Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#25801 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

MA ima tu nekih dionica koje nisu zapocete. Pogubio sam se vise. Ko kad su sve mikronske.
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#25802 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by detroit-mercy »

So What! wrote: 15/11/2022 06:10
kamberovica polje wrote: 14/11/2022 23:22Pa ne moraš bit Sherlock Holmes da zaključiš otkud nekom ogroman kapital u siromašnoj zemlji koja je "tek" izašla iz rata i prolazi bolnu tranziciju prema tržišnom kapitalizmu. Malo vrijeđaš razum s tim iščuđivanjem.
Druže, kad se navedena kompanija pojavila kao mali izvođač na izgradnji autoputa kod Zenice, prošlo je više od 15 godina od završetka rata u našoj zemlji.

Ne vrijeđam ja ničiju intaligenciju, već neko vrijeđa moju, upravo pišući gluposti, kao da smo mi iza rata odmah započeli s nekom izgradnjom i tu se kofol pojavili neki domaći igrači.
Ja ali ko je radio na ovim lokalnim dionicama, seoskim, regionalnim, tu se kalio biznis i punila kesa za vece zahvate a i to se se znalo kako se dobija i ko moze dobiti. Dobra se je lova otresla na krpljenju rupa :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#25803 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dzontra_Volta »

Login77777 wrote: 18/11/2022 18:00
So What! wrote: 11/11/2022 13:21 Bas kad covjek pomisli da je Euro-Asfalt ispao iz igre, oni dobivaju jos jedan ugovor, ali mislim da je ovo jedina dionica koja je preostala, a da su oni kvalifikovani bili za nju ...

BiH za dvije godine dobija novih 23 kilometara autoputa na Koridoru 5C



Klix
So What
Jel ovo znaci da bi trebalo sve biti u izgradnji od Doboja do Zenice?
U narednih 15 do 20 dana potpisat ćemo ugovor za izgradnju 22 kilometra autoceste za dionicu Medakovo - Ozimice. Do kraja godine je planiran početak gradnje kompletnog sjevernog dijela Koridora 5C, odnosno ukupno 50 kilometara”, naglasio je Elmedin Voloder, direktor JP Autoceste FBiH.
Radiće se samo tunel Crni Vrh kao prva faza. Imovinsko pravni odnosi za ostatak trase nisu još riješeni.
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#25804 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

prošao sam danas dva puta oko zenice, ono je tužno
akcija007
Posts: 4314
Joined: 17/05/2008 23:50

#25805 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by akcija007 »

Jrsu li jos radovi poprsvki na zenickoj obilaznici ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#25806 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

I mene zanima da li se tu ista radi ili je samo ograđeno i čeka da se sruši.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25807 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

Nema krpljenja na diletanciji kad padne pola metra
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#25808 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

meni se čini da bi se podzida mogla srušiti na cestu, a za diletaciju ne znam


vjerovatno će i ovo kod vranduka što se ne usuđuju početi graditi biti isto, a nisam siguran ni da neće biti još toga dalje prema žepču
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25809 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

Ko je pitao da li se jos radi

Radi se i dalje
Zatvorena je desna traka komplet (zenica sarajevo) od poslije prvog tunela do vijadukta babina rijeka

Iz smjera Sarajevo Zenica, zatvorena dodatno desna traka kod ovog velikog podzida prije vjestackog tunela

Dodatno na smjeru Zenica Sarajevo zatvorena desna traka između Babine rijeke i vjestackog tunela

Diletacije koje su popravljali sada su ok, koliko toliko

Sve i jedna ostala ima probleme sve dole do starog iskljucenja zenica jug
User avatar
geralt
Posts: 6445
Joined: 14/09/2017 12:45

#25810 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by geralt »

Ma to su ba samo politicke igre da skinu Terzica, dobra je cesta.

:D
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#25811 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Naslovnica »

Samo za zapisnik...
Ispravno je "dilAtacija".
:thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#25812 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dzontra_Volta »

Naslovnica wrote: 22/11/2022 18:16 Samo za zapisnik...
Ispravno je "dilAtacija".
:thumbup:
Ja sve kontam ljudi se zajebaju sa ovim dilEtacijama.
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#25813 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

diletta je za sve kriva :D
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#25815 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by selma 83 »

Haris.ba wrote: 12/11/2022 08:27
selma 83 wrote: 12/11/2022 01:24 bolje što nisu, krepali bi oni mali biznisi kraj puta, isto ko Blažuj.
Koji su poslovi krepali u Blazuju? Uz 4 trake je cak napravljena i servisna dodatna saobracajnica za poslovne prostore.

Meni svejedno u sustini. Ako iz Hadzica misle da im ne treba cesta, i da su bitniji preprodavci polovne bijele tehnike, plocica i neka pilicara od firmi iz proizvodne zone, njihov odabir.

I nije se cesta morala praviti uz postojecu magistralu. Jer na dosta mjesta i nema prostora.
pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više. ;-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#25816 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

selma 83 wrote: 25/11/2022 19:08 pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više.
Kakav mali ulaz? Klasicna izlivna traka, jednosmjerna cesta citavom duzinom, i onda na kraju spoj na cestu. Isto ko na 12 transferzali pored Vize. Da je tako na svim magistralama gdje ima skretanje za neki biznis bilo bi fantasticno.

Cesto sam onom rutom. Imas vulkanizer spura radi odlicno. Imas poljoprivrednu apoteku isto tako. Imas ogroman objekat restoran i hotel Mujanica.

Ako je smisao neke male trgovke da ti proda flasicu vode da dodjes sebi jer si u behutu od pola sata stajanja u koloni, onda treba blokirati bilo kakvu izgradnju.

Ne znam ni gdje su ti male trgovke u Gladnom polju. Promjenilo se to sa trgovinama. Izgradjeni su trgovacki centri kakvi nisu postojali. Isto su te trgovke kod Hece propale. Gdje je promet jos veci. Samo poneke rade.

Na kraju, sta bi trebali oni iz Rajlovca? Da miniraju autoput?

Hocemo maltretirati ljude iz Hadzica i Rakovice zbog trgovki u Blazuju?
akcija007
Posts: 4314
Joined: 17/05/2008 23:50

#25817 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by akcija007 »

Ja kroz Rajlovac ne pamtim kada sam zadnji put prosao. Kada se samo sjezim onih guzvi i kolapsa dok ne dodjes do vogoscanske petlje. Autoput je spasio Rajlovac od guzvi.
Na podforumu "radari" sam procitao da ce od decembra biti novi radari na A1 , cak 7 komada od Tarcina do Podlugova. Jeli to istina nije ne znam
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#25818 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by probook »

akcija007 wrote: 26/11/2022 02:46 Ja kroz Rajlovac ne pamtim kada sam zadnji put prosao. Kada se samo sjezim onih guzvi i kolapsa dok ne dodjes do vogoscanske petlje. Autoput je spasio Rajlovac od guzvi.
Na podforumu "radari" sam procitao da ce od decembra biti novi radari na A1 , cak 7 komada od Tarcina do Podlugova. Jeli to istina nije ne znam
Pa to samo u nas ima

Prosao sam pola Srb i Hr autoputem nigdje radara
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25819 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

klasika

ili ćeš voziti konstatno sporo
ili će ti se mozak oznojiti da pratiš ograničenja, jer je svako uključenje/isključenje na udaljenost po 7-8km
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#25820 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Naslovnica »

selma 83 wrote: 25/11/2022 19:08
Haris.ba wrote: 12/11/2022 08:27

Koji su poslovi krepali u Blazuju? Uz 4 trake je cak napravljena i servisna dodatna saobracajnica za poslovne prostore.

Meni svejedno u sustini. Ako iz Hadzica misle da im ne treba cesta, i da su bitniji preprodavci polovne bijele tehnike, plocica i neka pilicara od firmi iz proizvodne zone, njihov odabir.

I nije se cesta morala praviti uz postojecu magistralu. Jer na dosta mjesta i nema prostora.
pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više. ;-)

Image

Bankina:
Image

Elastično odbojna ograda:
Image
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#25821 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Grean »

Naslovnica wrote: 26/11/2022 13:15
selma 83 wrote: 25/11/2022 19:08
pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više. ;-)

Image

Bankina:
Image

Elastično odbojna ograda:
Image
Treba ignorisati ovo objasnjenje dok ne nadodju na jednostavniju rijec.

Sigurno ces u razgovoru koristiti termin elasticna odbojna ograda.
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#25822 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Naslovnica »

Koristim termin "odbojna ograda" ili "zaštitna ograda".
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#25823 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

probook wrote: 26/11/2022 13:07
akcija007 wrote: 26/11/2022 02:46 Ja kroz Rajlovac ne pamtim kada sam zadnji put prosao. Kada se samo sjezim onih guzvi i kolapsa dok ne dodjes do vogoscanske petlje. Autoput je spasio Rajlovac od guzvi.
Na podforumu "radari" sam procitao da ce od decembra biti novi radari na A1 , cak 7 komada od Tarcina do Podlugova. Jeli to istina nije ne znam
Pa to samo u nas ima

Prosao sam pola Srb i Hr autoputem nigdje radara
a u sloveniji ih koliko hoćeš ali svi isključeni :D
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#25824 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

Naslovnica wrote: 26/11/2022 13:24 Koristim termin "odbojna ograda" ili "zaštitna ograda".
bankina vazda bila, nema razloga da se mijenja :D
ja71
Posts: 5648
Joined: 31/03/2006 14:45

#25825 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ja71 »

Instalirate sebi app 'Blitzer' na android ili iPhone i javlja vam gdje imaju radari.

Tu imate i opciju da sami prijavite radar.
Post Reply