SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#62451 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#62452 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nazalost jesamSpecialOffer wrote: ↑11/12/2022 22:43 Nista bolje od pauzice u toku voznje, bez srkleta. Laganini.
Ovdje se ljudi "hvale" kako mogu dugo bez odmora voziti, jbt. pa niste upregnuti.![]()
I ostaviti dijeta ujutro prije 8, obici 400km i vratiti se do 17h da ga preuzmem
- muha_sa
- Posts: 140476
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#62453 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
SpecialOffer wrote: ↑11/12/2022 22:43 Nista bolje od pauzice u toku voznje, bez srkleta. Laganini.
Ovdje se ljudi "hvale" kako mogu dugo bez odmora voziti, jbt. pa niste upregnuti.![]()
Cuj hvale
Samo naglabamo šta ko voli il ne voli i ništa drugo
- SpecialOffer
- Posts: 2687
- Joined: 16/05/2015 12:49
#62454 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Da moram sve u trku... sta da kazem, ne bih vam onda bio u kozi.
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#62455 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Vjeruj se znao sam otici do bihaca i vratiti se nazad do 17h (start u 04:15)
Moze se, samo ko nije utreniran, nece se dobro provesti sa hUmorom
Moze se, samo ko nije utreniran, nece se dobro provesti sa hUmorom
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#62456 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Meni je najnapornija bila vožnja u Trebinje (nakon napornog dana provedenog na poslu), zadužio Tucsona i pravac dole da se ispečataju neki dokumenti, pa odmah nazad.
Mrak, kiša, poledica, ja umoran, baš me slomilo.
U povratku vidim ja da ću zaspati, stanem pored Jablaničkog u nekih 5 ujutro, navijem mobitel na 20min, i zaspem.
Probudim se za 20min ko nov.

Mrak, kiša, poledica, ja umoran, baš me slomilo.
U povratku vidim ja da ću zaspati, stanem pored Jablaničkog u nekih 5 ujutro, navijem mobitel na 20min, i zaspem.
Probudim se za 20min ko nov.
-
bitangeIprinceze
- Posts: 4494
- Joined: 29/01/2018 22:14
- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#62458 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sve lagano bez srkleta po 2 3 dana ako treba
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#62459 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nema tu hvale.
Gore mi je kad krenem negdje sa nekim visesatno, a ono stane svakih sat. Daj ba tek smo se namjestili i postalo udobno i zagrijalo se sjediste.
Ako bas nema zurbe onda cu neki lagani tempo zadati, ali bez stajanja. Ako se bas ukoci, pa dobro, nije po kazni.
Vozio sam se iz njemacke do slavonskog broda sa likom koji nigdje nije stajao za neke pauze duze od 5 minuta i to samo zbog wc-a. ali cova lagano bez ikakvog srkleta. brzina naaajvise do 140. zezanje, prica, muzikica, sala, kafica iz termos boce......bukvalno kao da sam kuci sjedio u fotelji.
Gore mi je kad krenem negdje sa nekim visesatno, a ono stane svakih sat. Daj ba tek smo se namjestili i postalo udobno i zagrijalo se sjediste.
Ako bas nema zurbe onda cu neki lagani tempo zadati, ali bez stajanja. Ako se bas ukoci, pa dobro, nije po kazni.
Vozio sam se iz njemacke do slavonskog broda sa likom koji nigdje nije stajao za neke pauze duze od 5 minuta i to samo zbog wc-a. ali cova lagano bez ikakvog srkleta. brzina naaajvise do 140. zezanje, prica, muzikica, sala, kafica iz termos boce......bukvalno kao da sam kuci sjedio u fotelji.
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#62460 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Manje vise, dio posla je i to...
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#62461 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa to. Ako nema rokova, onda slusaj tijelo.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#62462 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nikad se ne mora. Uvijek mozes sebi ograniciti voznju bilo da se radi o pricatnoj ili sluzbenoj...drug_profi wrote: ↑11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#62463 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Imao sam jarana u energoinvestu dok sam radio. Frajer malo polud bio. Sve nesto na brzinu na hajc. Slupao tri sluzbena automobila. Kaze meni, ja jarane stignem u mostar za sat i 20.minuta.SpecialOffer wrote: ↑11/12/2022 22:50 Da moram sve u trku... sta da kazem, ne bih vam onda bio u kozi.
Dobro reko, i? Sta si dobio? Nista suti lik...
Po meni, to nekakvo nepotrebno naptezanje i u duzini i u brzini samo stvara od tebe potencijalnog ubicu
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#62464 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kad sam u BiH vozim auto,moze se reci da sam sporac
Samo bicikl i bus,razmisljam da i ne kupujem auto uopste
Samo bicikl i bus,razmisljam da i ne kupujem auto uopste
-
bitangeIprinceze
- Posts: 4494
- Joined: 29/01/2018 22:14
#62465 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Trebo si mu postaviti novi cilj, reci ti njemu da ti se javi kad odveze za 1h19'.zateznistub wrote: ↑11/12/2022 23:15Imao sam jarana u energoinvestu dok sam radio. Frajer malo polud bio. Sve nesto na brzinu na hajc. Slupao tri sluzbena automobila. Kaze meni, ja jarane stignem u mostar za sat i 20.minuta.SpecialOffer wrote: ↑11/12/2022 22:50 Da moram sve u trku... sta da kazem, ne bih vam onda bio u kozi.
Dobro reko, i? Sta si dobio? Nista suti lik...
Po meni, to nekakvo nepotrebno naptezanje i u duzini i u brzini samo stvara od tebe potencijalnog ubicu
-
last mohicans
- Posts: 18296
- Joined: 09/08/2012 23:19
#62466 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Istrolasmo temu,jbt. Naumpade mi tako sam ja za Graz krenuo nekad popodne, još se onaj Vranduk počeo raditi. Više me on izjebo nego sto sam s posla umoran krenuo. Udari olujna kiša u Hrvatskoj, pa kroz Sloveniju i u Austriji tek smirilo. Negdje pred Maribor je zena uzela, stvarno me bilo počelo lomiti. Nije jednostavno po noci, posebno ako si pravo s posla umoran. Samo kratko na pumpi stao, nekih 5 sati u cugu, plus Vranduk.Naslovnica wrote: ↑11/12/2022 22:54 Meni je najnapornija bila vožnja u Trebinje (nakon napornog dana provedenog na poslu), zadužio Tucsona i pravac dole da se ispečataju neki dokumenti, pa odmah nazad.
Mrak, kiša, poledica, ja umoran, baš me slomilo.
U povratku vidim ja da ću zaspati, stanem pored Jablaničkog u nekih 5 ujutro, navijem mobitel na 20min, i zaspem.
Probudim se za 20min ko nov.
![]()
-
zikamu
- Posts: 3171
- Joined: 10/09/2005 09:40
#62467 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kad ste vec istrolirali, da i ja dodam. Najduzu voznju u komadu sam imao prije nekih 20 god. Relacija Miami Florida do Ottawe u Kanadi. 1600 milja, oko 2600 km. Vozio 26 sati u komadu, sa nekoliko kracih odmora (hrana, pice, cigara...) Znaci prosjek negdje oko 60 milja (100 km) na sat. Nisam bas zurio, ali sam htio u komadu, bez spavamja... Inace nisam navikao na duge voznje, pa me je ova avantura ubila i sjecacu se dok sam ziv... 
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#62468 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
E pa nisi u pravu. Nekad se mora. Vrijeme je faktor.zateznistub wrote: ↑11/12/2022 23:11Nikad se ne mora. Uvijek mozes sebi ograniciti voznju bilo da se radi o pricatnoj ili sluzbenoj...drug_profi wrote: ↑11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
-
zikamu
- Posts: 3171
- Joined: 10/09/2005 09:40
#62469 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...drug_profi wrote: ↑11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
- nepass1
- Posts: 14693
- Joined: 06/07/2017 07:35
#62470 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Moras zbog posla. Dok sam radio teren 40 adresa u gradu sarajevu za 12h. A svugdje se zadrzis 10-30 minuta, pa ne mozes broj da nadjes, pa zaglavis u guzvi.zikamu wrote: ↑12/12/2022 01:58Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...drug_profi wrote: ↑11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Ili ilijas, adresa blize vlasenici nego ilijasu ni google maps ne pomaze. Vozis po livadi da dodjes do kuce.
Pocnes voziti ko manijak nakon odredjenog vremena.
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#62471 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ti si neki Opusteni Joe izgleda.zikamu wrote: ↑12/12/2022 01:58Nikad se ne mora. Manje kosta i kad se zakasni, nego nikako ne stici...drug_profi wrote: ↑11/12/2022 22:46 Kad se mora, nema vremena, ide bez pauze.
Kad ne mora, onda kad ti leđa ili noge zatraže.
Narvno da se mora.
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
#62472 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Da vozim nekom bubreg žurila bih. Ovako laganini, molim pješake da se pojavljuju iz svih pravaca da stajem i lagano širim energiju strpljenja i opšteg blagostanja. Kad se nekom žuri učinim sve što je moguće da mu se što prije sklonim i onda nazad u lijepo zen guslanje na cesti.
-
zikamu
- Posts: 3171
- Joined: 10/09/2005 09:40
#62473 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Bujrum, buraz! Ja cu ti se, kao sto ova iznad rece, uvijek skloniti i pozeljeti dobru srecu...
I da, ja znam da cu uvijek stici, sem ako me kakav ko ti ne pokupi...
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#62474 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Cuj stanu pa odmaraju, ja ne stajem, fatam sna pp 2 3 sekunde dok vozim i to se nabere na nekih 30min i sve bude ok dodjem ko nov, odmoran
- muha_sa
- Posts: 140476
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#62475 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
nepass1 wrote: ↑12/12/2022 02:08Moras zbog posla. Dok sam radio teren 40 adresa u gradu sarajevu za 12h. A svugdje se zadrzis 10-30 minuta, pa ne mozes broj da nadjes, pa zaglavis u guzvi.
Ili ilijas, adresa blize vlasenici nego ilijasu ni google maps ne pomaze. Vozis po livadi da dodjes do kuce.
Pocnes voziti ko manijak nakon odredjenog vremena.
