Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Osmi Socrates
Posts: 12609
Joined: 19/10/2020 15:33

#60426 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Osmi Socrates »

Ovako to objašnjava čuveni psiholog Šahin Omerspahić na svom blogu. Gugl'o obadanje, naš'o.
Vozeci se iz Bosne sa nezasluzenog odmora , negdje na pola Njemacke nestalo mi mlijeka za caffe-latte pa sam bio primoran zaustaviti auto tu, kraj puta i pomuzti ovu njemacku sharulju u chemu mi je i Magda pomogla drzeci je za rogove.

Ljudi moji ja mirne zivotinje…k'o janje je, ni uhom nije mrdnula a sve nesto gledi u mene k'o tele u sharena vrata.Ma, ove su ti njemacke i svedske krave , rek'o bi covjek, sve iste. Ni muknuti ne znaju.A, plaho me i ne cudi jer i nemaju potrebu ni za mukanjem a ni rikanjem.Sve im je tu, na dohvat ruke…i voda , i hrana pa pasi do mile volje.Nemaju one nekih vecih problema.U shtalama im je toplo i cisto a muznja se vrsi automatski, masinama, i to bezbolno.Izmislili su ovi ovdje pametnjakovici i nacin vjestacke oplodnje tako da jadnice i ne znaju da postoji nesto sto se zove bik.Na ovaj nacin su rjeseni i tzv. seksualni problemi koji su sve veci problemi… ne samo kod zivotinja.

Ovi svedi sto imaju krave kazu da one znaju ,po glavi, dati i do ceterest litara mlijeka na dan…ako ne lazu.
Nisu ovo. bolan, k'o one nase , dole, bosanske krave.Po citav dan nesto mucu i ricu da ti vise ne znas jeli gladna ili je zedna.Napatis se dok je utjeras u stalu i pripremis za muznju i cim pocnes muzti ona se pocne bacati i ritati.Uspijes ti , nekako, namuzti pet, sest litara i samo da uzmes kantu s mlijekom ispod vimena a ona se baci, udari kantu i prolije mlijeko.

Veliki ti je belaj kad je ujede obad pa se zaobada.E, tada je ne moze niko ni stici ni uhvatiti .A, jos ti je veci belaj kad krava pocne VODITI, TO JEST, kad joj na'mpane bik.E , tada nema spavanja, kako ostalim zivotinjama u shtali, tako ni domacinu i njegovim ukucanima.

Ipak najveci problemi pojave se kad se krava otrgne i ode u komsijnu djetelinu i napase se kol'ko god moze.Nastaju problemi sa komsijom a na kraju price i krava crkne od silne djetaline.

Sreca pa covjek malo hoda po ovim stranim zemljama pa ima sansu vidjeti da ima i drugacijih krava od onih nasih.Inace bi stekao pogresno misljenje o kravama misleci da su i ove strane krave iste kao nase…bosanske.
Tako ti je, bolan, nazalost, i sa ljudima.Velika vecina ljudi, npr, misli da su svi stranci isti…naravno u negativnom smislu.Jedan moj poznanik, rece jednom, kako su svi balkanci skloni kriminalu, a ima puno i onih koji kazu da su svi muslimani teroristi a svi crnci…CRNI.

Ono sto je NAJCRNJE u svemu OVOMU JE DA JE ovu vrstu ljudi sa njihovim bolesnim predrasudama nemoguce ubjediti u …suprotno.Ah,sta ces…tako je to !!!
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#60427 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Osmi Socrates wrote: 22/11/2022 02:42 Ovako to objašnjava čuveni psiholog Šahin Omerspahić na svom blogu. Gugl'o obadanje, naš'o.
Vozeci se iz Bosne sa nezasluzenog odmora , negdje na pola Njemacke nestalo mi mlijeka za caffe-latte pa sam bio primoran zaustaviti auto tu, kraj puta i pomuzti ovu njemacku sharulju u chemu mi je i Magda pomogla drzeci je za rogove.

Ljudi moji ja mirne zivotinje…k'o janje je, ni uhom nije mrdnula a sve nesto gledi u mene k'o tele u sharena vrata.Ma, ove su ti njemacke i svedske krave , rek'o bi covjek, sve iste. Ni muknuti ne znaju.A, plaho me i ne cudi jer i nemaju potrebu ni za mukanjem a ni rikanjem.Sve im je tu, na dohvat ruke…i voda , i hrana pa pasi do mile volje.Nemaju one nekih vecih problema.U shtalama im je toplo i cisto a muznja se vrsi automatski, masinama, i to bezbolno.Izmislili su ovi ovdje pametnjakovici i nacin vjestacke oplodnje tako da jadnice i ne znaju da postoji nesto sto se zove bik.Na ovaj nacin su rjeseni i tzv. seksualni problemi koji su sve veci problemi… ne samo kod zivotinja.

Ovi svedi sto imaju krave kazu da one znaju ,po glavi, dati i do ceterest litara mlijeka na dan…ako ne lazu.
Nisu ovo. bolan, k'o one nase , dole, bosanske krave.Po citav dan nesto mucu i ricu da ti vise ne znas jeli gladna ili je zedna.Napatis se dok je utjeras u stalu i pripremis za muznju i cim pocnes muzti ona se pocne bacati i ritati.Uspijes ti , nekako, namuzti pet, sest litara i samo da uzmes kantu s mlijekom ispod vimena a ona se baci, udari kantu i prolije mlijeko.

Veliki ti je belaj kad je ujede obad pa se zaobada.E, tada je ne moze niko ni stici ni uhvatiti .A, jos ti je veci belaj kad krava pocne VODITI, TO JEST, kad joj na'mpane bik.E , tada nema spavanja, kako ostalim zivotinjama u shtali, tako ni domacinu i njegovim ukucanima.

Ipak najveci problemi pojave se kad se krava otrgne i ode u komsijnu djetelinu i napase se kol'ko god moze.Nastaju problemi sa komsijom a na kraju price i krava crkne od silne djetaline.

Sreca pa covjek malo hoda po ovim stranim zemljama pa ima sansu vidjeti da ima i drugacijih krava od onih nasih.Inace bi stekao pogresno misljenje o kravama misleci da su i ove strane krave iste kao nase…bosanske.
Tako ti je, bolan, nazalost, i sa ljudima.Velika vecina ljudi, npr, misli da su svi stranci isti…naravno u negativnom smislu.Jedan moj poznanik, rece jednom, kako su svi balkanci skloni kriminalu, a ima puno i onih koji kazu da su svi muslimani teroristi a svi crnci…CRNI.

Ono sto je NAJCRNJE u svemu OVOMU JE DA JE ovu vrstu ljudi sa njihovim bolesnim predrasudama nemoguce ubjediti u …suprotno.Ah,sta ces…tako je to !!!
:thumbup: :mrgreen:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#60428 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Osmi Socrates wrote: 22/11/2022 02:36 A više psihološki nego politički problem je kad dvije zaobadane krave optužuju jedna drugu zbog zaobadanosti.

Ako su se zaobadale u isto vrijeme, to treba dobro istraživati, jer nijedna ne posjeduje moć rezoniranja, ni u jednom trenutku. Ako su vremena zaobadanja različita, to je još interesantniji fenomen.

Da li je moguće da zaobadanost postane stvar trenutne mode?

To je samo jedno od pitanja.
Toplo preporučujem i sjajan osvrt Amira Sužnja sa BHRT-a :thumbup:

https://bhrt.ba/kolumna-obadanje-na-evropskom-putu

1:50 :gunjastajl:

A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#60429 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Vaya wrote: 22/11/2022 00:53 prekopirani vec vise puta vidjeni svaki koalicioni sporazum izmedju SDA i HDZ.
Haj nam stavi original da uporedimo.

Ja znam da SDA nikada i ni sa kim nije imala programsku koaliciju, sa programom koji je uključivao išta osim podjele fotelja na jednoj strani A4, ali, ostavljam ti prostor da nas razuvjeriš.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60430 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Tita vam kako napisaste 15 stranica za jednu vecer :D
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#60431 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 08:27 Tita vam kako napisaste 15 stranica za jednu vecer :D
Od tih 15 stranica je sam Esad Plavi napisao 14. I jos nije naucio kako neciji citat postaviti u zgradu. :lol:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60432 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 08:27 Tita vam kako napisaste 15 stranica za jednu vecer :D
Strasno :D Evo i ja gledam pa nikako da upratim. Ovo treca smjena uvedena? :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60433 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Styling wrote: 22/11/2022 09:01
dr_Evil wrote: 22/11/2022 08:27 Tita vam kako napisaste 15 stranica za jednu vecer :D
Strasno :D Evo i ja gledam pa nikako da upratim. Ovo treca smjena uvedena? :lol:
Samo im kazemo rudarski "sretno", i mi sad nastavljamo :D
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60434 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 09:11
Styling wrote: 22/11/2022 09:01

Strasno :D Evo i ja gledam pa nikako da upratim. Ovo treca smjena uvedena? :lol:
Samo im kazemo rudarski "sretno", i mi sad nastavljamo :D
Teska kmeka cijelu noc. :lol: :lol:
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60435 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Pa nismo svi drzavni sluzbenici, koji samo pisu po forumu od 8 do 16h... :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60436 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Vaya wrote: 22/11/2022 09:45 Pa nismo svi drzavni sluzbenici, koji samo pisu po forumu od 8 do 16h... :D
Mes cini nije tebe jos mlada upregla :)
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60437 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

sherbett wrote: 22/11/2022 09:48
Rekla bih da sam shvatila :facepalm: a odakle je cobanka?
A dobro, cobanka jeste. ALi je zalosno da Bosna kao i ostatak Balkana izgubila svoje dijalekte. Od bogatstva jezika sta napravismo, svi moraju da pricaju isto, dosadno, neko je odlucio da necija majka i nena nisu pricali pravilno svoj jezik, pa ce oni da ih nauce sta je jezik. Ocajno.

Razumijem pisanu normu, ali wtf kada se govori.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#60438 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Ja sam uzivo slusao ovaj performans. Ismijao sam se bas fino.

Ali, zena je sasvim ok vodila skupstinu. Nije dala da se zloupotrebljavaju ispravci krivog navoda kao replike. Uskropila je Vukanovica da nije znao sta da radi.

Nisu joj javili da se inace Vukan pusta da prica.

Sustina koju pokusavam da priblizim jeste da je sve oko Vukana u Skupstini igrograz. I jos inih drugih.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#60439 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

sherbett wrote: 22/11/2022 10:00 To je i jedan od razloga zasto se na takvim mjestima koristi standardni jezik, da bi svi razumjeli.
Gdje to pise? To nismo shvatili sta znaci zaobadati?
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#60440 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nivla »

vukanovic je cetnik,negator genocida, govori o pomirenju a ne zeli prihvatiti da su cetnici zlocinci da je u srebrenici bio genocid
sve sto kaze ne treba uzeti za ozbiljno iako ponekad kaze i nesto ozbiljno, cetnik ne moze biti uzet za ozbiljno
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60441 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

sherbett wrote: 22/11/2022 10:00
Slazem se, ali to se radi na nacin koji je znatno primjereniji, poput odrzavanja manifestacija ili knjizevnih djela. U drzavnim institucijama se, kao i u skolama, ipak mora primjenjivati standardni jezik. Takve institucije zahtjevaju i kodekse.
Jel nju moze razumijeti cijela BiH? Jel svi znaju sta to znaci?
To je i jedan od razloga zasto se na takvim mjestima koristi standardni jezik, da bi svi razumjeli.
Apsolutno se ne slazemo. Odrzavati manifestacije i knjizevna djela je super neka toga. Ali evo uzmem primjer sela oko Mostara, komplet Dreznica je prije 20 godina govorila ikavicom, danas odem tamo da odmorim dusu niko vise ne govori ikavicom, samo stariji narod. Ko je i kada odlucio prije svega da ikavica nije bosanski dijalekt(idiot), drugo zasto da se ta omladina srami govoriti kako se pricalo stoljecima u tom kraju, neko im u skoli objasnio da je to pogresno, sramota, zaostalo, sta li vec.

Pricaj kako se pricalo uvijek, bez obzira pricas li sa predsjednikom ili sa komsijom. Pisi pravilno. Sada treba neko iz srednje Bosne da se ispravlja u parlamentu jer eto nije pravilno prema sarajevskoj normi.

Malogradjani, nema se sta drugo reci. Nije to samo u Bosni, u dosta drzava je tako, prihvaca se neki svapski model valjda.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60442 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

nivla wrote: 22/11/2022 10:15 vukanovic je cetnik,negator genocida, govori o pomirenju a ne zeli prihvatiti da su cetnici zlocinci da je u srebrenici bio genocid
sve sto kaze ne treba uzeti za ozbiljno iako ponekad kaze i nesto ozbiljno, cetnik ne moze biti uzet za ozbiljno
Ne znamo mi jel on cetnik ili nije. On je prije svega politicar koji uzima glasove, i tesko da moze osuditi nesto sta ima podrsku u narodu, bez obzira sta mislio o tome. Da on kaze da je bio genocid u Srebrenici moze odma sebi politicku smrt proglasit.

To ti je u rangu da neki bosnjacki politicar kaze da je u Bosni bio gradjanski rat, a ne agresija(ja tvrdim da je agresija, da odmah iskljucimo raspravu o tome). Znacila bi politicka smrt istog.

Iskreno mislim da sa Vukanovicem se moze raditi i graditi. A za Stanivukovica mislim da vrijedi sve sta si gore naveo.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#60443 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 10:20
nivla wrote: 22/11/2022 10:15 vukanovic je cetnik,negator genocida, govori o pomirenju a ne zeli prihvatiti da su cetnici zlocinci da je u srebrenici bio genocid
sve sto kaze ne treba uzeti za ozbiljno iako ponekad kaze i nesto ozbiljno, cetnik ne moze biti uzet za ozbiljno
Ne znamo mi jel on cetnik ili nije. On je prije svega politicar koji uzima glasove, i tesko da moze osuditi nesto sta ima podrsku u narodu, bez obzira sta mislio o tome. Da on kaze da je bio genocid u Srebrenici moze odma sebi politicku smrt proglasit.

To ti je u rangu da neki bosnjacki politicar kaze da je u Bosni bio gradjanski rat, a ne agresija(ja tvrdim da je agresija, da odmah iskljucimo raspravu o tome). Znacila bi politicka smrt istog.

Iskreno mislim da sa Vukanovicem se moze raditi i graditi. A za Stanivukovica mislim da vrijedi sve sta si gore naveo.
Četnik sa dna kace 100% Nemojmo se zavaravati :thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60444 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

guruguru95 wrote: 22/11/2022 10:35
Četnik sa dna kace 100% Nemojmo se zavaravati :thumbup:
Dobro, ima li iko da nije onda?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60445 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Nema.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21797
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60446 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Pa ako nema sta onda krecimo?
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#60447 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

dale cooper wrote: 22/11/2022 00:43
Lug wrote: 22/11/2022 00:31

a hocel' prvo izborni pa onda se moze i papirom guzicu. Bosanska strana uvijek prva daje, a njoj neko obecanje na dugom stapu, pa kakav je to kapacitet za pregovore?!
E pa ne treba prvo ovo pa ono. Nego u paketima, sa rukama spremnim za usvajanje svih zakona koje dogovore i usaglase. Osim toga ne sjede
na našoj strani baš neke naivčine
.
".. najkasnije u roku 6 mjeseci od uspostave vlasti na svim razinama, što uključuje provođenje ograničenih ustavnih reformi, usvajanje izmjena i dopuna Izbornog zakona Bosne i Hercegovine u skladu sa presudama Ustavnog suda Bosne i Hercegovine i Evropskog suda za ljudska prava, .."

cekaj, otkud opet presude Ustavnog suda, zar i sam VP nije izjavio da je nametanjem Izbornog zakona za njega zavrsena, implementirana presuda Ljubic, mada je bila implementirana i prije. Sad se opet pojavljuje?!?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#60448 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 10:42 Pa ako nema sta onda krecimo?
Ko kreci?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60449 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

dr_Evil wrote: 22/11/2022 10:42 Pa ako nema sta onda krecimo?
Ja ne krecim nista, samo im ne zelim dati ni grumen moje drzave, niti zelim da budu politicki faktor u mojoj drzavi. :mrgreen:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#60450 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Minimum koji bi svaka ProBiH stranka trebala zahtjevat od bilo koje iz RS je da ne rade kontra drzave, ajd ovo njihovo privatno misljenje o genocidu nek zadrze za sebe...al glasanje kontra zakona koji nemaju veze sa njima al eto glasace kontra samo da ga suknu BiH je NEPRIJVATLJIVO!

Dino je reko na N1 parafrwziram "Ne mogu ih ja uslovljavat"...e ja upravo mislim da je krajnje vrijeme da se pocnu uslovljavat i jedni i drugi....pa ako treba eo mi cemo sad blokirat.

Najtuznije je kako nista nismo naucili iz historije...jbt toliki ustupci dati HVOu 92, a oni to iskoristili da te lakse napdnu 93

Predas srbima oruzje, prolazes svoje "ekstremiste", oni to iskoriste da te lakse istrijebe

Sto se tice Vukana ne znam sta bi reko...ne djeluje ko ceto, al daleko od toga da voli BiH. Kao i 99% ljudi od tamo njemu je RS zakletva

Sa druge strane Drasko je ortodokani cetalj, to se znalo i dok su ga ljubili po bascarsiji
Last edited by Spit_fire on 22/11/2022 10:48, edited 1 time in total.
Locked