Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14176 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 25/11/2022 21:37 ja ne vjerujem u te inflacije i pm, nego da je ovo sve bogacenje pojedinaca tj. da nadoknase sve sto su zijanili u coroni...
Malo poslušaj neke ekonomiste ili prouči osnove ekonomije pa ćeš itekako vjerovati u inflaciju, a biće ti jasno i šta je inflacija. :thumbup:
konektovan wrote: 25/11/2022 22:03
Dacia za 34 milje je ljepša i opremljenija od ove vitare, za još dvije milje je fakat avion za vitaru.
Puno je to love i za daciu,..ali uporedivi su.
Smanji ribu Konektovani.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14177 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

drug_profi wrote: 25/11/2022 22:15 hibrid, turbo benzin 130 hp
Kljucne rijeci
Benzin - lpg..turbo, ključne riječi za daciu. :mrgreen:
naĆi hibrid dacia. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14178 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 25/11/2022 23:53
Malo poslušaj neke ekonomiste ili prouči osnove ekonomije pa ćeš itekako vjerovati u inflaciju, a biće ti jasno i šta je inflacija. :thumbup:

uglavnom otimacina legalna :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#14179 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

konektovan wrote: 25/11/2022 23:57
drug_profi wrote: 25/11/2022 22:15 hibrid, turbo benzin 130 hp
Kljucne rijeci
Benzin - lpg..turbo, ključne riječi za daciu. :mrgreen:
naĆi hibrid dacia. :mrgreen:
što jes-jes :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7123
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14180 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

ElRe wrote: 25/11/2022 21:32
skrbavi-admin wrote: 25/11/2022 21:00 ne bih dao 45 hiljada za prašstera taman da serem pare.... :lol: :lol: :lol:

jebem li im familiju.... al debilitet kupaca je jos signifikantniji prihvatajuci "novo normalno" jbo im novonormalno mater

ta kanta kad je izasla je kostala ispod 20000 maraka ba.... realno vise i ne vrijedi.....
45000 taman vrijedi kao 35000 prije korone
vrijedi budalama..... :thumbup:
User avatar
mirota
Posts: 4676
Joined: 11/01/2018 11:42

#14181 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mirota »

User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14182 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Evo 2 linka vrlo uporedivih vozila, pa mi onako iskreno napisite kojeg bi od 2 konkretna vozila uzeli.
Osnovnu Vitaru hybrid turbo za 40k ili odlicno opremljen Duster sa fabrickim plinon i turbo za 35k.
Oba su samo prednji pogon.

VITARA HYBRID 1.4 TURBO MT6 (39.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50654418/136978

Dacia Duster Extreme 1.0 ECO-G 100 (34.400 KM)
https://www.olx.ba/r/45754112/136978
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14183 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

nijedan
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7123
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14184 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/11/2022 08:01 nijedan
:lol: :lol: :lol: :thumbup:

o kakvim budalestinama ljudi raspravljaju, cuj 900 kubika u Prašstetu :lol:

nije dosta ni za kakav motociklo a trpaju u auta od tonu i po :lol:

kakvo debilno vrijeme u pcku maternu.... prije se za dobar komad auta placala solidna cifra, sad se za pola auta placa pola vise :lol: ustvari sad vise auta i nema, nego neki mlincici kurcici palcici sa fensi displejima senzorima i elektronikom koja malo radi pa malo ne radi :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14185 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Optimist wrote: 26/11/2022 07:53 Evo 2 linka vrlo uporedivih vozila, pa mi onako iskreno napisite kojeg bi od 2 konkretna vozila uzeli.
Osnovnu Vitaru hybrid turbo za 40k ili odlicno opremljen Duster sa fabrickim plinon i turbo za 35k.
Oba su samo prednji pogon.

VITARA HYBRID 1.4 TURBO MT6 (39.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50654418/136978

Dacia Duster Extreme 1.0 ECO-G 100 (34.400 KM)
https://www.olx.ba/r/45754112/136978
Nema više tog extreme za te pare. Sad je expresion model 36 100, i journey duster 37 400 KM sa Eco -g motorom.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23425
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14186 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Jedini uporediv Duster sa Vitarom je onaj sa 1.3 TCe 150 EDC koji kosta 44 000.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14187 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

BMW X6 3.0d Xdrive 2010 KOŽA NAVI ALU 20ke REG DO 04/23 (38.500 KM)
https://www.olx.ba/r/50667415/82529

:mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14188 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 26/11/2022 08:18
bitanga_sa_otesa wrote: 26/11/2022 08:01 nijedan
:lol: :lol: :lol: :thumbup:

o kakvim budalestinama ljudi raspravljaju, cuj 900 kubika u Prašstetu :lol:

nije dosta ni za kakav motociklo a trpaju u auta od tonu i po :lol:

kakvo debilno vrijeme u pcku maternu.... prije se za dobar komad auta placala solidna cifra, sad se za pola auta placa pola vise :lol: ustvari sad vise auta i nema, nego neki mlincici kurcici palcici sa fensi displejima senzorima i elektronikom koja malo radi pa malo ne radi :lol:
prilagodjavaju se fabrike trzistu i influenserima,svakako im ne treba motor, jer svi gamizu 30 i drkaju po mobitelima... takva degeneracija...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14189 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 26/11/2022 08:59 BMW X6 3.0d Xdrive 2010 KOŽA NAVI ALU 20ke REG DO 04/23 (38.500 KM)
https://www.olx.ba/r/50667415/82529

:mrgreen:
uraĐŽen servis,bez ulaganja :lol:
Seawolf
Posts: 9168
Joined: 14/06/2012 22:59

#14190 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

sime_cipol wrote: 26/11/2022 08:53 Jedini uporediv Duster sa Vitarom je onaj sa 1.3 TCe 150 EDC koji kosta 44 000.
Upravo tako.

Ali je i puno bolji od ove Vitare od 40.000, nego što je razlika u cijeni.

A to je umnogome i zato što je unutar suzukijevih 40.000 i carina od 15%, a unutar dacijinih 44.000 je 0%.
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14191 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

sime_cipol wrote: 26/11/2022 08:53 Jedini uporediv Duster sa Vitarom je onaj sa 1.3 TCe 150 EDC koji kosta 44 000.
Duster jos ima opciju dizel motora dok se takvo nesto u Vitari ne moze uopce naruciti.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#14192 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by profatr »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/11/2022 09:01
mk ultra wrote: 26/11/2022 08:59 BMW X6 3.0d Xdrive 2010 KOŽA NAVI ALU 20ke REG DO 04/23 (38.500 KM)
https://www.olx.ba/r/50667415/82529

:mrgreen:
uraĐŽen servis,bez ulaganja :lol:
Isti lik prodaje i MAKAGRA GEL, valjda to ide sa BMW-om kao dodatna oprema :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14193 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

profatr wrote: 26/11/2022 09:05

Isti lik prodaje i MAKAGRA GEL, valjda to ide sa BMW-om kao dodatna oprema :D
za sta je taj gel?? za kosu?? zar neko jos to koristi??
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14194 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 26/11/2022 07:53 Evo 2 linka vrlo uporedivih vozila, pa mi onako iskreno napisite kojeg bi od 2 konkretna vozila uzeli.
Osnovnu Vitaru hybrid turbo za 40k ili odlicno opremljen Duster sa fabrickim plinon i turbo za 35k.
Oba su samo prednji pogon.

VITARA HYBRID 1.4 TURBO MT6 (39.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50654418/136978

Dacia Duster Extreme 1.0 ECO-G 100 (34.400 KM)
https://www.olx.ba/r/45754112/136978
ovoga iskreno

Nissan Patrol 4,2 TD (35.000 KM)
https://www.olx.ba/r/50503184/175297
User avatar
sime_cipol
Posts: 23425
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14195 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Optimist wrote: 26/11/2022 07:53 Evo 2 linka vrlo uporedivih vozila, pa mi onako iskreno napisite kojeg bi od 2 konkretna vozila uzeli.
Osnovnu Vitaru hybrid turbo za 40k ili odlicno opremljen Duster sa fabrickim plinon i turbo za 35k.
Oba su samo prednji pogon.

VITARA HYBRID 1.4 TURBO MT6 (39.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50654418/136978

Dacia Duster Extreme 1.0 ECO-G 100 (34.400 KM)
https://www.olx.ba/r/45754112/136978
Ako bih morao birati, onda Duster.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14196 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 26/11/2022 00:16
uglavnom otimacina legalna :)
Fula :)
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14197 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

sime_cipol wrote: 26/11/2022 09:38
Optimist wrote: 26/11/2022 07:53 Evo 2 linka vrlo uporedivih vozila, pa mi onako iskreno napisite kojeg bi od 2 konkretna vozila uzeli.
Osnovnu Vitaru hybrid turbo za 40k ili odlicno opremljen Duster sa fabrickim plinon i turbo za 35k.
Oba su samo prednji pogon.

VITARA HYBRID 1.4 TURBO MT6 (39.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50654418/136978

Dacia Duster Extreme 1.0 ECO-G 100 (34.400 KM)
https://www.olx.ba/r/45754112/136978
Ako bih morao birati, onda Duster.
Konacno jedan konkretan odgovor, pored mnogo filozofije. :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14198 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

skrbavi-admin wrote: 26/11/2022 06:33
vrijedi budalama..... :thumbup:
Evo pošto nisi budala, hajde kupi nešto što nije poskupilo 20-30% da ne pričamo o većim procentima. Kreni od nekretnina, auta pa dođi do hljeba.

Možeš ti biti i pametan i budala, ali sa istom količinom novca ne možeš kupiti ni približno isto stvari kao prije godinu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14199 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 26/11/2022 09:59
sime_cipol wrote: 26/11/2022 09:38

Ako bih morao birati, onda Duster.
Konacno jedan konkretan odgovor, pored mnogo filozofije. :thumbup:
oba su mi besmislena bez 4wd, duster se i kupuje radi toga, ovaj 2wd kurcina, bolje onda stepway kupit realno :)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14200 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

mirota wrote: 26/11/2022 07:18 https://www.olx.ba/artikal/50684068/ope ... k-ch-uvoz/

dobar auto po dobroj cijeni
Za 18 hiljada auto staro 10 godina i 315000 na satu dobra kupovina? Jasta je

P.S. izdrzljiv enterijer, nakon 10 godina i 315kkm nema vecih znakova trosenja
Post Reply