Sami ste sebe ugasili u Mostaru. Mudra politika, nema šta.Login77777 wrote: ↑22/11/2022 21:15 Slika grada Mostara dovoljno govori koliko oni znaju kome dati glas…![]()
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- anelsol
- Posts: 3935
- Joined: 10/05/2017 22:41
#60701 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Sanjarko
- Posts: 28429
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
-
Hakiz
- Posts: 48402
- Joined: 30/07/2015 20:01
#60703 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kao u školama iz američkih filmova.
-
statixx
- Posts: 9819
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#60704 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Furaju pricu o 6 delegata u klubu Hrvata i gradjanskoj drzavi, a u Mostaru usrali sefa i stanicu. 
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#60705 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jel stvarno ovdje neko misli da Dodik nece biti u vlasti na drzavnom nivou?tovarish wrote: ↑22/11/2022 21:26Možda bi mogli Vojinu obećati ministarsku poziciju iz rs kvote, to bi bilo možda bolje rješenje.sajber87 wrote: ↑22/11/2022 21:19
Vojin je i predlozen zbog alibija, jer da nije, bilo bi za koga ce te glasati, a ovako glasajmo za patriotu vojina bez obzira sto to donosi dodiku 4. Volio bi ja da opozicija glasa za vojina to bi sad bio i fazon da naguze elegantno dodika glasaju za vojina dodiku izbiju adut za izdaju jer je ponudio ucesce u vlasti pzd ,ali male su sanse. Mora se sjesti sa opozicijom u rs i dogovoriti. Sve je bolje od 4 za dodika
Dodik ce biti u vlasti i njemu nece toliko znaciti hoce li imati 3 ili 4 DN...
Nece da glasaju za Vojina, da ga stave u DN, a ne da mu daju ministarstvo na drzavnom nivou ispred kvote RS, u kojoj ni opozicija nece biti...
-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#60706 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Baba ne da državu ?
Nije nego baba ne da promjenu vlasti koja nije ništa učinila da se riješi pitanje presuda u Strasbourgu.
Na produženi vikend njenom pozivu će se odazvati malobrojni umirovljenici, članovi SDA, DF i NVD koji nemaju pametnija posla.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... ajevu.html
Nije nego baba ne da promjenu vlasti koja nije ništa učinila da se riješi pitanje presuda u Strasbourgu.
Na produženi vikend njenom pozivu će se odazvati malobrojni umirovljenici, članovi SDA, DF i NVD koji nemaju pametnija posla.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... ajevu.html
Azra Zornić, apelantica pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu i jedna od organizatorica prethodnih protesta ispred OHR-a, danas je na Twitteru pozvala građane na novi skup.
Kako je navela, Zornić je pozvala građane na skup i to dan poslije Dana državnosti pod motom “Ne damo državu” u 13 sati u Sarajevu.
Planirano je da se skup održi na platou ispred zgrade Parlamenta BiH.
“BiH se nalazi pred historijskom dilemom kuda dalje; Hoćemo li na Istok ili Zapad ili da ostanemo svoji na svome? Dođite da zajedno spasimo državu!”, poručila je Zornić.
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#60707 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Uz fine rijeci mijatovica prema forti i arnautu sad imamo i ovo:
"Sabina Ćudić kritikovala "Pokret za državu", a posebno SDP: Dodiku ste isporučili BiH na pladnju"
Covjek bi rekao prepucavanja sda vs nip
"Sabina Ćudić kritikovala "Pokret za državu", a posebno SDP: Dodiku ste isporučili BiH na pladnju"
Covjek bi rekao prepucavanja sda vs nip
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#60708 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovo kad pukne ode trenerko sa el baketom.
- Pandakonda
- Posts: 6118
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#60709 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
PzD hoce biti direktno kriv ako Dodik dobije tog 4 delegata međutim ni sama opozicija mi nije toliko jasna. Pokret za drzavu im je dao 2 opcije, prva je bila onih 5 recenica da potpisu sto logicno nije realno jer bi sebi time potpisali politicko samoubistvo. Međutim druga opcija gdje bi od 2 delegata jedan bio od opozicije a drugi od PzD mi zvuci kao sasvim fer kompromis. Vukan se vadi na to kako oba trebaju biti njihova jer nema logike da oni sa 12 imaju isti broj delegata kao oni sa 5. Međutim stvar je da ti ne mozes bez tih 5 i onda ste logicno u pregovorima jednaki. Drugi argument mu je taj da je Vojin prikriveni Dodikov igrac i da bi izglasavanjem njega Dodik opet imao svoju rezervnu ruku. OK, razumijem i to, ali zasto onda niste napravili kompromis evo i vama jedan delegat ali da to ne bude Vojin ?
Također Vojin je bacio rukavicu Niksicu u lice prije par dana kada je rekao da ce postupiti onako kako sef stranke kaze, a obzirom da SDP ima 2 delegata koja su dovoljna za biranje tog famoznog petog u DN, ispade da je onda sve u njegovim rukama. Također ne znam ako ste upratili ali u slucaju da samo jedan od PzP delegata podrzi opozicionu listu onda bi se islo u baraz za tog jednog delegata. Gledajuci ovaj danasnji sastanak sa Dodikom mislim da je poruka PzD jasna. Dodik nam daje potpredsjednika NSRS i ministarstvo u vladi, sta nam vi dajete ? Da nisu u pitanju provjereni SDA kriminalci mozda bi im i povjerovao da sa tih pozicija zele istinski pomoci povratnicima i da ne zele da se te vece igre prebijaju preko njihovih leđa... Jer razumijem i njihovu perspektivu da ne zele nakon dobrog rezultata da ostanu bez icega i da se Dodik onda okomi na njih uskraćivanjem projekata i sta vec nece izmislit da im se osveti.
Stvarno je sumnjiva ova šutnja SDP-a, samo se bojim da Nerko ne popusti i na neki nacin ne uvuce SDA u vlast. Mada nije ni on toliko glup i zna da bi tim potezom sahranio SDP na minimalno 10 godina.
Također Vojin je bacio rukavicu Niksicu u lice prije par dana kada je rekao da ce postupiti onako kako sef stranke kaze, a obzirom da SDP ima 2 delegata koja su dovoljna za biranje tog famoznog petog u DN, ispade da je onda sve u njegovim rukama. Također ne znam ako ste upratili ali u slucaju da samo jedan od PzP delegata podrzi opozicionu listu onda bi se islo u baraz za tog jednog delegata. Gledajuci ovaj danasnji sastanak sa Dodikom mislim da je poruka PzD jasna. Dodik nam daje potpredsjednika NSRS i ministarstvo u vladi, sta nam vi dajete ? Da nisu u pitanju provjereni SDA kriminalci mozda bi im i povjerovao da sa tih pozicija zele istinski pomoci povratnicima i da ne zele da se te vece igre prebijaju preko njihovih leđa... Jer razumijem i njihovu perspektivu da ne zele nakon dobrog rezultata da ostanu bez icega i da se Dodik onda okomi na njih uskraćivanjem projekata i sta vec nece izmislit da im se osveti.
Stvarno je sumnjiva ova šutnja SDP-a, samo se bojim da Nerko ne popusti i na neki nacin ne uvuce SDA u vlast. Mada nije ni on toliko glup i zna da bi tim potezom sahranio SDP na minimalno 10 godina.
- hatemondays
- Posts: 1416
- Joined: 28/10/2013 04:29
#60710 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sad info za strucnjake, Kirba ce sve uraditi sa SDP-om samo da mu ne diraju Sebkinu diplomu. Dakle SDA ce dati sve sto SDP trazi (Kifla ga pusi lagano) u zamjenu da ce Sebkina diploma biti legalna. Ehh sad ono sto vecina vas strucnjaka nije znala Sabina je igrac SDA , samo vam mase mrkvicom ispred nosa. Dakle ide ovaj scenarij carsija se vraca u narucje SDA i SDP a drzavu ko jebe nek se flaki vrti oko toga.
Nije se dzaba ta tramvajska pruga popravila i nece se dzaba zvati osmica (Carsija -Hrasnica). Ovaj mandat je od 4 godine je u rukama hdz i snsd a mi mozemo samo mlatarati rukama. Sta ce ostati od dejtonskog pacijenta nakon toga zivi bili pa vidjeli ali imamo tramvajsku prugu libo nas taki.Tramvaj i aerodrom i puna saka brade.
-
neon-x
- Posts: 848
- Joined: 18/07/2012 19:13
#60711 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nek idu ko ih j. sve zajedno. SDP ce biti sahranjen svakako ako ovo sa Dodikom prodje pa im je bolje ugrabiti za 4 godine sta mogu. Iskreno bice mi zao Dine koji je dobro igrao cijelo ovo vrijeme. Jbg, c'est la vie. NS se nece previse nasekirati a mozda im ostane i dalje KS u nekoj kombinatorici. Nama svima koji zivimo od svoga rada nek je Bog na pomoci.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
#60713 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
smijesno sta se radi i sta se prica, a evo primjer od prije 4 godine sta se pricalo, ista prica samo sto su uloge zamijenjene:
Zastupnici Narodne skupštine RS-a izabrali su danas delegate za Dom naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine. Tajnim glasanjem odlučili su da će interese Srba u Domu naroda PSBiH predstavljati Mladen Bosić (SDS), Nikola Špirić (SNSD), Lazar Prodanović (SNSD), Dušanka Majkić (SNSD) i Sredoje Nović (SNSD).
Saopćenje SDP-a
Glasalo je svih 83 zastupnika u NSRS-u, te je odlučeno da će u Domu naroda sjediti četiri SNSD-ovca i jedan SDS-ovac. Uslijedile su reakcije. Tako je SDP u saopćenju nakon sjednice Predsjedništva te stranke, između ostalog, naveo:
-Predsjedništvo SDP-a BiH je konstatovalo još jedan kapitulacijski odnos SDA, koja je svojim glasovima podržala izbor SNSD-ovog delegata u Dom naroda Bosne i Hercegovine. Ovim činom je SDA odlučujuće utjecala da Milorad Dodik i SNSD ostvare potpunu kontrolu nad Parlamentom BiH. Ovakvo postupanje SDA, samo par sati nakon što je Dodik napustio izuzetno važan sastanak u Predsjedništvu BiH zbog neisticanja zastave entiteta RS, najočitije govori koliko je SDA posvećena brizi za državu Bosnu i Hercegovinu.
Podrškom SNSD-u i Miloradu Dodiku SDA je izgubila svako pravo da bilo koga poziva na patriotizam. Dajući SNSD-u u ruke alat kojim će pokušati blokirati put BiH u NATO, SDA se nažalost jasno svrstala i direktno opredijelila za jačanje političke pozicije Milorada Dodika i SNSD-a.
SDA u Narodnoj skupštini
Da SDA nije “odlučujuće djelovala” naveo je Edin Ramić, aktuelni ministar za pitanje izbjeglica i raseljenih u Vladi Federacije i novoizabrani zastupnik SDA u Narodnoj skupštini RS-a.
– U Narodnoj skupštini RS-a danas je Senad Bratić izabran za potpredsjednika Narodne skupštine, koalicija “Zajedno za BiH” je oformila poslanički klub, a izabrani su i delegati u Vijeće naroda RS-a.
Kad je u pitanju Vijeće naroda RS-a u Klubu Bošnjaka SDA ima 6 delegata, SBiH jedan i SNSD jedan (prvi put da neka stranka za koju glasaju većinom Srbi izabere Bošnjaka u Vijeće naroda). U Klubu Hrvata po prvi put većinu u Klubu imaju delegati iz tzv. hrvatskih stranaka.
Sve ovo nazovi ljevičarima nije vijest, s razlogom, jer nema ih u Narodnoj skupštini kao ni u Vijeću naroda, a za to je očito kriv narod jer ih nije izabrao. Njima je žao Mladena Ivanića što nije ušao u Dom naroda BiH, a ušao je dr. Prodanović, koji nije nepopularan kao Dušanka Majkić pa se insuinira da smo baš nju mi izabrali
Last edited by zabit_mehmedov on 22/11/2022 23:34, edited 1 time in total.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#60714 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Trebaju dati ovima sto nece ni zastavu da priznaju kojom masesLogin77777 wrote: ↑22/11/2022 21:15 Slika grada Mostara dovoljno govori koliko oni znaju kome dati glas…![]()
-
seksi_ideje
- Posts: 1261
- Joined: 29/07/2022 15:43
#60715 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sabina je u pravu. Jedini problem je sto je to rekla javno a Vojin ce sutra odgovoriti i nase drustvo ce aplaudirati novopecanom patriJotu koji je, dok je bio u SNSD-u, mrzio ovu drzavu. I eto, jedva ce docekati da prava muskarcina veli toj neotesanoj zeni.
Al nece ovo drustvo priznati da je zena u pravu, jer u sustini, vecina ionako obozava Mileta i politicare tipa Vojina, koji je jedan obicni krkan. A SDP bi sebe trebao pitati zasto uopce izaci na izbore ukoliko i dalje zele da nam SNSD i SDA kroje sudbine.
Al nece ovo drustvo priznati da je zena u pravu, jer u sustini, vecina ionako obozava Mileta i politicare tipa Vojina, koji je jedan obicni krkan. A SDP bi sebe trebao pitati zasto uopce izaci na izbore ukoliko i dalje zele da nam SNSD i SDA kroje sudbine.
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
#60716 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pretpostavimo da cetvtog delegata srbina dobije opozicija, ili cak i da opozicija svoje glasove ustupi vojinu mijatovicu, prica je kamo dodik onda ne bi imao kontrolu jer bi imao samo 3 od 5.
Postavlja se onda opet pitanje: A đe je kvorum
posto dodik ima tri delegata, dakle kontrolise kvorum, a tako opet ima, mogucnost svake blokade, jel bas toliko bitan taj cetvrti ilil nije bas, toliko. Vjerujem da jeste bitan u smislu ukupnog broja i proste vecine, i u smislu toga da nije isto kad se neki zakon ne izglasa i kad je na čekanju zbog nedrzavanja sjednice zbog nedostatka kvoruma.
bilo i dobro da i ovo neko objasni
Donošenje odluka u Domu naroda
Kvorum neophodan za odlučivanje u Domu čini devet izaslanika, uz uvjet da su nazočna najmanje tri bošnjačka, tri hrvatska i tri srpska izaslanika a, prema Poslovniku Doma, odluke u Domu donose se većinom glasova izaslanika koji su nazočni i koji glasuju.
U svim slučajevima, zbroj glasova mora najmanje biti jednak kvorumu propisanom u članku 61. stavak (2) ovoga Poslovnika, osim ako Ustavom BiH i ovim Poslovnikom nije drukčije predviđeno.
Ako većina glasova ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorija svakog entiteta ili ako se ustvrdi da nema kvoruma, predsjedatelj može odrediti stanku u trajanju do 60 minuta, tijekom koje se pokušava naći rješenje.
Ako nema kvoruma, a nakon stanke predsjedatelj ustvrdi ili glasovanje to pokaže kako i dalje nema kvoruma, razmatrano pitanje odgađa se za iduću sjednicu.
Postavlja se onda opet pitanje: A đe je kvorum
posto dodik ima tri delegata, dakle kontrolise kvorum, a tako opet ima, mogucnost svake blokade, jel bas toliko bitan taj cetvrti ilil nije bas, toliko. Vjerujem da jeste bitan u smislu ukupnog broja i proste vecine, i u smislu toga da nije isto kad se neki zakon ne izglasa i kad je na čekanju zbog nedrzavanja sjednice zbog nedostatka kvoruma.
bilo i dobro da i ovo neko objasni
Donošenje odluka u Domu naroda
Kvorum neophodan za odlučivanje u Domu čini devet izaslanika, uz uvjet da su nazočna najmanje tri bošnjačka, tri hrvatska i tri srpska izaslanika a, prema Poslovniku Doma, odluke u Domu donose se većinom glasova izaslanika koji su nazočni i koji glasuju.
U svim slučajevima, zbroj glasova mora najmanje biti jednak kvorumu propisanom u članku 61. stavak (2) ovoga Poslovnika, osim ako Ustavom BiH i ovim Poslovnikom nije drukčije predviđeno.
Ako većina glasova ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorija svakog entiteta ili ako se ustvrdi da nema kvoruma, predsjedatelj može odrediti stanku u trajanju do 60 minuta, tijekom koje se pokušava naći rješenje.
Ako nema kvoruma, a nakon stanke predsjedatelj ustvrdi ili glasovanje to pokaže kako i dalje nema kvoruma, razmatrano pitanje odgađa se za iduću sjednicu.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#60717 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Napravise hajku ko da se odlucuje o Natu ...kae moraces pitat dodika..a ovako ces morat opoziciju koja je vdijela da je debakl na izborima posljedica manjka srbovanja, pa ce sve uradit da se taj segment poboljsa
Ko god dodje nama kao drzavi to maltene nista ne znaci, mocete na prste jedne ruke izbrojat te odluke koje ce opozicija ic kontra dodika
U sustini ovo je cisto medijski slucaj, jedinu stetu i korist ce ovdje imati one stranke koje mediji nacepe odnosno obratno
I jos nesto..ta opozicija je kao pozeljna za BiH a doslovno nez jesam li cuo jednom "Bosna i Hercegovina" iz necijih usta za vrijeme kampanje..pa makar i u negativnom kontektstu
Ko god dodje nama kao drzavi to maltene nista ne znaci, mocete na prste jedne ruke izbrojat te odluke koje ce opozicija ic kontra dodika
U sustini ovo je cisto medijski slucaj, jedinu stetu i korist ce ovdje imati one stranke koje mediji nacepe odnosno obratno
I jos nesto..ta opozicija je kao pozeljna za BiH a doslovno nez jesam li cuo jednom "Bosna i Hercegovina" iz necijih usta za vrijeme kampanje..pa makar i u negativnom kontektstu
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#60718 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Savez za Poraze je objektivno govoreći nježnik od ovce.Spit_fire wrote: ↑23/11/2022 00:50 Napravise hajku ko da se odlucuje o Natu ...kae moraces pitat dodika..a ovako ces morat opoziciju koja je vdijela da je debakl na izborima posljedica manjka srbovanja, pa ce sve uradit da se taj segment poboljsa
Ko god dodje nama kao drzavi to maltene nista ne znaci, mocete na prste jedne ruke izbrojat te odluke koje ce opozicija ic kontra dodika
U sustini ovo je cisto medijski slucaj, jedinu stetu i korist ce ovdje imati one stranke koje mediji nacepe odnosno obratno
I jos nesto..ta opozicija je kao pozeljna za BiH a doslovno nez jesam li cuo jednom "Bosna i Hercegovina" iz necijih usta za vrijeme kampanje..pa makar i u negativnom kontektstu
Ali, realno govoreći mogu puno pomoći na europskom putu, ako Dodik ne bude mogao blokirati samo zakone na EU putu to je vrijedno glasanja za PDP-ovu listu.
Ovdje je problem što se radi toga pokušava otpakovati cijeli paket i po ko zna koji put se dovodi u pitanje pozicija SDP-a u Trojci. SDP to ne može dozvoliti i toga moraju svi biti svjesni.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#60719 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pisao sam na drugoj temi, bez SDP trojka ne postoji van KS, niti jedanestorka..niti bilo kakva orka.Leverage wrote: ↑23/11/2022 01:07Savez za Poraze je objektivno govoreći nježnik od ovce.Spit_fire wrote: ↑23/11/2022 00:50 Napravise hajku ko da se odlucuje o Natu ...kae moraces pitat dodika..a ovako ces morat opoziciju koja je vdijela da je debakl na izborima posljedica manjka srbovanja, pa ce sve uradit da se taj segment poboljsa
Ko god dodje nama kao drzavi to maltene nista ne znaci, mocete na prste jedne ruke izbrojat te odluke koje ce opozicija ic kontra dodika
U sustini ovo je cisto medijski slucaj, jedinu stetu i korist ce ovdje imati one stranke koje mediji nacepe odnosno obratno
I jos nesto..ta opozicija je kao pozeljna za BiH a doslovno nez jesam li cuo jednom "Bosna i Hercegovina" iz necijih usta za vrijeme kampanje..pa makar i u negativnom kontektstu
Ali, realno govoreći mogu puno pomoći na europskom putu, ako Dodik ne bude mogao blokirati samo zakone na EU putu to je vrijedno glasanja za PDP-ovu listu.
Ovdje je problem što se radi toga pokušava otpakovati cijeli paket i po ko zna koji put se dovodi u pitanje pozicija SDP-a u Trojci. SDP to ne može dozvoliti i toga moraju svi biti svjesni.
Ne znam fkt za PDP, sva politika u RS je toliko pomvampirena da daj boze da iko i za sta dobro glasa
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#60721 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nase Stranke u Hercegovini ima onoliko koliko ju je i bilo. Nije rasla, nije pala, nije je bilo u skupstini HNK-a.plavi_E wrote: ↑22/11/2022 21:14 Nasa Stranka je nestala u Hercegovini voljom biraca. I sad se ovdje ubjedjuje javnost da su ti ljudi u Hercegovini svi budale i neznaju ko je svojim (ne)glasanjem omogucio HDZ-u gradonacelnika. Znaci toliko su glupi da su kaznili potpuno pogresnu stranku. Nije bas pametno smatrati biracko tijelo bas toliko glupim. Biracko tijelo ima moc neku stranku poslati na smetljiste istorije.
Svi znam ko je omogucio HDZ-u gradonacelnika, a to je SDA. Napravili su zamku da su ponudili starijeg kandidata, pa i da su svi Bosnjaci glasali za njega opet bio HDZ bio pobjednik jer je imao mladjeg kandidata.
Boska je Hrvatica sa Sirokog Brijega, izabrana iz dijela grada sa hrvatskom vecinom i nije imala niti jedan razlog da glasa za SDA kandidata, korumpiranog direktora propale bolnice. Bila je fer i svima rekla, zelite li bosnjakinju za gradonacelnicu, evo vam Irma, dogovorite se, a SDA rekla kao Vukan, mi smo veci necemo!
Cica, mica, gotova jos jedna SDA prevarantska prica.
- Sanjarko
- Posts: 28429
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#60722 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nisam prvi počeo. Na kulturan način sam mu rekao da voza trolu, a onda da odvoza s tom trolom dalje, a ne da razguli.
A on majku spominje i uvlači u priču. Nakon što sam mu dao podatak da je županija nelegalan termin po US BiH.
Sekunda Guglanja, a on nastavio trolati i vrijeđati.
Ali dobro ti si upravu, ipak si iznad mene.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#60723 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
@dr_Evil
Pa to tvoje opravdanje za NS i Bosku mozemo prenjeti i na PzD. I oni kazu dajte nam to i to mi cemo glasati za majne zlo. A ako necete mi ce (ne)glasati kako mi hocemo znajuci da zo znaci 4. kandidat Dodiku. Pa nek se BiH raspada po nekoliko puta dnevno. Je posteno da iste arsine primjenimo u ta dva slucja?
Pa to tvoje opravdanje za NS i Bosku mozemo prenjeti i na PzD. I oni kazu dajte nam to i to mi cemo glasati za majne zlo. A ako necete mi ce (ne)glasati kako mi hocemo znajuci da zo znaci 4. kandidat Dodiku. Pa nek se BiH raspada po nekoliko puta dnevno. Je posteno da iste arsine primjenimo u ta dva slucja?
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#60724 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jedino sto Sabinu brine oko 4-og SNSD-ovog delegata, je sto ce Dodik i Covic imati sve u svojoj saci, a njoj i NS valja sjediti u takvom VM, iako su jeli govna da nece nikada sa nacionalistima...seksi_ideje wrote: ↑22/11/2022 23:37 Sabina je u pravu. Jedini problem je sto je to rekla javno a Vojin ce sutra odgovoriti i nase drustvo ce aplaudirati novopecanom patriJotu koji je, dok je bio u SNSD-u, mrzio ovu drzavu. I eto, jedva ce docekati da prava muskarcina veli toj neotesanoj zeni.
Al nece ovo drustvo priznati da je zena u pravu, jer u sustini, vecina ionako obozava Mileta i politicare tipa Vojina, koji je jedan obicni krkan. A SDP bi sebe trebao pitati zasto uopce izaci na izbore ukoliko i dalje zele da nam SNSD i SDA kroje sudbine.
Sabina je svjesna, da Osmorka, konkretno NS nece nista uraditi na drzavnom nivou, ali oni to svakako nece uraditi, da li SNSD imao 4 ili 3 delegata...ovo kukanje na PzD je alibi i opravdanje za izbore 2026...jer da nama nije PzD izabrao 4 delegata (iako uporno postavljam ovdje pitanje kako to ako PzD glasa za Vojina po automatizmu znaci 4-og delegata za Dodika i niko da mi objasni) i mi radi toga nista nismo mogli da usvojimo na drzavnom nivou...
Balijice male...nedorasle poslu...
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#60725 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
O ovome ja pricam svo vrijeme ovdje...ali prica o 4-om Dodikovom delegatu se ovdje predstavlja kao propast drzave, a potencijalna 2 SDS se predstavljaju kao dva sudbonosna i spasilacka za ovu drzavu...zabit_mehmedov wrote: ↑23/11/2022 00:36 Pretpostavimo da cetvtog delegata srbina dobije opozicija, ili cak i da opozicija svoje glasove ustupi vojinu mijatovicu, prica je kamo dodik onda ne bi imao kontrolu jer bi imao samo 3 od 5.
Postavlja se onda opet pitanje: A đe je kvorum
posto dodik ima tri delegata, dakle kontrolise kvorum, a tako opet ima, mogucnost svake blokade, jel bas toliko bitan taj cetvrti ilil nije bas, toliko. Vjerujem da jeste bitan u smislu ukupnog broja i proste vecine, i u smislu toga da nije isto kad se neki zakon ne izglasa i kad je na čekanju zbog nedrzavanja sjednice zbog nedostatka kvoruma.
bilo i dobro da i ovo neko objasni
Donošenje odluka u Domu naroda
Kvorum neophodan za odlučivanje u Domu čini devet izaslanika, uz uvjet da su nazočna najmanje tri bošnjačka, tri hrvatska i tri srpska izaslanika a, prema Poslovniku Doma, odluke u Domu donose se većinom glasova izaslanika koji su nazočni i koji glasuju.
U svim slučajevima, zbroj glasova mora najmanje biti jednak kvorumu propisanom u članku 61. stavak (2) ovoga Poslovnika, osim ako Ustavom BiH i ovim Poslovnikom nije drukčije predviđeno.
Ako većina glasova ne sadrži jednu trećinu glasova s teritorija svakog entiteta ili ako se ustvrdi da nema kvoruma, predsjedatelj može odrediti stanku u trajanju do 60 minuta, tijekom koje se pokušava naći rješenje.
Ako nema kvoruma, a nakon stanke predsjedatelj ustvrdi ili glasovanje to pokaže kako i dalje nema kvoruma, razmatrano pitanje odgađa se za iduću sjednicu.
Sto apsolutno nije istina i tacno...
Procitaj jos koji put ovaj tekst sto si postavio i sigurno ce ti biti jasnije...
