Avdo StrOnz…
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#60677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Klasicni Kadirovac..
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#60678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#60679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#60680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#60681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koja suplja prica vec danima oko famoznog cetvrtog kandidata. Majko draga, isto da je to odluka o ulasku u NATO i EU direkno ili ne.
Situacija je krajne jednostavna. PzD u ovoj situaciji ima jedinu opciju ostati na svojim stavovima i glasati za svog kandidata, pa kako ispadne. I jedino u tom slucaju, ce ispasti krajnje fer i posteni prema svojim biracima. Ako u tom procesu nesto izvuku od vladajucih, bice puna saka brade.
Opozicija u RS je sto se tice pogleda na drzavu niti 1% patriotskija od Dodika. Plus, u ovakvoj situaciji kada su imali presutnu pomoc Vucica i MZe, nisu uspjeli skinuti rezim. Zasto nisu uspjeli?
Nisu uspjeli jer su vodili istu kampanju kao i Dodik, koja se moze sazeti u 2 rijeci: zivjela Srbija. Opozicija BiH nije ni spomenula, bas kao ni Dodik. A sad se kao zbog tog famoznog petog clana pravo sekiraju za ovu napacenu drzavu.
Dalje. Ta ista opozicija Pokretu za drzavu ne moze ponuditi apsolutno nista. Ali bas nista. Iz PzD im kao trebaju vjerovati na rijec da ce se oni sad odjednom probuditi iz velikosrpskog sna i staviti plavo-zutu znacku na rever. Moze li se navesti barem jedan valjan razlog da se glasa za PDPovog kandidata, kada je sada vec ocigledno da Stanivukovic to preuzima, a on je vec u simbiozi za Bajom.
PzD, ali i mi svi u ovoj drzavi znamo da Dodik za 5 minuta moze kupiti, ucijeniti, odraditi bilo kojeg zastupnika iz RSa i prevesti ga pod svoje skute. Vec smo to vidjeli.
I na kraju, PzD je ponudio svoje uvjete da svoje glasove daju PDPu. Sta ih kosta to izjaviti i potpisati, ako imaju iskrene namjere?
Ali ne, ovako Vukan, koji cak ima manje zastupnika nego PzD vodi procese i ima hrabrosti za prozivanje i licitiranje tko bi za koga trebao glasati, dok ovi iz PDPa cak nemaju muda da to sami probaju izlobirati.
Licemjerno do kraja.
Situacija je krajne jednostavna. PzD u ovoj situaciji ima jedinu opciju ostati na svojim stavovima i glasati za svog kandidata, pa kako ispadne. I jedino u tom slucaju, ce ispasti krajnje fer i posteni prema svojim biracima. Ako u tom procesu nesto izvuku od vladajucih, bice puna saka brade.
Opozicija u RS je sto se tice pogleda na drzavu niti 1% patriotskija od Dodika. Plus, u ovakvoj situaciji kada su imali presutnu pomoc Vucica i MZe, nisu uspjeli skinuti rezim. Zasto nisu uspjeli?
Nisu uspjeli jer su vodili istu kampanju kao i Dodik, koja se moze sazeti u 2 rijeci: zivjela Srbija. Opozicija BiH nije ni spomenula, bas kao ni Dodik. A sad se kao zbog tog famoznog petog clana pravo sekiraju za ovu napacenu drzavu.
Dalje. Ta ista opozicija Pokretu za drzavu ne moze ponuditi apsolutno nista. Ali bas nista. Iz PzD im kao trebaju vjerovati na rijec da ce se oni sad odjednom probuditi iz velikosrpskog sna i staviti plavo-zutu znacku na rever. Moze li se navesti barem jedan valjan razlog da se glasa za PDPovog kandidata, kada je sada vec ocigledno da Stanivukovic to preuzima, a on je vec u simbiozi za Bajom.
PzD, ali i mi svi u ovoj drzavi znamo da Dodik za 5 minuta moze kupiti, ucijeniti, odraditi bilo kojeg zastupnika iz RSa i prevesti ga pod svoje skute. Vec smo to vidjeli.
I na kraju, PzD je ponudio svoje uvjete da svoje glasove daju PDPu. Sta ih kosta to izjaviti i potpisati, ako imaju iskrene namjere?
Ali ne, ovako Vukan, koji cak ima manje zastupnika nego PzD vodi procese i ima hrabrosti za prozivanje i licitiranje tko bi za koga trebao glasati, dok ovi iz PDPa cak nemaju muda da to sami probaju izlobirati.
Licemjerno do kraja.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#60682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Glas za nekoga ko covjeka koji je nosio zastavu na paradi povodom dana pobjede nad fasizm kaze "ima sumnjivu ratnu proslost" i izjavi u gradu koji je osjetio dvije agresije "svi smo palili kuce"....Glas za takvu osobu nije samo izdaja nego uvreda svim gradjanima Mostara koji BiH smatraju svojomanelsol wrote: ↑22/11/2022 20:39Šta bi u drugom krugu? Nemoj šuplje Boga ti.A_A_AKCIJA wrote: ↑22/11/2022 19:40
Isto na glasanju za gradonačelnika Mostara, kada nisu u prvom krugu htjeli podržati zajedničkog kandidata, pa na kraju dobio HDZ.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#60683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Opusti se jarane, de nam sredi neki performans da se relaksiramo ovdje na forumu.
https://www.klix.ba/magazin/performans- ... /220625089
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#60684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
U drugom krugu se sve raspalo.anelsol wrote: ↑22/11/2022 20:39Šta bi u drugom krugu? Nemoj šuplje Boga ti.A_A_AKCIJA wrote: ↑22/11/2022 19:40
Isto na glasanju za gradonačelnika Mostara, kada nisu u prvom krugu htjeli podržati zajedničkog kandidata, pa na kraju dobio HDZ.
Da je SDA podržala, bio bi samo jedan krug. I sigurno ne bi bio HDZ.
Drugi se ne bi ni desio.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#60685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ti se sa Kalimerom druzis.. Zamoli ga da ti on sredi kad te vec to relaksira..Str0nz wrote: ↑22/11/2022 20:50Opusti se jarane, de nam sredi neki performans da se relaksiramo ovdje na forumu.
https://www.klix.ba/magazin/performans- ... /220625089
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#60686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vidi se odma da je SDA kuhinja…Str0nz wrote: ↑22/11/2022 20:50Opusti se jarane, de nam sredi neki performans da se relaksiramo ovdje na forumu.
https://www.klix.ba/magazin/performans- ... /220625089
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#60687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Obozavam ove sa vazelinomno_sekirli wrote: ↑22/11/2022 20:49 Koja suplja prica vec danima oko famoznog cetvrtog kandidata. Majko draga, isto da je to odluka o ulasku u NATO i EU direkno ili ne.
Situacija je krajne jednostavna. PzD u ovoj situaciji ima jedinu opciju ostati na svojim stavovima i glasati za svog kandidata, pa kako ispadne. I jedino u tom slucaju, ce ispasti krajnje fer i posteni prema svojim biracima. Ako u tom procesu nesto izvuku od vladajucih, bice puna saka brade.
Opozicija u RS je sto se tice pogleda na drzavu niti 1% patriotskija od Dodika. Plus, u ovakvoj situaciji kada su imali presutnu pomoc Vucica i MZe, nisu uspjeli skinuti rezim. Zasto nisu uspjeli?
Nisu uspjeli jer su vodili istu kampanju kao i Dodik, koja se moze sazeti u 2 rijeci: zivjela Srbija. Opozicija BiH nije ni spomenula, bas kao ni Dodik. A sad se kao zbog tog famoznog petog clana pravo sekiraju za ovu napacenu drzavu.
Dalje. Ta ista opozicija Pokretu za drzavu ne moze ponuditi apsolutno nista. Ali bas nista. Iz PzD im kao trebaju vjerovati na rijec da ce se oni sad odjednom probuditi iz velikosrpskog sna i staviti plavo-zutu znacku na rever. Moze li se navesti barem jedan valjan razlog da se glasa za PDPovog kandidata, kada je sada vec ocigledno da Stanivukovic to preuzima, a on je vec u simbiozi za Bajom.
PzD, ali i mi svi u ovoj drzavi znamo da Dodik za 5 minuta moze kupiti, ucijeniti, odraditi bilo kojeg zastupnika iz RSa i prevesti ga pod svoje skute. Vec smo to vidjeli.
I na kraju, PzD je ponudio svoje uvjete da svoje glasove daju PDPu. Sta ih kosta to izjaviti i potpisati, ako imaju iskrene namjere?
Ali ne, ovako Vukan, koji cak ima manje zastupnika nego PzD vodi procese i ima hrabrosti za prozivanje i licitiranje tko bi za koga trebao glasati, dok ovi iz PDPa cak nemaju muda da to sami probaju izlobirati.
Licemjerno do kraja.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#60688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I ja sam se pitao da li reforma RTV znaci kanal na hr. jeziku. U principu moze biti ali i ne mora.
“Reforma cjelokupnoga javnog RTV sistema Bosne i Hercegovine i Federacije Bosne i Hercegovine u skladu sa Ustavom”, glasi posljednja tačka Sporazuma.
Kako se može vidjeti, reformisanje Radio-televizije Republike Srpske nije predviđeno, dok se planira reforma RTV Federacije BiH “u skladu sa ustavom”.
Šta to znači u praksi?
U Ustavu Federacije BiH sistem “javnog informisanja” pominje se u članu 17a i to u dijelu koji se odnosi na “vitalni nacionalni interes”.
“Vitalni nacionalni interesi konstitutivnih naroda su definirani na slijedeći način: 1) ostvarivanje prava konstitutivnih naroda da budu adekvatno zastupljeni u zakonodavnim, izvršnim i pravosudnim organima vlasti, 2) identitet jednog konstitutivnog naroda; 3) ustavni amandmani; 4) organizacija organa javne vlasti; 5) jednaka prava konstitutivnih naroda u procesu donošenja odluka; 6) obrazovanje, vjeroispovijest, jezik, njegovanje kulture, tradicije i kulturno nasljeđe; 7) teritorijalna organizacija;
sistem javnog informisanja”, piše u Ustavu FBiH.
Dakle, u skladu sa Ustavom FBiH, HDZ bi mogao tražiti osnivanje kanala na hrvatskom jeziku. No, i za to je potrebno mijenjati Zakon o RTV FBIH. Ovaj Zakon se mijenja u Parlamentu Federacije BiH. Da li potpis na ovom Sporazumu znači da su političke partije iz Sarajeva spremne izglasati osnivanje takozvanog – “trećeg kanala” koji bi bio finansiran kroz sistem rtv takse na nivou Federacije BiH.
https://istraga.ba/sta-u-sustini-predvi ... -suda-bih/
“Reforma cjelokupnoga javnog RTV sistema Bosne i Hercegovine i Federacije Bosne i Hercegovine u skladu sa Ustavom”, glasi posljednja tačka Sporazuma.
Kako se može vidjeti, reformisanje Radio-televizije Republike Srpske nije predviđeno, dok se planira reforma RTV Federacije BiH “u skladu sa ustavom”.
Šta to znači u praksi?
U Ustavu Federacije BiH sistem “javnog informisanja” pominje se u članu 17a i to u dijelu koji se odnosi na “vitalni nacionalni interes”.
“Vitalni nacionalni interesi konstitutivnih naroda su definirani na slijedeći način: 1) ostvarivanje prava konstitutivnih naroda da budu adekvatno zastupljeni u zakonodavnim, izvršnim i pravosudnim organima vlasti, 2) identitet jednog konstitutivnog naroda; 3) ustavni amandmani; 4) organizacija organa javne vlasti; 5) jednaka prava konstitutivnih naroda u procesu donošenja odluka; 6) obrazovanje, vjeroispovijest, jezik, njegovanje kulture, tradicije i kulturno nasljeđe; 7) teritorijalna organizacija;
Dakle, u skladu sa Ustavom FBiH, HDZ bi mogao tražiti osnivanje kanala na hrvatskom jeziku. No, i za to je potrebno mijenjati Zakon o RTV FBIH. Ovaj Zakon se mijenja u Parlamentu Federacije BiH. Da li potpis na ovom Sporazumu znači da su političke partije iz Sarajeva spremne izglasati osnivanje takozvanog – “trećeg kanala” koji bi bio finansiran kroz sistem rtv takse na nivou Federacije BiH.
https://istraga.ba/sta-u-sustini-predvi ... -suda-bih/
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#60689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
- anelsol
- Posts: 3935
- Joined: 10/05/2017 22:41
#60690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije se majstore ništa raspalo. Znamo kako je ko glasao i time omogućio HDZ-u poziciju gradonačelnika.A_A_AKCIJA wrote: ↑22/11/2022 20:51U drugom krugu se sve raspalo.
Da je SDA podržala, bio bi samo jedan krug. I sigurno ne bi bio HDZ.
Drugi se ne bi ni desio.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zbog čega mora izaći Nikšić? Zbog dine, zbog vas botova, zbog spina koji kaže propašće država zbog četvrtog delegata........šta je sad na redu, pretvoriti SDP u minornu strančicu koja se neće ništa pitati....sajber87 wrote: ↑22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
bogu i narodu ste dojadili
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#60692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A meni nije logična RS opozicija koja će ispustiti vlast na državnom nivou jer neće Vojina u DN.sajber87 wrote: ↑22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#60693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Taj 4. delegat se polako pretvara u najmocnijeg pokemona. I jedino on moze spasiti BiH od propasti.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#60694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Isto sto je SDA uradila u Mostaru. Samo sto su oni uradili da bi na kraju dobili drugi bitnu poziciju.tovarish wrote: ↑22/11/2022 21:04A meni nije logična RS opozicija koja će ispustiti vlast na državnom nivou jer neće Vojina u DN.sajber87 wrote: ↑22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#60695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nasa Stranka je nestala u Hercegovini voljom biraca. I sad se ovdje ubjedjuje javnost da su ti ljudi u Hercegovini svi budale i neznaju ko je svojim (ne)glasanjem omogucio HDZ-u gradonacelnika. Znaci toliko su glupi da su kaznili potpuno pogresnu stranku. Nije bas pametno smatrati biracko tijelo bas toliko glupim. Biracko tijelo ima moc neku stranku poslati na smetljiste istorije.
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#60696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mudar odgovor pametnjakovicudulekrele wrote: ↑22/11/2022 20:57Obozavam ove sa vazelinomSpoilerShowno_sekirli wrote: ↑22/11/2022 20:49 Koja suplja prica vec danima oko famoznog cetvrtog kandidata. Majko draga, isto da je to odluka o ulasku u NATO i EU direkno ili ne.
Situacija je krajne jednostavna. PzD u ovoj situaciji ima jedinu opciju ostati na svojim stavovima i glasati za svog kandidata, pa kako ispadne. I jedino u tom slucaju, ce ispasti krajnje fer i posteni prema svojim biracima. Ako u tom procesu nesto izvuku od vladajucih, bice puna saka brade.
Opozicija u RS je sto se tice pogleda na drzavu niti 1% patriotskija od Dodika. Plus, u ovakvoj situaciji kada su imali presutnu pomoc Vucica i MZe, nisu uspjeli skinuti rezim. Zasto nisu uspjeli?
Nisu uspjeli jer su vodili istu kampanju kao i Dodik, koja se moze sazeti u 2 rijeci: zivjela Srbija. Opozicija BiH nije ni spomenula, bas kao ni Dodik. A sad se kao zbog tog famoznog petog clana pravo sekiraju za ovu napacenu drzavu.
Dalje. Ta ista opozicija Pokretu za drzavu ne moze ponuditi apsolutno nista. Ali bas nista. Iz PzD im kao trebaju vjerovati na rijec da ce se oni sad odjednom probuditi iz velikosrpskog sna i staviti plavo-zutu znacku na rever. Moze li se navesti barem jedan valjan razlog da se glasa za PDPovog kandidata, kada je sada vec ocigledno da Stanivukovic to preuzima, a on je vec u simbiozi za Bajom.
PzD, ali i mi svi u ovoj drzavi znamo da Dodik za 5 minuta moze kupiti, ucijeniti, odraditi bilo kojeg zastupnika iz RSa i prevesti ga pod svoje skute. Vec smo to vidjeli.
I na kraju, PzD je ponudio svoje uvjete da svoje glasove daju PDPu. Sta ih kosta to izjaviti i potpisati, ako imaju iskrene namjere?
Ali ne, ovako Vukan, koji cak ima manje zastupnika nego PzD vodi procese i ima hrabrosti za prozivanje i licitiranje tko bi za koga trebao glasati, dok ovi iz PDPa cak nemaju muda da to sami probaju izlobirati.
Licemjerno do kraja.![]()
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#60697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Slika grada Mostara dovoljno govori koliko oni znaju kome dati glas… 
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#60698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vojin je i predlozen zbog alibija, jer da nije, bilo bi za koga ce te glasati, a ovako glasajmo za patriotu vojina bez obzira sto to donosi dodiku 4. Volio bi ja da opozicija glasa za vojina to bi sad bio i fazon da naguze elegantno dodika glasaju za vojina dodiku izbiju adut za izdaju jer je ponudio ucesce u vlasti pzd ,ali male su sanse. Mora se sjesti sa opozicijom u rs i dogovoriti. Sve je bolje od 4 za dodikatovarish wrote: ↑22/11/2022 21:04A meni nije logična RS opozicija koja će ispustiti vlast na državnom nivou jer neće Vojina u DN.sajber87 wrote: ↑22/11/2022 20:59 Niksic mora izaci i reci otvoreno za koga ce glasati 2 sdp ova poslanika u rs u, ovo je jako ozbiljna situacija, dodik ako dobije 4 bice poraz za sve iako sam ubijedjen da sda navija za dodika ali da moze sebe da predstavi da su glasali protiv i da sdp u prebaci odgovornost, tako da niksica treba ganjati za odgovor
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#60699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Možda bi mogli Vojinu obećati ministarsku poziciju iz rs kvote, to bi bilo možda bolje rješenje.sajber87 wrote: ↑22/11/2022 21:19Vojin je i predlozen zbog alibija, jer da nije, bilo bi za koga ce te glasati, a ovako glasajmo za patriotu vojina bez obzira sto to donosi dodiku 4. Volio bi ja da opozicija glasa za vojina to bi sad bio i fazon da naguze elegantno dodika glasaju za vojina dodiku izbiju adut za izdaju jer je ponudio ucesce u vlasti pzd ,ali male su sanse. Mora se sjesti sa opozicijom u rs i dogovoriti. Sve je bolje od 4 za dodika
-
patriot_bih
- Posts: 743
- Joined: 28/12/2020 17:03
#60700 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bošnjačka politika se svela na to šta će nam Dodik i Čović udjeliti.
Na šta je spao narod koji je Turke na 2 godine protjerao iz BiH i razbio na Kosovu.
Zmaj od Bosne se oreće u mezaru, a svakako je zabranjeno ili nepoželjno njegovo spominjanje od bošnjačke elite. Biti sposoban, hrabar i odvažan nisu poželjne vrline modernih proBiH lidera. Nedavno smo saznali da ni Nanić nije dobro prolazio iskazujući te zabranjene vrline.
Na šta je spao narod koji je Turke na 2 godine protjerao iz BiH i razbio na Kosovu.
Zmaj od Bosne se oreće u mezaru, a svakako je zabranjeno ili nepoželjno njegovo spominjanje od bošnjačke elite. Biti sposoban, hrabar i odvažan nisu poželjne vrline modernih proBiH lidera. Nedavno smo saznali da ni Nanić nije dobro prolazio iskazujući te zabranjene vrline.

