pomaze. Vozis po livadi da dodjes do kuce.

Pocnes voziti ko manijak nakon odredjenog vremena.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#62471 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

zikamu wrote: 12/12/2022 01:58
drug_profi wrote: 11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...
Ti si neki Opusteni Joe izgleda.
Narvno da se mora.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#62472 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

Da vozim nekom bubreg žurila bih. Ovako laganini, molim pješake da se pojavljuju iz svih pravaca da stajem i lagano širim energiju strpljenja i opšteg blagostanja. Kad se nekom žuri učinim sve što je moguće da mu se što prije sklonim i onda nazad u lijepo zen guslanje na cesti.
zikamu
Posts: 3171
Joined: 10/09/2005 09:40

#62473 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zikamu »

drug_profi wrote: 12/12/2022 02:14
zikamu wrote: 12/12/2022 01:58

Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...
Ti si neki Opusteni Joe izgleda.
Narvno da se mora.
Bujrum, buraz! Ja cu ti se, kao sto ova iznad rece, uvijek skloniti i pozeljeti dobru srecu...
I da, ja znam da cu uvijek stici, sem ako me kakav ko ti ne pokupi...
mali_balon
Posts: 14566
Joined: 12/09/2012 09:57

#62474 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Cuj stanu pa odmaraju, ja ne stajem, fatam sna pp 2 3 sekunde dok vozim i to se nabere na nekih 30min i sve bude ok dodjem ko nov, odmoran
User avatar
muha_sa
Posts: 140475
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#62475 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

nepass1 wrote: 12/12/2022 02:08
zikamu wrote: 12/12/2022 01:58

Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...
Moras zbog posla. Dok sam radio teren 40 adresa u gradu sarajevu za 12h. A svugdje se zadrzis 10-30 minuta, pa ne mozes broj da nadjes, pa zaglavis u guzvi.
Ili ilijas, adresa blize vlasenici nego ilijasu ni google maps ne pomaze. Vozis po livadi da dodjes do kuce.

Pocnes voziti ko manijak nakon odredjenog vremena.
:lol: :lol: :lol:
Post Reply