Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22526 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Treg7L wrote: 19/11/2022 06:24 Kupio General Snow Grabber+
Solidne gume, tihe, mekane po SUHOM.

Cim kisa krene imaju neki zvizduk posebno ako uletis u spuru punu vode, bas bude glasno.

Neko sa istim gumama i problemom?
imao isti problem sa continental ts850, preko 100 zujanje, koda avion polijece(misli mda je to taj zvuk)...sa novim ts870 odnedavno tog zvuka nema, nit se ikako cuju gume u autu :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22527 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

ts870 nakon potrosenih ts850 ko nozevi danas, koda nije ni padala kisa :lol: :izet:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#22528 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

topcam wrote: 19/11/2022 22:28
Me_again wrote: 17/11/2022 21:02

To su pravi stručnjaci, stežu šarafe na točku uz pomoč vodovodne cijevi dugačke jedno metar i kusur.... Valjda im ovi iz VIK-a daju poneku cijev besplatno :lol:
Da ne pričam dalje, uglavnom u širokom luku ih zaobilazim. Što mi je zapravo žao, jer je blizu njih moja nekadašnja osnovna škola :thumbup:
Da su losi ne bi im Dzela bio stalni klijent.
Ne znam na kojeg "Dzelu" misliš, ali svakako svugdje ima stalnih klijenata (čitaj pacijenata) koji imaju blokadu u glavi da vide kada ih neko pravi budalom.
Ili su neke druge relacije u pitanju...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22529 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Čisto da dodam da je tu bila i cijena varijabilna
Pa cijena ide ovisno o raspolozenju i gledanju :lol:

Imali su jednog dobrog majstora gore na vrbanji, ne znam je li jos tu, zadnji put radio gume prije 5god tu bas jer su u to vrijeme jedini nedjeljom radili
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#22530 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by undefined007 »

Na jednom sluzbenom Vredestein Snowtrack i Wintrac rade odlican posao.
Na drugom perverzija, Uniroyal winter strašna. :thumbup:
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#22531 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

Jel vas nerviraju oni klipovi "kako spremiti auto za zimu" i slicna sranja?

Druze, stavi zimske gume i cao.

Ulje mjenjam na 10.000/6mj, kocnice i trap su mi uvijek dobri, brisace kao vidim da su tanki ali samo malo otanjali mjenjam ih pa makar bilo usred ljeta, ne cekam.
Antifriz ako si uradio veliki servis pri kupovini auta mora biti dobar 4-5 godina.

Ono mislim, nek je auto ispravno i utegnuto i miran si i ljeto i zimu.Nema mudrovanja.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22532 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

sve me nervira :lol:

ja sam svoje spanerima utegao maksimalno :thumbup:
Last edited by Evolution_IV on 20/11/2022 17:13, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22533 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Moraju se nekako pare izbiti iz džepa. 25 KM pregled vozila i pregleda ti farove i stopke :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22534 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

A zimski zrak u gume? Pneumix pičke materine…
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22535 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

A jbg, moraju nekako naplatiti. Ko pazi auto, pazit ce ga uvijek, a ne samo pred zimu.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#22536 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Jbg, najlakše se pare zarađuju na prodavanju magle, a danas svi traže samo laku lovu pa ko koga zajebe.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#22537 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Me_again wrote: 17/11/2022 21:02
splinter wrote: 17/11/2022 13:27

Tamek & Son d.o.o. Terezija 20 do 18 h
To su pravi stručnjaci, stežu šarafe na točku uz pomoč vodovodne cijevi dugačke jedno metar i kusur.... Valjda im ovi iz VIK-a daju poneku cijev besplatno :lol:
Da ne pričam dalje, uglavnom u širokom luku ih zaobilazim. Što mi je zapravo žao, jer je blizu njih moja nekadašnja osnovna škola :thumbup:
Ok da popusta sarafe sa cjevcugom ali da zateze :roll:
Evolution_IV wrote: 20/11/2022 17:07 sve me nervira :lol:

ja sam svoje spanerima utegao maksimalno :thumbup:
Image
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#22538 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Image

Pada li uBosni vako :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22539 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

toeto 8-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22540 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

E mogao bih konačno sutra nabaciti zimske čizme :mrgreen:

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15520
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22541 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Ja sam jucer nabacio. Dosta je bilo klizanja na Energy Saveru. :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22542 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Cuj zimske gume a nije jos snijeg udario :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22543 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

ja jutros lance stavio na sva 4 tocka nek se vidi da imam
User avatar
Optimist
Posts: 15520
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22544 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

I prebacio sa 2H na 4H. :D
Za pocetak.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22545 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

gdje se to prebaci?? nema umene toga :?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#22546 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skrbavi-admin »

Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#22547 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tramvajtrojka »

ima li gdje popusta za BF u vezi guma
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22548 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

tramvajtrojka wrote: 22/11/2022 15:07 ima li gdje popusta za BF u vezi guma
ima u gumiM 175KM Michelin 195/65/r15 :lol: , fakat nisu normalni..
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22549 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Evolution_IV wrote: 22/11/2022 19:09
tramvajtrojka wrote: 22/11/2022 15:07 ima li gdje popusta za BF u vezi guma
ima u gumiM 175KM Michelin 195/65/r15 :lol: , fakat nisu normalni..
131,50 KM, to što si vidio je 95T
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22550 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Leon16v wrote: 22/11/2022 19:15
Evolution_IV wrote: 22/11/2022 19:09

ima u gumiM 175KM Michelin 195/65/r15 :lol: , fakat nisu normalni..
131,50 KM, to što si vidio je 95T
ma svejedno ba, sta malo veci index nosivosti i 40KM razlike :-)
Post Reply