Doslovno
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83481
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60377 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Prilično sam siguran da Skijaš nije mislio da se bori tom vrstom borbe koju ti spominješ. Cijena se diže na druge načine.palermo wrote: ↑21/11/2022 23:13Ne moraš u daljnju patnju. Ako nećeš.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 22:58
Oj hljebe dragi, i onda se opozicija naziva izdajnicima, a neki bi da guraju vlastiti narod u ekstremizam, izolaciju i dalju patnju.
![]()
Pa shvataš li ti koliko je to neracionalna i gubitnička taktika? To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono
što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno. Ja sam stvarno mislio da ćeš reći nešto iole pametno, pošto sam te uvijek smatrao, bez
obzira koliko se neslagao, za trezvenog i pametnog lika.
Onako objektivno da ti kažem, ja evo trideset godina živim sa tim tzv .ustašama.....može se, bolan sa njima, pokoja loza, promuhabetiš o cijenama......odem ja i u Libre (zna Johhny S gdje ) na pačaricu......prvo uščipke pa onda na pačaricu.......može se,strašno fini to znaju biti ljudi..... naravno ako neš belaja tražiti....i svašta pričati i tražiti....
A što je najvažnije, i Šmit je rekao da i mi možemo tu živjeti......tako da, zaista se ne moramo patiti......ako mislimo da nije vrijedno toga i da ne trebamo
A taktika, pa najveća moralna gromada u historiji ovog foruma Skijaš iliti 1gorštak je davno rekao da je jedina moguća i uspješna taktika protiv secesionizma i separatističkih politika, podići cijenu, odnosno pokazati da si spreman na sve kada se boriš za nešto što smatraš da ti pripada......tako da nije ovo neka moja mudra pamet....ja samo prepisao od mudrijih i boljih ljudi od mene
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60378 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
evo divne prilike da mi kažeš na koji način ti misliš dići cijenudale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:21Prilično sam siguran da Skijaš nije mislio da se bori tom vrstom borbe koju ti spominješ. Cijena se diže na druge načine.palermo wrote: ↑21/11/2022 23:13
Ne moraš u daljnju patnju. Ako nećeš.
Onako objektivno da ti kažem, ja evo trideset godina živim sa tim tzv .ustašama.....može se, bolan sa njima, pokoja loza, promuhabetiš o cijenama......odem ja i u Libre (zna Johhny S gdje ) na pačaricu......prvo uščipke pa onda na pačaricu.......može se,strašno fini to znaju biti ljudi..... naravno ako neš belaja tražiti....i svašta pričati i tražiti....
A što je najvažnije, i Šmit je rekao da i mi možemo tu živjeti......tako da, zaista se ne moramo patiti......ako mislimo da nije vrijedno toga i da ne trebamo
A taktika, pa najveća moralna gromada u historiji ovog foruma Skijaš iliti 1gorštak je davno rekao da je jedina moguća i uspješna taktika protiv secesionizma i separatističkih politika, podići cijenu, odnosno pokazati da si spreman na sve kada se boriš za nešto što smatraš da ti pripada......tako da nije ovo neka moja mudra pamet....ja samo prepisao od mudrijih i boljih ljudi od mene
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#60379 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Šta se, bola, radi?
Ozbiljno, šta?
Haj samo jednu konkretnu lošu stvar? Nemoj mi priče, nego djelo.
Jedino šta se uradilo je izbacivanje SDA. Ostalo će tek da se radi, a vi svi sa kristalnim kuglama već vidite
Četiri godine tek teku od petka.
Sjedite i uživajte.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60380 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa u pravu si, ostalo će tek da se radi.A_A_AKCIJA wrote: ↑21/11/2022 23:23Šta se, bola, radi?![]()
Ozbiljno, šta?
Haj samo jednu konkretnu lošu stvar? Nemoj mi priče, nego djelo.
Jedino šta se uradilo je izbacivanje SDA. Ostalo će tek da se radi, a vi svi sa kristalnim kuglama već vidite![]()
Četiri godine tek teku od petka.
Sjedite i uživajte.
A u pravu si i za ovo sjedite i uživajte, ja ću bogami kod Libre (spomenih ga u postu na drugoj temi) što bi meni nešto važnije bilo kad nije svekolikom narodu ove zemlje
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60381 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Niko nije zaboravio odgovornost MZ u ratu. Međutim to uopšte ne mijenja na stvari ono što sam rekao u prethodnom postu da se jednostavnoPrpa.ba wrote: ↑21/11/2022 23:16Jesi li bio odrasla osoba kroz devedesete? Zaista iskreno pitam, vecina forumasa sa stavovima slicnim tvojim zvuce kao mlade osobe kojima je dopizdila besperpektivnost drustva koje je u svoju sliku stvorila SDA, pa se politicki diskurs sveo na "daj sta das u trokutistanu".dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:09 Sasvim sam siguran da većina ne dijeli, niti Evrope niti ostatka MZ-a. Međutim, potenciranjem ekstremizma i odlaskom u tom pravcu će
se to vjerovatno promijeniti. Niko ne može bez saveznika, posebno kad ima ovakvo okruženje kao mi.
Devedesete su im crna kutija, zaboravlja se sasvim zasluzena nepovjerljivost ili cak i otvorena mrznja prema zapadu zbog svega sto su nam priredili u tom periodu.
Sada je svaka ambasadorska kao iz musafa, SDA je jedino zlo u drzavi, a porodiljske naknade i tramvaj su drzavotvorni projekti na koje se svodi politicko djelovanje Bosnjaka.![]()
ne može priuštiti da se od njih stvara neprijatelj.
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#60382 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vec jesu neko ko nam aktivno odmaze u najboljem slucaju. Prijatelj, dakle, sigurno nisu.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:29 Niko nije zaboravio odgovornost MZ u ratu. Međutim to uopšte ne mijenja na stvari ono što sam rekao u prethodnom postu da se jednostavno
ne može priuštiti da se od njih stvara neprijatelj.
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60383 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bojim se da se sada teško može više dizati cijena. To je nešto na šta se ranije trebalo misliti. Pozicija nam je devalvirana opštom kurcoboljompalermo wrote: ↑21/11/2022 23:23evo divne prilike da mi kažeš na koji način ti misliš dići cijenudale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:21
Prilično sam siguran da Skijaš nije mislio da se bori tom vrstom borbe koju ti spominješ. Cijena se diže na druge načine.
u zadnjih 27 godina.
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60384 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne slažem se.Prpa.ba wrote: ↑21/11/2022 23:31Vec jesu neko ko nam aktivno odmaze u najboljem slucaju. Prijatelj, dakle, sigurno nisu.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:29 Niko nije zaboravio odgovornost MZ u ratu. Međutim to uopšte ne mijenja na stvari ono što sam rekao u prethodnom postu da se jednostavno
ne može priuštiti da se od njih stvara neprijatelj.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#60385 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ni sam ne vjerujes u ovo sto si rekao...A_A_AKCIJA wrote: ↑21/11/2022 22:43Vaya wrote: ↑21/11/2022 22:33
Ne kazem da nije i da ne treba...
Samo mislim da ne treba podastirati pricu, da ako ne bude tako da ce biti raspad sistema, da ce sve otici u helac, te mi ne treba podastirati kao dokaz cetnika Vukana u kojim on napada Pokret za drzavu da ce biti izdajnici drzave, ako ne budemo glasali za SDS-ovog ili PDP-ovog cetnika...treba barem imati makar toliko dostoojanstva i ne vrijedjati inteligenciju svom narodu...![]()
Znam ja itekako na šta se ide.
To je zadnja šansa za SDA da igdje ostanu na vlasti, makar i u Vijeću ministara.
Ruka ruku mije. Miletu četvrta ruka, on njima VM.
Provaljeni su, davno..
![]()
![]()
Pa prosli mandat za 4 delegata, SNSD je dao potpredsjednika skupstine i dao im sve elektore da izaberu sve Bosnjake u Vijece naroda RS...I sta je se desilo, Dodik poslije godinu dana smjeni Bratica i da je mogao smjenio bi citav klub Bosnjaka u Vijecu naroda...zato je Dodik ove godine kandidovao svojih Bosnjaka, da ih preko NSRS ugura sto vise u Vijece naroda RS i imat ce svoju trojicu tamo...
I sad ovdje tvrdis da ce SDA neglasanjem sa opoziciju izabrati Dodiku 4, a da ce zauzvrat SNSD gurati SDA u Vijece ministara, ni sam ne vjerujes u ovo sto si napisao...
Nit ce se Dodik previse lomiti da ima 4, nit je SDA toliko glupa da SNSD-u pomazu toliko u nadi da im nesto oni "daju", pa da ih zajebu, a VM im sigurno ne mogu ni dati, ni pogurati ih u tom pravcu...
Last edited by Vaya on 21/11/2022 23:44, edited 1 time in total.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60386 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Shvatio sam. SDA.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:32Bojim se da se sada teško može više dizati cijena. To je nešto na šta se ranije trebalo misliti. Pozicija nam je devalvirana opštom kurcoboljom
u zadnjih 27 godina.
Bogati, je li to mantra koja će nas pratiti idućih dvadeset godina.....univerzalni odgovor na sva pitanja, svojevrsni perpetum mobile
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#60387 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Konkretno ste vec poceli koristiti neustavne termine u svojim programskim dokumentima. Znam da se radi "zurno" (valjda ubrzano ili hitno, nisam bas dobar sa jezikom dijela bh katolikaA_A_AKCIJA wrote: ↑21/11/2022 23:23 Haj samo jednu konkretnu lošu stvar? Nemoj mi priče, nego djelo.
Jedino šta se uradilo je izbacivanje SDA. Ostalo će tek da se radi, a vi svi sa kristalnim kuglama već vidite![]()
Četiri godine tek teku od petka.
Sjedite i uživajte.
I konkretno ste jedini konkretan datum stavili na Coviceve izmjene izbornog zakona. Vidim da se i reforma RTV sistema dodala u "zurne" stavke. Zlobnici i Mulahusici bi rekli da mozda konacno dobijemo jedan javni emiter koji ce govoriti u korist Trojke - kanal na jeziku dijela bh katolika.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#60388 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Uništenje obrazovanja i moralnog tkiva naroda ne može se popraviti ni za 50 godina. Šteta koju je ostavila iza sebe je generacijska i nažalost nepopravljiva.palermo wrote: ↑21/11/2022 23:34Shvatio sam. SDA.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:32
Bojim se da se sada teško može više dizati cijena. To je nešto na šta se ranije trebalo misliti. Pozicija nam je devalvirana opštom kurcoboljom
u zadnjih 27 godina.
Bogati, je li to mantra koja će nas pratiti idućih dvadeset godina.....univerzalni odgovor na sva pitanja, svojevrsni perpetum mobile
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#60389 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SDA je poražena na ovim izborima, ili bar dobro uzdrmana, a Bakir je poslan na smetljište istorije (nadam se). Hajmo malo promijeniti narativ majka mu stara, a ne da se i dalje spominje jebena SDA u svakoj rečenici. To se prvenstveno odnosi na Dinu Konakovića u njegovim javnim istupimapalermo wrote: ↑21/11/2022 23:34Shvatio sam. SDA.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:32
Bojim se da se sada teško može više dizati cijena. To je nešto na šta se ranije trebalo misliti. Pozicija nam je devalvirana opštom kurcoboljom
u zadnjih 27 godina.
Bogati, je li to mantra koja će nas pratiti idućih dvadeset godina.....univerzalni odgovor na sva pitanja, svojevrsni perpetum mobile
Last edited by guruguru95 on 22/11/2022 09:14, edited 1 time in total.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60390 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znači, ipak 50 godina...ne 20.....pa nije da nisam pretpostavljao, Dino taman kao Tito....kamberovica polje wrote: ↑21/11/2022 23:44Uništenje obrazovanja i moralnog tkiva naroda ne može se popraviti ni za 50 godina. Šteta koju je ostavila iza sebe je generacijska i nažalost nepopravljiva.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#60391 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Objasnjeno;
1/2
3/4
5/6
7/8
1/2
Spoiler
Show
Spoiler
Show
Spoiler
Show
Spoiler
Show
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
#60392 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zasto, bas je lijep program, kako fino i kulturno se pravi vlast na osnovu dokumenta u kojem na pocetku fino i jasno poziva na jacanje drzave i suvereniteta, daje se znacaj ljudima i gradjanima...palermo wrote: ↑21/11/2022 22:57 Al moram stvarno upitati ove fanove osmorke. Sasvim ozbiljno pitam, pa eto ako neko može ozbiljno odgovoriti.
Kome je pala na pamet ova ideja o programskoj koaliciji ui kojoj je HDZ ? Mislim, svima je jasno da HDZ mora ući u vlast, nije to sporno, i mislim da svako objektivan mora to znati. Al zar se nije moglo reći, moramo ući u vlast sa HDZ-om, dijelit ćemo vlast sa njim, ali istovremeno ćemo se i žestoko boriti protiv njih i politike koju su dosada provodili. Borit ćemo se poštenjem, radom ali i suprostavljanjem svim zahtjevima koji idu protiv države.
Mislim, znam ja što se ovako nije reklo.....al programska koalicija, ma daj......dina vam, ko je taj genijalac, ili je možda bio neki trust mozgova
javni je plan i program na koji se osmorka uvijek moze pozvati ako se hdz zaobada u blokiranje i uslovljavanje, bez obzira sto ne mora znaciti da ce s e teci po lojuu realizaciji programa, i sto on mozda ispane samo neka formalnost, ipak je lijepo sto postoji neki dokument u kojem su se svi potpisnici obavezali za nesto, iako tu nema nikakve formalno-pravne obaveze, al moze se ako zatreba prozivati neko da krsi to i to
U nastavku prenosimo sadržaj sporazuma:
Snažeći suverenost, teritorijalni i institucionalni integritet Bosne i Hercegovine, Zagovarajući uspostavu pravednog društva jednakopravnih ljudi u Bosni i Hercegovini, neovisno o njihovom etničkom, nacionalnom, vjerskom, političkom i svakom drugom identitetu ili uvjerenju,
Podupirući ustavnu obavezu ostvarenja pune jednakopravnosti tri konstitutivna naroda i svih ostalih građana Bosne i Hercegovine,
Pozivajući na žurno uklanjanje svih oblika diskriminacije svakoga stanovnika Bosne i Hercegovine, Opredjeljujući se za jačanje vladavine prava i pravne sigurnosti u skladu s europskom pravnom stečevinom, Vodeći se ciljem punopravnoga članstva u Europskoj uniji i članstva u Sjevernoatlantskom savezu (NATO),
Naglašavajući nužnost žurne uspostave vlasti u Bosni i Hercegovini, Federaciji Bosne i Hercegovine te kantonima/županijama, s političkim subjektima i predstavnicima koji su dobili povjerenje,
Ističući nužnost stvaranja konstruktivnoga ozračja saradnje za stabilnost i otklanjanje svih ugroza za funkcionisanje vlasti na svim razinama u Bosne i Hercegovine, Okupljeni oko ideje savremene, sigurne, napredne Bosne i Hercegovine nudimo svim stanovnicima jasnu viziju i put ka kreiranju pozitivnih promjena,
Vođeni načelima zakonitog, profesionalnog, etičkog i transparentnog upravljanja javnim dobrom i procesima, fokusirajući se na politiku koja nudi adekvatne odgovore na probleme i potrebe stanovništva, posebno u vremenu krize, te na konkretne mjere za poboljšanje socijalnog i ekonomskog stanja stanovnika, jačanje nezavisnosti u ključnim oblastima i poboljšanje demografskog stanja u Bosni i Hercegovini...
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60393 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Za trenutnu poziciju bošnjačke, ali i probih politike su oni najodgovorniji i zbog toga (i drugih stvari za koje su odgovorni) ih trebapalermo wrote: ↑21/11/2022 23:34Shvatio sam. SDA.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:32
Bojim se da se sada teško može više dizati cijena. To je nešto na šta se ranije trebalo misliti. Pozicija nam je devalvirana opštom kurcoboljom
u zadnjih 27 godina.
Bogati, je li to mantra koja će nas pratiti idućih dvadeset godina.....univerzalni odgovor na sva pitanja, svojevrsni perpetum mobile
prozivati uvijek i stalno. Jer vidi, i SNSD i HDZ su se bavili ličnim interesima i bogaćenjem, ali su ujedno i gurali srpske odnosno
hrvatske nacionalne interese i politiku. SDA to nije, niti je uopšte imala iskristalisano šta bi to tačno trebalo predstavljati.
Državotvorna politika nula bodova. I to nije nešto što se može lako ispraviti posebno nakon ovoliko vremena.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#60394 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hajd na stranu kad slusas ove stranacke aktiviste i botove koji brane kad Schmidta kad bi popeo se na vrh katedrale i poceo da pisa nama dole - oni su mi jasno sto ga brane...
Ali s druge strane ne mogu da prelomim da jedan Jasmin Mujanic isto tako pljuje po tom Zapadu u zadnjih 4-5 mjeseci, jer sto-sta znam o njemu, ali sigiurno nije stranacki orijentisan, a pogotovo ne SDA ili DF...
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#60395 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Poenta je?Vaya wrote: ↑21/11/2022 23:53
Hajd na stranu kad slusas ove stranacke aktiviste i botove koji brane kad Schmidta kad bi popeo se na vrh katedrale i poceo da pisa nama dole - oni su mi jasno sto ga brane...
Ali s druge strane ne mogu da prelomim da jedan Jasmin Mujanic isto tako pljuje po tom Zapadu u zadnjih 4-5 mjeseci, jer sto-sta znam o njemu, ali sigiurno nije stranacki orijentisan, a pogotovo ne SDA ili DF...
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60396 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Skontao.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:51Za trenutnu poziciju bošnjačke, ali i probih politike su oni najodgovorniji i zbog toga (i drugih stvari za koje su odgovorni) ih treba
prozivati uvijek i stalno. Jer vidi, i SNSD i HDZ su se bavili ličnim interesima i bogaćenjem, ali su ujedno i gurali srpske odnosno
hrvatske nacionalne interese i politiku. SDA to nije, niti je uopšte imala iskristalisano šta bi to tačno trebalo predstavljati.
Državotvorna politika nula bodova. I to nije nešto što se može lako ispraviti posebno nakon ovoliko vremena.
Pripremljen odgovor na sve moguce situacije.
-
zabit_mehmedov
- Posts: 204
- Joined: 13/10/2022 00:26
#60397 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
mozda bude srece pa i odmah krene provjera svih diploma i ne samo diploma nego i znanja, pa de se ponistavaju ne samo diplome koje su sporne, nego i one koje su legalne a kupljene po privatnim fakultetima gdje znanje uoprte nije potrebno..palermo wrote: ↑21/11/2022 23:45Znači, ipak 50 godina...ne 20.....pa nije da nisam pretpostavljao, Dino taman kao Tito....kamberovica polje wrote: ↑21/11/2022 23:44
Uništenje obrazovanja i moralnog tkiva naroda ne može se popraviti ni za 50 godina. Šteta koju je ostavila iza sebe je generacijska i nažalost nepopravljiva.
kad bi krenuo taj proces nabijanja na spic onih koji su tako zavrsili fakultete, mogla bi se priji sanirati steta i vratiti vjera u neki sistem
ovo sto he sda nakon ratra priznala ove privatne seoske fakultete i tariguz diplome kad su postale prihvacene za, zaposljavanje na drzavne jasle, to je poslije genocida i nepravednog ustava najveci zlocin prema ovoj zemlji i narodu
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#60398 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja imam zamjerku Osmorki, sto nisu bili makar toliko kreativni, pa da ubace makar jednu svoju tacku - nego im sporazum izgleda kao svaki prethodni koalicioni sporazum koje su potpisale HDZ i SDA...zabit_mehmedov wrote: ↑21/11/2022 23:48zasto, bas je lijep program, kako fino i kulturno se pravi vlast na osnovu dokumenta u kojem na pocetku fino i jasno poziva na jacanje drzave i suvereniteta, daje se znacaj ljudima i gradjanima...palermo wrote: ↑21/11/2022 22:57 Al moram stvarno upitati ove fanove osmorke. Sasvim ozbiljno pitam, pa eto ako neko može ozbiljno odgovoriti.
Kome je pala na pamet ova ideja o programskoj koaliciji ui kojoj je HDZ ? Mislim, svima je jasno da HDZ mora ući u vlast, nije to sporno, i mislim da svako objektivan mora to znati. Al zar se nije moglo reći, moramo ući u vlast sa HDZ-om, dijelit ćemo vlast sa njim, ali istovremeno ćemo se i žestoko boriti protiv njih i politike koju su dosada provodili. Borit ćemo se poštenjem, radom ali i suprostavljanjem svim zahtjevima koji idu protiv države.
Mislim, znam ja što se ovako nije reklo.....al programska koalicija, ma daj......dina vam, ko je taj genijalac, ili je možda bio neki trust mozgova
javni je plan i program na koji se osmorka uvijek moze pozvati ako se hdz zaobada u blokiranje i uslovljavanje, bez obzira sto ne mora znaciti da ce s e teci po lojuu realizaciji programa, i sto on mozda ispane samo neka formalnost, ipak je lijepo sto postoji neki dokument u kojem su se svi potpisnici obavezali za nesto, iako tu nema nikakve formalno-pravne obaveze, al moze se ako zatreba prozivati neko da krsi to i to
U nastavku prenosimo sadržaj sporazuma:
Snažeći suverenost, teritorijalni i institucionalni integritet Bosne i Hercegovine, Zagovarajući uspostavu pravednog društva jednakopravnih ljudi u Bosni i Hercegovini, neovisno o njihovom etničkom, nacionalnom, vjerskom, političkom i svakom drugom identitetu ili uvjerenju,
Podupirući ustavnu obavezu ostvarenja pune jednakopravnosti tri konstitutivna naroda i svih ostalih građana Bosne i Hercegovine,
Pozivajući na žurno uklanjanje svih oblika diskriminacije svakoga stanovnika Bosne i Hercegovine, Opredjeljujući se za jačanje vladavine prava i pravne sigurnosti u skladu s europskom pravnom stečevinom, Vodeći se ciljem punopravnoga članstva u Europskoj uniji i članstva u Sjevernoatlantskom savezu (NATO),
Naglašavajući nužnost žurne uspostave vlasti u Bosni i Hercegovini, Federaciji Bosne i Hercegovine te kantonima/županijama, s političkim subjektima i predstavnicima koji su dobili povjerenje,
Ističući nužnost stvaranja konstruktivnoga ozračja saradnje za stabilnost i otklanjanje svih ugroza za funkcionisanje vlasti na svim razinama u Bosne i Hercegovine, Okupljeni oko ideje savremene, sigurne, napredne Bosne i Hercegovine nudimo svim stanovnicima jasnu viziju i put ka kreiranju pozitivnih promjena,
Vođeni načelima zakonitog, profesionalnog, etičkog i transparentnog upravljanja javnim dobrom i procesima, fokusirajući se na politiku koja nudi adekvatne odgovore na probleme i potrebe stanovništva, posebno u vremenu krize, te na konkretne mjere za poboljšanje socijalnog i ekonomskog stanja stanovnika, jačanje nezavisnosti u ključnim oblastima i poboljšanje demografskog stanja u Bosni i Hercegovini...
Dino vec 15 dana najavljuje sporazum izmedju Osmorke i HDZ-a koji ce biti nesto nevidjeno, a sporazum obicni SDA&HDZ plagijat...
Last edited by Vaya on 21/11/2022 23:59, edited 1 time in total.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#60399 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vaya wrote: ↑21/11/2022 23:59Ja imam zamjerku Osmorki, sto nisu bili makar toliko kreativni, pa da ubace makar jednu svoju tacku - nego im sporazum izgleda kao svaki prethodni koalicioni sporazum koje su potpisale HDZ i SDA...zabit_mehmedov wrote: ↑21/11/2022 23:48
zasto, bas je lijep program, kako fino i kulturno se pravi vlast na osnovu dokumenta u kojem na pocetku fino i jasno poziva na jacanje drzave i suvereniteta, daje se znacaj ljudima i gradjanima...
javni je plan i program na koji se osmorka uvijek moze pozvati ako se hdz zaobada u blokiranje i uslovljavanje, bez obzira sto ne mora znaciti da ce s e teci po lojuu realizaciji programa, i sto on mozda ispane samo neka formalnost, ipak je lijepo sto postoji neki dokument u kojem su se svi potpisnici obavezali za nesto, iako tu nema nikakve formalno-pravne obaveze, al moze se ako zatreba prozivati neko da krsi to i to
U nastavku prenosimo sadržaj sporazuma:
Snažeći suverenost, teritorijalni i institucionalni integritet Bosne i Hercegovine, Zagovarajući uspostavu pravednog društva jednakopravnih ljudi u Bosni i Hercegovini, neovisno o njihovom etničkom, nacionalnom, vjerskom, političkom i svakom drugom identitetu ili uvjerenju,
Podupirući ustavnu obavezu ostvarenja pune jednakopravnosti tri konstitutivna naroda i svih ostalih građana Bosne i Hercegovine,
Pozivajući na žurno uklanjanje svih oblika diskriminacije svakoga stanovnika Bosne i Hercegovine, Opredjeljujući se za jačanje vladavine prava i pravne sigurnosti u skladu s europskom pravnom stečevinom, Vodeći se ciljem punopravnoga članstva u Europskoj uniji i članstva u Sjevernoatlantskom savezu (NATO),
Naglašavajući nužnost žurne uspostave vlasti u Bosni i Hercegovini, Federaciji Bosne i Hercegovine te kantonima/županijama, s političkim subjektima i predstavnicima koji su dobili povjerenje,
Ističući nužnost stvaranja konstruktivnoga ozračja saradnje za stabilnost i otklanjanje svih ugroza za funkcionisanje vlasti na svim razinama u Bosne i Hercegovine, Okupljeni oko ideje savremene, sigurne, napredne Bosne i Hercegovine nudimo svim stanovnicima jasnu viziju i put ka kreiranju pozitivnih promjena,
Vođeni načelima zakonitog, profesionalnog, etičkog i transparentnog upravljanja javnim dobrom i procesima, fokusirajući se na politiku koja nudi adekvatne odgovore na probleme i potrebe stanovništva, posebno u vremenu krize, te na konkretne mjere za poboljšanje socijalnog i ekonomskog stanja stanovnika, jačanje nezavisnosti u ključnim oblastima i poboljšanje demografskog stanja u Bosni i Hercegovini...
Dino vec 15 dana najavljuje sporazum izmedju Osmorke i HDZ-a koji ce biti nesto nevidjeno, a sporazum obicni SDA&HDZ plagijat...
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60400 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nebitno je svakako šta na papiru piše, bitno je može li se išta od toga progurati u stvarnosti. Ne znam šta su ljudi očekivali od nekog
okvirnog sporazuma. Konaković voli retorički srati da bi vadio živce ovima iz SDA.
okvirnog sporazuma. Konaković voli retorički srati da bi vadio živce ovima iz SDA.
