Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#61076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

"onima koji nisu zaslijepljeni božanskim sjajem novog lidera"

Zašto koristiti ovako opširne opise? Zašto jednostavno ne reći "SDA botovi"?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#61077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Nekima kao da je tesko prihvatiti da neko svoje misljenje o Konakovicu bazira na njegovim izjavama u javnosti. Posto trenutno nema nikakvih dijela na entitetskom/drzavnom nivou ostaju samo izjave. Kad se bude imala konkretna djela na entitetskom/drzavnom nivou onda se i ona uzimaju u obzir.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#61078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Login77777 wrote: 26/11/2022 10:42
Leverage wrote: 26/11/2022 10:33
Naravno da na to idu.

Ali Konaković je toliko korektan i čovjek od riječi da prosto ne postoji šansa da se tu napravi razdor. Udaraju u najjaču kariku, a kao što znamo, lanac puca na najslabijoj karici.
Pa vidi se ovdje po kritikama sta je cilj forumasa. Gotovo sve kritike su upirene u Konakovica jer im je on trn u oku. Te Konakovic ce ovo te ono a on ce dobiti najmanje u toj koaliciji na FBiH jer ima najmanje glasova. I to je uredu da tu SDP ima najvise. Jer nose ovu koaliciju.
SDP je potreban SDA zato ih i ne napadaju. A uz to nije ista glasacka baza kao kod SDA-NiP.
NiP ce u Vladi KS najvise dobiti a SDP u Vladi FBiH ukoliko se uspostavi Vlada FBiH. To je i korektno sto se brojki tice. Mozda jedni drugima u susret izadju sa nekim stvarima i to je to.
Samo se nadam da SDP bude Autoceste imala da tu krene vise rad kako treba.

A Dino je vise nego korektan prema partnerima. Forto i Kojovic takodzer. Ne sjecam se kad su prekrsili neki dogovor.

Cilj forumasa ovdje je da bude koalicija SDF-SDP. I na tome rade ili ti botuju dan i noc.
ma likovi citavu armiju botova okrenuli na konakovica koji prima udarce i otresa ih dok ostatak koalicije radi u miru i tišini, pa SDA i df patriote bi rastrgale SDP i NS za desetak minuta, a evo koliko su nemocni prema kifli da vec dva mjeseca kmece o tobožnjoj izdaji a nemaju pojma jel srpski il hrvatski igrac , u ova dva mjeseca su toliko teorija izbacili da je covjek sve zapisivao imao bi 300 stranica teorija izdaje :lol: :lol:

ovo je win win situacija zamisli sta bi uradili SDP i NS proglasili bi ih otpadnicima i da nisu muslimani i bosnjaci i tjt za desetak minuta bi bili gotovi ovi bi se pravdali al zabrinuti patriotski forumasi bi ih izgazili dok bi se ovi izvinjavali

istu grešku SDA i df prave kao 2018 i 2020 da idu sve strelice prema kifli dok drugi u miru i tišini rade posao
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Nekom se sudi na izjavama a nekom ni za djela. Zivio nas Bakir… :bih:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#61080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Po onom sto se do sada vidjelo najvece trevljenje oko podjele fotelja ocekujem izmedju Niksica i Konakovica. Konakovic da je spreman da se zadovolji mrvicama on bi ostao u SDA.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#61081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

tramvajtrojka wrote: 26/11/2022 10:53
Login77777 wrote: 26/11/2022 10:42

Pa vidi se ovdje po kritikama sta je cilj forumasa. Gotovo sve kritike su upirene u Konakovica jer im je on trn u oku. Te Konakovic ce ovo te ono a on ce dobiti najmanje u toj koaliciji na FBiH jer ima najmanje glasova. I to je uredu da tu SDP ima najvise. Jer nose ovu koaliciju.
SDP je potreban SDA zato ih i ne napadaju. A uz to nije ista glasacka baza kao kod SDA-NiP.
NiP ce u Vladi KS najvise dobiti a SDP u Vladi FBiH ukoliko se uspostavi Vlada FBiH. To je i korektno sto se brojki tice. Mozda jedni drugima u susret izadju sa nekim stvarima i to je to.
Samo se nadam da SDP bude Autoceste imala da tu krene vise rad kako treba.

A Dino je vise nego korektan prema partnerima. Forto i Kojovic takodzer. Ne sjecam se kad su prekrsili neki dogovor.

Cilj forumasa ovdje je da bude koalicija SDF-SDP. I na tome rade ili ti botuju dan i noc.
ma likovi citavu armiju botova okrenuli na konakovica koji prima udarce i otresa ih dok ostatak koalicije radi u miru i tišini, pa SDA i df patriote bi rastrgale SDP i NS za desetak minuta, a evo koliko su nemocni prema kifli da vec dva mjeseca kmece o tobožnjoj izdaji a nemaju pojma jel srpski il hrvatski igrac , u ova dva mjeseca su toliko teorija izbacili da je covjek sve zapisivao imao bi 300 stranica teorija izdaje :lol: :lol:

ovo je win win situacija zamisli sta bi uradili SDP i NS proglasili bi ih otpadnicima i da nisu muslimani i bosnjaci i tjt za desetak minuta bi bili gotovi ovi bi se pravdali al zabrinuti patriotski forumasi bi ih izgazili dok bi se ovi izvinjavali

istu grešku SDA i df prave kao 2018 i 2020 da idu sve strelice prema kifli dok drugi u miru i tišini rade posao
Svoj?

Na kraju balade, svi tu gledaju sebe.

Ljudi iz SDA i koalicionih partnera osmorke HDZ i SNSD su godinama imali mogućnost da uzimaju sebi ne misleći na građane. Trojkaši i ostali to ne mogu, taj recept je već iskorišten. Njima je ostalo uopšte mogućnost da uzimaju sebi graditi na tome da građanima nešto daju.

To jeste, sve šta vođe koalicije osmorka-HDZ-SNSD eventualno, slučajno, omoguće građanima je kolateralna šteta pokušaja tih ljudi da uzmu veliki novac.
Last edited by Hakiz on 26/11/2022 11:21, edited 1 time in total.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

plavi_E wrote: 26/11/2022 10:26 Najveci dio kritika na bosnjaki Din tj. Konakovica je uzrokovan njegovim licnim izjavama u javnosti. Cak i ova kritika druga Niksica je zasnovana na konakovicevoj izjavi.
Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#61083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

plavi_E wrote: 26/11/2022 11:05 Po onom sto se do sada vidjelo najvece trevljenje oko podjele fotelja ocekujem izmedju Niksica i Konakovica. Konakovic da je spreman da se zadovolji mrvicama on bi ostao u SDA.
Konaković će vjerovatno u VM, prepustiće Vladu FBiH Nikšiću, ali će zato gurati Kemu za potpredsjednika Federacije.

Dino je za proteklih mjesec dana tri puta obišao Federaciju i osiguravao glasove za DN. Sa Hodžinim parama nije mogao pa se u Tuzli nije ni pojavljivao. Tamo priču vode SDP i SBiH.

Slijedeća je Posavina, vidjećemo šta će tu biti.

I, neka botovi i dušmani napadaju, Dino rad svoj posao, a ekipa u pozadini svoj. :bih:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#61084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

sajber87 wrote: 26/11/2022 11:18
plavi_E wrote: 26/11/2022 10:26 Najveci dio kritika na bosnjaki Din tj. Konakovica je uzrokovan njegovim licnim izjavama u javnosti. Cak i ova kritika druga Niksica je zasnovana na konakovicevoj izjavi.
Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.
Neka je napisan i na Kineskom, samo da se potpiše, da se vlast oformi i da se krene naprijed.

Imamo DMS na engleskom, bez zvaničnog prevoda na lokalne jezike, pa svi razumiju šta piše.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#61085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 26/11/2022 11:49
sajber87 wrote: 26/11/2022 11:18

Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.

Neka je napisan i na Kineskom, samo da se potpiše, da se vlast oformi i da se krene naprijed.

Imamo DMS na engleskom, bez zvaničnog prevoda na lokalne jezike, pa svi razumiju šta piše.
Bold: Je li "constituent" znači ono šta HDZ kaže, konstitutivni, koji čine, ili znači sastavni, koji (se) sadržavaju (u), kako "građani" kažu :wink:

Italik: Vala tačno, potpišimo Čovićev IZ, pa da idemo dalje. Kako izgleda, nas Ban Konaković priprema da prihvatimo legitimnost polako kuhajući kao žabu, ili bolje kao Vučić Srbiju i Srbe da se naviknu lagano na novi poraz na Kosovu.

U prevodu: Biće treći, Karađorđeva mi.
User avatar
maroon1946
Posts: 96
Joined: 10/06/2015 21:19

#61086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by maroon1946 »

plavi_E wrote: 26/11/2022 10:33 SDP u ovoj igri ima svoju racunicu koja se polako nazire. Sve ove predstave za javnost u reziji SDP-a nisu slucajne. Niti je slucajno sto je Konakovic u Tesnju slavio dan drzavnosti a ne u Banjaluci. Nije nista novo da se sa koaliconim partnerom kritika vrsi sa bijelim pamucnim rukavicama. Ali kad tad se skinu rukavice. Pogotovo ako Konakovic krene da se odnosi prema SDP kao prema SDA.
Kakve to veze ima? Pa nije im niko došao od partnera iz osmorke.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#61087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Hakiz wrote: 26/11/2022 12:06
Styling wrote: 26/11/2022 11:49

Neka je napisan i na Kineskom, samo da se potpiše, da se vlast oformi i da se krene naprijed.

Imamo DMS na engleskom, bez zvaničnog prevoda na lokalne jezike, pa svi razumiju šta piše.
Bold: Je li "constituent" znači ono šta HDZ kaže, konstitutivni, koji čine, ili znači sastavni, koji (se) sadržavaju (u), kako "građani" kažu :wink:

Italik: Vala tačno, potpišimo Čovićev IZ, pa da idemo dalje. Kako izgleda, nas Ban Konaković priprema da prihvatimo legitimnost polako kuhajući kao žabu, ili bolje kao Vučić Srbiju i Srbe da se naviknu lagano na novi poraz na Kosovu.

U prevodu: Biće treći, Karađorđeva mi.
De, ba, Hakize. Postaješ neozbiljan.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#61088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 26/11/2022 12:13
Hakiz wrote: 26/11/2022 12:06

Bold: Je li "constituent" znači ono šta HDZ kaže, konstitutivni, koji čine, ili znači sastavni, koji (se) sadržavaju (u), kako "građani" kažu :wink:

Italik: Vala tačno, potpišimo Čovićev IZ, pa da idemo dalje. Kako izgleda, nas Ban Konaković priprema da prihvatimo legitimnost polako kuhajući kao žabu, ili bolje kao Vučić Srbiju i Srbe da se naviknu lagano na novi poraz na Kosovu.

U prevodu: Biće treći, Karađorđeva mi.
De, ba, Hakize. Postaješ neozbiljan.
Kakva politika, takav i ja.

Nego, je li to za "constituent" nema sporenja? :D
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Styling wrote: 26/11/2022 11:47 Dino rad svoj posao, a ekipa u pozadini svoj
Radi posao, samo je pitanje čiji. :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Crithagra wrote: 26/11/2022 12:28
Styling wrote: 26/11/2022 11:47 Dino rad svoj posao, a ekipa u pozadini svoj
Radi posao, samo je pitanje čiji. :lol:
Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi. :thumbup:
DonieBrasco
Posts: 20077
Joined: 31/08/2016 16:09

#61091 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Za sebe prije svega radi, kad se smjseti u fotelju nece ga na mapi biit.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#61092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Styling wrote: 26/11/2022 11:49
sajber87 wrote: 26/11/2022 11:18

Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.
Neka je napisan i na Kineskom, samo da se potpiše, da se vlast oformi i da se krene naprijed.

Imamo DMS na engleskom, bez zvaničnog prevoda na lokalne jezike, pa svi razumiju šta piše.
Ma potpuno je svejedno na kojem jeziku pise, samo treba razotkriti botovsku propagandu
Last edited by sajber87 on 26/11/2022 13:25, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#61093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Login77777 wrote: 26/11/2022 12:30
Crithagra wrote: 26/11/2022 12:28

Radi posao, samo je pitanje čiji. :lol:
Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi. :thumbup:
Ne može sve, pristat će na legitimnost i treći. Od koga je i previše je. Jedan je Alija, Dino je, ipak, manji kalibar.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Hakiz wrote: 26/11/2022 12:34
Login77777 wrote: 26/11/2022 12:30

Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi. :thumbup:
Ne može sve, pristat će na legitimnost i treći. Od koga je i previše je. Jedan je Alija, Dino je, ipak, manji kalibar.
Nije Dino tak kapacitet da moze tako nesto uraditi.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#61095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Login77777 wrote: 26/11/2022 12:36
Hakiz wrote: 26/11/2022 12:34

Ne može sve, pristat će na legitimnost i treći. Od koga je i previše je. Jedan je Alija, Dino je, ipak, manji kalibar.
Nije Dino tak kapacitet da moze tako nesto uraditi.
Sada si me razočarao, znači niko nema sposoban da promijeni paradigmu :(
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Login77777 wrote: 26/11/2022 12:30
Crithagra wrote: 26/11/2022 12:28

Radi posao, samo je pitanje čiji. :lol:
Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi. :thumbup:
Da, on bi uradio drugačije, potpisao bi uz entitet pola Sarajeva i još ponešto. :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Crithagra wrote: 26/11/2022 12:40
Login77777 wrote: 26/11/2022 12:30

Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi. :thumbup:
Da, on bi uradio drugačije, potpisao bi uz entitet pola Sarajeva i još ponešto. :thumbup:
To je SDA vec sve potpisala. :thumbup:
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Login77777 wrote: 26/11/2022 12:50
Crithagra wrote: 26/11/2022 12:40
Da, on bi uradio drugačije, potpisao bi uz entitet pola Sarajeva i još ponešto. :thumbup:
To je SDA vec sve potpisala. :thumbup:
Ma znam, vas nekolicina ovdje je spremna sebi slagati šta god, samo da se ubjediš da si u pravu. Jeeeheeeee. :ljulja:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Crithagra wrote: 26/11/2022 12:52
Login77777 wrote: 26/11/2022 12:50

To je SDA vec sve potpisala. :thumbup:
Ma znam, vas nekolicina ovdje je spremna sebi slagati šta god, samo da se ubjediš da si u pravu. Jeeeheeeee. :ljulja:
A sta je laz u tome da je SDA potpisala manji entitet te ime i zastavu istog po jednom narodu? Ime SDA ce biti stanlo na papiru entiteta koji je stvoren na genocidu. To su cinjenice. Sve ostalo je vas SDA spin… :thumbup:
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#61100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Čuj "moj", kakvo leglo paranoika. :lol:

Da te vodim na vašare,
da potrošim silne pare
na zlatne sandale
i svilene haljine... :bih:
Locked