Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22701 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Vani kao da je proljece, ali nema veze, jos malo pa nova godina i El Tigre Riken je pusten vani :thumbup:

Treca sezona pocinje. Televisa presenta :thumbup:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#22702 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

_BataZiv_0809 wrote: 10/12/2022 10:32 Vani kao da je proljece, ali nema veze, jos malo pa nova godina i El Tigre Riken je pusten vani :thumbup:

Treca sezona pocinje. Televisa presenta :thumbup:
Obavezno sta prouci svaki put kad sjednes u auto :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22703 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

EasyMan wrote: 10/12/2022 11:02
_BataZiv_0809 wrote: 10/12/2022 10:32 Vani kao da je proljece, ali nema veze, jos malo pa nova godina i El Tigre Riken je pusten vani :thumbup:

Treca sezona pocinje. Televisa presenta :thumbup:
Obavezno sta prouci svaki put kad sjednes u auto :D
:mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22704 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

_BataZiv_0809 wrote: 10/12/2022 11:03
EasyMan wrote: 10/12/2022 11:02

Obavezno sta prouci svaki put kad sjednes u auto :D
:mrgreen:
Sutra rekose snijeg, pa pravac na Bjelasnicu na test :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22705 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Leon16v wrote: 10/12/2022 11:06
_BataZiv_0809 wrote: 10/12/2022 11:03

:mrgreen:
Sutra rekose snijeg, pa pravac na Bjelasnicu na test :mrgreen:
🐅🐅🐅
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22706 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

:D :run:

uporedo vozim nove michelin a6 na sluzbenom i conti ts870 na svom, ista dimenzija i indexi...

ono sto mogu reci, conti je bolji u svemu, udobnost, buka i drzanje na mokrom, cak je i jeftiniji par KM..

mislim da ce conti i po snijegu bolji bit, jer mu je sara jebenija :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22707 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Zato je PA6 druga priča.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22708 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Sutra svi forumasi da se iskupimo na Bjelasnici i radimo tyre review, da se zna na čemu smo konačno :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22709 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Leon16v wrote: 10/12/2022 12:36 Sutra svi forumasi da se iskupimo na Bjelasnici i radimo tyre review, da se zna na čemu smo konačno :mrgreen:
Ako prezivim do sutra
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22710 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

_BataZiv_0809 wrote: 10/12/2022 12:38
Leon16v wrote: 10/12/2022 12:36 Sutra svi forumasi da se iskupimo na Bjelasnici i radimo tyre review, da se zna na čemu smo konačno :mrgreen:
Ako prezivim do sutra
Napravit ćemo počasni krug za tebe, predvode premiumi
🐅
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#22711 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 10/12/2022 12:33 Zato je PA6 druga priča.
Ne postoje (još) Pilot Alpin 6.

Ja sam prije par sedmica kupio nove Pilot Alpin 5.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22712 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Seawolf wrote: 10/12/2022 12:43
EFD22 wrote: 10/12/2022 12:33 Zato je PA6 druga priča.
Ne postoje (još) Pilot Alpin 6.

Ja sam prije par sedmica kupio nove Pilot Alpin 5.
Sorry moja greška, mislio sam na PA5, u svakom pogledu je bolji od A6.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22713 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Leon16v wrote: 10/12/2022 12:41
_BataZiv_0809 wrote: 10/12/2022 12:38

Ako prezivim do sutra
Napravit ćemo počasni krug za tebe, predvode premiumi
🐅
Vazi pritki, poslednji krug na Tigru
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#22714 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 10/12/2022 12:44
Seawolf wrote: 10/12/2022 12:43
Ne postoje (još) Pilot Alpin 6.

Ja sam prije par sedmica kupio nove Pilot Alpin 5.
Sorry moja greška, mislio sam na PA5, u svakom pogledu je bolji od A6.
Vidjet ćemo kad se pojavim sutra na Bjelašnici :-D

U svakom slučaju se Pilot Alpin 5 ponašaju na mokrom bolje od ljetnih GoodYear koje su došle tvornički na autu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22715 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Seawolf wrote: 10/12/2022 12:47
EFD22 wrote: 10/12/2022 12:44

Sorry moja greška, mislio sam na PA5, u svakom pogledu je bolji od A6.
Vidjet ćemo kad se pojavim sutra na Bjelašnici :-D

U svakom slučaju se Pilot Alpin 5 ponašaju na mokrom bolje od ljetnih GoodYear koje su došle tvornički na autu.
EfficientGrip?

Ja sam sa ljetnim Eagle F1 Asymmetric 3 prezadovoljan (na temperaturama iznad 6°, bez obzira na podlogu i ostale vremenske uslove).
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#22716 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 10/12/2022 12:48
Seawolf wrote: 10/12/2022 12:47
Vidjet ćemo kad se pojavim sutra na Bjelašnici :-D

U svakom slučaju se Pilot Alpin 5 ponašaju na mokrom bolje od ljetnih GoodYear koje su došle tvornički na autu.
EfficientGrip?
....
A naravno.

Šta bi drugo tvornica ugradila na auto.

U stvari je Efficient Grip Performance, jer se radi o malo "sportskijoj" dimenziji.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22717 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Sranje od gume, svaka ta eco zelena verzija.

Nego, je l’ danas vrijeme da se vrate ljetne?

19°C :run:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22718 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

EFD22 wrote: 10/12/2022 13:11 Sranje od gume, svaka ta eco zelena verzija.

Nego, je l’ danas vrijeme da se vrate ljetne?

19°C :run:
Samo dvije vrati dovoljno al mixaj
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#22719 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Seawolf wrote: 10/12/2022 12:52
EFD22 wrote: 10/12/2022 12:48

EfficientGrip?
....
A naravno.

Šta bi drugo tvornica ugradila na auto.

U stvari je Efficient Grip Performance, jer se radi o malo "sportskijoj" dimenziji.
I ta ti kao losa guma? Moze ona mnogo vise nego sto ti smijes auto gurat
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22720 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

kabal1337 wrote: 10/12/2022 13:53
Seawolf wrote: 10/12/2022 12:52
A naravno.

Šta bi drugo tvornica ugradila na auto.

U stvari je Efficient Grip Performance, jer se radi o malo "sportskijoj" dimenziji.
I ta ti kao losa guma? Moze ona mnogo vise nego sto ti smijes auto gurat
Loša nego šta je.

Govno od gume. I EfficientGrip i EnergySaver i N’blue i EcoContact i svaka ta koja “štedi gorivo” i proizvodi manje buke.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#22721 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Ne mogu se sloziti, imaju thread ware oko 320 ako se ne varam. Ja sam imao te gume 3-4 godine. Koce odlicno, gripa imaju po krivinama da ih vozis preko ogranicenja pofino dok ne krenu da cvile. Ne znam po cemu su lose. Koce i po mokrom bez problema ( 1.5t vozilo)
Najblize cemu bi ih uporedio je hankook k125
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22722 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 10/12/2022 12:33 Zato je PA6 druga priča.
on se ipak poredi sa ts870P
User avatar
ElRe
Posts: 16911
Joined: 12/12/2011 11:28

#22723 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

EFD22 wrote: 10/12/2022 14:04
kabal1337 wrote: 10/12/2022 13:53

I ta ti kao losa guma? Moze ona mnogo vise nego sto ti smijes auto gurat
Loša nego šta je.

Govno od gume. I EfficientGrip i EnergySaver i N’blue i EcoContact i svaka ta koja “štedi gorivo” i proizvodi manje buke.
Energy Saver strašno sranje od gume. Kvalitet na nivou kineskih guma iz Robota. Na mokrom pogibija.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#22724 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

Leon16v wrote: 10/12/2022 12:36 Sutra svi forumasi da se iskupimo na Bjelasnici i radimo tyre review, da se zna na čemu smo konačno :mrgreen:
Mozel gdje blize, nemam goriva do Bjelasnice :?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22725 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Ja sam jos na ljetnim, mogu biti ona referenca u odnosu na ljetne

Samo ko će me šljepat? Imali ko tuarega
Post Reply