Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25801 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
MA ima tu nekih dionica koje nisu zapocete. Pogubio sam se vise. Ko kad su sve mikronske.
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#25802 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ja ali ko je radio na ovim lokalnim dionicama, seoskim, regionalnim, tu se kalio biznis i punila kesa za vece zahvate a i to se se znalo kako se dobija i ko moze dobiti. Dobra se je lova otresla na krpljenju rupaSo What! wrote: ↑15/11/2022 06:10Druže, kad se navedena kompanija pojavila kao mali izvođač na izgradnji autoputa kod Zenice, prošlo je više od 15 godina od završetka rata u našoj zemlji.kamberovica polje wrote: ↑14/11/2022 23:22Pa ne moraš bit Sherlock Holmes da zaključiš otkud nekom ogroman kapital u siromašnoj zemlji koja je "tek" izašla iz rata i prolazi bolnu tranziciju prema tržišnom kapitalizmu. Malo vrijeđaš razum s tim iščuđivanjem.
Ne vrijeđam ja ničiju intaligenciju, već neko vrijeđa moju, upravo pišući gluposti, kao da smo mi iza rata odmah započeli s nekom izgradnjom i tu se kofol pojavili neki domaći igrači.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#25803 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Radiće se samo tunel Crni Vrh kao prva faza. Imovinsko pravni odnosi za ostatak trase nisu još riješeni.Login77777 wrote: ↑18/11/2022 18:00So What
Jel ovo znaci da bi trebalo sve biti u izgradnji od Doboja do Zenice?
U narednih 15 do 20 dana potpisat ćemo ugovor za izgradnju 22 kilometra autoceste za dionicu Medakovo - Ozimice. Do kraja godine je planiran početak gradnje kompletnog sjevernog dijela Koridora 5C, odnosno ukupno 50 kilometara”, naglasio je Elmedin Voloder, direktor JP Autoceste FBiH.
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25804 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
prošao sam danas dva puta oko zenice, ono je tužno
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#25805 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Jrsu li jos radovi poprsvki na zenickoj obilaznici ?
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25806 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
I mene zanima da li se tu ista radi ili je samo ograđeno i čeka da se sruši.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#25807 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Nema krpljenja na diletanciji kad padne pola metra
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25808 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
meni se čini da bi se podzida mogla srušiti na cestu, a za diletaciju ne znam
vjerovatno će i ovo kod vranduka što se ne usuđuju početi graditi biti isto, a nisam siguran ni da neće biti još toga dalje prema žepču
vjerovatno će i ovo kod vranduka što se ne usuđuju početi graditi biti isto, a nisam siguran ni da neće biti još toga dalje prema žepču
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#25809 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ko je pitao da li se jos radi
Radi se i dalje
Zatvorena je desna traka komplet (zenica sarajevo) od poslije prvog tunela do vijadukta babina rijeka
Iz smjera Sarajevo Zenica, zatvorena dodatno desna traka kod ovog velikog podzida prije vjestackog tunela
Dodatno na smjeru Zenica Sarajevo zatvorena desna traka između Babine rijeke i vjestackog tunela
Diletacije koje su popravljali sada su ok, koliko toliko
Sve i jedna ostala ima probleme sve dole do starog iskljucenja zenica jug
Radi se i dalje
Zatvorena je desna traka komplet (zenica sarajevo) od poslije prvog tunela do vijadukta babina rijeka
Iz smjera Sarajevo Zenica, zatvorena dodatno desna traka kod ovog velikog podzida prije vjestackog tunela
Dodatno na smjeru Zenica Sarajevo zatvorena desna traka između Babine rijeke i vjestackog tunela
Diletacije koje su popravljali sada su ok, koliko toliko
Sve i jedna ostala ima probleme sve dole do starog iskljucenja zenica jug
- geralt
- Posts: 6445
- Joined: 14/09/2017 12:45
#25810 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ma to su ba samo politicke igre da skinu Terzica, dobra je cesta.

-
Naslovnica
- Posts: 35447
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25811 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Samo za zapisnik...
Ispravno je "dilAtacija".

Ispravno je "dilAtacija".
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#25812 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ja sve kontam ljudi se zajebaju sa ovim dilEtacijama.
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25813 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
diletta je za sve kriva 
-
username_here
- Posts: 700
- Joined: 03/04/2019 18:05
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#25815 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više.Haris.ba wrote: ↑12/11/2022 08:27Koji su poslovi krepali u Blazuju? Uz 4 trake je cak napravljena i servisna dodatna saobracajnica za poslovne prostore.
Meni svejedno u sustini. Ako iz Hadzica misle da im ne treba cesta, i da su bitniji preprodavci polovne bijele tehnike, plocica i neka pilicara od firmi iz proizvodne zone, njihov odabir.
I nije se cesta morala praviti uz postojecu magistralu. Jer na dosta mjesta i nema prostora.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25816 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kakav mali ulaz? Klasicna izlivna traka, jednosmjerna cesta citavom duzinom, i onda na kraju spoj na cestu. Isto ko na 12 transferzali pored Vize. Da je tako na svim magistralama gdje ima skretanje za neki biznis bilo bi fantasticno.selma 83 wrote: ↑25/11/2022 19:08 pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više.
Cesto sam onom rutom. Imas vulkanizer spura radi odlicno. Imas poljoprivrednu apoteku isto tako. Imas ogroman objekat restoran i hotel Mujanica.
Ako je smisao neke male trgovke da ti proda flasicu vode da dodjes sebi jer si u behutu od pola sata stajanja u koloni, onda treba blokirati bilo kakvu izgradnju.
Ne znam ni gdje su ti male trgovke u Gladnom polju. Promjenilo se to sa trgovinama. Izgradjeni su trgovacki centri kakvi nisu postojali. Isto su te trgovke kod Hece propale. Gdje je promet jos veci. Samo poneke rade.
Na kraju, sta bi trebali oni iz Rajlovca? Da miniraju autoput?
Hocemo maltretirati ljude iz Hadzica i Rakovice zbog trgovki u Blazuju?
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#25817 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ja kroz Rajlovac ne pamtim kada sam zadnji put prosao. Kada se samo sjezim onih guzvi i kolapsa dok ne dodjes do vogoscanske petlje. Autoput je spasio Rajlovac od guzvi.
Na podforumu "radari" sam procitao da ce od decembra biti novi radari na A1 , cak 7 komada od Tarcina do Podlugova. Jeli to istina nije ne znam
Na podforumu "radari" sam procitao da ce od decembra biti novi radari na A1 , cak 7 komada od Tarcina do Podlugova. Jeli to istina nije ne znam
-
probook
- Posts: 5043
- Joined: 13/10/2013 22:38
#25818 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Pa to samo u nas imaakcija007 wrote: ↑26/11/2022 02:46 Ja kroz Rajlovac ne pamtim kada sam zadnji put prosao. Kada se samo sjezim onih guzvi i kolapsa dok ne dodjes do vogoscanske petlje. Autoput je spasio Rajlovac od guzvi.
Na podforumu "radari" sam procitao da ce od decembra biti novi radari na A1 , cak 7 komada od Tarcina do Podlugova. Jeli to istina nije ne znam
Prosao sam pola Srb i Hr autoputem nigdje radara
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#25819 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
klasika
ili ćeš voziti konstatno sporo
ili će ti se mozak oznojiti da pratiš ograničenja, jer je svako uključenje/isključenje na udaljenost po 7-8km
ili ćeš voziti konstatno sporo
ili će ti se mozak oznojiti da pratiš ograničenja, jer je svako uključenje/isključenje na udaljenost po 7-8km
-
Naslovnica
- Posts: 35447
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25820 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
selma 83 wrote: ↑25/11/2022 19:08pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više.Haris.ba wrote: ↑12/11/2022 08:27
Koji su poslovi krepali u Blazuju? Uz 4 trake je cak napravljena i servisna dodatna saobracajnica za poslovne prostore.
Meni svejedno u sustini. Ako iz Hadzica misle da im ne treba cesta, i da su bitniji preprodavci polovne bijele tehnike, plocica i neka pilicara od firmi iz proizvodne zone, njihov odabir.
I nije se cesta morala praviti uz postojecu magistralu. Jer na dosta mjesta i nema prostora.![]()

Bankina:

Elastično odbojna ograda:

- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#25821 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Treba ignorisati ovo objasnjenje dok ne nadodju na jednostavniju rijec.Naslovnica wrote: ↑26/11/2022 13:15selma 83 wrote: ↑25/11/2022 19:08
pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više.![]()
Bankina:
Elastično odbojna ograda:
![]()
Sigurno ces u razgovoru koristiti termin elasticna odbojna ograda.
-
Naslovnica
- Posts: 35447
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25822 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Koristim termin "odbojna ograda" ili "zaštitna ograda".
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25823 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
a u sloveniji ih koliko hoćeš ali svi isključeniprobook wrote: ↑26/11/2022 13:07Pa to samo u nas imaakcija007 wrote: ↑26/11/2022 02:46 Ja kroz Rajlovac ne pamtim kada sam zadnji put prosao. Kada se samo sjezim onih guzvi i kolapsa dok ne dodjes do vogoscanske petlje. Autoput je spasio Rajlovac od guzvi.
Na podforumu "radari" sam procitao da ce od decembra biti novi radari na A1 , cak 7 komada od Tarcina do Podlugova. Jeli to istina nije ne znam
Prosao sam pola Srb i Hr autoputem nigdje radara
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#25824 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
bankina vazda bila, nema razloga da se mijenja
-
ja71
- Posts: 5647
- Joined: 31/03/2006 14:45
#25825 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Instalirate sebi app 'Blitzer' na android ili iPhone i javlja vam gdje imaju radari.
Tu imate i opciju da sami prijavite radar.
Tu imate i opciju da sami prijavite radar.
