Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61101 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Hakiz wrote: 26/11/2022 12:39
Login77777 wrote: 26/11/2022 12:36
Nije Dino tak kapacitet da moze tako nesto uraditi.
Sada si me razočarao, znači niko nema sposoban da promijeni paradigmu :(
Hakize sta da ti objasnjavam kada je to veca matematika nego sto ti razumijes. Drzi se konjickog kluba u Tarcinu. Isti je u KS a ne u Konjicu. :thumbup:
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#61102 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Kriminalne mreže sa zapadnog Balkana postale su ključni akteri na tržištu narkotika u regionu, ali i na području Evropske unije, navodi se u izvještaju agencije "Evropski centar za monitoring droge i zavisnosti od droge".

Ova informacija ne iznenađuje nikoga ali je toliko štura da više i nije informacija. Na Balkanu su vladajući režimi osnivači i pokrovitelji mafijaških grupa koje za njih odrađuju prljave poslove uz blagoslov policijskih struktura i pravosuđa koji su potpuno režimski.

Zapravo bi se slobodno moglo reći da zemljama Balkana upravlja mafija koju su osnovali režimi a koja se u međuvremenu nadredila ili po svojoj moći izdigla iznad svojih osnivaća. U rukama te mafije su institucije država, policija, pravosuđe i finansijska moć jača od država koje se održavaju zaduživanjem.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#61103 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Login77777 wrote: 26/11/2022 12:55
Crithagra wrote: 26/11/2022 12:52
Ma znam, vas nekolicina ovdje je spremna sebi slagati šta god, samo da se ubjediš da si u pravu. Jeeeheeeee. :ljulja:
A sta je laz u tome da je SDA potpisala manji entitet te ime i zastavu istog po jednom narodu? Ime SDA ce biti stanlo na papiru entiteta koji je stvoren na genocidu. To su cinjenice. Sve ostalo je vas SDA spin… :thumbup:
Nije laž.

Bilo je pitanje nastavka granatiranja gradova, ponavljanja Prijedora, Višegrada, Srebrenice ili potpisa entiteta. Narod viče dosta mu da gine, gladuje, smrzava se. SDA je odlučio da potpiše.

Danas je pitanje nastavka siromaštva ili potpisa legitimnosi i trećeg. Narod viče dosta mu siromaštva. Đak SDA je odlučio da potpiše.

Sreća da nisu isti.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#61104 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Login77777 wrote: 26/11/2022 12:58
Hakiz wrote: 26/11/2022 12:39

Sada si me razočarao, znači niko nema sposoban da promijeni paradigmu :(
Hakize sta da ti objasnjavam kada je to veca matematika nego sto ti razumijes. Drzi se konjickog kluba u Tarcinu. Isti je u KS a ne u Konjicu. :thumbup:
U pravu si, Alija je dao Srbima entitet, ovi će ga dati Hrvatima.

Promjena je paradigme, ne daju istima kojima je dao Alija.
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#61105 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

Hakiz wrote: 26/11/2022 13:03
Login77777 wrote: 26/11/2022 12:55

A sta je laz u tome da je SDA potpisala manji entitet te ime i zastavu istog po jednom narodu? Ime SDA ce biti stanlo na papiru entiteta koji je stvoren na genocidu. To su cinjenice. Sve ostalo je vas SDA spin… :thumbup:
Nije laž.

Bilo je pitanje nastavka granatiranja gradova, ponavljanja Prijedora, Višegrada, Srebrenice ili potpisa entiteta. Narod viče dosta mu da gine, gladuje, smrzava se. SDA je odlučio da potpiše.

Danas je pitanje nastavka siromaštva ili potpisa legitimnosi i trećeg. Narod viče dosta mu siromaštva. Đak SDA je odlučio da potpiše.

Sreća da nisu isti.
Ima li Dino kapacitet da to sto potpise provede u parlamentu (pogotovo promjene Ustava)?
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61106 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Hakiz wrote: 26/11/2022 13:04 Alija je dao Srbima entitet
Dala im ga američka administracija. Od genocidaša genocidašima.

Ako ga dobiju i UZP-ovci i to će biti od američke administracije. Od fašista fašistima.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61107 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Jordan1961 wrote: 26/11/2022 13:08
Hakiz wrote: 26/11/2022 13:03

Nije laž.

Bilo je pitanje nastavka granatiranja gradova, ponavljanja Prijedora, Višegrada, Srebrenice ili potpisa entiteta. Narod viče dosta mu da gine, gladuje, smrzava se. SDA je odlučio da potpiše.

Danas je pitanje nastavka siromaštva ili potpisa legitimnosi i trećeg. Narod viče dosta mu siromaštva. Đak SDA je odlučio da potpiše.

Sreća da nisu isti.
Ima li Dino kapacitet da to sto potpise provede u parlamentu (pogotovo promjene Ustava)?
Koje promjene ustava? Imas li negdje crno na bijelo koje konkretno promjene. Inace ustav nam je katastrofa i istinski aparthejd potpisan u dejtonu, daj boze da dino uspije da isposluje te promjene, zaduzio bi dobrim ovu zemlju za zivota
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61108 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Crithagra wrote: 26/11/2022 13:37
Hakiz wrote: 26/11/2022 13:04 Alija je dao Srbima entitet
Dala im ga američka administracija. Od genocidaša genocidašima.

Ako ga dobiju i UZP-ovci i to će biti od američke administracije. Od fašista fašistima.
Ma da ameri su krivi a ne oni koji zaista jesu, a sve sto mogu ukratko reci kao bosnjak je, God bless america.
Last edited by sajber87 on 26/11/2022 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#61109 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

sajber87 wrote: 26/11/2022 13:37
Jordan1961 wrote: 26/11/2022 13:08
Ima li Dino kapacitet da to sto potpise provede u parlamentu (pogotovo promjene Ustava)?
Koje promjene ustava? Imas li negdje crno na bijelo koje konkretno promjene. Inace ustav nam je katastrofa i istinski aparthejd potpisan u dejtonu, daj boze da dino uspije da isposluje te promjene, zaduzio bi dobrim ovu zemlju za zivota
SDA botovi vam nisu ni do koljena, svaka čast što ste došli na taj nivo. :lol:

Da se mogao izbjeći aparthejd, potpisale bi ga veće glave od nastavnika tjelesnog i zdravstvenog odgoja.
Umjesto toga, gura se Berina Fejzić da predstavlja Hrvate a istovremeno se priča da to ne treba raditi. :lol:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#61110 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

Znači, Konaković potpisuje treći entitet... :lol:

E kakvih budala i analitiĆara se sjatilo na ovaj forum, sunce ti poljubim... :-)
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#61111 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

sajber87 wrote: 26/11/2022 13:37
Jordan1961 wrote: 26/11/2022 13:08
Ima li Dino kapacitet da to sto potpise provede u parlamentu (pogotovo promjene Ustava)?
Koje promjene ustava? Imas li negdje crno na bijelo koje konkretno promjene. Inace ustav nam je katastrofa i istinski aparthejd potpisan u dejtonu, daj boze da dino uspije da isposluje te promjene, zaduzio bi dobrim ovu zemlju za zivota
One promjene Ustava koje spominje Cirilo a Dino sekundira ("nije fer da Bosnjaci Hrvatima biraju clana Predsjednistva").
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61112 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Student_u_Ostavci wrote: 26/11/2022 13:43
sajber87 wrote: 26/11/2022 13:37
Koje promjene ustava? Imas li negdje crno na bijelo koje konkretno promjene. Inace ustav nam je katastrofa i istinski aparthejd potpisan u dejtonu, daj boze da dino uspije da isposluje te promjene, zaduzio bi dobrim ovu zemlju za zivota
SDA botovi vam nisu ni do koljena, svaka čast što ste došli na taj nivo. :lol:

Da se mogao izbjeći aparthejd, potpisale bi ga veće glave od nastavnika tjelesnog i zdravstvenog odgoja.
Umjesto toga, gura se Berina Fejzić da predstavlja Hrvate a istovremeno se priča da to ne treba raditi. :lol:
A da se kladimo da ce se promjeniti ustav i izborni zakon do recimo polovine 2024, a aparthejd sto su nam "patriote" nabile kao ludacku kosulju uklonice upravo ovi sto ih nazivas izdajnicima a u javnosti ih zovu osmorka.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61113 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Jordan1961 wrote: 26/11/2022 13:53
sajber87 wrote: 26/11/2022 13:37
Koje promjene ustava? Imas li negdje crno na bijelo koje konkretno promjene. Inace ustav nam je katastrofa i istinski aparthejd potpisan u dejtonu, daj boze da dino uspije da isposluje te promjene, zaduzio bi dobrim ovu zemlju za zivota
One promjene Ustava koje spominje Cirilo a Dino sekundira ("nije fer da Bosnjaci Hrvatima biraju clana Predsjednistva").
Koje? Ako ih neko spominje onda trebas reci konkretno, ako mislis na one sto se spominju u javnosti a odnose se na presude evropskih sudova uklanjanje etnickih prefiksa elektronsko glasanje skeneri i slicno onda se cirilo dobro naguzio. Ja sam samo za to cuo u javnosti. Mozda si ti nesto drugo cuo. Za biranje clana predsjednistva vjerovatno ce ici rjesenje da se bira u parlamentu. I da naravno da nije posteno , kako bi se osjecao da nam srbi u rs u izaberu dzevada galijasevica za potpredsjednika entiteta rs
Last edited by sajber87 on 26/11/2022 14:04, edited 2 times in total.
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61114 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

sajber87 wrote: 26/11/2022 13:43
Crithagra wrote: 26/11/2022 13:37

Dala im ga američka administracija. Od genocidaša genocidašima.

Ako ga dobiju i UZP-ovci i to će biti od američke administracije. Od fašista fašistima.
Ma da ameri su krivi a ne oni koji zaista jesu, a sve sto mogu ukratko reci kao bosnjak je, God bless america.
Vi koji ste rasli nakon rata zaluđeni ste poluistinama, nemate pojma šta se dešavalo.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61115 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Crithagra wrote: 26/11/2022 13:59
sajber87 wrote: 26/11/2022 13:43

Ma da ameri su krivi a ne oni koji zaista jesu, a sve sto mogu ukratko reci kao bosnjak je, God bless america.
Vi koji ste rasli nakon rata zaluđeni ste poluistinama, nemate pojma šta se dešavalo.
Sada imas opciju ili sa eu usa kanada australija japan itd jednom rijeci zapad, ili sa putinom erdoganom orbanom kinom trece nema, pa ti proberi
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61116 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

sajber87 wrote: 26/11/2022 14:03
Crithagra wrote: 26/11/2022 13:59
Vi koji ste rasli nakon rata zaluđeni ste poluistinama, nemate pojma šta se dešavalo.
Sada imas opciju ili sa eu usa kanada australija japan itd jednom rijeci zapad, ili sa putinom erdoganom orbanom kinom trece nema, pa ti proberi
To je potpuno druga tema.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61117 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Jel ovim SDAovcima ima nesto za sta Dino nije kriv? :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /221126031
"HDZ Posavina po nalogu je 15. novembra primila Elmedina Konakovića, iako Narod i Pravda u Posavini nije parlamentarna, a na sastanku iza zatvorenih vrata dogovara tzv. plan C, koji podrazumijeva zakazivanje sjednice Skupštine Posavskog kantona za 1. decembar, a krajnji rok za dostavu izabranih listi CIK-u BiH je 2. decembar. HDZ-ovi zastupnici po već dogovorenom scenariju će biti odsutni na zakazanoj sjednici te bez kvoruma neće biti stečeni uslovi za rad", navode iz SDA Posavskog kantona.
Last edited by Login77777 on 26/11/2022 14:08, edited 1 time in total.
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#61118 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Ovako paušalne IZVALE vezane za Dejtonski mirovni sporazum ne samo da su zlonamjerne nego su i jako opasne, historijski netačne i revizionističke.
Politička navijanja postaju sve suicidnija i nisu pogubna samo za stranačke botove nego se tiču NARODA I DRŽAVE. Prekrajaju historiju i u funkciji su revizionizma koji je jako opasan za ovu zemlju.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61119 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Crithagra wrote: 26/11/2022 14:06
sajber87 wrote: 26/11/2022 14:03

Sada imas opciju ili sa eu usa kanada australija japan itd jednom rijeci zapad, ili sa putinom erdoganom orbanom kinom trece nema, pa ti proberi
To je potpuno druga tema.
Tema je buducnost bosne i bosnjaka, po meni ko je vidi mimo zapada ne misli nam dobro. Sta je bilo bilo je gledajmo sta je najbolje za nas u buducnosti
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61120 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

sajber87 wrote: 26/11/2022 14:10 Sta je bilo bilo je
Tako mi isto govore i oni koji su radili genocid i agresiju.

Zamisli da Njemac jevreju ikad nakon Holokausta kaže "ma haj ba, šta je bilo bilo je, gledaj u budućnost".
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61121 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Crithagra wrote: 26/11/2022 14:18
sajber87 wrote: 26/11/2022 14:10 Sta je bilo bilo je
Tako mi isto govore i oni koji su radili genocid i agresiju.

Zamisli da Njemac jevreju ikad nakon Holokausta kaže "ma haj ba, šta je bilo bilo je, gledaj u budućnost".
Ko prica o genocidu holokaustu i agresiji, ja ti govorim o buducnosti. Imam osjecaj da je tvoja politika tipa, ja mislim da je zapad nas iznevjerio(tvoje subjektivno misljenje) i zato za kaznu njima bosnjaci treba da se okrenu istoku, a tu bi jedina kazna bila kazna za bosnjake koja bi vodila ka raspadu bosne i nestanku bosnjaka. Kratkovido i veoma opasno.
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61122 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Jah...
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#61123 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

sajber87 wrote: 26/11/2022 13:54
Student_u_Ostavci wrote: 26/11/2022 13:43
SDA botovi vam nisu ni do koljena, svaka čast što ste došli na taj nivo. :lol:

Da se mogao izbjeći aparthejd, potpisale bi ga veće glave od nastavnika tjelesnog i zdravstvenog odgoja.
Umjesto toga, gura se Berina Fejzić da predstavlja Hrvate a istovremeno se priča da to ne treba raditi. :lol:
A da se kladimo da ce se promjeniti ustav i izborni zakon do recimo polovine 2024, a aparthejd sto su nam "patriote" nabile kao ludacku kosulju uklonice upravo ovi sto ih nazivas izdajnicima a u javnosti ih zovu osmorka.
Koga ja nazivam izdajnicima majstore na čemu si ti? :lol:
Ta Jasmin Mulahusić krezuba priča 'izdajnici vs patriote' iz mojih usta nikad nije izašla tako da si očito od const. botovanja počeo miješati korisnike tu.

Hoće, ja vjerujem da će se izborni zakon promijeniti ali ova država će sve dok postoji biti podijeljena na 3 tora. Ne znam šta ti misliš da će nam donijeti novi izborni zakon? Šta, odjednom će nam doći bratstvo i jedinstvo? :lol:
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61124 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Student_u_Ostavci wrote: 26/11/2022 14:31
sajber87 wrote: 26/11/2022 13:54

A da se kladimo da ce se promjeniti ustav i izborni zakon do recimo polovine 2024, a aparthejd sto su nam "patriote" nabile kao ludacku kosulju uklonice upravo ovi sto ih nazivas izdajnicima a u javnosti ih zovu osmorka.
Koga ja nazivam izdajnicima majstore na čemu si ti? :lol:
Ta Jasmin Mulahusić krezuba priča 'izdajnici vs patriote' iz mojih usta nikad nije izašla tako da si očito od const. botovanja počeo miješati korisnike tu.

Hoće, ja vjerujem da će se izborni zakon promijeniti ali ova država će sve dok postoji biti podijeljena na 3 tora. Ne znam šta ti misliš da će nam donijeti novi izborni zakon? Šta, odjednom će nam doći bratstvo i jedinstvo? :lol:
Nece biti bratstvo i jedinstvo, a bice i dalje podjela jer ne moze preko noci da se promijeni stanje , morace se raditi na povjerenju jer je to jedini nacin da se krene naprijed, ovo ukopavanje u rovove koje traje 25 godina a sve zarad pljacke i licnog bogacenja morace prestati.
Mozda nisi ti pominjao izdajnike ako sam pogrijesio izvini, znam da dosta forumasa to pominje pa sam te ubacio u tu grupu mahinalno. Sto se tice botovanja na pogresnoj si adresi.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#61125 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Login77777 wrote: 26/11/2022 14:06 Jel ovim SDAovcima ima nesto za sta Dino nije kriv? :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /221126031
"HDZ Posavina po nalogu je 15. novembra primila Elmedina Konakovića, iako Narod i Pravda u Posavini nije parlamentarna, a na sastanku iza zatvorenih vrata dogovara tzv. plan C, koji podrazumijeva zakazivanje sjednice Skupštine Posavskog kantona za 1. decembar, a krajnji rok za dostavu izabranih listi CIK-u BiH je 2. decembar. HDZ-ovi zastupnici po već dogovorenom scenariju će biti odsutni na zakazanoj sjednici te bez kvoruma neće biti stečeni uslovi za rad", navode iz SDA Posavskog kantona.
Dino sa gradonačelnikom Orašja na Koridoru završio delegata. Kupili su po kožnu jaknu Peruzzi da ih podsjeća na uspješno završen posao.
Locked