Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14326 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

NightComer wrote: 29/11/2022 14:28 Pozdrav.

Sta mislite o ovom autu?
https://www.olx.ba/artikal/50436298/bmw ... odel-2019/

Gledao da uzmem novog Volva, ali kako god okrenem poskupo. Ovaj mi izgleda povoljna cijena za paket opreme koji nudi u poredjenju sa ostalim oglasima. U cemu je kvaka?
Pripremi lovu prodat cu ti ja volva :D
NightComer
Posts: 109
Joined: 26/01/2011 22:46

#14327 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NightComer »

Bullet Tooth Tony wrote: 02/12/2022 10:24
NightComer wrote: 29/11/2022 14:28 Pozdrav.

Sta mislite o ovom autu?
https://www.olx.ba/artikal/50436298/bmw ... odel-2019/

Gledao da uzmem novog Volva, ali kako god okrenem poskupo. Ovaj mi izgleda povoljna cijena za paket opreme koji nudi u poredjenju sa ostalim oglasima. U cemu je kvaka?
Pripremi lovu prodat cu ti ja volva :D
Nisam upratio, kojeg Volvo-a voziš/bi prodao?

Btw, išao sam danas u Porsche, može se dobra ponuda sklopit za Audi Q3 a jeftinije od XC40.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14328 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

NightComer wrote: 02/12/2022 16:24
Bullet Tooth Tony wrote: 02/12/2022 10:24

Pripremi lovu prodat cu ti ja volva :D
Nisam upratio, kojeg Volvo-a voziš/bi prodao?

Btw, išao sam danas u Porsche, može se dobra ponuda sklopit za Audi Q3 a jeftinije od XC40.
XC40 :D Koja je ponuda za tog Q3 :D
NightComer
Posts: 109
Joined: 26/01/2011 22:46

#14329 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NightComer »

Bullet Tooth Tony wrote: 02/12/2022 17:02
NightComer wrote: 02/12/2022 16:24
Nisam upratio, kojeg Volvo-a voziš/bi prodao?

Btw, išao sam danas u Porsche, može se dobra ponuda sklopit za Audi Q3 a jeftinije od XC40.
XC40 :D Koja je ponuda :D
Manje više može se na konfiguratoru sve vidjeti jer imaju izražene i cijene, plus imaju svoje finansiranje uz minimalne dodatne troškove što mi je super.

Audi Q3, Sportback, Dizel 2.0 150ks, AWD i još dodatne opreme za 82k. Po procjeni ne bi auto dobio do ljeta, dok bi ga Volvo dobavio za 2-3 mjeseca.
U Volvu su mi za to tražili 85k, s tim da bi morao ići preko banke što mi baš ne odgovara.

Šteta što je volvo izbacio dizelaše iz ponude skroz, jer mi je XC40 daleko najljepši u klasi. Nisam ljubitelj Audija, ali šta je tu je.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14330 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Ih nista.. kod mene je benzin T5... Vidim da trazis dizelase

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14331 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

sto dizel, ja sam bio odusevljen 2.0 benzincem u XC90
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14332 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

kabal1337 wrote: 02/12/2022 17:38 sto dizel, ja sam bio odusevljen 2.0 benzincem u XC90
Ma hoce popit.. Nece ispod 10. 5-11 po gradu :D ali iskreno ja ne bi drugi motor da opet biram :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14333 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Bullet Tooth Tony wrote: 02/12/2022 17:40
kabal1337 wrote: 02/12/2022 17:38 sto dizel, ja sam bio odusevljen 2.0 benzincem u XC90
Ma hoce popit.. Nece ispod 10. 5-11 po gradu :D ali iskreno ja ne bi drugi motor da opet biram :)
Ma sto je najbitnije ima snage za pretizanja bez ikakvih problema. Mjenjac odlican. One 360 kamere, senzori u pragovima bas korisno.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14334 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

kabal1337 wrote: 02/12/2022 20:54
Bullet Tooth Tony wrote: 02/12/2022 17:40

Ma hoce popit.. Nece ispod 10. 5-11 po gradu :D ali iskreno ja ne bi drugi motor da opet biram :)
Ma sto je najbitnije ima snage za pretizanja bez ikakvih problema. Mjenjac odlican. One 360 kamere, senzori u pragovima bas korisno.
To si upravu.. Ja sam trazio taj motor namjenski Par tih sistema mi je iskljuceno... 360 kamera je bas korisna, covjek se navikne brzo... Samostalno parkiranje sam probao jedno da vidim kako izgleda :D pilot assist ponekad..
NightComer
Posts: 109
Joined: 26/01/2011 22:46

#14335 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NightComer »

Bullet Tooth Tony wrote: 02/12/2022 17:16 Ih nista.. kod mene je benzin T5... Vidim da trazis dizelase

Image
Ljepotan. Nije baš da sam protiv benzinca, vozim benzin već 9 godina i osjetim kako me ljudi sažaljevaju kad kažem benzin. Prijatelj kad vozi, na svakom semaforu misli da mu se auto ugasilo jer je toliko tih i miran. Da ne govorim koliko je startan i prima gas u momentu bez bilo kakvog kašnjenja i turbina... Ne razumijem se baš u auta, ali to sam primjetio kad sjednem u svog Forda nakon rentanja prosječnih turbo dizela. Potrošnja je 2x od ovih dizela koje spominjem.

Malo sam staromodan, pa prvenstveno mislim na ove B4 benziske motore (blagi hibrid), ili B3 koji je trocilindraš mild hibrid, ili B2 koji je trocilindraš entry level. Imam osjećaj da mi s tim eko politikama nemamu neku korist ovdje, jer one u evropi podliježu benficijama zbog malog zagadjenja, a mi dobijemo auto koje će izgubit pola cijene za par godina (ako se uopšte bude mogao prodat), i sa upitnom pouzdanošću jer to je sve relativno novo. Volvo mild hibrid je tu tek godinu dana. Pregledavao sam naše polovne oglase, i nisam vidio nijedan XC40 da je benzin (T), još gora situacija će biti sa mild hibridima (B)

Što se tiče hibrida na Toyoti, to je sasvim druga priča.
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14336 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Valja li ovo? :mrgreen:

VOLKSWAGEN GOLF II TAS 1.6 Dizel (8.400 KM)
https://www.olx.ba/r/50794397/809186
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14337 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Cuj valja li, presvlake su najjace.
Samo ne kontam sto je ovako jeftin, mora da mu sta fali. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14338 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Malo je jaka cijena al vrijedi :lol:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14339 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Prije bi za njega dao pare nego za sve one gdje pise
NOV NOV NOV NOV NOV NOV
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14340 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Bi, ali ovde na forumu. :mrgreen:

Interesantna mi je ova originalna TAS edicija sa oznakom GTD, kineskim dubokim karambolkama i "matealik sivi sprej" plastikama karoserije i interijera. Toliko mi je interesantno da sam odmah povjerovao u sve priče koje prodavač priča.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#14341 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

citroen xm wrote: 05/12/2022 16:24 Bi, ali ovde na forumu. :mrgreen:

Interesantna mi je ova originalna TAS edicija sa oznakom GTD, kineskim dubokim karambolkama i "matealik sivi sprej" plastikama karoserije i interijera. Toliko mi je interesantno da sam odmah povjerovao u sve priče koje prodavač priča.
'fabričko stanje' :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14342 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

citroen xm wrote: 05/12/2022 16:24 Bi, ali ovde na forumu. :mrgreen:
Pa ja... Gdje drugo :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14343 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

klašcĆan hajfiš
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14344 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 05/12/2022 16:24 Bi, ali ovde na forumu. :mrgreen:

Interesantna mi je ova originalna TAS edicija sa oznakom GTD, kineskim dubokim karambolkama i "matealik sivi sprej" plastikama karoserije i interijera. Toliko mi je interesantno da sam odmah povjerovao u sve priče koje prodavač priča.
:lol: :lol: :lol:

serem se na to govno, cuj 8500 :run:


ima boljih auta, koja su i kao nova za ovo bila svemirski brod
Audi 80 B4 2.0 NOV AUTO (8.500 KM)
https://www.olx.ba/r/50781192/175297
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14345 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Nije dicel
User avatar
sime_cipol
Posts: 23434
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14346 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Stavis mu dizel rodjo :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14347 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 05/12/2022 17:43
:lol: :lol: :lol:

serem se na to govno, cuj 8500 :run:


ima boljih auta, koja su i kao nova za ovo bila svemirski brod
Audi 80 B4 2.0 NOV AUTO (8.500 KM)
https://www.olx.ba/r/50781192/175297
Ma pusti budalaštine, čuj za izmiksanu dvicu golaća 8500 KM.

Ovaj Audi je odličan i po stanju, a i kao model. Ali neće ni on dobiti ovoliko, ni blizu. Možda 6000 KM.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14348 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

sime_cipol wrote: 05/12/2022 18:03 Stavis mu dizel rodjo :D
samo tedeshi rodiak i to tri crvena i
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14349 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

sime_cipol wrote: 05/12/2022 18:03 Stavis mu dizel rodjo :D
samo bencin, nista plin nista dizlo :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14350 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Kod mene bivši kolega imao taj B4, 2.0 "poluajnšpric" :mrgreen: čovjek u jagomiru završio kako je to dobro auto. :lol:
Post Reply