Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#61076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
"onima koji nisu zaslijepljeni božanskim sjajem novog lidera"
Zašto koristiti ovako opširne opise? Zašto jednostavno ne reći "SDA botovi"?
Zašto koristiti ovako opširne opise? Zašto jednostavno ne reći "SDA botovi"?
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#61077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nekima kao da je tesko prihvatiti da neko svoje misljenje o Konakovicu bazira na njegovim izjavama u javnosti. Posto trenutno nema nikakvih dijela na entitetskom/drzavnom nivou ostaju samo izjave. Kad se bude imala konkretna djela na entitetskom/drzavnom nivou onda se i ona uzimaju u obzir.
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
#61078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ma likovi citavu armiju botova okrenuli na konakovica koji prima udarce i otresa ih dok ostatak koalicije radi u miru i tišini, pa SDA i df patriote bi rastrgale SDP i NS za desetak minuta, a evo koliko su nemocni prema kifli da vec dva mjeseca kmece o tobožnjoj izdaji a nemaju pojma jel srpski il hrvatski igrac , u ova dva mjeseca su toliko teorija izbacili da je covjek sve zapisivao imao bi 300 stranica teorija izdajeLogin77777 wrote: ↑26/11/2022 10:42Pa vidi se ovdje po kritikama sta je cilj forumasa. Gotovo sve kritike su upirene u Konakovica jer im je on trn u oku. Te Konakovic ce ovo te ono a on ce dobiti najmanje u toj koaliciji na FBiH jer ima najmanje glasova. I to je uredu da tu SDP ima najvise. Jer nose ovu koaliciju.
SDP je potreban SDA zato ih i ne napadaju. A uz to nije ista glasacka baza kao kod SDA-NiP.
NiP ce u Vladi KS najvise dobiti a SDP u Vladi FBiH ukoliko se uspostavi Vlada FBiH. To je i korektno sto se brojki tice. Mozda jedni drugima u susret izadju sa nekim stvarima i to je to.
Samo se nadam da SDP bude Autoceste imala da tu krene vise rad kako treba.
A Dino je vise nego korektan prema partnerima. Forto i Kojovic takodzer. Ne sjecam se kad su prekrsili neki dogovor.
Cilj forumasa ovdje je da bude koalicija SDF-SDP. I na tome rade ili ti botuju dan i noc.
ovo je win win situacija zamisli sta bi uradili SDP i NS proglasili bi ih otpadnicima i da nisu muslimani i bosnjaci i tjt za desetak minuta bi bili gotovi ovi bi se pravdali al zabrinuti patriotski forumasi bi ih izgazili dok bi se ovi izvinjavali
istu grešku SDA i df prave kao 2018 i 2020 da idu sve strelice prema kifli dok drugi u miru i tišini rade posao
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#61079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nekom se sudi na izjavama a nekom ni za djela. Zivio nas Bakir… 
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#61080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Po onom sto se do sada vidjelo najvece trevljenje oko podjele fotelja ocekujem izmedju Niksica i Konakovica. Konakovic da je spreman da se zadovolji mrvicama on bi ostao u SDA.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#61081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Svoj?tramvajtrojka wrote: ↑26/11/2022 10:53ma likovi citavu armiju botova okrenuli na konakovica koji prima udarce i otresa ih dok ostatak koalicije radi u miru i tišini, pa SDA i df patriote bi rastrgale SDP i NS za desetak minuta, a evo koliko su nemocni prema kifli da vec dva mjeseca kmece o tobožnjoj izdaji a nemaju pojma jel srpski il hrvatski igrac , u ova dva mjeseca su toliko teorija izbacili da je covjek sve zapisivao imao bi 300 stranica teorija izdajeLogin77777 wrote: ↑26/11/2022 10:42
Pa vidi se ovdje po kritikama sta je cilj forumasa. Gotovo sve kritike su upirene u Konakovica jer im je on trn u oku. Te Konakovic ce ovo te ono a on ce dobiti najmanje u toj koaliciji na FBiH jer ima najmanje glasova. I to je uredu da tu SDP ima najvise. Jer nose ovu koaliciju.
SDP je potreban SDA zato ih i ne napadaju. A uz to nije ista glasacka baza kao kod SDA-NiP.
NiP ce u Vladi KS najvise dobiti a SDP u Vladi FBiH ukoliko se uspostavi Vlada FBiH. To je i korektno sto se brojki tice. Mozda jedni drugima u susret izadju sa nekim stvarima i to je to.
Samo se nadam da SDP bude Autoceste imala da tu krene vise rad kako treba.
A Dino je vise nego korektan prema partnerima. Forto i Kojovic takodzer. Ne sjecam se kad su prekrsili neki dogovor.
Cilj forumasa ovdje je da bude koalicija SDF-SDP. I na tome rade ili ti botuju dan i noc.![]()
![]()
ovo je win win situacija zamisli sta bi uradili SDP i NS proglasili bi ih otpadnicima i da nisu muslimani i bosnjaci i tjt za desetak minuta bi bili gotovi ovi bi se pravdali al zabrinuti patriotski forumasi bi ih izgazili dok bi se ovi izvinjavali
istu grešku SDA i df prave kao 2018 i 2020 da idu sve strelice prema kifli dok drugi u miru i tišini rade posao
Na kraju balade, svi tu gledaju sebe.
Ljudi iz SDA i koalicionih partnera osmorke HDZ i SNSD su godinama imali mogućnost da uzimaju sebi ne misleći na građane. Trojkaši i ostali to ne mogu, taj recept je već iskorišten. Njima je ostalo uopšte mogućnost da uzimaju sebi graditi na tome da građanima nešto daju.
To jeste, sve šta vođe koalicije osmorka-HDZ-SNSD eventualno, slučajno, omoguće građanima je kolateralna šteta pokušaja tih ljudi da uzmu veliki novac.
Last edited by Hakiz on 26/11/2022 11:21, edited 1 time in total.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#61082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#61083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Konaković će vjerovatno u VM, prepustiće Vladu FBiH Nikšiću, ali će zato gurati Kemu za potpredsjednika Federacije.
Dino je za proteklih mjesec dana tri puta obišao Federaciju i osiguravao glasove za DN. Sa Hodžinim parama nije mogao pa se u Tuzli nije ni pojavljivao. Tamo priču vode SDP i SBiH.
Slijedeća je Posavina, vidjećemo šta će tu biti.
I, neka botovi i dušmani napadaju, Dino rad svoj posao, a ekipa u pozadini svoj.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#61084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Neka je napisan i na Kineskom, samo da se potpiše, da se vlast oformi i da se krene naprijed.sajber87 wrote: ↑26/11/2022 11:18Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.
Imamo DMS na engleskom, bez zvaničnog prevoda na lokalne jezike, pa svi razumiju šta piše.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#61085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bold: Je li "constituent" znači ono šta HDZ kaže, konstitutivni, koji čine, ili znači sastavni, koji (se) sadržavaju (u), kako "građani" kažuStyling wrote: ↑26/11/2022 11:49sajber87 wrote: ↑26/11/2022 11:18
Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.
Neka je napisan i na Kineskom, samo da se potpiše, da se vlast oformi i da se krene naprijed.
Imamo DMS na engleskom, bez zvaničnog prevoda na lokalne jezike, pa svi razumiju šta piše.
Italik: Vala tačno, potpišimo Čovićev IZ, pa da idemo dalje. Kako izgleda, nas Ban Konaković priprema da prihvatimo legitimnost polako kuhajući kao žabu, ili bolje kao Vučić Srbiju i Srbe da se naviknu lagano na novi poraz na Kosovu.
U prevodu: Biće treći, Karađorđeva mi.
- maroon1946
- Posts: 96
- Joined: 10/06/2015 21:19
#61086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kakve to veze ima? Pa nije im niko došao od partnera iz osmorke.plavi_E wrote: ↑26/11/2022 10:33 SDP u ovoj igri ima svoju racunicu koja se polako nazire. Sve ove predstave za javnost u reziji SDP-a nisu slucajne. Niti je slucajno sto je Konakovic u Tesnju slavio dan drzavnosti a ne u Banjaluci. Nije nista novo da se sa koaliconim partnerom kritika vrsi sa bijelim pamucnim rukavicama. Ali kad tad se skinu rukavice. Pogotovo ako Konakovic krene da se odnosi prema SDP kao prema SDA.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#61087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
De, ba, Hakize. Postaješ neozbiljan.Hakiz wrote: ↑26/11/2022 12:06Bold: Je li "constituent" znači ono šta HDZ kaže, konstitutivni, koji čine, ili znači sastavni, koji (se) sadržavaju (u), kako "građani" kažu![]()
Italik: Vala tačno, potpišimo Čovićev IZ, pa da idemo dalje. Kako izgleda, nas Ban Konaković priprema da prihvatimo legitimnost polako kuhajući kao žabu, ili bolje kao Vučić Srbiju i Srbe da se naviknu lagano na novi poraz na Kosovu.
U prevodu: Biće treći, Karađorđeva mi.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#61088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kakva politika, takav i ja.Styling wrote: ↑26/11/2022 12:13De, ba, Hakize. Postaješ neozbiljan.Hakiz wrote: ↑26/11/2022 12:06
Bold: Je li "constituent" znači ono šta HDZ kaže, konstitutivni, koji čine, ili znači sastavni, koji (se) sadržavaju (u), kako "građani" kažu![]()
Italik: Vala tačno, potpišimo Čovićev IZ, pa da idemo dalje. Kako izgleda, nas Ban Konaković priprema da prihvatimo legitimnost polako kuhajući kao žabu, ili bolje kao Vučić Srbiju i Srbe da se naviknu lagano na novi poraz na Kosovu.
U prevodu: Biće treći, Karađorđeva mi.
Nego, je li to za "constituent" nema sporenja?
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
-
DonieBrasco
- Posts: 20072
- Joined: 31/08/2016 16:09
#61091 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Za sebe prije svega radi, kad se smjseti u fotelju nece ga na mapi biit.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#61092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma potpuno je svejedno na kojem jeziku pise, samo treba razotkriti botovsku propaganduStyling wrote: ↑26/11/2022 11:49Neka je napisan i na Kineskom, samo da se potpiše, da se vlast oformi i da se krene naprijed.sajber87 wrote: ↑26/11/2022 11:18
Po ne znam koji put pitam, kojih izjava? Pricajte o cinjenicama, ovo sto radite je totalno blacenje i propaganda. Bakir kaze za medije da je sporazum pisan na hrvatskom jeziku i to stavi kao kritiku, konakovic odgovara da je vecinom program pisao hdz te da je zato na hrvatskom jeziku koji je uzgrad i zvanican u BiH i to botovi odmah uzmu kao kljuc konakovicevog intervjua da je izjavio da je vecinu programa pisao hdz, a klix izdvoji u naslovu sto vecina samo i procita. Sustina je da je papir koji je izasao u medijima pisan na hrvatskom jeziku jer je vecinom pisao hdz.
Imamo DMS na engleskom, bez zvaničnog prevoda na lokalne jezike, pa svi razumiju šta piše.
Last edited by sajber87 on 26/11/2022 13:25, edited 1 time in total.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#61093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne može sve, pristat će na legitimnost i treći. Od koga je i previše je. Jedan je Alija, Dino je, ipak, manji kalibar.Login77777 wrote: ↑26/11/2022 12:30Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi.![]()
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#61094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije Dino tak kapacitet da moze tako nesto uraditi.Hakiz wrote: ↑26/11/2022 12:34Ne može sve, pristat će na legitimnost i treći. Od koga je i previše je. Jedan je Alija, Dino je, ipak, manji kalibar.Login77777 wrote: ↑26/11/2022 12:30
Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi.![]()
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#61095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sada si me razočarao, znači niko nema sposoban da promijeni paradigmu
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#61096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da, on bi uradio drugačije, potpisao bi uz entitet pola Sarajeva i još ponešto.Login77777 wrote: ↑26/11/2022 12:30Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi.![]()
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#61097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
To je SDA vec sve potpisala.Crithagra wrote: ↑26/11/2022 12:40Da, on bi uradio drugačije, potpisao bi uz entitet pola Sarajeva i još ponešto.Login77777 wrote: ↑26/11/2022 12:30
Barem nije legalizovao manji entitet i pristao na ime kakav isti nosi.![]()
![]()
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#61098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma znam, vas nekolicina ovdje je spremna sebi slagati šta god, samo da se ubjediš da si u pravu. Jeeeheeeee.

- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#61099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A sta je laz u tome da je SDA potpisala manji entitet te ime i zastavu istog po jednom narodu? Ime SDA ce biti stanlo na papiru entiteta koji je stvoren na genocidu. To su cinjenice. Sve ostalo je vas SDA spin…
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#61100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Čuj "moj", kakvo leglo paranoika.
Da te vodim na vašare,
da potrošim silne pare
na zlatne sandale
i svilene haljine...
Da te vodim na vašare,
da potrošim silne pare
na zlatne sandale
i svilene haljine...
