Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#60676 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

laik1981 wrote: 22/11/2022 20:42 Avdo ofiran si i nerelevantan..
Avdo StrOnz… :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#60677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Login77777 wrote: 22/11/2022 20:45
laik1981 wrote: 22/11/2022 20:42 Avdo ofiran si i nerelevantan..
Avdo StrOnz… :lol:
Klasicni Kadirovac..
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#60678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Login77777 wrote: 22/11/2022 20:45
laik1981 wrote: 22/11/2022 20:42 Avdo ofiran si i nerelevantan..
Avdo StrOnz… :lol:
Malo kroz Alpe kao ovaj gospodin 8-)
Spoiler
Show
Image
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#60679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

laik1981 wrote: 22/11/2022 20:45
Login77777 wrote: 22/11/2022 20:45

Avdo StrOnz… :lol:
Klasicni Kadirovac..
Valja mu pisati sta Osmica naredi… :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#60680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Str0nz wrote: 22/11/2022 20:46
Login77777 wrote: 22/11/2022 20:45

Avdo StrOnz… :lol:
Malo kroz Alpe kao ovaj gospodin 8-)
Spoiler
Show
Image
To ti neki rodjo, prijatelj ili sta vec? Svaki dan ga reklamiras.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#60681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by no_sekirli »

Koja suplja prica vec danima oko famoznog cetvrtog kandidata. Majko draga, isto da je to odluka o ulasku u NATO i EU direkno ili ne.

Situacija je krajne jednostavna. PzD u ovoj situaciji ima jedinu opciju ostati na svojim stavovima i glasati za svog kandidata, pa kako ispadne. I jedino u tom slucaju, ce ispasti krajnje fer i posteni prema svojim biracima. Ako u tom procesu nesto izvuku od vladajucih, bice puna saka brade.

Opozicija u RS je sto se tice pogleda na drzavu niti 1% patriotskija od Dodika. Plus, u ovakvoj situaciji kada su imali presutnu pomoc Vucica i MZe, nisu uspjeli skinuti rezim. Zasto nisu uspjeli?
Nisu uspjeli jer su vodili istu kampanju kao i Dodik, koja se moze sazeti u 2 rijeci: zivjela Srbija. Opozicija BiH nije ni spomenula, bas kao ni Dodik. A sad se kao zbog tog famoznog petog clana pravo sekiraju za ovu napacenu drzavu.

Dalje. Ta ista opozicija Pokretu za drzavu ne moze ponuditi apsolutno nista. Ali bas nista. Iz PzD im kao trebaju vjerovati na rijec da ce se oni sad odjednom probuditi iz velikosrpskog sna i staviti plavo-zutu znacku na rever. Moze li se navesti barem jedan valjan razlog da se glasa za PDPovog kandidata, kada je sada vec ocigledno da Stanivukovic to preuzima, a on je vec u simbiozi za Bajom.

PzD, ali i mi svi u ovoj drzavi znamo da Dodik za 5 minuta moze kupiti, ucijeniti, odraditi bilo kojeg zastupnika iz RSa i prevesti ga pod svoje skute. Vec smo to vidjeli.

I na kraju, PzD je ponudio svoje uvjete da svoje glasove daju PDPu. Sta ih kosta to izjaviti i potpisati, ako imaju iskrene namjere?

Ali ne, ovako Vukan, koji cak ima manje zastupnika nego PzD vodi procese i ima hrabrosti za prozivanje i licitiranje tko bi za koga trebao glasati, dok ovi iz PDPa cak nemaju muda da to sami probaju izlobirati.

Licemjerno do kraja.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#60682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

anelsol wrote: 22/11/2022 20:39
A_A_AKCIJA wrote: 22/11/2022 19:40
Isto na glasanju za gradonačelnika Mostara, kada nisu u prvom krugu htjeli podržati zajedničkog kandidata, pa na kraju dobio HDZ.
Šta bi u drugom krugu? Nemoj šuplje Boga ti.
Glas za nekoga ko covjeka koji je nosio zastavu na paradi povodom dana pobjede nad fasizm kaze "ima sumnjivu ratnu proslost" i izjavi u gradu koji je osjetio dvije agresije "svi smo palili kuce"....Glas za takvu osobu nije samo izdaja nego uvreda svim gradjanima Mostara koji BiH smatraju svojom
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#60683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

laik1981 wrote: 22/11/2022 20:45
Login77777 wrote: 22/11/2022 20:45

Avdo StrOnz… :lol:
Klasicni Kadirovac..
Opusti se jarane, de nam sredi neki performans da se relaksiramo ovdje na forumu.
https://www.klix.ba/magazin/performans- ... /220625089
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#60684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

anelsol wrote: 22/11/2022 20:39
A_A_AKCIJA wrote: 22/11/2022 19:40
Isto na glasanju za gradonačelnika Mostara, kada nisu u prvom krugu htjeli podržati zajedničkog kandidata, pa na kraju dobio HDZ.
Šta bi u drugom krugu? Nemoj šuplje Boga ti.
U drugom krugu se sve raspalo.

Da je SDA podržala, bio bi samo jedan krug. I sigurno ne bi bio HDZ.
Drugi se ne bi ni desio.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#60685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Str0nz wrote: 22/11/2022 20:50
laik1981 wrote: 22/11/2022 20:45
Klasicni Kadirovac..
Opusti se jarane, de nam sredi neki performans da se relaksiramo ovdje na forumu.
https://www.klix.ba/magazin/performans- ... /220625089
Ti se sa Kalimerom druzis.. Zamoli ga da ti on sredi kad te vec to relaksira..
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#60686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Str0nz wrote: 22/11/2022 20:50
laik1981 wrote: 22/11/2022 20:45
Klasicni Kadirovac..
Opusti se jarane, de nam sredi neki performans da se relaksiramo ovdje na forumu.
https://www.klix.ba/magazin/performans- ... /220625089
Vidi se odma da je SDA kuhinja…
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#60687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dulekrele »

no_sekirli wrote: 22/11/2022 20:49 Koja suplja prica vec danima oko famoznog cetvrtog kandidata. Majko draga, isto da je to odluka o ulasku u NATO i EU direkno ili ne.

Situacija je krajne jednostavna. PzD u ovoj situaciji ima jedinu opciju ostati na svojim stavovima i glasati za svog kandidata, pa kako ispadne. I jedino u tom slucaju, ce ispasti krajnje fer i posteni prema svojim biracima. Ako u tom procesu nesto izvuku od vladajucih, bice puna saka brade.

Opozicija u RS je sto se tice pogleda na drzavu niti 1% patriotskija od Dodika. Plus, u ovakvoj situaciji kada su imali presutnu pomoc Vucica i MZe, nisu uspjeli skinuti rezim. Zasto nisu uspjeli?
Nisu uspjeli jer su vodili istu kampanju kao i Dodik, koja se moze sazeti u 2 rijeci: zivjela Srbija. Opozicija BiH nije ni spomenula, bas kao ni Dodik. A sad se kao zbog tog famoznog petog clana pravo sekiraju za ovu napacenu drzavu.

Dalje. Ta ista opozicija Pokretu za drzavu ne moze ponuditi apsolutno nista. Ali bas nista. Iz PzD im kao trebaju vjerovati na rijec da ce se oni sad odjednom probuditi iz velikosrpskog sna i staviti plavo-zutu znacku na rever. Moze li se navesti barem jedan valjan razlog da se glasa za PDPovog kandidata, kada je sada vec ocigledno da Stanivukovic to preuzima, a on je vec u simbiozi za Bajom.

PzD, ali i mi svi u ovoj drzavi znamo da Dodik za 5 minuta moze kupiti, ucijeniti, odraditi bilo kojeg zastupnika iz RSa i prevesti ga pod svoje skute. Vec smo to vidjeli.

I na kraju, PzD je ponudio svoje uvjete da svoje glasove daju PDPu. Sta ih kosta to izjaviti i potpisati, ako imaju iskrene namjere?

Ali ne, ovako Vukan, koji cak ima manje zastupnika nego PzD vodi procese i ima hrabrosti za prozivanje i licitiranje tko bi za koga trebao glasati, dok ovi iz PDPa cak nemaju muda da to sami probaju izlobirati.

Licemjerno do kraja.
Obozavam ove sa vazelinom :lol:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#60688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

I ja sam se pitao da li reforma RTV znaci kanal na hr. jeziku. U principu moze biti ali i ne mora.

“Reforma cjelokupnoga javnog RTV sistema Bosne i Hercegovine i Federacije Bosne i Hercegovine u skladu sa Ustavom”, glasi posljednja tačka Sporazuma.

Kako se može vidjeti, reformisanje Radio-televizije Republike Srpske nije predviđeno, dok se planira reforma RTV Federacije BiH “u skladu sa ustavom”.

Šta to znači u praksi?

U Ustavu Federacije BiH sistem “javnog informisanja” pominje se u članu 17a i to u dijelu koji se odnosi na “vitalni nacionalni interes”.

“Vitalni nacionalni interesi konstitutivnih naroda su definirani na slijedeći način: 1) ostvarivanje prava konstitutivnih naroda da budu adekvatno zastupljeni u zakonodavnim, izvršnim i pravosudnim organima vlasti, 2) identitet jednog konstitutivnog naroda; 3) ustavni amandmani; 4) organizacija organa javne vlasti; 5) jednaka prava konstitutivnih naroda u procesu donošenja odluka; 6) obrazovanje, vjeroispovijest, jezik, njegovanje kulture, tradicije i kulturno nasljeđe; 7) teritorijalna organizacija; 8) sistem javnog informisanja”, piše u Ustavu FBiH.

Dakle, u skladu sa Ustavom FBiH, HDZ bi mogao tražiti osnivanje kanala na hrvatskom jeziku. No, i za to je potrebno mijenjati Zakon o RTV FBIH. Ovaj Zakon se mijenja u Parlamentu Federacije BiH. Da li potpis na ovom Sporazumu znači da su političke partije iz Sarajeva spremne izglasati osnivanje takozvanog – “trećeg kanala” koji bi bio finansiran kroz sistem rtv takse na nivou Federacije BiH.

https://istraga.ba/sta-u-sustini-predvi ... -suda-bih/
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#60689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
User avatar
anelsol
Posts: 3935
Joined: 10/05/2017 22:41

#60690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by anelsol »

A_A_AKCIJA wrote: 22/11/2022 20:51
anelsol wrote: 22/11/2022 20:39

Šta bi u drugom krugu? Nemoj šuplje Boga ti.
U drugom krugu se sve raspalo.

Da je SDA podržala, bio bi samo jedan krug. I sigurno ne bi bio HDZ.
Drugi se ne bi ni desio.
Nije se majstore ništa raspalo. Znamo kako je ko glasao i time omogućio HDZ-u poziciju gradonačelnika.
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

sajber87 wrote: 22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
zbog čega mora izaći Nikšić? Zbog dine, zbog vas botova, zbog spina koji kaže propašće država zbog četvrtog delegata........šta je sad na redu, pretvoriti SDP u minornu strančicu koja se neće ništa pitati....

bogu i narodu ste dojadili
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#60692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tovarish »

sajber87 wrote: 22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
A meni nije logična RS opozicija koja će ispustiti vlast na državnom nivou jer neće Vojina u DN.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#60693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Taj 4. delegat se polako pretvara u najmocnijeg pokemona. I jedino on moze spasiti BiH od propasti.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#60694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

tovarish wrote: 22/11/2022 21:04
sajber87 wrote: 22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
A meni nije logična RS opozicija koja će ispustiti vlast na državnom nivou jer neće Vojina u DN.
Isto sto je SDA uradila u Mostaru. Samo sto su oni uradili da bi na kraju dobili drugi bitnu poziciju.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#60695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Nasa Stranka je nestala u Hercegovini voljom biraca. I sad se ovdje ubjedjuje javnost da su ti ljudi u Hercegovini svi budale i neznaju ko je svojim (ne)glasanjem omogucio HDZ-u gradonacelnika. Znaci toliko su glupi da su kaznili potpuno pogresnu stranku. Nije bas pametno smatrati biracko tijelo bas toliko glupim. Biracko tijelo ima moc neku stranku poslati na smetljiste istorije.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#60696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by no_sekirli »

dulekrele wrote: 22/11/2022 20:57
Spoiler
Show
no_sekirli wrote: 22/11/2022 20:49 Koja suplja prica vec danima oko famoznog cetvrtog kandidata. Majko draga, isto da je to odluka o ulasku u NATO i EU direkno ili ne.

Situacija je krajne jednostavna. PzD u ovoj situaciji ima jedinu opciju ostati na svojim stavovima i glasati za svog kandidata, pa kako ispadne. I jedino u tom slucaju, ce ispasti krajnje fer i posteni prema svojim biracima. Ako u tom procesu nesto izvuku od vladajucih, bice puna saka brade.

Opozicija u RS je sto se tice pogleda na drzavu niti 1% patriotskija od Dodika. Plus, u ovakvoj situaciji kada su imali presutnu pomoc Vucica i MZe, nisu uspjeli skinuti rezim. Zasto nisu uspjeli?
Nisu uspjeli jer su vodili istu kampanju kao i Dodik, koja se moze sazeti u 2 rijeci: zivjela Srbija. Opozicija BiH nije ni spomenula, bas kao ni Dodik. A sad se kao zbog tog famoznog petog clana pravo sekiraju za ovu napacenu drzavu.

Dalje. Ta ista opozicija Pokretu za drzavu ne moze ponuditi apsolutno nista. Ali bas nista. Iz PzD im kao trebaju vjerovati na rijec da ce se oni sad odjednom probuditi iz velikosrpskog sna i staviti plavo-zutu znacku na rever. Moze li se navesti barem jedan valjan razlog da se glasa za PDPovog kandidata, kada je sada vec ocigledno da Stanivukovic to preuzima, a on je vec u simbiozi za Bajom.

PzD, ali i mi svi u ovoj drzavi znamo da Dodik za 5 minuta moze kupiti, ucijeniti, odraditi bilo kojeg zastupnika iz RSa i prevesti ga pod svoje skute. Vec smo to vidjeli.

I na kraju, PzD je ponudio svoje uvjete da svoje glasove daju PDPu. Sta ih kosta to izjaviti i potpisati, ako imaju iskrene namjere?

Ali ne, ovako Vukan, koji cak ima manje zastupnika nego PzD vodi procese i ima hrabrosti za prozivanje i licitiranje tko bi za koga trebao glasati, dok ovi iz PDPa cak nemaju muda da to sami probaju izlobirati.

Licemjerno do kraja.
Obozavam ove sa vazelinom :lol:
Mudar odgovor pametnjakovicu :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#60697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Slika grada Mostara dovoljno govori koliko oni znaju kome dati glas… :bih:
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#60698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

tovarish wrote: 22/11/2022 21:04
sajber87 wrote: 22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
A meni nije logična RS opozicija koja će ispustiti vlast na državnom nivou jer neće Vojina u DN.
Vojin je i predlozen zbog alibija, jer da nije, bilo bi za koga ce te glasati, a ovako glasajmo za patriotu vojina bez obzira sto to donosi dodiku 4. Volio bi ja da opozicija glasa za vojina to bi sad bio i fazon da naguze elegantno dodika glasaju za vojina dodiku izbiju adut za izdaju jer je ponudio ucesce u vlasti pzd ,ali male su sanse. Mora se sjesti sa opozicijom u rs i dogovoriti. Sve je bolje od 4 za dodika
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#60699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tovarish »

sajber87 wrote: 22/11/2022 21:19
tovarish wrote: 22/11/2022 21:04

A meni nije logična RS opozicija koja će ispustiti vlast na državnom nivou jer neće Vojina u DN.
Vojin je i predlozen zbog alibija, jer da nije, bilo bi za koga ce te glasati, a ovako glasajmo za patriotu vojina bez obzira sto to donosi dodiku 4. Volio bi ja da opozicija glasa za vojina to bi sad bio i fazon da naguze elegantno dodika glasaju za vojina dodiku izbiju adut za izdaju jer je ponudio ucesce u vlasti pzd ,ali male su sanse. Mora se sjesti sa opozicijom u rs i dogovoriti. Sve je bolje od 4 za dodika
Možda bi mogli Vojinu obećati ministarsku poziciju iz rs kvote, to bi bilo možda bolje rješenje.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#60700 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patriot_bih »

Bošnjačka politika se svela na to šta će nam Dodik i Čović udjeliti.

Na šta je spao narod koji je Turke na 2 godine protjerao iz BiH i razbio na Kosovu.

Zmaj od Bosne se oreće u mezaru, a svakako je zabranjeno ili nepoželjno njegovo spominjanje od bošnjačke elite. Biti sposoban, hrabar i odvažan nisu poželjne vrline modernih proBiH lidera. Nedavno smo saznali da ni Nanić nije dobro prolazio iskazujući te zabranjene vrline.
Locked