Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60351 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

palermo wrote: 21/11/2022 22:23
A_A_AKCIJA wrote: 21/11/2022 22:13

Ne znam onda. Probaj sa vidovitom Džemilom za više detalja koje očekuješ.

Ne gajim optimizam.
To je mogućnost. Treba odraditi sve preduslove da se to desi. U ovom sportu nema garancija.

HDZ sebe može lako upucati u koljeno ako bude insistirao na SNSD. Prije ili kasnije će se i kod nas povući crta sa Rusima lijevo, a ostalima desno. HDZ lako može ostati sa Rusima i izgubiti sve.
Ma ne može HDZ nikako sebe upucati u koljeno. HDZ BIH nije nikakav samostalan subjekt, on je samo ispostava hrvatske državne politike. Jedini koji mogu upucati HDZ smo mi, dakle pro-BiH politika. I to preko Zagreba, jednostavno da mu pokažeš da insistiranje na ovakvoj politici HDZ-a spram BiH nije u interesu hrvatske države. Al mi to nećemo niti želimo

A HDZ i europejac Čović da ostanu sa one strane zavjese, pa ne mahnitajte, pa zaboravljate da su oni već u EU.
Kako?
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#60352 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Vaya wrote: 21/11/2022 22:33
A_A_AKCIJA wrote: 21/11/2022 22:28 Super, 5% je više nego dovoljan razlog da budu oni umjesto Mileta.
Ne kazem da nije i da ne treba...
Samo mislim da ne treba podastirati pricu, da ako ne bude tako da ce biti raspad sistema, da ce sve otici u helac, te mi ne treba podastirati kao dokaz cetnika Vukana u kojim on napada Pokret za drzavu da ce biti izdajnici drzave, ako ne budemo glasali za SDS-ovog ili PDP-ovog cetnika...treba barem imati makar toliko dostoojanstva i ne vrijedjati inteligenciju svom narodu...
:mrgreen:

Znam ja itekako na šta se ide.

To je zadnja šansa za SDA da igdje ostanu na vlasti, makar i u Vijeću ministara.

Ruka ruku mije. Miletu četvrta ruka, on njima VM.

Provaljeni su, davno..

:mrgreen: :bih:
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#60353 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 21/11/2022 22:40
palermo wrote: 21/11/2022 22:23

Ma ne može HDZ nikako sebe upucati u koljeno. HDZ BIH nije nikakav samostalan subjekt, on je samo ispostava hrvatske državne politike. Jedini koji mogu upucati HDZ smo mi, dakle pro-BiH politika. I to preko Zagreba, jednostavno da mu pokažeš da insistiranje na ovakvoj politici HDZ-a spram BiH nije u interesu hrvatske države. Al mi to nećemo niti želimo

A HDZ i europejac Čović da ostanu sa one strane zavjese, pa ne mahnitajte, pa zaboravljate da su oni već u EU.
Kako?
Pa, uđe se u saradnju sa HDZ, lijepo ih se zamoli i HDZ odmah pristane.

Civilizovano i europejski, a kako drugačije?
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#60354 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kamberovica polje »

Da "to" ima imalo samokritičnosti, "to" bi se zapitalo šta je napravilo zadnjih 25 godina za jačanje države, obrazovanja, zdravstva i ekonomije.
Zapitalo bi se zašto nam je ljestvica toliko nisko da su nam je prihvatljivi njihov otpad, reainimirani leš SDP-a i hipi djeca cvijeća iz Kantona Sarajevo.
I pazi sad, ono ima obraza da se sad brine za opstanak države, nakon 25 godina silovanja, pišanja i sranja po toj istoj državi.
Moralni otirači, ništa više.
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60355 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 21/11/2022 22:43
dale cooper wrote: 21/11/2022 22:40

Kako?
Pa, uđe se u saradnju sa HDZ, lijepo ih se zamoli i HDZ odmah pristane.

Civilizovano i europejski, a kako drugačije?
Nisam tebe pitao.
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#60356 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 21/11/2022 22:44
Hakiz wrote: 21/11/2022 22:43

Pa, uđe se u saradnju sa HDZ, lijepo ih se zamoli i HDZ odmah pristane.

Civilizovano i europejski, a kako drugačije?
Nisam tebe pitao.
Neću ti odgovor računati kao dug, ne brini. Halal od mene, gratis.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60357 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dale cooper wrote: 21/11/2022 22:40
palermo wrote: 21/11/2022 22:23

Ma ne može HDZ nikako sebe upucati u koljeno. HDZ BIH nije nikakav samostalan subjekt, on je samo ispostava hrvatske državne politike. Jedini koji mogu upucati HDZ smo mi, dakle pro-BiH politika. I to preko Zagreba, jednostavno da mu pokažeš da insistiranje na ovakvoj politici HDZ-a spram BiH nije u interesu hrvatske države. Al mi to nećemo niti želimo

A HDZ i europejac Čović da ostanu sa one strane zavjese, pa ne mahnitajte, pa zaboravljate da su oni već u EU.
Kako?
Ne pristaješ na njihov zahtjeve, pokažeš malo ekstremizma, pripremiš svoj narod da je nužno nešto i pretrpiti zbog općeg dobra.....može li meni netko od vas odgovoriti, koji je to racionalna razlog da Čović odnosno zvanični Zagreb mijenjaju politiku koja dobija ?
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#60358 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

palermo wrote: 21/11/2022 22:47 može li meni netko od vas odgovoriti, koji je to racionalna razlog da Čović odnosno zvanični Zagreb mijenjaju politiku koja dobija ?
Kao što rekoh daleu, zato što ih lijepo zamoliš.

Gratis... :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#60359 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kamberovica polje »

palermo wrote: 21/11/2022 22:47
dale cooper wrote: 21/11/2022 22:40

Kako?
Ne pristaješ na njihov zahtjeve, pokažeš malo ekstremizma, pripremiš svoj narod da je nužno nešto i pretrpiti zbog općeg dobra.....može li meni netko od vas odgovoriti, koji je to racionalna razlog da Čović odnosno zvanični Zagreb mijenjaju politiku koja dobija ?
Image
Ništa, naguraj ga na 1.21 gigaWatta i vrati se 20 godina unazad i pošalji ovaj post u obliku pisma u centralu SDA.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60360 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

SDA jeste kriva jer je svojom bahatosti, neradom i kurcoboljom za zapadnjacke mahinacije dozvolila da dodje do ovakvog ispiranja mozAka, sto nas je i dovelo do situacije da ova nakupina politickih nesretnika i luzera, tzv. covicevih osam, moze doci u poziciju da se kocka sa nasom buducnosti.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60361 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Al moram stvarno upitati ove fanove osmorke. Sasvim ozbiljno pitam, pa eto ako neko može ozbiljno odgovoriti.

Kome je pala na pamet ova ideja o programskoj koaliciji ui kojoj je HDZ ? Mislim, svima je jasno da HDZ mora ući u vlast, nije to sporno, i mislim da svako objektivan mora to znati. Al zar se nije moglo reći, moramo ući u vlast sa HDZ-om, dijelit ćemo vlast sa njim, ali istovremeno ćemo se i žestoko boriti protiv njih i politike koju su dosada provodili. Borit ćemo se poštenjem, radom ali i suprostavljanjem svim zahtjevima koji idu protiv države.

Mislim, znam ja što se ovako nije reklo.....al programska koalicija, ma daj......dina vam, ko je taj genijalac, ili je možda bio neki trust mozgova
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60362 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

palermo wrote: 21/11/2022 22:47
dale cooper wrote: 21/11/2022 22:40

Kako?
Ne pristaješ na njihov zahtjeve, pokažeš malo ekstremizma, pripremiš svoj narod da je nužno nešto i pretrpiti zbog općeg dobra.....može li meni netko od vas odgovoriti, koji je to racionalna razlog da Čović odnosno zvanični Zagreb mijenjaju politiku koja dobija ?
:lol: Oj hljebe dragi, i onda se opozicija naziva izdajnicima, a neki bi da guraju vlastiti narod u ekstremizam, izolaciju i dalju patnju. :facepalm:
Pa shvataš li ti koliko je to neracionalna i gubitnička taktika? To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono
što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno. Ja sam stvarno mislio da ćeš reći nešto iole pametno, pošto sam te uvijek smatrao, bez
obzira koliko se neslagao, za trezvenog i pametnog lika.
neon-x
Posts: 848
Joined: 18/07/2012 19:13

#60363 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by neon-x »

Prpa.ba wrote: 21/11/2022 22:54 SDA jeste kriva jer je svojom bahatosti, neradom i kurcoboljom za zapadnjacke mahinacije dozvolila da dodje do ovakvog ispiranja mozAka, sto nas je i dovelo do situacije da ova nakupina politickih nesretnika i luzera, tzv. covicevih osam, moze doci u poziciju da se kocka sa nasom buducnosti.
Ako ces vec citirati Sebiju, ona kaze luzOra..
User avatar
Point.
Posts: 33496
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#60364 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Je li iko javio ovima Čovićs Eight da je naziv županija koji su sa ponosom potpisali neustavan i protiv zakona?

Kada će biti svečanost povodom ulaska trojke u HNS?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60365 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

dale cooper wrote: 21/11/2022 22:58 To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno.
Bajagi Europa ne dijeli isto misljenje sa Zagrebom, neko ce nekome nesto pokazati i dokazati. :lol:

Ovo je doslovno podjela Bosnjaka na one koji misle da ako pojedu krmetine, svedu svoj identitet na cevape i humor, druze se sa Ognjenom, Damirom i Stefanom, da ce prezivjeti koncentracioni logor i klanje, i one koji znaju da je sve to dzabe i da samo puska sprjecava kamu.
Point. wrote: 21/11/2022 23:00 Kada će biti svečanost povodom ulaska trojke u HNS?
Tzv. stranke bez hrvatskog predznaka.. :lol:
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60366 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 21/11/2022 22:54 SDA jeste kriva jer je svojom bahatosti, neradom i kurcoboljom za zapadnjacke mahinacije dozvolila da dodje do ovakvog ispiranja mozAka, sto nas je i dovelo do situacije da ova nakupina politickih nesretnika i luzera, tzv. covicevih osam, moze doci u poziciju da se kocka sa nasom buducnosti.
Apsolutno, SDA je prevashodno kriva zbog toga što je stepen nacionalne (bošnjačke) svijesti doveden do same granice postojanja, kao što je i kriva za derogiranje države odnosno pretvaranje države u stranački servis.

Al ovo što se sada radi je, što bi se reklo, pečat na tu politiku...........i opet ću ponoviti,historija će prvo pitati SDP i ljevičarske stranke gdje ste bili u ovim vremenima (mislim pitat će SDP, sve ostale ljevičarske stanke su minorne)
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#60367 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by video »

Prpa.ba wrote: 21/11/2022 23:01
dale cooper wrote: 21/11/2022 22:58 To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno.
Bajagi Europa ne dijeli isto misljenje sa Zagrebom, neko ce nekome nesto pokazati i dokazati. :lol:

Ovo je doslovno podjela Bosnjaka na one koji misle da ako pojedu krmetine, svedu svoj identitet na cevape i humor, druze se sa Ognjenom, Damirom i Stefanom, da ce prezivjeti koncentracioni logor i klanje, i one koji znaju da je sve to dzabe i da samo puska sprjecava kamu.
Point. wrote: 21/11/2022 23:00 Kada će biti svečanost povodom ulaska trojke u HNS?
Tzv. stranke bez hrvatskog predznaka.. :lol:
Jel ovo seka osobno progovara iz prpe :?

Bravo majstore :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83484
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60368 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Kako vas je lijepo gledati dok pjenite :P
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60369 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 21/11/2022 23:03 Apsolutno, SDA je prevashodno kriva zbog toga što je stepen nacionalne (bošnjačke) svijesti doveden do same granice postojanja, kao što je i kriva za derogiranje države odnosno pretvaranje države u stranački servis.

Al ovo što se sada radi je, što bi se reklo, pečat na tu politiku...........i opet ću ponoviti,historija će prvo pitati SDP i ljevičarske stranke gdje ste bili u ovim vremenima (mislim pitat će SDP, sve ostale ljevičarske stanke su minorne)
Sve sto je SDA gradila, NiP i ostali derivati su samo turbofolk verzija toga, za ubrzano sagorijevanje nacije i drzave. Zato se proces i ubrzao, umjesto sredinom 2030-ih, Covic i Dodik su dobili sredinom 2020-ih.

SDP je vec desetljece sveden na kohabitacijski servis SDA za popunjavanje etnickih kvota u bosnjackim podrucjima, je li gazda SDA ili turbo-SDA u vidu NIPova PIPova i cega vec, to je svejedno. Sto se mene tice, historija se SDP-ova i gradjana nece ni sjecati.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#60370 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

palermo wrote: 21/11/2022 22:57 i. Al zar se nije moglo reći, moramo ući u vlast sa HDZ-om, dijelit ćemo vlast sa njim, ali istovremeno ćemo se i žestoko boriti protiv njih i politike koju su dosada provodili. Borit ćemo se poštenjem, radom ali i suprostavljanjem svim zahtjevima koji idu protiv države.
Kao Komšić i DF koji, citiram druga hrasno...drže SDa pod kontrolom i ucjenjuju? Tako nekako?
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60371 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Prpa.ba wrote: 21/11/2022 23:01
dale cooper wrote: 21/11/2022 22:58 To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno.
Bajagi Europa ne dijeli isto misljenje sa Zagrebom, neko ce nekome nesto pokazati i dokazati. :lol:

Ovo je doslovno podjela Bosnjaka na one koji misle da ako pojedu krmetine, svedu svoj identitet na cevape i humor, druze se sa Ognjenom, Damirom i Stefanom, da ce prezivjeti koncentracioni logor i klanje, i one koji znaju da je sve to dzabe i da samo puska sprjecava kamu.
Sasvim sam siguran da većina ne dijeli, niti Evrope niti ostatka MZ-a. Međutim, potenciranjem ekstremizma i odlaskom u tom pravcu će
se to vjerovatno promijeniti. Niko ne može bez saveznika, posebno kad ima ovakvo okruženje kao mi.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60372 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

video wrote: 21/11/2022 23:05 Jel ovo seka osobno progovara iz prpe :?

Bravo majstore :run:
Jednostavne ad homineme na stranu, sta je tacno sporno u mom postu, i gdje je Sebijina izjava na slicnom fonu? :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60373 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote: 21/11/2022 23:06 Kako vas je lijepo gledati dok pjenite :P
Tačno su neki počeli ličiti na Mulahusića po pisanju. :roll:
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60374 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dale cooper wrote: 21/11/2022 22:58
palermo wrote: 21/11/2022 22:47

Ne pristaješ na njihov zahtjeve, pokažeš malo ekstremizma, pripremiš svoj narod da je nužno nešto i pretrpiti zbog općeg dobra.....može li meni netko od vas odgovoriti, koji je to racionalna razlog da Čović odnosno zvanični Zagreb mijenjaju politiku koja dobija ?
:lol: Oj hljebe dragi, i onda se opozicija naziva izdajnicima, a neki bi da guraju vlastiti narod u ekstremizam, izolaciju i dalju patnju. :facepalm:
Pa shvataš li ti koliko je to neracionalna i gubitnička taktika? To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono
što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno. Ja sam stvarno mislio da ćeš reći nešto iole pametno, pošto sam te uvijek smatrao, bez
obzira koliko se neslagao, za trezvenog i pametnog lika.
Ne moraš u daljnju patnju. Ako nećeš.

Onako objektivno da ti kažem, ja evo trideset godina živim sa tim tzv .ustašama.....može se, bolan sa njima, pokoja loza, promuhabetiš o cijenama......odem ja i u Libre (zna Johhny S gdje ) na pačaricu......prvo uščipke pa onda na pačaricu.......može se,strašno fini to znaju biti ljudi..... naravno ako neš belaja tražiti....i svašta pričati i tražiti....

A što je najvažnije, i Šmit je rekao da i mi možemo tu živjeti......tako da, zaista se ne moramo patiti......ako mislimo da nije vrijedno toga i da ne trebamo

A taktika, pa najveća moralna gromada u historiji ovog foruma Skijaš iliti 1gorštak je davno rekao da je jedina moguća i uspješna taktika protiv secesionizma i separatističkih politika, podići cijenu, odnosno pokazati da si spreman na sve kada se boriš za nešto što smatraš da ti pripada......tako da nije ovo neka moja mudra pamet....ja samo prepisao od mudrijih i boljih ljudi od mene
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60375 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

dale cooper wrote: 21/11/2022 23:09 Sasvim sam siguran da većina ne dijeli, niti Evrope niti ostatka MZ-a. Međutim, potenciranjem ekstremizma i odlaskom u tom pravcu će
se to vjerovatno promijeniti. Niko ne može bez saveznika, posebno kad ima ovakvo okruženje kao mi.
Jesi li bio odrasla osoba kroz devedesete? Zaista iskreno pitam, vecina forumasa sa stavovima slicnim tvojim zvuce kao mlade osobe kojima je dopizdila besperpektivnost drustva koje je u svoju sliku stvorila SDA, pa se politicki diskurs sveo na "daj sta das u trokutistanu".

Devedesete su im crna kutija, zaboravlja se sasvim zasluzena nepovjerljivost ili cak i otvorena mrznja prema zapadu zbog svega sto su nam priredili u tom periodu.

Sada je svaka ambasadorska kao iz musafa, SDA je jedino zlo u drzavi, a porodiljske naknade i tramvaj su drzavotvorni projekti na koje se svodi politicko djelovanje Bosnjaka. :run:
Locked